Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Muzyczna uczta dla duszy
2017.01.19
Muzyczna uczta dla duszy

Najpiękniejsze kolędy rozbrzmiały wczoraj, tj. 18 stycznia na zamkowym dziedzińcu. A wszystko to za sprawą urzekającego koncertu w wykonaniu Piotra Płechy, dawnego członka Budki Suflera oraz zespołu TGD, który od ponad dwudziestu lat wykonuje wyłącznie muzykę o charakterze chrześcijańskim w Polsce, jak i za granicą. Artysta nie tylko stworzył niezapomnianą atmosferę, ale również konfrontował słuchaczy z ewangeliczną rzeczywistością opowiadając o swej relacji z Bogiem. Wykonawcy towarzyszył grający na flecie etnicznym Bartosz Bobeł. Tego dnia dla licznie zgromadzonej publiczności gościnnie wystąpił również chór Cantores Minores pod kierownictwem Izabeli Chyły. Koncert ten był prawdziwą ucztą dla duszy.

Apel na cześć patrona
2017.01.19
Apel na cześć patrona

W piątkowy poranek, 13 stycznia, uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście, zgromadzili się na uroczystym apelu poświęconym pamięci  patrona szkoły - generała Józefa Hallera. Przybliżono sylwetkę generała, a także dzieje gniewskiej placówki. „Święto Patrona to dzień, do którego przygotowujecie się bardzo starannie. To jest właśnie najpiękniejszy przykład patriotyzmu. Jestem z Was bardzo dumna”. - mówiła dyrektor gimnazjum Ewa Grudzińska. Tematyka patriotyczna przewijała się także w okolicznościowych piosenkach wykonywanych przez szkolny chór pod batutą pana Wojciecha Górskiego.

Polski Związek Wędkarski
2017.01.19
Polski Związek Wędkarski

Zarząd Koła PZW w Gniewie informuje, że 5 lutego o 10.00 (pierwszy termin) i o 10.15 (drugi termin) w Sali Kameralnej w Gniewie odbędzie się walne zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze. 

Zapraszamy na wyjątkowy koncert
2017.01.18
Zapraszamy na wyjątkowy koncert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu Piotra Płechy, który odbędzie się w środę, 18 stycznia br. o godz. 17:00 na dziedzińcu zamkowym. Artysta, to dawny członek Budki Suflera oraz zespołu TGD, który od ponad dwudziestu lat wykonuje wyłącznie muzykę o charakterze chrześcijańskim w Polsce, jak i za granicą. Jego twórczość charakteryzuje duże zamiłowanie do improwizacji w sferze instrumentalnej i wokalnej. Podczas koncertu gościnnie wystąpi chór Cantores Minores pod kierownictwem Izabeli Chyły. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Zapraszamy serdecznie!

Monitoring Rynku Pracy
2017.01.18
Monitoring Rynku Pracy

Przedstawiamy Państwu Monitoring Rynku Pracy w Powiecie Tczewskim na grudzień 2016 r. Znajduje się w nim m.in. liczba osób bezrobotnych, stopa bezrobocia i wolne miejsca pracy.

Rzemiosło pomorskie - meble gdańskie
2017.01.18
Rzemiosło pomorskie - meble gdańskie

Tradycja i piękno – w tych dwóch słowach można by opisać najbliższą wystawę, która otwarta zostanie 27 stycznia w Fabryce Sztuk w Tczewie. Jej tematem przewodnim będą meble gdańskie, które dzięki swojej formie oraz długowiecznej tradycji są symbolem najlepszego rzemiosła. Niegdyś spotykane na dworach królewskich i w mieszczańskich kamienicach, dziś wracają nie tylko jako funkcjonalne meble, ale przede wszystkim dzieła sztuki.

Pomorskich Meczów Matematycznych ciąg dalszy
2017.01.18
Pomorskich Meczów Matematycznych ciąg dalszy

Drużyna Gimnazjum w Gniewie po raz kolejny zwyciężyła w ostatnim już w swojej grupie eliminacyjnej Meczu Matematycznym, pokonując Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gdańskim wysokim wynikiem 44:8. Po trzech zwycięskich meczach, daje nam to pierwsze miejsce w grupie, a tym samym awans do 1/8 finału. Mecze matematyczne organizowane są przez Uniwersytet Gdański i Stowarzyszenie „Bez rutyny”.

Ważne dla przedsiębiorców
2017.01.18
Ważne dla przedsiębiorców

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew przypomina przedsiębiorcom posiadającym zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych o obowiązku: złożenia pisemnego oświadczenia o wartości sprzedaży napojów alkoholowych za rok 2016 oraz dokonania wpłaty I raty. Termin złożenia oświadczenia oraz wniesienia I raty opłaty upływa z dniem 31 stycznia 2017 roku.

Ogłoszenie
2017.01.18
Ogłoszenie

Uprzejmie informujemy, że dzień 18 stycznia, tj. środa, nie będzie dniem przyjęć interesantów przez Panią Burmistrz z powodu udziału w Konwencie organizowanym przez Starostę. Kolejnym dniem przyjęć interesantów przez Panią Burmistrz jest dzień 20 stycznia, tj. piątek, w godzinach od 8.00 do 11.00. Za niedogodności przepraszamy.

Zaczytana szkoła - konkurs
2017.01.18
Zaczytana szkoła - konkurs

Polecamy Państwu Ogólnopolski Konkurs dla szkół, który przeprowadzony zostanie w okresie od 1 marca do 30 listopada 2017 r. Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają certyfikaty „Zaczytana Szkoła” oraz zaświadczenia o ukończeniu kursu.

Sesja Rady Miejskiej
2017.01.18
Sesja Rady Miejskiej

Informujemy, że XXVIII Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji odbędzie się 25 stycznia 2017 r. (środa) o godzinie 11.00 w Świetlicy OSP w Gniewie przy ul. Kościuszki 6.

Logo roku 2017
2017.01.17
Logo roku 2017

Rok 2017 w Gniewie ogłoszony został rokiem Jana Sobieskiego - Starosty Gniewskiego. W związku z tym przygotowane zostało logo, które przydać może się organizatorom wydarzeń związanych z obchodami roku Jana Sobieskiego. Logo dostępne jest w zakładce "media - do pobrania" pod nazwą logo roku 2017.

Dla szkolnych wolontariuszy
2017.01.17
Dla szkolnych wolontariuszy

W dniu 1 września ubiegłego roku w trakcie uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego, Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska ogłosiła rok szkolny 2016/2017 Rokiem Wolontariatu. W tym kontekście polecamy Państwa uwadze konkurs pn. Szkolny Klub Wolontariatu, który przeprowadzony zostanie w okresie od 1 lutego do 31 października 2017 r. Termin zgłaszania udziału szkół w konkursie upływa 31 stycznia 2017.

Załóż firmę przez telefon
2017.01.17
Załóż firmę przez telefon

Ministerstwo Rozwoju uruchomiło nowe usługi dla przedsiębiorców. Od stycznia 2017 można już zarejestrować własną firmę przez telefon. Kolejnym udogodnieniem jest telefoniczne powiadamianie o zbliżających się, ważnych terminach i zmianach w przepisach. Nowe usługi to kolejny krok w kierunku przyjaznej e-administracji.

Ułatwienia dla przedsiębiorców od 1 stycznia 2017 r.
2017.01.17
Ułatwienia dla przedsiębiorców od 1 stycznia 2017 r.

Jesteś podatnikiem PIT a Twoje przychody przekraczają 1,2 mln euro i przygotowujesz się do przejścia na „pełną księgowość"? Rozliczasz podatki w formie ryczałtu ewidencjonowanego a Twoje roczne przychody przekroczą 150 tys. euro? Planujesz inwestycję budowlaną? Powinieneś wiedzieć, że od 1 stycznia 2017 roku wchodzi w życie wiele ułatwień dla przedsiębiorców w ramach pakietu 100 zmian dla firm.

Odpady
2017.01.17
Odpady

Przypominamy, że stawki w tym roku nie uległy zmianie i wynoszą 13,5 zł/os za odpady zbierane w sposób selektywny, 27 zł/os za odpady zbierane w sposób zmieszany, 10 zł/os dla rodzin segregujących odpady i posiadających Kartę Dużej Rodziny. Ponadto informujemy, że choinki można oddawać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów mieszczącym się na terenie INWEST-KOM Sp. z o.o. w Gniewie.

Pomorskie Mecze Matematyczne
2017.01.17
Pomorskie Mecze Matematyczne

Pewnego roku sobót było tyle samo co niedziel, ale więcej niż piątków. Jakiego dnia tygodnia rozpoczął się ów rok? Z takimi i jeszcze trudniejszymi zadaniami zmagali się 10 stycznia uczniowie z Zespołu Szkół w Morzeszczynie i Szkoły Podstawowej w Gniewie. Drużynowe rozgrywki nietypowego konkursu matematycznego - „Pomorskie Mecze Matematyczne”, odbywającego się pod patronatem Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego oraz Stowarzyszenia „Bez rutyny”, tym razem odbyły się w Szkole Podstawowej w Gniewie.

Zimowe zajęcia w gniewskiej podstawówce
2017.01.17
Zimowe zajęcia w gniewskiej podstawówce

W Szkole Podstawowej w Gniewie zimowych zajęć nie widać końca. Członkowie koła teatralnego przygotowali przedstawienie pt. "Zimowa przygoda". Uczniowie wcielili się również w role kolędników, przebierając się za postacie historyczne.

Gniew zagrał dla Orkiestry
2017.01.16
Gniew zagrał dla Orkiestry

Tegoroczny finał WOŚP w Gniewie podsumowany. Gniewski sztab zaprezentował oficjalne wyniki zbiórki. Łącznie udało się zgromadzić ponad 11 185, 15 złotych! Warto zaznaczyć, ze jest to największa kwota jaką udało nam się zebrać na przestrzeni minionych lat. Tym razem pieniądze zbierane były dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Wszystkim mieszkańcom gminy Gniew dziękujemy z całego serca za okazane serca! A teraz zobacz, jak Gniew grał dla orkiestry!

Brak wody w Gogolewie
2017.01.16
Brak wody w Gogolewie

Z powodu awarii pompy głębinowej dnia 17 stycznia (wtorek) od godz. 8.00 do godz. 13.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców miejscowości Gogolewo. Za utrudnienia przepraszamy!

Uwaga na mgłę
2017.01.16
Uwaga na mgłę

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje do służbowego wykorzystania ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silną mgłą.

ARR przyjmuje wnioski o dopłatę do materiału siewnego
2017.01.16
ARR przyjmuje wnioski o dopłatę do materiału siewnego

W Agencji Rynku Rolnego można składać wnioski o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie. Wnioski będą przyjmowane do 25 czerwca 2017 roku.

Dzień babci i dziadka w Polskim Gronowie
2017.01.16
Dzień babci i dziadka w Polskim Gronowie

Piątek, dnia 13 stycznia uczniowie Szkoły Podstawowej w Polskim Gronowie uczcili Dzień Babci i Dzień Dziadka. W programie uroczystości znalazł się występ artystyczny dzieci z najmłodszych klas, po którym podarowały one swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Następnie zgromadzeni goście obejrzeli szkolne jasełka. Na zakończenie czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Szczepienia ochronne
2017.01.16
Szczepienia ochronne

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że w ramach Powiatowego Programu Profilaktyki Zakażeń Wirusem Brodawczaka Ludzkiego HPV „Chronię życie przed rakiem”, na który w 2016 r. zostały przeznaczone środki w wysokości 15000,00 zł w Gminie Gniew zaszczepiono czterowalentną szczepionką Silgard 58 dziewcząt urodzonych w 2004 r.

„Wesoła Jesień” w kostiumach
2017.01.16
„Wesoła Jesień” w kostiumach

Zarząd klubu seniora „Wesoła Jesień” zorganizował w sobotę, 14 stycznia, bal karnawałowy. Niezależnie od wieku, wszyscy bawili się wspaniale, w swoich kolorowych kostiumach.

Terminarz posiedzeń Rady Miejskiej
2017.01.16
Terminarz posiedzeń Rady Miejskiej

Publikujemy Terminarz Posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji na styczeń 2017 r. Posiedzenia odbywać się będą w Biurze obsługi Rady Miejskiej w Gniewie, Plac Grunwaldzki 16/17. Terminarz dostępny w załączniku.

Seminarium Eksperckie
2017.01.16
Seminarium Eksperckie

Instytut Metropolitalny zaprasza na Seminarium Eksperckie "Na straży interesu społecznego. Udział organizacji pozarządowych w postępowaniach prawnych", które odbędzie się 23 stycznia na Uniwersytecie Gdańskim.

Konkurs ofert
2017.01.16
Konkurs ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie rozwoju sportu na terenie Miasta i Gminy Gniew w 2017 roku. Tym samym zaprasza do składania ofert kluby sportowe w zakresie rozwoju sportu. Zakres i rodzaj działania, wysokość środków na dotację, termin, formy i warunki realizacji zadania oraz kryteria oceny wniosku znajdą Państwo tutaj.

Mistrzostwa w tenisie stołowym
2017.01.16
Mistrzostwa w tenisie stołowym

Wczoraj, 15 stycznia, w Hali Widowiskowo Sportowej w Gniewie zainaugurowano XIII Edycję Otwarych Mistrzostw Gniewa w Tenisie Stołowym. Do turnieju zgłosiło się 51 zawodników z Kwidzyna, Tczewa, Starogardu Gdańskiego, Gdańska, Subków, Smętowa, Rudna, Nicponi, Gniewa, Sztumu, Tychnów i Brachlewa. Zawody przeprowadzono system "rosyjskim" do dwóch porażek. Każdy pojedynek rozgrywano do trzech wygranych setów, do 11 punktów.

Agro Akademia w Gniewie
2017.01.16
Agro Akademia w Gniewie

W piątek, 13 stycznia, na Zamku w Gniewie odbyło się spotkanie z cyklu Agro Akademia organizowane przez Bank BGŻ BNP Paribas. Spotkanie poprowadził Bogdan Sawicki – dziennikarz radiowy i telewizyjny, znany z programu Agrobiznes.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.