Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Gniewscy piłkarze mistrzami powiatu
2016.12.07
Gniewscy piłkarze mistrzami powiatu

Wczoraj, 6 grudnia w Tczewie rozegrano Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w halowej piłce nożnej. Organizatorem turnieju było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie przy współudziale SP 12 w Tczewie. Do rywalizacji oprócz Szkół Podstawowych: nr 1 z Pelplina, oraz nr 12 z Tczewa, przystąpiła także reprezentacja Szkoły Podstawowej z Gniewu. Gniewska drużyna wygrywając 5:1 z reprezentacją Pelplina oraz 4:3 z Tczewskim zespołem zdobyła Mistrzostwo Powiatu.

Karczma diabła
2016.12.07
Karczma diabła

W miniony piątek, 2 grudnia, uczniowie ze szkoły podstawowej w Gniewie uczestniczyli  w spektaklu "Karczma diabła", który odbył się w Teatrze Miejskim w Grudziądzu.

Mikołajki "Na Wzgórzu"
2016.12.07
Mikołajki "Na Wzgórzu"

W miniony poniedziałek, 5 grudnia, w Hotelu „Na Wzgórzu” zapanował świąteczno-mikołajowy klimat, a to za sprawą niezwykłych gości. Tego dnia do dzieci z sąsiedztwa Zakładu Produkcji Kruszyw przybył prawdziwy Mikołaj, który wręczył wszystkim prezenty. Również rodzice mogli liczyć na niezapomniane wrażenia, a specjalne atrakcje były dedykowane najmłodszym gościom.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów rozdane
2016.12.06
Stypendia Prezesa Rady Ministrów rozdane

W poniedziałek, 28 listopada, w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyło się uroczyste wręczenie Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2016/2017 najzdolniejszym uczniom województwa pomorskiego. Nagrody wręczyła pani Monika Kończyk - Pomorski Kurator Oświaty. Dwie uczennice z ZSP w Gniewie - Wiktoria Roman z ostatniej klasy technikum oraz Maria Fiebelkorn z licealnej drugiej klasy, otrzymały to szczególne wyróżnienie.

Warsztaty świąteczne w Fabryce Sztuk
2016.12.06
Warsztaty świąteczne w Fabryce Sztuk

W ten magiczny czas, gdy za oknem już biało i mroźno, a w powietrzu unosi się zapach pierników, zapraszamy serdecznie na Świąteczne Rodzinne Warsztaty Plastyczne do Fabryki Sztuk. Wspólnie wykonamy ozdoby choinkowe i kartki bożonarodzeniowe, a to wszystko w wyśmienitej atmosferze  przepełnionej magią nadchodzących świąt.

Fundusze Europejskie
2016.12.06
Fundusze Europejskie

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego (Departament Programów Regionalnych i Departament Europejskiego Funduszu Społecznego) uprzejmie zaprasza na spotkanie informacyjne pt. "Konkursy w 2017 roku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020"​, które odbędzie się dnia 8 grudnia br. o godz. 11:00 w Tczewie, w Domu Przedsiębiorcy (ul. Obrońców Westerplatte 3).

Ogłoszenie z dnia 1 grudnia 2016 r.
2016.12.06
Ogłoszenie z dnia 1 grudnia 2016 r.

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015 r. poz. 1774 z póź. zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 1 grudnia 2016 r. Zarządzeniem Nr 146/16 zatwierdzono „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik Nr 1 do w/w Zarządzenia.

Świąteczne kółko artystyczne
2016.12.06
Świąteczne kółko arytstyczne

W gniewskim gimnazjum uczniowie na kółku artystycznym przygotowują rękodzieło na zbliżający się Jarmark Św. Mikołaja. Kółko odbywa się w każdy wtorek o godz. 15:00 pod kierunkiem K. Puczyńskiej i R. Reńskiej.

Świąteczne przygotowania
2016.12.06
Świąteczne przygotowania

W przedszkolu w Piasecznie czuć już zapach świąt. Od początku grudnia wspólnie ozdabiamy salę, robimy piękne świąteczne ozdoby, śpiewamy świąteczne piosenki, czytamy bajki, które wprowadzają wszystkich w piękny nastrój. W prezencie mikołajkowym zafundowanym przez rodziców wspólnie pojechaliśmy do Kwidzyna na piękny spektakl „Strażniczka Magicznego Lasu”, gdzie nie obyło się bez atrakcji.

„Nasza opowieść wigilijna” na Gimplacu
2016.12.06
„Nasza opowieść wigilijna” na Gimplacu

Prawdziwie świąteczna atmosfera zapanowała na Gimplacu przy Gimnazjum w Gniewie. W poniedziałkowe popołudnie, 5 grudnia, w ramach projektu „Bezpieczna +” zorganizowane zostało spotkanie „Nasza opowieść wigilijna”. Było mroźno, biało i wigilijnie. Przygotowano mnóstwo atrakcji. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowały się wszystkie klasy.

Tworzymy piękno
2016.12.06
Tworzymy piękno

W najbliższą środę, 7 grudnia o godz. 11.00 w Sali Kameralnej Gniewskiej Biblioteki odbędzie się podsumowanie dziewiątego Powiatowego Konkursu "Tworzymy piękno". Serdecznie zapraszamy.

Oferta pracy - animator lokalny
2016.12.05
Oferta pracy - animator lokalny

Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot ogłasza nabór na wolne stanowiska pracy Animator Lokalny w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej Dobra Robota. Szczegółowe informacje w załączniku.

Podziękowania od Prezydenta
2016.12.05
Podziękowania od Prezydenta

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im Ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie dostała podziękowania od Prezydenta RP za udział w piątej edycji Narodowego Czytania.

Pieszo, rowerem, konno i kajakiem po Kociewiu
2016.12.05
Pieszo, rowerem, konno i kajakiem po Kociewiu

W miniony czwartek, 1 grudnia w tczewskiej Fabryce Sztuk odbyła się konferencja poświęcona szlakom turystycznym na Kociewiu. Na zaproszenie prezesa Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE, Mirosława Pobłockiego spotkali się przedstawiciele regionalnych samorządów, nadleśnictw parków krajobrazowych i towarzystw turystycznych. Przyjechali, by wysłuchać prelegentów oraz przeprowadzić dyskusję o nowoczesnym modelu tworzenia, zarządzania i właściwej promocji systemu szlaków.

Wystawa przyrodnicza
2016.12.05
Wystawa przyrodnicza

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie oraz Eko - Centrum Heliantus zapraszają na otwarcie wystawy przyrodniczej "Pola tętniące życiem", które odbędzie się dnia 8 grudnia o godz. 17.00 w Sali Wystawowej gniewskiej biblioteki. Wstęp wolny.

Zapachniało już świętami!
2016.12.05
Zapachniało już świętami!

W przeddzień Mikołajek, 5 grudnia na zamkowym dziedzińcu zapachniało świętami. Wszystko za sprawą warsztatów świątecznych organizowanych przez gniewski oddział Muzeum Archeologicznego. Dzieci własnoręcznie wykonywały bożonarodzeniowe bombki, stroiki i kartki, dekorowały, a następnie zjadały pierniczki.  Świąteczna atmosfera unosiła się w powietrzu.

Spotkanie z Mikołajem
2016.12.05
Spotkanie z Mikołajem

Zakład Produkcji Kruszyw zaprasza Dzieci z Sąsiedztwa na spotkanie z Mikołajem. W programie wizyta Mikołaja, Mikołajowej i bałwanka Olafa oraz pyszny poczęstunek. Impreza odbędzie się 5 grudnia w Hotelu na Wzgórzu o 15.00 i trwać będzie do godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.

Festyn Mikołajkowy w ZSP Gniew
2016.12.05
Festyn Mikołajkowy w ZSP Gniew

W niedzielę, 4 grudnia, w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie odbył się Rodzinny Festyn Mikołajkowy. Na wspólnej zabawie spotkali się uczniowie, ich rodzice, nauczyciele oraz wszyscy zainteresowani mieszkańcy gminy Gniew.

Nasza opowieść wigilijna
2016.12.05
Nasza opowieść wigilijna

Już dziś o godz. 15.00, w Gimnazjum w Gniewie, odbędzie się spotkanie "Nasza Opowieść Wigilijna", które połączone zostanie z uroczystym otwarciem Gimplacu. Szczegóły w załączniku.

Upamiętniono męczeńską śmierć burmistrza Gdańska
2016.12.05
Upamiętniono męczeńską śmierć burmistrza Gdańska

W tym roku przypada 555. rocznica śmierci burmistrza Gdańska Hermana Stargarda. Ten aktywny samorządowiec, filantrop i społecznik dokonał żywota na zamku w Gniewie. W niedzielę, 4 grudnia, w tym samym miejscu, odsłonięta została tablica pamiątkowa, upamiętniająca dzień męczeńskiej śmierci gdańskiego burmistrza.

Cantores Minores znowu wyróżniony
2016.12.05
Cantores Minores znowu wyróżniony

Miło nam poinformować, że gniewski chór Cantores Minores został doceniony podczas VII Krakowskiego Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych. Grupa wystąpiła w sobotę, 3 grudnia w kościele św. Piotra i Pawła w Krakowie. Chór pod przewodnictwem Izabeli Chyły otrzymał srebrne wyróżnienie. Gratulujemy dyrygentce i chórzystkom.

Życzenia dla wolontariuszy
2016.12.05
Życzenia dla wolontariuszy

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony jest corocznie 5 grudnia. Działalność wolontariuszy obejmuje wspieranie inicjatyw pokojowych, niesienie pomocy humanitarnej i medycznej, monitorowanie przestrzegania praw człowieka oraz wspieranie organizacji pożytku publicznego. Wszystkim społecznikom w dniu ich święta składamy moc życzeń.  

Szkoła Podstawowa w Fabryce Sztuk
2016.12.05
Szkoła Podstawowa w Fabryce Sztuk

We wtorek, 29 listopada, klasy II d i II f ze Szkoły Podstawowej w Gniewie wraz z opiekunami p. Małgorzatą Kocknecht, p. Marią Bobek i p. Mają Bobek odwiedziły Fabrykę Sztuk w Tczewie. Uczniowie wzięli udział w warsztatach artystycznych podczas, których ozdabiali anioły, zwiedzali wystawę historyczną pt. .„20 lat wolności. Tczew 1920-1939”, a także uczestniczyli w lekcji etnograficznej dotyczącej obrzędów świątecznych.

Tczewska Liga Piłki Siatkowej Dziewcząt
2016.12.05
Tczewska Liga Piłki Siatkowej Dziewcząt

W sobotę, 3 grudnia,  gniewskie siatkarki uczestniczyły w meczach rewanżowych fazy finałowej Tczewskiej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt, które odbyły się w Hali Sportowej Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie. Tego dnia mimo bardzo okrojonego składu zawodniczki sprawiały ogromną niespodziankę.

Wolontariusze pomagają
2016.12.05
Wolontariusze pomagają

W miniony weekend, od 2-4 grudnia, wolontariusze z Gimnazjum w Gniewie i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie pomagali Fundacji „Dziewczynka z Zapałkami”. W sklepie Biedronka pozyskiwali fundusze ze sprzedaży Baśniowych Zapałek. Fundacja jest instytucją pozarządową, która od 1998 prowadzi działalność na rzecz poprawy warunków życiowych dzieci z rodzin ubogich i zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Artystyczna noc w szkole
2016.12.05
Arytstyczna noc w szkole

W piątek, 2 grudnia, klasa II a z gimnazjum w Gniewie nocowała w szkole. Wspólny pobyt trwał od godz. 19:00 do 7:00. Gimnazjalistami zajmowała się pani Katarzyna Puczyńska. Na tę noc zaplanowano warsztaty rękodzielnicze. Pani Kasia nauczyła uczniów robienia papierowych gwiazd. Tworzono również karty świąteczne techniką scrapbookingu i piękne sznurkowe choinki oraz świąteczne stroiki.

MALUCH plus
2016.12.05
MALUCH plus

Informujemy, że prowadzony jest nabór ofert w ramach konkursu „MALUCH plus” 2017. Program realizowany jest w 2017 r. w jednej edycji złożonej z czterech modułów, w których są dofinansowanie, w formie dotacji celowej z budżetu państwa, działania na rzecz rozwoju i utrzymania infrastruktury opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, tj. żłobków, klubów dziecięcych i miejsc u dziennych opiekunów.

O burmistrzu Gdańska, zamordowanym w Gniewie
2016.12.04
O burmistrzu Gdańska, zamordowanym w Gniewie

W tym roku przypada 555. rocznica śmierci burmistrza Gdańska Hermana Stargarda. Ten aktywny samorządowiec, filantrop i społecznik dokonał żywota na zamku w Gniewie. W niedzielę, 4 grudnia, w tym samym miejscu, odsłonięta zostanie tablica pamiątkowa, upamiętniającą dzień męczeńskiej śmierci gdańskiego burmistrza. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

Rodzinny Festyn Mikołajkowy
2016.12.03
Rodzinny Festyn Mikołajkowy

W niedzielę, 4 grudnia o godzinie 15.00 w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie odbędzie się Rodzinny Festyn Mikołajkowy. Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi. Zapewniamy wiele atrakcji, takich jak bajka dla dzieci, gry i zabawy z Mikołajem, koncert kolęd, a także kiermasz domowych wypieków.

Rusza nabór na małych piłkarzy
2016.12.02
Rusza nabór na małych piłkarzy

Akademia Piłkarska KS Sobieski Gniew zaprasza dzieci urodzone w latach 2009-2010 na treningi piłkarskie. Od połowy października odbywają się w Gniewie zajęcia piłkarskie dla małych adeptów piłki nożnej. Prowadzi je trener Sebastian Wojtowicz, który zachęca chłopców i dziewczynki do spróbowania swoich sił.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.