Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

102. urodziny
2016.05.11
-

W dniu wczorajszym Pani Władysława Szarafin z Gniewa obchodziła swoje sto drugie urodziny. Z tej też okazji Drogiej Jubilatce życzymy, aby każdy kolejny dzień dostarczał jej wiele radości, pomyślności i zdrowia oraz mamy nadzieje że spokoju na dalsze lata, a także szacunku i zainteresowania osób najbliższych sercu Dostojnej Jubilatki.

Burmistrz nie przyjmie interesantów
2016.05.11
-

Informujemy, że dzisiaj oraz w piątek, 13 maja, z powodu wyjazdu służbowego Burmistrz Miasta i Gminy Gniew nie przyjmie interesantów. Kolejnym dniem przyjęć będzie środa, 18 maja, w godz. od 14:00 do 17.00. Za niedogodności przepraszamy.

Zawody spinningowe
2016.05.11
-

W sobotę, 7 maja odbyły się zawody wędkarskie w dyscyplinie spinningowej na wodach rzeki Wisły w okolicy Nicponi. Zawody zorganizowane zostały przez Zarząd Koła PZW w Gniewie. Udział w wydarzeniu wzięło udział 25 uczestników, w tym 2 juniorów. Zabawa była wspaniała a walka wyrównana. Wyniki zawodów poniżej.

Ogłoszenie
2016.05.10
-

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015r. poz. 1774 z póź. zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 10 maja 2016 r. Zarządzeniem Nr 55/16 zatwierdzono poszczególne wykazy nieruchomości.

Uwaga!
2016.05.10
-

Informujemy, że z uwagi na problemy techniczne platformy ePUAP, logowanie do systemu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) oraz podpisywanie dokumentów wciąż może wiązać się z utrudnieniami.

Majówka Hallerówka już w piątek
2016.05.10
-

W imieniu Gimnazjum im. gen. J. Hallera zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tegorocznej Majówce Hallerówce która, odbędzie się w piątek 13 maja na boisku szkolnym. Na uczestników wydarzenia czekają liczne atrakcje oraz konkursy. Organizatorzy zapraszają wszystkich na wspaniałą zabawę.

Powalcz o stypendium
2016.05.10
-

Informujemy, że rozpoczęła się rekrutacja do XV edycji "Programu Stypendiów Pomostowych" na rok akademicki 2016/2017 realizowanego przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości wspólnie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności, Narodowym Bankiem Polskim oraz Fundacją BGK.

Dzień otwarty Unii Europejskiej w Opaleniu
2016.05.10
-

Serdecznie zapraszamy na dzień otwarty Unii Europejskiej, który odbędzie się w piątek, 13 maja w godz. od 9:00 do 12:00. Wydarzenie będzie miało miejsce na kompleksie boisk przy Zespole Szkół im. J. Czyżewskiego w Opaleniu. Przedsięwzięcie zorganizowanie zostanie w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich w województwie pomorskim. Szczegóły w plakacie poniżej.

Zapraszamy na Galę czytelnika
2016.05.10
-

W ramach trwającego Tygodnia Bibliotek, Gniewska Książnica przygotowała szereg atrakcji. Już dziś o godz. 19:00 zapraszamy na III gale czytelnika, która na celu ma propagowanie kultury i aktywności czytelniczej,podniesienie poziomu czytelnictwa,promocje literatury oraz wyrabianie nawyku czytania.

Uwaga młodzi wędkarze
2016.05.10
-

Zarząd Koła PZW w Gniewie serdecznie zaprasza wszystkie dzieci na "Wędkarskie zawody spławikowe" z okazji "Dnia dziecka". Impreza organizowana jest na wodzie prywatnej tj. "Staw rybny" w miejscowości Piaseczno (Staw p.Lorbeckiego za studzienką). Szczegóły poniżej.

Ważne dla NGO
2016.05.10
-

Marszałek Województwa Pomorskiego zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. 2016r. poz. 239 z późn. zm.) prowadzące działalność pożytku publicznego na rzecz mieszkańców województwa pomorskiego do udziału w głosowaniu na kandydatów na członków Pomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Głosowanie rozpoczyna się w dniu 9 maja 2016 r., a ostateczny jego termin upływa z dniem 24 maja 2016 r. (włącznie).

WeberSkok
2016.05.10
-

W sobotnie popołudnie, 7 maja, oficjalnie zainaugurowany został sezon na skateparku WeberSkok. W uroczystości otwarcia wzięli udział Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maria Taraszkiewicz – Gurzyńska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie Maciej Mosiński oraz przedstawicielka Zakładu Produkcji Kruszyw -sponsora skateparku Joanna Wachowska. Najlepszym zawodnikiem otwierającym sezon w Gniewie został Kamil Karwowski z Gdańska. W młodszej kategorii zwyciężył Bartosz Bałdowski z Tczewa. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla starszych i młodszych.

Chodzić każdy może
2016.05.10
-

W sobotę, 7 maja w opaleńskiej „Maciejówce” spotkały się dwa uniwersytety III wieku z Gniewu i Pelplina, by wziąć udział w IV Marszu Nordic Walking Studentów UTW. Zebranych powitała burmistrz Maria Taraszkiewicz – Gurzyńska. Podkreślając ogromną rolę ruchu i aktywnego życia dla zdrowia człowieka, życzyła wszystkim uczestnikom samych przyjemności ze spaceru i wspólnego pokonywania zaplanowanej trasy.

Gniew w konkursie Podwórko NIVEA
2016.05.09
-

Zgłoszona przez Gminę Gniew lokalizacja placu zabaw przy ul. Behrendta bierze udział w ogólnopolskim konkursie Podwórko NIVEA. Przypominamy, że konkursowa rywalizacja polega na aktywnym głosowaniu na zgłoszoną lokalizację. Codziennie każdy mieszkaniec ma możliwość oddania jednego głosu, a im więcej głosów, tym większa szansa na wygraną i wspólną zabawę. Zachęcamy do udziału w zabawie.

Strażacy zapraszają!
2016.05.09
-

Liczne odwiedziny maluchów z gniewskiego przedszkola rozpoczęły tydzień otwarty gniewskiej OSP. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się wielu informacji dotyczących pracy strażaka, obejrzały wyposażenie pojazdów oraz niezbędne do pracy urządzenia. Najwięcej emocji wzbudziło przymierzanie hełmu strażackiego, lanie wody z wężów strażackich oraz przejażdżka wozem strażackim pod samo przedszkole.

Kulturalne przedszkolaki
2016.05.09
-

W pierwszych dniach maja dla dzieci z gniewskiego przedszkola czekał szereg atrakcji. 4 maja przedszkolaki z grupy "Mróweczki" i "Żabki" wybrały się do Kwidzyńskiego Centrum Kultury na film animowany "Kung Fu Panda 3" w wersji 3D. Z kolei dzieci z grup "Pszczółki", "Motylki", "Biedronki" i "Skrzaty" pojechały do Pelplina na spektakl pt. „Czerwony Kapturek”.

 

Ogłoszenie konkursu na stanowisko dyrektora szkoły w Polskim Gronowie
2016.05.09
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Polskim Gronowie. Oferty składać należy do 16 maja do godz. 15.30 w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy Gniew. Szczegóły poniżej.

Weekend pod znakiem pikniku „A to ci Historia”
2016.05.09
-

Od 14 do 15 maja zapraszamy wszystkich chętnych do Nowego,  do wspólnej zabawy podczas pikniku  „A to ci Historia”. W sobotni ranek, 14 maja, na nowskim rynku zagoszczą między innymi miłośnicy staroci.

Wieści z gniewskiego gimnazjum
2016.05.09
-

Już niedługo koniec roku szkolnego, ale w gniewskim gimnazjum praca wre. W ostatnich tygodniach miało miejsce wiele konkurów, wydarzeń oraz występów sportowych.

Tydzień Bibliotek 2016 Biblioteka Inspiruje
2016.05.09
-

W poniedziałek, 9 maja rozpoczyna się tegoroczny tydzień bibliotek z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie pod hasłem Biblioteka Inspiruje. Serdecznie zapraszamy na wydarzenia organizowane przez gniewską książnicę.

 

Oferta pracy w przedszkolu
2016.05.09
-

W związku z rozwojem placówki i utworzeniem nowych grup przedszkolnych, Przedszkole Niepubliczne "Bajeczna Kraina" w Gniewie poszukuje nauczycieli wychowania przedszkolnego.

Kociewskie przedszkolaki
2016.05.09
-

W Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbył się Konkurs Gwary Kociewskiej.  Gniewskie przedszkolaczki Majka i Damian z grupy pięciolatków „Słoneczka” jako pierwsi rozpoczęli konkursowe zmagania, prezentując się w wierszach autorstwa gniewskiej poetki Emilii Rulińskiej  - „Kociewianka” oraz „Jam Kociewiak”.

Gniewskie leby- targowisko otwarte!
2016.05.08
-

Niedziela, 8 maja, przejdzie do gniewskiej historii, jako dzień, w którym targowisko miejskie wróciło na rynek starego miasta.  Podczas festynu inaugurującego „Gniewskie Leby-bazar różności” kupić można było zdrową żywność, starocie, domowe wypieki, biżuterię i wiele innych ciekawych drobiazgów.

Gniew powraca do tradycji!
2016.05.06
-

Już w najbliższą niedzielę wielkie otwarcie targowiska miejskiego „Gniewskie Leby – bazar różności”, miejsca, w którym odnajdą Państwo najwyższej jakości produkty, oferowane przez regionalnych twórców rękodzieła artystycznego, producentów zdrowej żywności oraz kolekcjonerów staroci. Dzięki nim stragany z dumą uginać się będą od niecodziennych produktów, a gniewski rynek ożyje, jak dawniej.  Przyjdź, zapoznaj się z ofertą wystawców i ożyw gniewski rynek razem z nami!

Zakaz parkowania na placu Grunwaldzkim
2016.05.06
-

W niedzielę, 8 maja na placu Grunwaldzkim w Gniewie odbędzie się inauguracja targowiska miejskiego o nazwie „Gniewskie Leby – bazar różności”. W związku z powyższym zamknięty zostanie ruch w północnej i zachodniej pierzei rynku w godz. od 8.00 do 16.30. Zwracamy się więc z prośbą do mieszkańców i przyjezdnych gości o nieparkowanie samochodów w tych częściach miasta. Za wszystkie utrudnienia przepraszamy.

IV Ogólnopolski Marsz Nordic Walking Studentów UTW
2016.05.06
-

Stowarzyszenie Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku zaprasza seniorów do wzięcia udziału w IV Ogólnopolskim Marszu Nordic Walking Studentów UTW, który odbędzie się 7 maja w Gospodarstwie Agroturystycznym "Maciejówka" w Opaleniu. 

 

Skocz po dobrą zabawę!
2016.05.06
-

Akrobacje, triki i skoczna zabawa dla całej rodziny – tak zapowiada się rozpoczęcie sezonu na gniewskim skateparku „Weber Skok”. Już w tę sobotę, mieszkańcy Gniewu i okolic będą mogli po raz trzeci uczestniczyć w inauguracji deskorolkowego sezonu, połączonej z piknikiem miejskim. W tym roku organizatorzy – Zakład Produkcji Kruszyw w Gniewie oraz Gminny Ośrodek Sportu, przygotowali mnóstwo niespodzianek i nowości dla małych i dużych uczestników.

Pokaz fajerwerków
2016.05.06
-

W sobotę, 7 maja, na zamku w Gniewie około północy odbędzie się krótki pokaz farejwerków. Za zakłócenie ciszy nocnej organizatorzy przepraszają.

Sprawdź jak pracuje straż
2016.05.06
-

Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie zapraszają do zwiedzania swojej jednostki. W tym roku tydzień otwarty OSP przypada na 9-13 maja. Szkoły, przedszkola i osoby prywatne, które chciałyby się umówić na zwiedzanie remizy proszone są o potwierdzenie tego pod nr. tel. 58 585 22 88.

Oferta pracy
2016.05.05
-

Pomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy ogłasza nabór na stanowiska doradca zawodowy oraz doradca zawodowy-stażysta. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.