Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności

Strażacy w przedszkolu

2017.04.07
Strażacy w przedszkolu

Czwartkowy poranek 30 marca był dla wychowanków gniewskiego przedszkola inny niż zwykle. Wizytę podopiecznym złożyli strażacy z OSP w Gniewie. Ochotnicy Dariusz Kijewski, Tomasz Truszczyński oraz Krystian Kwiatkowski przedstawili dzieciom zasady postępowania w nagłych wypadkach losowych. Tematem spotkania była pierwsza pomoc.

Uczniowie gniewskiego LO na arenie wojewódzkiej

2017.04.07
Uczniowie gniewskiego LO na arenie wojewódzkiej

6 kwietnia w Gniewie odbył się Półfinał Wojewódzki Licealiady Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej chłopców. Organizatorem zawodów było Powiatowe Centrum Sportu przy współpracy z ZSP w Gniewie oraz GOS w Gniewie. Do rywalizacji przystąpiły 4 drużyny męskie. Grano systemem „każdy z każdym”, do 2 wygranych setów, do 25 punktów. Mecze były bardzo wyrównane, a w każdej drużynie przyjezdnej znajdowało się kilku zawodników klubowych ze Stoczniowca Gdańsk.

Gniewskie przedszkolaki na turnieju tańca

2017.04.07
Gniewskie przedszkolaki na turniej tańca

1 kwietnia w Tczewie odbyły się Mistrzostwa Klubu w sportowym tańcu towarzyskim, zorganizowane przez Szkołę Tańca STAKATO. Wzięły w nim udział dzieci z gniewskiego przedszkola miejskiego, przygotowane przez panią Aleksandrę Popielarczyk. Mali tancerze w przepięknych, kolorowych strojach tańczyły sambę, walca i polkę. Uczestnicy poradzili sobie wyśmienicie.

Wieści z Zespołu Szkół w Opaleniu

2017.04.07
Wieści z Zespołu Szkół w Opaleniu

Przedstawiamy Państwu wiadomości nadesłane z Zespołu Szkół w Opaleniu. W placówce odbyły się pierwsze zajęcia z projektu „Mistrz Przedszkolak” oraz Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, a przedszkolne „Promyczki” powitały Wiosnę.

Dzień Otwarty z Elmerem w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie

2017.04.07
Dzień Otwarty z Elmerem w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie

We wtorek, 4 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie odbył się Dzień Otwarty dla dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie pierwszej. Był to szczególny dzień, gdyż przyszli uczniowie mieli do wykonania nie lada zadanie. Musieli bowiem znaleźć słonia Elmera, ale żeby to wykonać, należało przejść wiele ciekawych przeszkód.

Rodzicu, zapoznaj się zasadami rekrutacji do szkół

2017.04.07
Rodzicu, zapoznaj się zasadami rekrutacji do szkół

Trwa rekrutacja na rok szkolny 2017/2018 do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez gminę Gniew, natomiast już 10 kwietnia rozpocznie się nabór do klas pierwszych szkół podstawowych. Drogi rodzicu, zapoznaj się zasadami rekrutacji.

Rekrutacja do przedszkola

2017.04.07
Rekrutacja do przedszkola

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci w wieku 2,5-6 lat do udziału w rekrutacji do Niepublicznego Przedszkola ‘Bajeczna Kraina’ na rok szkolny 2017/2018. W najbliższym roku szkolnym w placówce funkcjonować będą 3 grupy przedszkolne: 2,5-3, 4 oraz 5-6 latki.

Mieszkać przy murze

2017.04.06
Mieszkać przy murze

Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Gniew i okolic na wystawę prac semestralnych studentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku pt. „Mieszkać przy murze”. Prace te inspirowane są Gniewem, a oglądać je można w Sali Wystawowej gniewskiej biblioteki (pl. Grunwaldzki 16/17) do 5 maja. Ponadto wśród prac znaleźć można również nagrodzone projekty w „Konkursie na opracowanie koncepcji zagospodarowania skwerku przy ulicy Wiślanej w Gniewie”.

Złote Gody

2017.04.06
Złote Gody

Państwo Irena i Bruno Grabowscy z Opalenia przeżyli wspólnie 50 lat w związku małżeńskim i tym samym doczekali Złotych Godów. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył Jubilatów medalami "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie". Aktu dekoracji dokonała Burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska. Jubilaci, otoczeni kochającą rodziną,tryskają energią i radością, z optymizmem patrzą w przyszłość.

Zawodnicy karate zdobyli 12 medali

2017.04.06
Zawodnicy karate zdobyli  12 medali

W sobotę 1 kwietnia w Hali Pomocniczej Ergo Areny w Gdańsku, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Karate Tradycyjnym, którego organizatorem był Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego w Gdańsku.

Wykonawca na rozbudowę szkoły podstawowej w Gniewie wybrany

2017.04.06
Wykonawca na rozbudowę szkoły podstawowej w Gniewie wybrany

W środę, 5 kwietnia dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu na rozbudowę szkoły podstawowej o salę gimnastyczną oraz część dydaktyczną wraz z blokiem żywieniowym. Zadanie to wykona firma PPU RESTEKS Sp. z o.o. z Tczewa. Podpisanie umowy nastąpi 12 kwietnia. Na realizację zadania Gmina Gniew zamierza przeznaczyć 6 203 694,23 złotych.

Konsultacje Lokalnego Programu Współpracy

2017.04.05
Konsultacje Lokalnego Programu Współpracy

W poniedziałek, 3 kwietnia w Sali Ślubów gniewskiego urzędu zebrali się nieliczni mieszkańcy Gniewu, samorządowcy oraz urzędnicy miejscy, którzy zapoznani zostali z Lokalnym Programem Rewitalizacji (LPR). Dokument prezentował osobiście zastępca burmistrza Tomasz Sikora. Zainteresowani mieli okazję poznać podejmowane przez Gminę Gniew działania rewitalizacyjne, mogli zadać też pytania na nurtujące ich tematy, związane z odnowieniem przestrzeni miejskiej Gniewu.

Przejazd szkolnymi autobusami możliwy

2017.04.05
Przejazd szkolnymi autobusami możliwy

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że z dniem 1 maja 2017 roku Gmina Gniew wprowadza możliwość nieodpłatnego korzystania z przewozów autobusami szkolnymi na podstawie imiennego, indywidualnie wydanego identyfikatora. Podanie o możliwość korzystania z transportu na terenie Gminy Gniew należy składać bezpośrednio do Sołtysów Sołectw zgodnie z miejscem zamieszkania. Identyfikatory odbierać będzie można u Sołtysa po 14 dniach od złożenia stosownego podania.

Podaruj sobie i swojemu dziecku dzień pełen wrażeń

2017.04.05
Podaruj sobie i swojemu dziecku dzień pełen wrażeń

Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie serdecznie zaprasza na rodzinny wyjazd dzieci z rodzicami do nowo otwartego Parku rozrywki FUNDAY w Tczewie, który odbędzie się w sobotę, 6 maja 2017 r. o godz. 10:00. Koszt wyjazdu - 15 zł. Szczegóły na załączonym plakacie.

I etap ul. Hallera zakończony

2017.04.05
I etap ul. Hallera zakończony

Dobiegł końca remont pierwszego etapy przebudowy ulicy Hallera. Prace budowlane obejmowały stworzenia kanalizacji deszczowej oraz naprawę nawierzchni ulicy od skrzyżowania z ul. Przemysłową do skrzyżowania z ul. Witosa. Kolejne etapu budowy obejmować będą odcinek ul. Hallera od ciepłowni do skrzyżowania z ul. Czyżewskiego (droga z dużych płyt betonowych) oraz od ciepłowni do ul. 27 Stycznia. Na dalsze części remontów ogłoszone zostaną ponowne przetargi.

Bezpłatne badania mammograficzne

2017.04.05
Bezpłatne badania mammograficzne

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie w wieku  50 - 69 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego wykrywania Raka Piersi. Badania wykonywane będą przy Przychodni MEDICAL w Gniewie ul. Witosa 10 w dniach 7 - 10 kwietnia. Zarejestruj się telefonicznie 58 666 24 44 w godzinach 8:00 - 20:00 lub tutaj.

Podsumowanie Wielkanocnej Zbiórki Żywności

2017.04.05
Podsumowanie Wielkanocnej Zbiórki Żywności

W miniony weekend 31 marca - 2 kwietnia w naszej gminie zorganizowano Wielkanocną Zbiórkę Żywności. W akcji wzięło udział ponad 90 wolontariuszy z Gimnazjum w Gniewie, ZSP w Gniewie oraz PSP SPSK w Tymawie. Zbierane były artykuły spożywcze takie jak olej, mąka, cukier, przetwory warzywne i owocowe, konserwy, słodycze, bakalie i inne. Wagę towaru szacuje się na ok. 700 kg. Żywność trafi do najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej gminy.

KZP Team Gniew z medalami Mistrzostw Polski

2017.04.05
KZP Team Gniew z medalami Mistrzostw Polski

W dniach 1 i 2 kwietnia w Zalesiu odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Unii Trójboju Siłowego w wyciskaniu sztangi leżąc, przysiadzie i martwym ciągu. Do Zalesia pojechało trzech zawodników z Stowarzyszenia Sportów siłowych KZP Team Gniew. Wszyscy zawodnicy spisali się rewelacyjnie i zdobyli medale mistrzostw Polski.

ASP dla Gniewu

2017.04.04
ASP dla Gniewu

Już po raz kolejny Gniew odwiedzili studenci i kadra Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Tym razem okazją do spotkania było podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy gminą Gniew, a Wydziałem Architektury Wnętrz i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Tego dnia nastąpiło również otwarcie wystawy prac semestralnych studentów gdańskiego ASP pt. „Mieszkać przy murze”. Co ciekawe prace inspirowane są Gniewem, a oglądać je będzie można w Sali Wystawowej gniewskiej biblioteki (pl. Grunwaldzki 16/17) do 5 maja.

Piłkarski weekend w Gniewie

2017.04.04
Piłkarski weekend w Gniewie

Nabierają tempa rozgrywki piłkarskie klasy A grupy malborskiej, w których biorą udział dwa zespoły z naszej gminy: Keramzyt Szprudowo oraz Sobieski Gniew. W minioną sobotę obie drużyny były gospodarzami swoich spotkań, dzięki czemu gniewscy fani nie mogli narzekać na brak piłkarskich emocji.

Zmiany w Kuchni

2017.04.04
Zmiany w Kuchni

W świetlicy wiejskiej w Kuchni przeprowadzono termomodernizację budynku. Dzięki wsparciu magistratu i środkom z funduszu sołeckiego udało się oprócz docieplenia obiektu, kupić krzesła i lodówkę.

Konsultacje Lokalnego Programu Rewitalizacji

2017.04.03
Konsultacje Lokalnego Programu Rewitalizacji

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew serdecznie zaprasza mieszkańców gminy Gniew, a przede wszystkim mieszkańców obszarów zdegradowanych przeznaczonych do rewitalizacji tj. Starego Miasta i Podzamcza, do udziału w konsultacjach społecznych, których przedmiotem jest zebranie uwag i wniosków w sprawie projektu Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Gniew na lata 2016 - 2023. Konsultacje rozpocznie otwarte spotkanie, które odbędzie się 3 kwietnia o godz. 18.00 w Sali Ślubów gniewskiego magistratu. Spotkanie poprowadzi Tomasz Sikora, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew. Szczegóły w załącznikach.

Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

2017.04.03
Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W środę, 29 marca w Zespole Szkół w Opaleniu odbyły się Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W turnieju wzięły udział czteroosobowe drużyny ze szkół podstawowych z: Piaseczna, Gniewu, Polskiego Gronowa, Gogolewa i Opalenia oraz trzyosobowe drużyny z gimnazjum w: Gniewie i Opaleniu.

Dzień zadumy i refleksji

2017.04.03
Dzień zadumy i refleksji

W piątek, 31 marca, w Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie odbyła się niezwykle uroczysta akademia poświęcona ojcu świętemu Janowi Pawłowi II. Uroczystość „Droga do Świętości” odbyła się w przeddzień 12 rocznicy  śmierci papieża Polaka.

Karatecy zdobyli w Krakowie 7 pucharów!

2017.04.03
Karatecy zdobyli w Krakowie 7 pucharów!

W sobotę, 25 marca, w Krakowie odbył się Ogólnopolski Turniej "Puchar Krakowa" w Karate Tradycyjnym. W zawodach uczestniczyło ponad 823 zawodników z 40 klubów z całej polski. Wśród nich byli też podopieczni senseia Kazimierz Maruta, którzy zaprezentowali wysoki poziom wyszkolenia. Puchary zdobyli: Natalia Kottlenga, Natan Kriegel, Dawid Szwabach, Jakub Grzyb, Oliwier Szczeblewski, Juli Cierpiałowska, Wiktoria Wałaszewska.

Gniew na targach turystycznych Wypoczynek w Toruniu

2017.04.03
Gniew na targach turystycznych Wypoczynek w Toruniu

W weekend 1 i 2 kwietnia w Toruniu odbyły się targi  Turystyczne „Wypoczynek” 2017. Prezentowały się na nich miasta i regiony turystyczne, biura turystyczne, uzdrowiska, hotele, pensjonaty czy gospodarstwa agroturystyczne. Na stoisku promocyjnym Kociewia, nie zabrakło również przedstawicieli Gminy Gniew oraz spółki Zamek Gniew, którzy zachęcali wystawców do spędzenia wypoczynku na Kociewiu, w szczególności w Gniewie.

Słoneczny weekend za pół ceny za nami

2017.04.03
Słoneczny weekend za pół ceny za nami

"Weekend za pół ceny. Rozsmakuj się w Gniewie." już za nami. Inicjatywa ta od wielu lat cieszy się powodzeniem w województwie pomorskim. Po raz czwarty udział w akcji wziął także Gniew. Przez dwa dni, mieszkańcy Gniewu oraz przyjezdni goście, mogli kosztować kulinarne specjały oraz korzystać z innych atrakcji płacąc o połowę mniej.

Wieści z SP Gniew

2017.04.03
Wieści z SP Gniew

Przedstawiamy Państwu wiadomości nadesłane ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Uczniowie poznawali w ostatnich tygodniach instrumenty muzyczne, przygotowali występy dla rodziców czy też odwiedzili przychodnię zdrowia.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.