Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności

Wieści z SP Gniew

2017.04.03
Wieści z SP Gniew

Przedstawiamy Państwu wiadomości nadesłane ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Uczniowie poznawali w ostatnich tygodniach instrumenty muzyczne, przygotowali występy dla rodziców czy też odwiedzili przychodnię zdrowia.

Nowa sieć szkół zatwierdzona

2017.04.03
Nowa sieć szkół zatwierdzona

Na minionej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 29 marca, radni przyjęli uchwałę w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, który w roku szkolnym 2017/2018 wprowadzi zmiany w sieci szkół podstawowych w Gniewie. Podjęcie powyższej uchwały rozpoczyna proces przekształcenia gimnazjum w Gniewie w szkołę podstawową.

Złoci jubilaci

2017.04.03
Złoci jubilaci

Państwo Czesława i Ryszard Reptowscy, mieszkańcy Opalenia, w ubiegłym tygodniu obchodzili 50 rocznicę ślubu. Złoci Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medalami "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie". Aktu dekoracji dokonał z-ca Burmistrza Tomasz Sikora. Były z serca płynące życzenia i kwiaty. W przemiłej atmosferze wspominano minione lata, które zbyt szybko minęły.

Rozsmakuj się w Gniewie!

2017.03.31
Rozsmakuj się w Gniewie!

Nie wiesz jeszcze, jak spędzisz kwietniowy, zapewne słoneczny, weekend? My już wiemy. Na pewno smacznie i aktywnie. Spokojnie, przyjdzie czas również na odpoczynek. Zobacz, co oferują tegoroczni partnerzy akcji "Weekend za pół ceny", która odbędzie się w Gniewie 1-2 kwietnia. Do zobaczenia w Gniewie!

KS Mewa vs. Lechia Gdańsk

2017.03.31
KS Mewa vs. Lechia Gdańsk

Już w najbliższą sobotę, 1 kwietnia zapraszamy do kibicowania naszym młodym piłkarzom. Na płycie boiska Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie o godz. 12:30 rozegrany zostanie mecz KS Mewa vs. Lechia Gdańsk. Powodzenia!

Wystaw graty z chaty

2017.03.31
Wystaw graty z chaty

W sobotę 1 kwietnia odbędzie się zbiórka odpadów wielogabarytowych. Odpady muszą być wystawione do godziny 6 rano w dniu odbioru. Więcej szczegółów na plakacie.

Pożar użytku ekologicznego "Borawa"

2017.03.31
Pożar użytku ekologicznego "Borawa"

Wczoraj, tuż przed godz. 21:00 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie otrzymała zgłoszenie o pożarze użytku ekologicznego "Borawa", którego prawdopodobną przyczyną było podpalenie. Pożar swym zasięgiem objął ok. 0,5 ha. W półtoragodzinnej akcji gaśniczej uczestniczyły 2 zastępy OSP Gniew.

Wielkanocna zbiórka żywności 2017

2017.03.31
Wielkanocna zbiórka żywności 2017

W dniach 31 marca – 1 kwietnia Bank Żywności w Tczewie zorganizuje Wielkanocną Zbiórkę Żywności. W ramach akcji każdy będzie mógł pomóc najbardziej potrzebującym. Wystarczy kupić kilka dodatkowych produktów i przy wyjściu przekazać je wolontariuszom ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przy Gimnazjum w Gniewie, ZSP Gniew oraz PSP SPSK w Tymawie. Zapraszamy do sklepów: Biedronka, Netto i Ślizex.

Gniewska Szkoła Podstawowa otwiera swoje gościnne drzwi

2017.03.31
Gniewska Szkoła Podstawowa otwiera swoje gościnne drzwi

Już niebawem, 4 kwietnia (wtorek) swoje gościnne drzwi przed rodzicami i ich dziećmi otworzy Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Do wspólnej zabawy przyszłych uczniów klas I zaprasza społeczność szkolna oraz Słoń Elmer.

Osiągnięcia uczniów z gniewskiego ZSP

2017.03.31
Osiągnięcia uczniów z gniewskiego ZSP

W ostatnich dniach uczniowie z gniewskiego ZSP brali udział w Powiatowej Licealiadzie Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej oraz Piłce Nożnej „szóstek”.

Piłkarskie emocje znowu w Gniewie

2017.03.31
Piłkarskie emocje znowu w Gniewie

Aż trzy spotkania będą mogli w sobotnie popołudnie obejrzeć fani piłki nożnej w Gniewie. Choć rozgrywki ligowe ruszyły w ubiegły weekend to dopiero w najbliższą sobotę będzie okazja zobaczyć gniewskie zespoły na boisku przy ul. Kusocińskiego.

Zaplanuj swoją edukacyjną przyszłość

2017.03.31
Gimnazjum i Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie zaprasza na dzień otwarty

Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie zapraszają  Szanownych Rodziców Uczniów, którzy zechcą  dołączyć do naszej społeczności, jak i obecnie uczęszczających do naszej placówki, a także wszystkich chętnych na Dzień Otwarty w Gimnazjum i Szkole Podstawowej nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie. Spotkajmy się 5 kwietnia 2017r. Będziemy czekać na Państwa w godz. 17:00 – 19:00. Spotkanie informacyjne z Panią Dyrektor Ewą Grudzińską odbędzie się o godz. 17:00 w auli szkolnej.

Informacja dla interesantów

2017.03.30
Informacja dla interesantów

Informujemy, że z powodu wyjazdu służbowego, dzisiaj, tj. 31 marca br. Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska nie przyjmie interesantów. Zapraszamy na spotkania w przyszłą środę, w godz. od 14.00 do 17.00.

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

2017.03.30
Otarty konkurs ofert

Informujemy, że rozstrzygnięty został konkurs na wsparcie realizacji następującego zadania publicznego Gminy Gniew: „Działalność wspomagająca organizacje pozarządowe poprzez realizację konkursu grantowego na oddolne inicjatywy mieszkańców Gminy Gniew” ogłoszony w dniu 3 marca br. na podstawie przepisów ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Szczegóły w załączniku.

Gminne Zawody w Mini Piłce Nożnej

2017.03.30
Gminne Zawody w Mini Piłce Nożnej

W środę, 29 marca na gniewskim Orliku odbyły się Zawody Gminne w Mini Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych. W rywalizacji udział wzięły 4 szkoły z naszej gminy: SP Gniew, SP Gronowo, PSP SPSK Tymawa oraz ZS Opalenie. Poznaj zwycięską drużynę, która już 10 kwietnia w Subkowach reprezentować będzie gminę Gniew na szczeblu powiatowym.

Nie zwlekaj. Rozlicz swój PIT-37

2017.03.30
Nie zwlekaj. Rozlicz swój PIT-37

W związku z obowiązkiem składania zeznań podatkowych za 2016 rok, 7 kwietnia (piątek) od godz. 9:00 do 14:00 w Sali Ślubów Urzędu Miasta i Gminy Gniew odbędzie się dyżur pracownika tczewskiego Urzędu Skarbowego. Zapraszamy zainteresowanych mieszkańców.

Monter sieci wodno-kanalizacyjnej poszukiwany

2017.03.30
Monter sieci wodno-kanalizacyjnej poszukiwany

Spółka Inwest-Kom w Gniewie poszukuje pracownika na stanowisko montera sieci wodno-kanalizacyjnej. Osoby zainteresowane podjęciem pracy na tym stanowisku, proszone są o złożenie w formie pisemnej podania o pracę oraz CV w sekretariacie firmy, mieszczącej się przy ul. Wiślanej 6 w Gniewie. Zapoznaj się z treścią ogłoszenia i dowiedz się, jakie wymagania stawiane są kandydatom. Szczegóły znajdziesz na stronie spółki.

Wiadomości piłkarskie

2017.03.30
Wiadomości piłkarskie

W poprzedni weekend nasze drużyny grały na wyjeździe. Sobieski Gniew wygrał 1-0 z LKS Waplewo, a Weber Szprudowo uległo 0-1 Delcie Miłoradz. Najbliższa możliwość kibicowania naszym piłkarzom będzie już w sobotę 1 kwietnia. O godz. 14.00 Sobieski zmierzy się ze Świtem Radostowo, a o godz. 16.00 Weber Szprudowo powalczy o punty z Wisłą Tczew. 

Parking dla klientów banku

2017.03.30
Parking dla klientów banku

Bank Spółdzielczy w Gniewie buduje parking dla klientów placówki. Przed budynkiem banku, powstaną łącznie 4 miejsca parkingowe, z ograniczeniem postoju do 30 minut. Budowę poprzedziły badania archeologiczne, podczas których odkryto kamienne fundamenty kamienicy z przełomu XIV/XV w. Prace potrwać mają do połowy kwietnia.

Pielgrzymkowy nadszedł czas

2017.03.30
Pielgrzymkowy nadszedł czas.

Pielgrzymki to rekolekcje w drodze, czas pojednania z Panem Bogiem, czas zadumy, refleksji nad życiem czy też przebywania z ludźmi, którzy tak samo patrzą na Wiarę jak my. Jak co roku Parafia pw. Narodzenia NMP w Piasecznie organizuje pieszą pielgrzymkę po pięknych Sanktuariach Maryjnych. Pielgrzymi wybiorą się do Sanktuarium Matki Bożej w Lubiszewie, pokonując dystans około 38 kilometrów.

Rywalizowali przy tenisowych stołach

2017.03.30
Uczniowie ZSP w Gniewie rywalizowali w turnieju tenisa stołowego w Zakładzie Poprawczym w Nowem.

W środę 29 marca w sali sportowej przy Zakładzie Poprawczym w Nowem odbył się Turniej w Drużynowym Tenisie Stołowym chłopców o Puchar Dyrektora. Po  zaciętych bojach  chłopcy z ZSP w Gniewie (Piotr Wendzierski-IIb oraz Michał Alaburda-Ia) wygrywając dwa  pojedynki  z rówieśnikami zajęli ostatecznie I miejsce w turnieju i zdobyli okazały puchar.

Podejmij taneczne wyzwanie

2017.03.29
Podejmij taneczne wyzwanie

Grupa Taneczna TeenagDance oraz Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie serdecznie zapraszają dzieci i młodzież na warsztaty taneczne i cheerleaderskie. Zajęcia odbywać się będą w piątki o godz. 17:00 w gniewskiej Hali Sportowej.

Otwarte posiedzenie GROP-u już dziś

2017.03.29
Otwarte posiedzenie GROP-u już dziś

Gniewska Rada Organizacji Pozarządowych zaprasza na otwarte posiedzenie rady połączone ze spotkaniem z Tomaszem Sikorą wiceburmistrzem Miasta i Gminy Gniew. W drugiej części spotkania pani Alicja Słyszewska przedstawi sprawozdanie z dotychczasowej pracy Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego oraz dokonamy wyłonienie przedstawicieli NGO z Gminy Gniew do Rady III kadencji. Spotkanie odbędzie się w środę, 29 marca o godz. 16.00 w Pracowni Orange.

Znaczenie wody

2017.03.29
Znaczenie wody

W piątek 24 marca uczniowie klasy III b Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego wyruszyli na nietypową lekcję w terenie pod hasłem "Znaczenie wody dla prawidłowego funkcjonowania przyrody oraz jej roli w życiu człowieka". Zajęcia odbyły się w związku z obchodami Światowego Dnia Wody.

Piękno kryje się we wnętrzu...

2017.03.29
Piękno kryje się we wnętrzu...

W czwartek 23 marca uczniowie klas: 3a i 3c oraz czworo uczniów z klasy 2e ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie odbyli wycieczkę do kina w Tczewie.

Jubileusz Złotych Godów

2017.03.29
Jubileusz Złotych Godów

Urząd Stanu Cywilnego gościł siedem par, które przeżyły w związku małżeńskim 50 lat i tym samym doczekały pięknego Jubileuszu Złotych Godów. Wszystkie pary zostały odznaczone medalami "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Aktu dekoracji dokonała burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska wraz z Sekretarz Danutą Zgubieńską.

Cała Polska czyta dzieciom

2017.03.29
Cała Polska czyta dzieciom

Już drugi rok klasy II c i III b ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie uczestniczą w realizacji programu edukacyjnego „Cała Polska czyta dzieciom”. Program ten ma na celu propagowanie czytania dzieciom, jako skuteczną i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju- psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego- oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych.

EKO-MINIGRANTY

2017.03.28
EKO-MINIGRANTY

Masz pomysł jak zrobić coś dla środowiska? Zapraszamy do udziału w konkursie na EKO-MINIGRANTY. Do pozyskania granty w wysokości do 800 zł. Termin składania wniosków mija 31 marca. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Szkolenie z przygotowywania wniosków na inicjatywy kulturalne

2017.03.28
Szkolenie z przygotowywania wniosków na inicjatywy kulturalne

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłosił otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Gniew z zakresu: „Organizowania i upowszechnianie kultury w Gminie Gniew poprzez organizację przedsięwzięć kulturalnych”. Termin składania wniosków mija 5 kwietnia o godz. 16.30. Wszystkich zainteresowanych podjęciem działań kulturalnych, zapraszamy na szkolenie podczas, którego można będzie dowiedzieć się jak przygotować wniosek i poprawnie przeprowadzić inicjatywę, a także skonsultować już przygotowany wniosek. Szkolenie odbędzie się 28 marca o godz 17.00 w Pracowni ORANGE.

Włączeni w rozwój- wsparcie rodziny i podnoszenia kwalifikacji zawodowych

2017.03.28
Konferencja

Serdecznie zapraszamy na konferencję pt. „WŁĄCZENI W ROZWÓJ – wsparcie rodziny i podnoszenia kwalifikacji zawodowych w kontekście potrzeb gospodarki regionu pomorskiego”, poświęconą wdrażaniu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Wydarzenie odbędzie się 31 marca 2017 r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Więcej szczegółów w załącznikach.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.