Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Prokurator umorzył śledztwo ws. "afery drogowej”
2016.04.11
-

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Gdańsku wydał postanowienie o umorzeniu śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych – urzędników Urzędu Miasta i Gminy Gniew, którzy mieli działać na szkodę interesu publicznego. Prokurator wydając postanowienie stwierdził, iż zgłoszone działania urzędników nie zawierają znamion czynu zabronionego. Szczegóły w kwietniowym numerze Nowin Gniewskich.

Nestlé Porusza Polskę - zagłosuj na swoją okolicę
2016.04.11
-

Gmina Gniew bierze udział w konkursie Nestlé porusza Polskę, w ramach którego w całej Polsce budowane są siłownie miejskie. Gmina Gniew wytypowała lokalizację takiej siłowni przy ul. Sidorowicz. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do włączenia się w akcję. Głosy oddawać można poprzez stronę internetową www.nestleporusza.pl, do 6 lipca.

Wiosenne przedstawienie
2016.04.08
-

W dniach od 6 do 8 kwietnia w miejskim przedszkolu goszczono Rodziców. Grupa ,,Biedronki”, ,,Motylki”, ,,Słoneczka”, ,,Zajączki”, ,,Mróweczki”, ,,Żabki” oraz ,,Skrzaty” przedstawiła radosne, wiosenne przedstawienia, opowiadając o przyrodzie budzącej się do życia i o zwierzątkach, które z niecierpliwością czekają na koniec zimy.

Już wkrótce finał konkursu „Wczoraj: Kronika Gniewskiej Rodziny”
2016.04.08
-

Uczniowie klasy V b z Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie stanęli przed nie lada wyzwaniem – jak przedstawić przeszłość miasta sprzed 40 lat? Z pomocą przyszły farby, kredki i inne przybory plastyczne, dzięki którym dzieci starały się przelać swoje pomysły na papier. Historyczna tematyka konkursu organizowanego przez Zakład Produkcji Kruszyw w Gniewie wpisuje się w tegoroczne obchody „Roku Kronikarzy Gniewskich”.

VII Sesja Popularnonaukowa w Opaleniu
2016.04.08
-

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich miłośników historii i naszego regionu na siódmą już edycję „Sesji Popularnonaukowej w Opaleniu”. Odbędzie się ona w Domu Kultury w Opaleniu w sobotę, 16 kwietnia.

Gniew w konkursach Nestlé i Nivea
2016.04.08
-

Gmina Gniew bierze udział w konkursie Nestlé porusza Polskę, w ramach którego w całej Polsce budowane są siłownie miejskie. Złożona przez gminę Gniew lokalizacja przy ul. Sidorowicz przeszła weryfikację i została zakwalifikowana do etapu głosowania. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do włączenia się w akcję, by powalczyć o zwycięstwo.

 

Usłyszysz syrenę- zadumaj się
2016.04.08
-

Przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego przed Pałacem Prezydenckim, odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, a także msze i koncerty upamiętnią 6. rocznicę katastrofy smoleńskiej, która przypada 10 kwietnia. W Gniewie o godzinie 8.41 zabrzmią syreny alarmowe.

Piękna Wieś Pomorska 2016
2016.04.08
-

Rozpoczyna się już 23. edycja Konkursu Piękna Wieś Pomorska 2016. Tegoroczne zmagania odbędą się w dwóch kategoriach „Wieś” i „Zagroda” w trzech etapach – gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Karty zgłoszeń są przyjmowane do 29 kwietnia 2016 r.

Wystawiamy graty z chaty!
2016.04.07
-

W sobotę 16 kwietnia (sobota) na terenie miasta oraz 23 kwietnia (sobota) na terenach wiejskich gminy Gniew, odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Odpady należy wystawić do godz. 6.00 (w zabudowie wielorodzinnej - przy boksach, w zabudowie jednorodzinnej - przed posesję). Mieszkańcy gminy mogą zgłaszać się do sołtysów lub Urzędu Miasta i Gminy Gniew do dnia 20 kwietnia pod nr tel. 58 530-79-25 lub 530-79-48.

Burmistrz nie przyjmie interesantów
2016.04.07
-

Uprzejmie informujemy, że dzień 08.04.2016 r. tj. piątek nie będzie dniem przyjęć interesantów przez Panią Burmistrz z powodu wyjazdu służbowego. Za niedogodności przepraszamy.

Odszkodowania z szkody wyrządzone przez bobry
2016.04.07
-

Jest możliwość uzyskania odszkodowania z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku, za szkody wyrządzone przez bobry. Formą załatwienia sprawy jest protokół oględzin na podstawie którego następuje oszacowanie szkody wyrządzonej przez zwierzęta objęte ochroną gatunkową a następnie wypłacane jest odszkodowanie. Szczegóły pod poniższym linkiem.

Dom Przedsiębiorcy w Tczewie zaprasza
2016.04.06
-

15 kwietnia minie 5 lat odkąd istnieje Dom Przedsiębiorcy w Tczewie. Od tego momentu Pracownicy placówki dopasowują ofertę do potrzeb przedsiębiorców, licząc się z wszelkimi sugestiami. Na najbliższy miesiąc opracowano klika nowych elementów, z których warto skorzystać i wzbogacić się o nową wiedzę, umiejętności oraz kontakty. Powiatowe Centrum Informacyjne mieści się w Domu Przedsiębiorcy i jest partnerem wielu wydarzeń. W imieniu Domu Przedsiębiorcy zapraszamy więc na najbliższe wydarzenia.

“Pracodawca roku Powiatu Tczewskiego” - konkurs
2016.04.06
-

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie serdecznie zaprasza do udziału w konkursie "Pracodawca Roku Powiatu Tczewskiego" Edycja 2016. Ideą konkursu jest wyłonienie i promocja tych pracodawców, którzy ze względu na swoje osiągnięcia w zarządzaniu zasobami ludzkimi oraz rzetelność i wiarygodność reprezentują godny do naśladowania poziom.

StArT-uP – konsultacje dla przyszłych przedsiębiorców!
2016.04.06
-

Dom Przedsiębiorcy w Tczewie zaprasza wszystkich zainteresowanych otwarciem własnej firmy lub jej rozwojem, na bezpłatne konsultacje, które odbędą się 18 kwietnia w godz. od 14:00 do 18:00. Skorzystaj z porad ekspertów, w takich dziedzinach jak: prawo gospodarcze, prawo podatkowe, fundusze unijne oraz innych obszarach będących przedmiotem zainteresowania młodego przedsiębiorcy.

Bezpłatne usługi Centrum Informacji Natura 2000.
2016.04.05
-

W związku z wydłużeniem realizacji projektu „Misja Natura” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu Finansowego LIFE oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych z Krakowa zaprasza do skorzystania z bezpłatnych usług Centrum Informacji Natura 2000.

Medale Za Zasługi dla Obronności Kraju - urząd poszukuje informacji
2016.04.05
-

Urząd Miasta i Gminy w Gniewie prosi o udzielenie pomocy w wytypowaniu rodziców, których dzieci odbyły wzorowo zasadniczą służbę wojskową. Informację o takich osobach proszę przekazać w terminie do 15 kwietnia do Urzędu Miasta i Gminy Gniew w pok. 105 tel. 58 530 79 73.

Na Pomorzu rusza debata w ramach Klubów Obywatelskich
2016.04.05
-

Klub Obywatelski serdecznie zaprasza do udział w dyskusji na temat stanu gospodarki na Pomorzu oraz konsekwencjach wprowadzanych i proponowanych zmian, podczas spotkania "Czy pomorska gospodarka potrzebuje dobrej zmiany". Spotkanie odbędzie się 8 kwietnia br. o godz 17:00 w Szkole Łacińskiej (Malborskie centrum Kultury i Edukacji) przy ul. Stare Miasto 42.

Obwieszczenie burmistrza
2016.04.05
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał obwieszczenie o przystąpieniu do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentu wzgórza zamkowego. Zainteresowani mogą składać wnioski do wyżej wymienionej zmiany planu miejscowego na piśmie w Urzędzie  Miasta i Gminy w Gniewie do 16 maja 2016 roku.

Informacja dla rodziców niepełnosprawnych dzieci
2016.04.05
-

Przedszkole Niepubliczne 'Bajeczna Kraina' w Gniewie, uprzejmie prosi wszystkich rodziców dzieci zamieszkałych w gminie Gniew i urodzonych w latach 2010-2016 o informację, czy wśród nich są dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności, posiadające diagnozę z poradni psychologiczno-pedagogicznej, bądź dzieci, które zdaniem rodziców do takiej poradni powinny zostać skierowane. Placówka chciałaby wyjść naprzeciw potrzebom edukacyjnym tej szczególnej grupy dzieci, prosimy zatem o kontakt wszystkie osoby zainteresowane.

Dzień Otwarty u Hallerczyków
2016.04.05
-

Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie serdecznie zapraszają młodzież wraz z rodzicami, absolwentów i wszystkich chętnych na dzień otwarty szkoły, który odbędzie się 14 kwietnia o godz. 17.00. w szkolnej auli. Będzie to okazja do  zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2016/2017, bazą dydaktyczno-wychowawczą oraz atmosferą panującą w szkole.

Obwieszczenie Burmistrza
2016.04.04
-

Informujemy,m że Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał obwieszczenie dotyczące przystąpienia do opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji dla fragmentu miasta Gniew na lata 2016 – 2020. Zainteresowani mogą składać wnioski do wyżej wymienionego programu na piśmie w Urzędzie  Miasta i Gminy w Gniewie w terminie do 11 maja 2016 roku.

Kolejne obiekty FAMY otwarte
2016.04.04
-

W sobotę, 2 kwietnia spółka FAMA Gniew uroczyście otworzyła swoje nowe obiekty – budynek administracyjny z ogromną powierzchnią biurową oraz podziemnym parkingiem na 30 miejsc postojowych oraz halę produkcyjną wyposażoną w nowoczesny park maszynowy. Poświęcenia budynków oraz błogosławieństwa dla pracowników firmy udzielił ks. proboszcz Zbigniew Rutkowski. Kolejny sukces gniewskiej spółki podziwiali nie tylko jej pracownicy, ale i samorządowcy, partnerzy biznesowi firmy oraz mieszkańcy. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z sobotniego wydarzenia.

Adoptuj kota
2016.04.04
-

Trzy śliczne, zadbane kotki szukają domu. Od października maluchy mieszkają przy gniewskim gimnazjum. Dzięki uprzejmości mieszkańców naszego miasta, którzy zbudowali im specjalną budkę, i zadbali o nie zimą, kiedy maluchy chorowały, udało im się przetrwać zimę. Kotki potrzebują jednak prawdziwego domu. Zachęcamy, więc naszych czytelników do adopcji zwierzaków.

Podróż dookoła świata
2016.04.04
-

31 marca w świetlicy szkolnej w Polskim Gronowie zorganizowano wiosenny bal. Impreza odbyła się pod hasłem „W podróż dookoła świata”, a prowadziły ją animatorki ze Stacji Dobrego Czasu w Tczewie.

Dzień otwarty ZS Opalenie
2016.04.04
-

Dyrektor Zespołu Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu serdecznie zaprasza rodziców i uczniów klas VI na Dzień otwarty szkoły, który odbędzie się 8 kwietnia o godz. 11:30. Więcej informacji dotyczących rekrutacji do Zespołu Szkół w Opaleniu znajdą Państwo na stronie szkoły www.zsopalenie.pl.

Obwieszczenie Gminnej Komisji Wyborczej
2016.04.04
-

Na podstawie Zarządzenia Nr 34/16 Burmistrz Miasta i Gminy Gniew z dnia 15 marca 2016 r., Gminna Komisja Wyborcza podaje do publicznej wiadomości dane o zarejestrowanych kandydatach na sołtysów w Gminie Gniew w wyborach zarządzonych na dzień 24 kwietnia 2016 r. oraz o siedzibach Sołeckich Komisji Wyborczych. Szczegóły w załączniku.

Spotkanie informacyjne w ramach programu "Rodzina 500+"
2016.04.01
-

Dzisiaj, 1 kwietnia, w całym kraju startuje program rządowy „Rodzina 500+”. Towarzyszy mu kampania informacyjno - promocyjna Bus 500+. W tym celu w Polskę wyruszyły oznakowane pojazdy, którymi poruszać się będą pracownicy urzędów wojewódzkich. Do Gniewu bus dotrze  w poniedziałek,  4 kwietnia br., o godzinie 10.00, na Pl. Grunwaldzki 1 (przed siedzibą Urzędu Miasta i Gminy Gniew). Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Warsztaty dla NGO
2016.04.01
-

Instytut Kultury Miejskiej serdecznie zaprasza osoby działające w pomorskich organizacjach pozarządowych na warsztaty z podstawowych zasad komunikacji w Akademii Active Citizens oraz „Warsztaty antydyskryminacyjne dla organizacji pozarządowych i osób zajmujących się edukacją”, które odbędą się 7-8 maja br. (sobota-niedziela), od godz. 10:00 do godz. 18:00 w Gdańsku. Wstęp wolny!

Program Rodzina 500 plus - składanie wniosków od 1 kwietnia
2016.04.01
-

Celem świadczenia wychowawczego jest częściowe pokrycie wydatków związanych z wychowaniem dziecka, w tym z opieką nad nim i zaspokojeniem jego potrzeb życiowych. Świadczenie wychowawcze przysługuje matce, ojcu, opiekunowi faktycznemu dziecka lub opiekunowi prawnemu dziecka do dnia ukończenia przez dziecko 18 roku życia. Składanie wniosków o świadczenie wychowawcze możliwe będzie już od 1 kwietnia  br.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.