Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

XI Edycja Młodzieżowej Ligi Piłki Halowej
2016.11.29
XI Edycja Młodzieżowej Ligi Piłki Halowej

W niedzielę, 27 listopada w Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie zainaugurowano rozgrywki XI Edycji Młodzieżowej Ligi Piłki Halowej. Do ligi zgłosiły się 4 zespoły składające się z młodzieży w wieku gimnazjalnym, tj. Don Grande, FC Mama Nas Nie Chce, FC Picejki, FC Best Team.

Dzień Misia w SP w Polskim Gronowie
2016.11.29
Dzień Misia w SP w Polskim Gronowie

W piątek, 25 października w Szkole Podstawowej w Polskim Gronowie dzieci z młodszych klas świętowały bardzo milusiński dzień - Światowy Dzień Misia. Tego dnia, kreatywnym zabawom nie było końca.

Złote Gody Państwa Gertrudy i Jana Klimczaków
2016.11.28
Złote Gody Państwa Gertudy i Jana Klimczaków

Dzisiaj, Urząd Stanu Cywilnego gościł Państwa Gertrudę i Jana Klimczaków - mieszkańców Szprudowa. Doczekali się oni 50 rocznicy ślubu. Złoci Jubilaci zostali udekorowani medalami "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Aktu dekoracji dokonał wiceburmistrz Tomasz Sikora. Jubilaci dostali dyplom z okolicznościowymi życzeniami oraz kosz pięknych kwiatów.

Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2016-2017
2016.11.28
Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2016-2017

Sezon piłkarski w 2016 roku dobiegł końca, czyli przyszedł czas na podsumowanie zmagań drużyn Klubu Piłkarskiego Keramzyt Szprudowo. Przed przystąpieniem do rundy jesiennej nowego sezonu podjęto kilka kluczowych decyzji i zmian. Zmiany te miały na celu poprawienie wyników sportowych oraz polepszenie promocji naszego Klubu.

Informacja
2016.11.28
Informacja

Gmina Gniew zakończyła realizację zadania pt. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Gniew - edycja 2016”. Projekt, będący kontynuacją wieloletniego programu usuwania wyrobów azbestowych, polegał na udzieleniu dotacji osobom prywatnym, które usunęły wyroby zawierające azbest z obiektów budowlanych.

Życzliwi i uśmiechnięci
2016.11.28
Życzliwi i uśmiechnięci

„Życie nie składa się tylko z wielkich poświęceń i obowiązków, ale przede wszystkim z drobiazgów. Uśmiechy i życzliwość rozdawane na co dzień, są tym, co zdobywa i zatrzymuje serca i daje pocieszenie.” To piękne motto Humprey’a Davy’ego przyświecało organizatorom tegorocznego dnia życzliwości w Gniewie.

Debata budżetowa
2016.11.28
Debata budżetowa

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców na „Debatę budżetową”, która odbędzie się w poniedziałek, 12 grudnia, o godzinie 16.00 w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki (pl. Grunwaldzki 16/17).

Zaproszenie na konferencję
2016.11.28
Zaproszenie na konferencję

Biuro Senatorskie Antoniego Szymańskiego oraz Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych mają zaszczyt zaprosić na konferencję pt. "Zasada pomocniczości drogą do społeczeństwa obywatelskiego" objętą Patronatem Honorowym Marszałka Senatu RP - Stanisława Karczewskiego oraz Pełnomocnika Rządu do Spraw Społeczeństwa Obywatelskiego Adama Lipińskiego, która odbędzie się 2 grudnia 2016 na sali wystaw czasowych w Europejskim Centrum Solidarności (Gdańsk Pl. Solidarności 1).

Andrzejki w Klubie Seniora
2016.11.28
Andrzejki w Klubie Seniora

Klub Seniora „Wesoła Jesień” zorganizował 26 listopada spotkanie towarzyskie przy muzyce i tańcach. Motywem przewodnim były tym razem zabawy andrzejkowe.

Dzień Misia w SP Gniew
2016.11.28
DZIEŃ MISIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W GNIEWIE

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku...miś, zabawka towarzysząca dzieciom od lat To nie tylko pluszowa przytulanka, to ktoś bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy i pomagają zasypiać. 25 listopada jest jego dzień - dzień misia.

Owoce i warzywa w Szkole Podstawowej
2016.11.28
Owoce i warzywa w Szkole Podstawowej

W ramach realizacji programu „Owoce i warzywa w szkole” uczniowie klasy II c na zajęciach własnoręcznie przygotowali pyszne witaminowe sałatki. Było bardzo pysznie, a przede wszystkim zdrowo. W sałatce owocowej znalazły się takie owoce jak jabłka, banany, mandarynki, kiwi oraz winogrona, natomiast do surówki warzywnej uczniowie wykorzystali marchewki, jabłka oraz sok z cytryny.

Wariacje na dwóch nóżkach
2016.11.28
Wariacje na dwóch nóżkach

Dom Pomocy Społecznej w Gniewie obchodził będzie w tym tygodni 40-lecie istnienia. W placówce życie wre przez cały rok, a my tym razem chcielibyśmy Państwu opowiedzieć tylko o kilku przedsięwzięciach, w które angażowali się w ostatnim czasie podopieczni i pracownicy domu.

Tczewska Liga Piłki Siatkowej Dziewcząt
2016.11.28
Tczewska Liga Piłki Siatkowej Dziewcząt

W sobotę, 26 listopada, w Hali Sportowej Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie odbyły się rozgrywki fazy finałowej Tczewskiej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt. Tego dnia swoje mecze rozgrywały drużyny, które w fazie zasadniczej zajęły dwie najlepsze lokaty w grupach. Wszystkie mecze, które odbyły się w I rundzie fazy finałowej były bardzo zacięte i emocjonujące. W pierwszym spotkaniu dziewczęta reprezentujące GOS Gniew spotkały się z UKLO Tczew, w składzie którego występują 3 byłe reprezentantki gniewskiego gimnazjum.

Bardzo zdrowy sok jabłkowy
2016.11.28
Bardzo zdrowy sok jabłkowy

W czwartek, 24 listopada, w Szkole Podstawowej w Gniewie odbyły się warsztaty tłoczenia soku jabłkowego. Uczniowie wielu klas własnoręcznie przygotowywali witaminowy sok.

Konkurs z angielskiego
2016.11.28
Konkurs z angielskiego

W środę, 9 listopada, w Szkole Podstawowej w Gniewie odbył się konkurs kuratoryjny z języka angielskiego. Przystąpiło do niego szesnaścioro uczniów z klas szóstych. Aby przejść do następnego etapu należało uzyskać 49/70 punktów. Test był bardzo trudny i należy pogratulować wszystkim, którzy do niego przystąpili.

Ciekawe zajęcia w jeleńskim przedszkolu
2016.11.28
Ciekawe zajęcia w jeleńskim przedszkolu

W oddziale przedszkolnym w Jeleniu zawsze dzieje się coś ciekawego. W ostatnim czasie wybrano się do kina na bajkę "Bociany" i  obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Uwaga na wiatr
2016.11.28
Uwaga na wiatr

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologicznego otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed wiatrem, zawiejami i oblodzoną nawierzchnią.

Dzień Pluszowego Misia
2016.11.25
Dzień Pluszowego Misia

W ostatni piątek listopada po raz kolejny w Przedszkolu w Gniewie obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Historia tej niepozornej zabawki posiada bogatą i długą, bo 114-letnią historię. Długo wyczekiwanego 25 dnia listopada wszystkie aktywności w gniewskim przedszkolu przebiegały pod znakiem tej sympatycznej i kochanej przez wszystkich zabawki.

Muzyczna uczta na zakończenie Gniewskich Spotkań Kameralnych
2016.11.25
Muzyczna uczta na zakończenie Gniewskich Spotkań Kameralnych

W czwartek, 24 listopada w Sali Kameralnej, zakończyły się XXIX Spotkania Kameralne w Gniewie. Ostatni koncert okazał się wielką gratką dla melomanów. Serca publiczności podbił Mateusz Jocz, syn Tomasza Jocza, Przyjaciela Gniewu, który pokazał słuchaczom moc dźwięku wiolonczeli.

Diamentowe Gody
2016.11.25
Diamentowe Gody

Wczoraj, 25 listopada br. w gniewskim urzędzie gościliśmy Państwo Janinę i Henryka Stachowskich z Gniewu, którzy obchodzili 60-tą rocznicę ślubu, czyli Diamentowe Gody. Jubilaci wychowali 2 dzieci, doczekali się 3 wnuków i 2 prawnuków. Jubilaci otoczeni kochającą rodziną cieszą się z każdego dnia. Choć ze zdrowiem bywa różnie, umieją żartować ze swoich słabości.

Powiatowa Gala Wolontariatu - zgłoś kandydata
2016.11.25
Powiatowa Gala Wolontariatu - zgłoś kandydata

Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego ogłasza nabór nominacji osób, grup, instytucji i firm, które mogą poszczycić się wyjątkową i wybitną aktywnością społeczną. Nagrody w aż 6 kategoriach zostaną wręczone podczas VIII Powiatowej Gali Wolontariatu 9 grudnia br., która odbędzie się 9 grudnia o godz. 17:00 w Domu Kultury w Subkowach . Termin nadsyłania zgłoszeń kandydatów upływa dnia 2 grudnia 2016 r.

Pomaganie jest piękne
2016.11.25
Pomaganie jest piękne

Masz czas, którym chciałbyś się podzielić? Chciałbyś zrobić coś dla innych? Przyłącz się i zostań wolontariuszem.

Bohaterzy Trylogii w karykaturze
2016.11.24
Bohaterzy Trylogii w karykaturze

W 170. Rocznicę urodzin oraz 100. Rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza Sejm RP ustanowił rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji, dzisiaj, tj. 24 listopada br., w piaseckim Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego otwarto nietypową wystawę, która przedstawia bohaterów Trylogii w karykaturze autorstwa Jacka Frankowskiego. Serdecznie zapraszamy do oglądania, wystawa trwać będzie do końca stycznia.

Zajrzyj na: spgronowo.pl
2016.11.24
Zajrzyj na: spgronowo.pl

Chcielibyśmy dziś zachęcić Państwa do odwiedzenia nowej, internetowej strony Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Polskim Gronowie. Znajdują się tam zarówno informacje dla uczniów, jak i ich rodziców. Więcej na: http://spgronowo.pl/.

Terminarz posiedzeń Rady Miejskiej
2016.11.24
Terminarz posiedzeń Rady Miejskiej

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji na miesiąc listopad. Miejscem posiedzeń jest biuro obsługi Rady Miejskiej w Gniewie, Plac Grunwaldzki 16/17.

Konkursy w gniewskim gimnazjum
2016.11.24
Konkursy w gniewskim gimnazjum

Gimnazjum w Gniewie organizuje dwa konkursy. Jeden na najgrzeczniejszą klasę, a drugi na na Mistrza i Mistrzynię savoir-vivre. Prosimy o zapoznanie się z regulaminami.

Mecze matematyczne
2016.11.24
Mecze matematyczne

W tym roku szkolnym Gimnazjum w Gniewie bierze udział w II edycji Pomorskich Meczów Matematycznych organizowanych przez Uniwersytet Gdański i Stowarzyszenie „Bez rutyny”. Są to rozgrywki drużynowe systemem każdy z każdym. W grupie eliminacyjnej znalazły się: Gimnazjum z Morzeszczyna oraz Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 3 ze Starogardu Gdańskiego.

Nowy grill na Gimplacu
2016.11.24
Nowy grill na Gimplacu

Na Gimplacu zamontowany został grill. Doskonałe wkomponował się w otaczający park. Stylowe lampy, ławeczki i grill tworzą bezpieczną przestrzeń, gdzie można spędzać wolny czas, nie tylko podczas przerw. Wkrótce nastąpi oficjalne otwarcie tego miejsca. Wszystkie prace prowadzone były w ramach projektu Bezpieczna+.

Obycie umila życie
2016.11.24
Obycie umila życie

W poniedziałek, 21 listopada obchodzono Międzynarodowy Dzień Życzliwości. Gimnazjum w Gniewie połączyło go z corocznym projektem „Obycie umila życie”. W haśle tym nie ma przesady. Wyobraźmy sobie, o ile przyjemniej spędzałoby się czas w szkole bez wszystkich niepotrzebnych złośliwości, agresji i obrażania się nawzajem.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.