Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności

Rozmowy o przyszłości starówki

2017.06.13
Rozmowy o przyszłości starówki

W czwartek, 22 czerwca, o godzinie 13.00 w Sali Ślubów gniewskiego magistratu odbędzie się spotkanie zespołu ds. rewitalizacji projektu „Gniew Miasto z charakterem w ramach RPO Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 Materialne i niematerialne dziedzictwo kulturowe”. Podczas spotkania omawiane będą projekty firmy Budimex dotyczące rewitalizacji Starego Miasta w Gniewie. 

Rozwijaj swoją firmę dzięki dofinansowaniu z NCBR

2017.06.13
Rozwijaj swoją firmę dzięki dofinansowaniu z NCBR

Chciałbyś, by Twoja firma była innowacyjna i bardziej konkurencyjna, a nie wiesz jak to zrobić? Nie korzystałeś do tej pory ze wsparcia Narodowego Centrum Badań i Rozwoju? Możesz to zmienić! NCBR bezpłatnie pomoże Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie – wystarczy, że wypełnisz ankietę, a przedstawiciel centrum skontaktuje się z Tobą.

Radostowo zdobyte, porażka w Starym Polu

2017.06.13
Radostowo zdobyte, porażka w Starym Polu

25 kolejka klasy A grupy malborskiej była niezwykle ciekawa. Rozstrzygnięcia w górnej części tabeli sprawiły, iż niczym w Ekstraklasie, o awansie zadecyduje ostatnia seria spotkań. Wyniki Keramzytu Szprudowo i Sobieskiego Gniew ustaliły ich lokaty końcowe w tabeli. Zespoły z naszej gminy nie zostaną już wyprzedzone przez żadnego ze swoich ligowych rywali, ale też nikogo już nie przeskoczą.

Gniew. Czytanie miasta - tomik poezji o Gniewie

2017.06.13
Gniew. Czytanie miasta - tomik poezji o Gniewie

Nasze miasto doczekało się własnego tomiku wierszy, których autorem jest ksiądz Franciszek Kamecki. Teksty poety spisane zostały podczas jego pobytu w Gniewie w latach 1966–1974. Wydana publikacja jest dla Gniewu ogromnym wyróżnieniem. Książkę można zakupić w czytelni gniewskiej biblioteki. 27 czerwca o godz. 17.00 w Refektarzu gniewskiego zamku odbędzie się wieczór autorski, promujący publikację.

Jak Jan III Sobieski do Gniewu przypłynął

2017.06.13
Jak Jan III Sobieski do Gniewu przypłynął

Nagrody rozdane. Wczoraj, czyli 12 czerwca, uhonorowani zostali zwycięzcy konkursu „Gniew 1677- Odwiedziny Królewskiej Rodziny”. W konkursie zorganizowanym przez Zakład Produkcji Kruszyw do wygrania było 10 aparatów fotograficznych, a trafiły one do uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Tymawie i ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie.

Gimnazjaliści w grze miejskiej

2017.06.13
Gimnazjaliści w grze miejskiej

Ostatnie tegoroczne zajęcia rozwijające z języka niemieckiego i treningu postaw kluczowych na rynku pracy, gimnazjaliści spędzili w terenie. Członkowie projektu „Dziecko najlepsza inwestycja” sprawdzali swoje umiejętności w grze miejskiej. Przygotowana ona została w języku angielskim i niemieckim i zawierała szereg zadań, które uczniowie musieli rozwiązać, wędrując po Gniewie.

Usuwanie wyrobów zawierających azbest – edycja 2017

2017.06.13
Usuwanie wyrobów zawierających azbest – edycja 2017

Informujemy, że zadanie pn.: „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu miasta i gminy Gniew – edycja 2017" zostało zakwalifikowane do dofinansowania w ramach konkursu „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego (edycja 2017 r.), ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Czas dla Rodziny

2017.06.13
Czas dla Rodziny

W sobotę, 3 czerwca z okazji Dnia Dziecka, Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Świętych Dzieci z Fatimy w Gogolewie zorganizowała na boisku szkolnym piąty Festyn Rodzinny  pn. „Czas dla Rodziny”. Celem imprezy była  integracja społeczności szkolnej i lokalnej oraz aktywne spędzenie czasu wolnego z rodziną i wspólna zabawa.

Mistrzowie Polski w Karate z Gniewu!

2017.06.12
Mistrzowie Polski w Karate z Gniewu!

Ponad tysiąc najmłodszych karateków rywalizowało w XVII Ogólnopolskim Pucharze Dzieci w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017, który rozegrany został 3 czerwca w Atlas Arenie w Łodzi. Przez cały dzień dzieci konkurowały w kata indywidualnym, drużynowym oraz en-bu. Zawodnicy Klubu Karate Tradycyjnego z Gniewa zaprezentowali się wspaniale zdobywając : Dawid Szwabach złoty medal, Jakub Grzyb złoty medal, Tomek Wałaszewski srebrny medal oraz Oliwier Szczeblewski brązowy medal.

Z życia SP Gniew

2017.06.12
Z życia SP Gniew

Przedstawiamy dziś państwu kilka wiadomości, które otrzymaliśmy ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Zachęcamy do lektury.

Obwieszczenie Starosty Tczewskiego

2017.06.12
Obwieszczenie Starosty Tczewskiego

Starosta Tczewski po rozpatrzeniu wniosku Gminy Gniew wydał decyzję o pozwoleniu na przebudowę ulicy Kapinosa w Gniewie wraz z niezbędną infrastrukturę techniczną (branża drogowa, sanitarna, elektroenergetyczna i teletechniczna) na terenie działek nr 1, 31, 32, 43/29, 43/30, 43/31, 43/32, 43/33 (ark. 17).

Festyn Rodzinny w Tymawie

2017.06.12
Festyn Rodzinny w Tymawie

W Publicznej Szkole Podstawowej SPSK w Tymawie, 3 czerwca, odbył się coroczny Festyn Rodzinny. Tego dnia atrakcji nie brakowało. Na początku uczniowie z każdej klasy i przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, które przeznaczone były dla rodziców z okazji Dnia Mamy i Dnia Ojca.

Mali przyjaciele drzew

2017.06.12
Mali przyjaciele drzew

W czerwcu uczniowie ze Publicznej Szkoły Podstawowej w Tymawie realizowali Eko- projekt pt. „Mali przyjaciele drzew”. Celem projektu było posprzątanie terenu wokół szkoły i zasadzenie nowych krzewów i roślin ozdobnych.

Zapraszamy na festyn w Polskim Gronowie

2017.06.12
Zapraszamy na festyn w Polskim Gronowie

W najbliższą środę, 14 czerwca, w Polskim Gronowie odbędzie się festyn rodzinny. W programie m.in. pokaz talentów, loteria, animator zabaw, kawiarenka i konkurencje sportowe. Start godzina 16.00. 

Orlikowe zmagania

2017.06.12
Orlikowe zmagania

Na obiekcie sportowym Orlik w Gniewie, odbył się coroczny turniej piłkarski o Puchar Przewodniczącego Klubu Radnych Wiejskich w Gniewie. Rozgrywki przeznaczone były dla dzieci ze szkoły podstawowej. Do turnieju zgłosiło się sześć drużyn, które rywalizowały w dwóch grupach.

Dzieci potrzebują kaszy!

2017.06.12
Dzieci potrzebują kaszy!

Zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze młodego organizmu zmienia się wraz z wiekiem dziecka. Pełnowartościowa dieta bogata w naturalne produkty, systematyczność i różnorodność spożywanych posiłków oraz aktywność fizyczna znacząco wpływają na poprawę kondycji wciąż rozwijającego się organizmu. Jaką rolę w codziennej diecie maluchów oraz młodzieży odgrywa kasza? Okazuje się, że produkt ten jest nieocenionym paliwem dla mózgu oraz źródłem wielu witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego rozwoju dziecka.

Przedostatnie ligowe starcia

2017.06.09
Przedostatnie ligowe starcia

Tylko dwie kolejki spotkań zostały do zakończenia rozgrywek klasy A. W najbliższą sobotę obie ekipy z naszej gminy zagrają na wyjazdach. Sobieski uda się do Starego Targu, na pojedynek z Powiślem, a Keramzyt zmierzy się w Radostwie ze Świtem. Na boisku w Gniewie, zobaczyć będzie można mecze drużyn młodzieżowych – Mewy Gniew oraz Keramzytu Szprudowo. Dla młodych piłkarzy będą to spotkania kończące zmagania w ich ligach.

Ogłoszenie z dnia 8 czerwca 2017 r.

2017.06.09
Ogłoszenie z dnia 8 czerwca 2017 r.

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz.446 z póź. zm), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 8 czerwca 2017 r. Zarządzeniem Nr 80/17 zatwierdzono niżej wymieniony wykaz: „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym” stanowiący załącznik nr 1 do ww. zarządzenia. 

Pomóżmy spełniać marzenia!

2017.06.09
Pomóżmy spełniać marzenia!

Czy to nie wspaniałe, móc spełnić czyjeś marzenie? Dzisiaj mamy okazję! Możemy wspólnie spełnić marzenie naszych młodych, utalentowanych członków chóru Cantores Minores.  A jest nim udział  w prestiżowym wydarzeniu, jakim jest "Leonardo da Vinci Choral Festival" we Florencji. Projekt ten, do którego przygotowania trwają już od kilku miesięcy, to realizacja marzeń wszystkich chórzystów. Jednakże aby sen o Florencji mógł się spełnić, młodzi artyści muszą pozyskać brakującą kwotę 6 tys zł. Zachęcamy do wspierania inicjatywy na stronie: <link>

Oferta pracy

2017.06.09
Oferta pracy

VEOLIA PÓŁNOC poszukuje kandydatów na stanowisko inżyniera ds. eksploatacji. Szczegóły ofert znajdą Państwo w załączniku.

Wyniki konsultacji ws. utworzenia Sołectwa Nowa Ameryka

2017.06.08
Wyniki konsultacji ws. utworzenia Sołectwa Nowa Ameryka

Podajemy do publicznej wiadomości protokół z przeprowadzonych konsultacji społecznych ws. utworzenia Sołectwa Nowa Ameryka w granicach administracyjnych miasta Gniew przeprowadzonych w okresie od 26 maja br. do 2 czerwca br. Szczegóły w załączniku.

Dziękujemy!

2017.06.08
Dziękujemy!

W imieniu gniewskiego przedszkola publikujemy podziękowania za życzliwość i okazaną pomoc w zorganizowaniu Festynu Rodzinnego. Bez wątpienia, gdyby nie pomoc życzliwych ludzi i wsparcie finansowe, praca i starania pracowników Przedszkola w Gniewie nie przyniosłaby takiego efektu.

Trwają badania rolnicze

2017.06.08
Trwają badania rolnicze

Urząd Statystyczny w Gdańsku informuje, że na terenie województwa pomorskiego w dniach 1 czerwca do 15 lipca br. jest realizowane badanie terenowe "Rozpoznanie upraw na podstawie zobrazowań radarowych i optycznych z satelit Sentinel 1 i Sentinel 2. W celu prawidłowego wykonania zdjęć konieczne jest wejście pracownika Urzędu na teren działki, na odległość około 30 m od granicy.

Piłkarski weekend w Gniewie

2017.06.08
Piłkarski weekend w Gniewie

W ostatnią sobotę boisko przy ul. Kusocińskiego było areną kolejnych zmagań naszych ligowców. Tym razem zarówno piłkarze Keramzytu, jak i Sobieskiego wystąpili w roli gospodarza. Dzięki temu , gniewscy sympatycy piłki nożnej, mogli spędzić prawie całe popołudnie, obserwując pojedynki drużyn z naszej gminy.

Działaj Lokalnie - złóż wniosek o dofinansowanie

2017.06.07
Działaj Lokalnie - złóż wniosek o dofinansowanie

Fundacja Pokolenia zachęca do udziału w lokalnym konkursie grantowym Działaj Lokalnie X 2017. Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu powiatu tczewskiego; aktywnych grup mieszkańców, chcących działać na rzecz dobra wspólnego. Na najlepsze projekty czekają dotacje do 6000 złotych! Nabór wniosków trwa do 10 czerwca.

Bezpieczeństwo podczas odczytów

2017.06.07
Bezpieczeństwo podczas odczytów

W związku z niepokojącymi informacjami od klientów spółki Inwest-Kom, o podszywaniu się postronnych osób za przedstawicieli firmy, w celu zapewnienia bezpieczeństwa informujemy, że pracownicy spółki wyposażeni są w kamizelki odblaskowe z oznaczeniem "INWEST-KOM Zakład Wodociągów i Kanalizacji", posiadają legitymacje służbowe lub zaświadczenie firmy, uprawniające do prowadzenia odczytów wodomierzy na terenie gminy Gniew. Dodatkowej weryfikacji osób można dokonywać każdorazowo pod nr telefonu 58 535 23 31 w. 42.

Obwieszczenie Starosty Tczewskiego

2017.06.07
Obwieszczenie Starosty Tczewskiego

Starosta Tczewski po rozpatrzeniu wniosku Gminy Gniew wydał decyzję o pozwoleniu na przebudowę ulicy Partyzantów w Gniewie wraz z niezbędną infrastrukturę techniczną (branża drogowa, sanitarna, elektroenergetyczna i techniczna) na terenie działek nr 1/1, 14/3, 14/4, 20/1, 30/9, 32/2 (arkusz mapy 7), 1/10, 1/11, 1/19, 1/24 (arkusz mapy 8), 21/2, 35/1, 35/3, 35/4, 35/5 (arkusz mapy 9), 3/15 (arkusz mapy 33) obręb Gniew [0019] jednostka ewidencyjna Gniew - M [221402_4].

KOŚCIÓŁ POMORZA 2017

2017.06.07
KOŚCIÓŁ POMORZA 2017

Ruszyła nowa, trzecia już edycja plebiscytu Kościół Pomorza. Tym razem kandydatów nominowali nie tylko biskupi, lecz także parafianie. Głosowanie odbywa się w trzech następujących kategoriach: Proboszcz Roku, Parafia Roku oraz Organista Roku. Wśród nominowanych znaleźli się również proboszcz gniewskiej parafii, ks. Zbigniew Rutkowski oraz Krystian Zimny, organista z parafii Piaseczno. Głosowanie potrwa do piątku, 30 czerwca do godz. 22:00.

Dzień Dziecka nad wodą

2017.06.07
Dzień Dziecka nad wodą

W sobotni poranek, 3 czerwca na wodach stawu rybnego p. Tadeusza Lorbieckiego w Piasecznie odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci zorganizowane przez Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Gniewie. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród samych uczestników jak również ich opiekunów. Spośród najmłodszych adeptów sztuki wędkowania pierwsze miejsce w zawodach zajęła jedyna reprezentantka "słabszej płci" Agnieszka Hinz z wynikiem 3475 punktów, drugi był Igor Poleszk z wynikiem 2495 punktów, a tuż za nim zdobywając 2430 punktów, na trzecim miejscu uplasował się Jakub Dorn.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.