Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej już 27 lutego

2017.02.23
Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej już 27 lutego

W najbliższy poniedziałek, 27 lutego w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki, o godz. 15.00 odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Gniewie. Rajcy głosować będą tego dnia nad projektem uchwały w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. Serdecznie zapraszamy do udziału w obradach.

Turniej trzech województw

2017.02.23
Turniej trzech województw

We wtorek, 21 lutego w gmachu Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Gimnazjum im. Gen. Józefa Hallera w Gniewie. Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn z trzech województw: Publiczne Gimnazjum Susz (Warmińsko – Mazurskie), Publiczne Gimnazjum Nowe (Kujawsko – Pomorskie), Zespół Szkół Katolickich Tczew (Pomorskie) oraz dwie drużyny gospodarzy Gimnazjum Gniew, dziewczęta klas I i III.

Nowe służby skarbowe

2017.02.22
Nowe służby skarbowe

Urząd Skarbowy w Tczewie informuje, że 1 marca 2017 roku zostanie utworzona Krajowa Administracja Skarbowa w miejsce działających dotychczas struktur: administracji podatkowej, Służby Celnej i kontroli skarbowej. W załączeniu znajdą Państwo list otwarty Szefa KAS - Pana Mariana Banasia, zawierający informacje na temat reformy, powodów jej przeprowadzenia oraz jej celów. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z treścią listu.

Uwaga na oszustów

2017.02.22
Uwaga na oszustów

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informuje, iż nie ma nic wspólnego z, rozsyłanymi pocztą elektroniczną, wezwaniami do zapłaty za potwierdzenie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Jest to próba wyłudzenia pieniędzy. Autor maili, podszywając się pod MRPiPS, domaga się wpłaty 365 zł na podane konto, na poczet potwierdzenia wpisu do Rejestru.

Sesja Rady Miejskiej

2017.02.22
Sesja Rady Miejskiej

Dzisiaj tj., 22 lutego odbędzie się XXIX Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji. W porządku obrad m. in. temat organizacji szkół w Gminie Gniew po wejściu w życie ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty. Zainteresowanych mieszkańców serdecznie zapraszamy na godz. 11.00 do siedziby OSP w Gniewie. Szczegóły w załączonym porządku obrad.

Informacja dla interesantów

2017.02.22
Informacja dla interesantów

Informujemy, że z powodu sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się dzisiaj, 22 lutego br. o godz. 11:00, burmistrz nie przyjmie interesantów. Kolejnym dniem przyjęć będzie piątek, 24 lutego w godz. od 8:00 do 11:00.

Ul. Czyżewskiego nocą bez wody

2017.02.21
Ul. Czyżewskiego nocą bez wody

Spółka Inwest-Kom informuje, że 22 lutego od godz. 22.00 do godz. 2.00 dnia następnego, z powodu prac instalacyjnych na sieci wodociągowej, nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców ul. Czyżewskiego w Gniewie. Za utrudnienia przepraszamy.

Zostań mistrzem ortografii!

2017.02.21
Zostań mistrzem ortografii!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie serdecznie zaprasza wszystkich pogromców ortograficznych pułapek na kolejną, XIII edycję Gniewskiej Klasówki Ortograficznej o tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Gniewskiej. Zmierz się z trudnościami języka ojczystego, klasówka już w najbliższy czwartek, 23 lutego w Sali Wystawowej gniewskiej książnicy. I Ty możesz zostać mistrzem!

Gratka dla łyżwiarzy

2017.02.21
Gratka dla łyżwiarzy

Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie serdecznie zaprasza dzieci oraz młodzież na wyjazd rekreacyjno-sportowy na kryte lodowisko w Hali Olivia w Gdańsku, który będzie miał miejsce w sobotę, 4 marca o godz. 8:00. Koszt wyjazdu to 20 zł. Szczegóły na załączonym plakacie.

Siłownia w Gniewie bogatsza o nowy sprzęt

2017.02.21
Siłownia w Gniewie bogatrza o nowy sprzęt

Mieszkańców Miasta i Gminy Gniew uprzejmie informujemy, że Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie doposażył siłownię w dodatkowy sprzęt do ćwiczeń siłowych, tj. bramę kulturystyczną, maszynę Smitha oraz dwie maszyny do kształtowania mięśni nóg. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 22.046,00 zł brutto, gdzie kwotę 2.049,00 zł brutto stanowiły środki od anonimowego darczyńcy, z którym rozmowy prowadził Radny Rady Miejskiej w Gniewie Damian Szmyt. Za okazaną pomoc pracownicy GOS bardzo dziękujemy i serdecznie zapraszają do korzystania z siłowni.

KS Mewa wygrywa Halowy Turniej o puchar Burmistrza Kwidzyna

2017.02.21
KS Mewa wygrywa Halowy Turniej o puchar Burmistrza Kwidzyna

Na początku lutego, w hali przy ul. Wiejskiej w Kwidzynie, rozegrany został turniej halowej piłki nożnej dzieci o puchar Burmistrza Miasta Kwidzyn. Organizatorem było Rodło Kwidzyn. W turnieju rocznika 2005 triumfowała Mewa Gniew, prowadzona przez Marka Kleistera, która w finale pokonała 3:0 drużynę Rodło I Kwidzyn, prowadzoną przez Jacka Graczyka. Trzecie miejsce wywalczyła Wda Świecie.

Karnawał w Polskim Gronowie

2017.02.21
Karnawał w Polskim Gronowie

16 lutego w Szkole Podstawowej w Polskim Gronowie odbyła się zabawa karnawałowa. Uczniowie jak zwykle nie zawiedli w kwestii strojów karnawałowych. Można było podziwiać księżniczki, bohaterów komiksowych, zwierzątka, a nawet roboty. Pomiędzy tańcami przy dobrej muzyce dzieci uczestniczyły w konkursach i zabawach, m.in. w tańcu z balonami i tańcu ze smokiem. W międzyczasie chętni korzystali z ozdobnego malowania twarzy, jako uzupełnienia karnawałowego kostiumu. Dodatkową niespodzianką była zumba, którą poprowadziły dziewczęta z klasy szóstej.

Z życia piaseckiego przedszkola

2017.02.21
Z życia piaseckiego przedszkola

Zima nie musi być nudna. Zimowe miesiące stwarzają warunki do najróżniejszych zabaw, zarówno w przedszkolu, jak i w plenerze. Dzieci z piaseckiej placówki uczestniczyły w różnego rodzaju zabawach ruchowych, muzycznych czy zajęciach plastycznych,  inspirowanych białą porą roku. Gdy sprzyjała pogoda, nie zabrakło również zabaw na śniegu. W ten chłodny czas, maluchom stworzono ciepłą atmosferę w walentynki. Od rana był to dzień pełen emocji. Najpierw dzieci wzięły udział w koncercie umuzykalniającym Leszka Boliboka w Domu Kultury, po czym rozpoczęły zabawę walentynkowo-karnawałową. Zachęcamy do obejrzenie zdjęć z tych wydarzeń.

Znasz tego psa?

2017.02.20
Znasz tego psa?

W piątek, 17 lutego, na ul. Gniewskie Młyny w Gniewie, funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania (GCR) znaleźli psa. Osoby, które rozpoznają czworonoga, bądź chętne by były go przygarnąć, proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.

Czyste Powietrze Miasta i Gminy Gniew - edycja 2017

2017.02.20
Czyste Powietrze Miasta i Gminy Gniew - edycja 2017

Gmina Gniew, działając na podstawie konkursu organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku pn. „Czyste Powietrze Pomorza” (edycja 2017) ogłosiła swój konkurs pod nazwą „Czyste Powietrze Miasta i Gminy Gniew” (edycja 2017). Celem konkursu jest wyłonienie spośród zgłoszonych zadań tych, których realizacja spowoduje redukcję substancji szkodliwych do atmosfery, a następnie dofinansowanie ich realizacji w formie dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku i ze środków budżetu Gminy Gniew.

Kurs tworzenia stron internetowych

2017.02.20
Kurs tworzenia stron internetowych

Podczas ferii zimowych uczniowie ZS Opalenie mogli zapoznać się z dwoma językami służącymi do tworzenia nowoczesnych witryn internetowych: HTML5 oraz CSS3. W czasie zajęć uczniowie stworzyli podstawy własnych witryn oraz nauczyli się jak za pomocą protokołu FTP umieścić je w bezpłatnych serwisach hostingowych. Zobacz efekty ich pracy.

W karnawale super bale!

2017.02.20
W karnawale super bale!

Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. W poniedziałek, 13 lutego w Zespole Szkół w Opaleniu odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej. Dzieci wystąpiły w niezwykle pomysłowych i zabawnych strojach. Na parkiecie pojawiły się księżniczki, piraci, wróżki, aniołki, rycerze i różne zwierzątka. Zabawie nie było końca.

Pomieszczenia pięknieją

2017.02.20
Pomieszczenia pięknieją

Nieprzerwanie trwają prace remontowe w przedszkolu w Opaleniu w ramach projektu "Mistrz Przedszkolak". Pomieszczenia placówki są całkowicie przebudowywane, a kiedy prace te się zakończą powstaną nowe miejsca przedszkolne. Aktualnie ma kontynuowany montaż płyt kartonowo-gipsowych, tym samym pomieszczenia zyskują nowe oblicze. W budynku szkoły natomiast, już w marcu wielkie otwarcie laboratorium chemiczno-biologicznego. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Gdy amor śpi - miłość płata figle

2017.02.20
Gdy amor śpi - miłość płata figle

Walentynki, to dzień wyjątkowy. W Szkole Podstawowej w Pieniążkowie, 14 lutego odbyło się przedstawienie teatralne pt. "Gdy amor śpi-miłość płata figle", oczywiście z okazji święta zakochanych. Natomiast, gdy już mali aktorzy zeszli ze sceny, rozpoczęła się dawno oczekiwana zabawa karnawałowa.

Zakończenie rozgrywek Halowej Ligi Piłki Nożnej

2017.02.20
Zakończenie rozgrywek Halowej Ligi Piłki Nożnej

W niedzielę, 19 lutego w Hali Widowiskowo - Sportowej w Gniewie odbyły się ostatnie mecze oraz uroczystość zakończenia XIII edycji Halowej Ligi Piłki Nożnej w Gniewie. Lider rozgrywek Keramzyt Szprudowo I w ostatniej kolejce nieoczekiwanie zremisował z drużyną Vitis Ogrody. Potknięcie to spowodowało, że na pozycję lidera nieoczekiwanie trafiła drużyna VIP Kopernik. Wszystkim uczestnikom rozgrywek, dziękujemy za serce włożone w grę i sportowe emocje.

Piłka to… dwudziestościan ścięty

2017.02.20
Piłka to… dwudziestościan ścięty

Przedstawiamy dziś Państwu kilka wiadomości z życia gniewskiej podstawówki. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie w ostatnich tygodniach m.in. brali udział w nietypowych zajęciach matematycznych, przyrodniczych, czy też poznawali tajniki powstawania filmów.

Dar krwi, dar bezcenny

2017.02.20
Dar krwi, dar bezcenny

W piątek, 17 lutego przed gniewską OSP odbyła się akcja oddawania krwi. Specjalny krwiobus odwiedziły 24 osoby chętne oddać krew, jednakże nie wszyscy mogli podzielić się tego dnia swoja kroplą życia. Pozytywnie procedury kwalifikacyjne do oddania krwi przeszło 17 dawców, którzy oddali 7,65 litra bezcennego leku. Już dzisiaj zapraszamy na kolejną tego typu akcję, która odbędzie się w maju br.

Kaszubskie Stolemy odwiedziły Gniew

2017.02.20
Kaszubskie Stolemy odwiedziły Gniew

W sobotę, 18 lutego gościliśmy w Gniewie uczestników XII Zimowego Rajdu Pomorskiego PTTK "Stolemy 2017", którzy pieszo, na rowerach, a nawet w kajakach przemierzali ziemię pomorską. Grupa 60 rajdowców zwiedziła gniewską twierdzę poznając bogatą historię tego miejsca, po czym wyruszyła w dalszą drogę. Dziękujemy za odwiedziny.

Brzuchomówca z "Mam Talent" w gniewskim przedszkolu

2017.02.17
Brzuchomówca z Mam Talent w gniewskim przedszkolu

Dzisiaj, tj. 17 lutego gniewskie przedszkole odwiedził niezwykły gość Pan Piotr Boruta–brzuchomówca, uczestnika programu "Mam Talent". Artysta wraz ze swoim włochatym przyjacielem Czocherem rozweselał dzieci przede wszystkim zabawnymi dialogami, magicznymi sztuczkami oraz skoczną muzyką.

Złóż projekt do Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego

2017.02.17
Złóż projekt do Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego

Mieszkańcy, najlepiej znają potrzeby lokalnego środowiska. Jeśli więc mają Państwo pomysł, na co przeznaczyć pulę 100 tys. złotych w ramach Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego, już dziś zachęcamy do składania projektów. Mogą one dotyczyć zarówno pomysłów inwestycyjnych (np. modernizacji ulic, budowa placów zabaw, sztucznego lodowiska, czy ścieżek rowerowych), jak i społecznych w zakresie kultury, edukacji, rekreacji czy sportu. W załącznikach znajdują się formularz zgłoszenia projektu oraz lista poparcia projektu.

Kwalifikacja wojskowa

2017.02.17
Kwalifikacja wojskowa

W dniach od 27 lutego do 1 marca 2017 roku w Tczewie przy  ul. Jana Sobieskiego 10, w budynku OHP (Ośrodek Szkolenia i Wychowania) przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa, określająca zdolność do czynnej służby wojskowej mężczyzn urodzonych w 1998 roku z terenu miasta i gminy Gniew.

Znajdź chwilę - oddaj krew!

2017.02.16
Znajdź chwilę - oddaj krew!

Jesteś zdrowy, masz pomiędzy 18 a 65 lat i ważysz co najmniej 50 kg? Przyjdź 17 lutego do OSP w Gniewie i oddaj krew. Tego dnia, między godziną 8.30 a 13.30, w gniewskim OSP pojawi się ambulans, w którym będzie można oddać krew. Pamiętaj tylko o śniadaniu, uzupełnieniu płynów i ważnym dokumencie ze zdjęciem.

"Jedyna pociecho duszy i serca mego!"

2017.02.16
"Jedyna pociecho duszy i serca mego!"

W święto zakochanych, tj. 14 lutego, w gniewskiej podstawówce, której patronem jest Król Jan III Sobieski, nie mogło zabraknąć opowiadań o wielkiej miłości Króla Jana III Sobieskiego i Królowej Marysieńki. Ponadto, jeszcze przed Walentynkami, w szkole stanęła skrzynka na listy, do której wrzucano kartki z życzeniami dla swoich sympatii, kolegów, koleżanek i nauczycieli.

"Mistrz Przedszkolak" w Opaleniu

2017.02.16
"Mistrz Przedszkolak" w Opaleniu

Trwają prace remontowe w przedszkolu w Opaleniu. Pomieszczenia placówki są całkowicie przebudowywane, a kiedy prace te się zakończą powstaną nowe miejsca przedszkolne. W ramach unijnego programu „Mistrz Przedszkolak” na maluchy będą też czekały dodatkowe zajęcia, m.in. sportowe i teatralne. Na działania te Zespół Szkół w Opaleniu wraz z Urzędem Miasta i Gminy Gniew pozyskali ponad 400 tys. dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.