Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Jesienne wariacje z kaszą
2015.11.18
-

Okres jesienno-zimowy sprzyja obniżonej odporności i złemu samopoczuciu. Pamiętajmy jednak, że zdrowa dieta, bogata w witaminy, minerały i składniki odżywcze może pomóc nam w walce z nieciekawą aurą. Jak przekonuje ekspert kampanii „Lubię kaszę”, Katarzyna Foszner, odpowiednio zbilansowany jadłospis wzmaga prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu.

Otwarte konkursy ofert
2015.11.18
-

Zarząd Powiatu Tczewskiego ogłasza otwarte konkursy ofert zakładające wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Tczewskiego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej oraz wsparcie realizacji zadań publicznych powiatu w zakresie ochrony i promocji zdrowia w okresie od 1 lutego 2016 r. do 31 grudnia 2016 r.

Aktywizacja skazanych
2015.11.18
-

Za nami I Forum „Ekonomia ku wolności”, które odbyło się 13 listopada w Sztumskim Centrum Kultury. Spotkanie dotyczyło między innymi innowacyjnego modelu partnerstwa na rzecz aktywizacji zawodowej i społecznej osób osadzonych. Podczas spotkania dokonano także uroczystego otwarcia wystawy „Galopem do Wolności”.

Ankieta dla pacjentów
2015.11.18
-

Badanie poziomu zadowolenia pacjentów ze świadczeń zdrowotnych w oparciu o wyniki anonimowej ankiety to założenie programu monitorowania poziomu satysfakcji pacjenta. Pierwszym etapem jest pilotażowe badanie w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, które rozpoczęło się 5 listopada br.

Ognisko Patriotyzmu w PSP SPSK w Tymawie
2015.11.18
-

Wspólne przeżywanie 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i chęć śpiewania polskich pieśni i piosenek patriotycznych zjednoczyło i zgromadziło we wtorek 10 listopada społeczność szkolną Publicznej Szkoły Podstawowej w Tymawie.

Żelazne Gody
2015.11.18
-

Żelazne Gody to wyjątkowy Jubileusz. Państwo Anna i Franciszek Paluchowscy przeżyli razem 65 lat. Wychowali 10-ro dzieci,doczekali 21 wnuków i 13 prawnuków. Dzieci bardzo kochają i szanują swoich  rodziców,więc przygotowali im piękną uroczystość,którą zapoczątkowano Mszą św. w kościele w Nowej Cerkwi, gdzie Państwo Paluchowscy zawierali związek małżeński.

Śniadanie daje moc dzieciom z Tymawy
2015.11.18
-

Już od pięciu lat, 8 listopada szkoły na terenie całej Polski biorą udził w akcji edukacyjnej „Śniadanie Daje Moc”. Szkoła Podstawowa SPSK w Tymawie również wzięła udział w tej akcji w dniu 12 listopada. Uczniowie przekonali się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Uwaga na silny wiatr!
2015.11.18
-

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

IV Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej
2015.11.17
-

Uczniowie klas 6 z powiatu tczewskiego spotkali się 17 listopada na Zamku w Gniewie. Eko-Centrum Heliatus zorganizowało tego dnia IV Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej. Trzyosobowe drużyny wykazać się musiały rozległą wiedzą dotyczącą przyrody, biologii i ekologii. Rywalizacja była tak zacięta, że potrzebna była dogrywka.

Kapliczki online
2015.11.17
-

Muzeum Narodowe w Gdańsku kończy drugi etapu projektu pt. „Ocalić Narodową Spuściznę”. Projekt ten polega na dokumentacji fotograficzno-etnograficznej przydrożnych kapliczek na terenie całego województwa pomorskiego. Więcej informacji o przedsięwzięciu mogą Państwo uzyskać na stronie internetowej http://mapakapliczek.pl/lang/pl/szukaj/?commune=Gniew

Już w ten czwartek ZAGAN ACOUSTIC
2015.11.17
-

Już w ten czwartek na gniewskiej scenie kameralnej gościć będziemy zespół ZAGAN ACOUSTIC Informujemy, że koncert 19 listopada odbędzie się o zmienionej porze. Wszystkich miłośników Gniewskich Spotkań Kameralnych zapraszamy na godzinę 17.00 do Sali Kameralnej Biblioteki.

Koncert laureatów
2015.11.17
-

W niedzielę, 15 listopada, w kościele św. Mikołaja w Gniewie o godzinie 14.00 rozpoczął się koncert laureatów XVII Gminnego Przeglądu Pieśni i Piosenki Religijnej A. D. 2015. Na wstępie ks. proboszcz Zbigniew Rutkowski podziękował pani Jadwidze Mielke za wieloletnią pracę nad przygotowywaniem i prowadzeniem przeglądów. Dla zgromadzonych w gniewskim kościele gości zaprezentowali się wszyscy laureaci gminnego przeglądu.

 

V Kongres Kociewski
2015.11.17
-

Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenia realizowane w ramach V Kongresu Kociewskiego. Już w przyszłym tygodniu będą mieli Państwo okazję uczestniczyć w uroczystym odsłonięciu tablic upamiętniajacych prof. A. Hoffmana i ks. dr B. Sychtę, spotkaniu poetycko-muzycznym oraz dwóch konferencjach poświęconych kulturze fizycznej.

Praca Pana Fotografa
2015.11.17
-

13 listopada w związku z zajęciami związanymi z tematyką pracy fotografa, Przedszkolaki z Bajecznej Krainy wybrały się do studia fotograficznego w Gniewie. Maluchy miały okazję zajrzeć w świat pracy fotografa od podszewki.

Timex Tczew zwycięża w Gniewie
2015.11.17
-

W hali Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie z okazji obchodów „97 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę” rozegrano turniej piłki siatkowej z udziałem siedmiu zespołów. Po losowaniu  rozegrano  zawody w dwóch grupach eliminacyjnych systemem “każdy z każdym”,  następnie półfinały i mecze o miejsca 1-4.

Żywa lekcja historii i muzyki
2015.11.16
-

W listopadzie w Gimnazjum im. J. Hallera w Gniewie odbyła się żywa lekcja historii i muzyki „ W drodze do niepodległości z Ignacym Janem Paderewskim”. Udział w niej wzięli uczniowie klas I i II. Na tej lekcji nie tylko przedstawiono nam życie i twórczość I. J. Paderewskiego, ale również grano i śpiewano jego utwory. Na zakończenie troje uczniów wzięło udział w konkursie wiedzy o Paderewskim. Najlepsza okazała się Kornelia Waśniewska z kl. II c. Gratulujemy!

"Się gra, się ma"
2015.11.16
-

Młodzi piłkarze KS Mewa Gniew Junior, w nagrodę za wspaniałe rezultaty w rozgrywkach rundy jesiennej, pojechali na mecz Lechia Gdańsk - Legia Warszawa na PGE Arenie, który odbył się 31 października br. Juniorzy pod kierunkiem Marka Kleister uplasowali się na II miejscu, pokonując takie drużyny jak: Sokół Zblewo, GKS Bobowo, Wietcisę Skarszewy, KP Starogard Gd., Rodło II Kwidzyn i Wierzycę Pelplin. I miejsce w tych rozgrywkach zajął Beniaminek Starogard Gd. Gratulacje dla wszystkich drużyn i ich trenerów.

Śniadanie daje moc
2015.11.16
-

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Doskanale wiedzą to uczniowie Szkoły Podstawowej SPSK W Tymawie. Już od pięciu lat, 8 listopada, wspólnie ze szkołami z całej Polski, Szkoła Podstawowa SPSK W Tymawie obchodzi Dzień Śniadanie Daje Moc.

Gimnazjaliści uczcili niepodległość
2015.11.16
-

11 listopada - to niezwykle uroczysta data, jedno z najbardziej znaczących świąt państwowych. 6 listopada w Gimnazjum im. J. Hallera odbyły się nie tylko uroczyste obchody 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ale również ślubowanie klas pierwszych. 6 listopada 2015 roku z okazji 97 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyła się w gniewskim gimnazjum uroczysta akademia  oraz Pasowanie klas pierwszych. Mottem przewodnim uroczystości były słowa: „Polsko! Święte Twe imię”.

Apel
2015.11.16
-

Okres zimowy stanowi zagrożenie szczególnie dla osób bezdomnych, niepełnosprawnych i starszych żyjących samotnie. Potrzebne jest więc w związku tym wzmożenie opieki domowej wśród osób o ograniczonej samodzielności życiowej.Prosi się jednocześnie, aby wszelkie informacje o zaistniałych sytuacjach kryzysowych związanych z zagrożeniem życia i zdrowia mieszkańców naszego województwa przekazywać do Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody, które pełni całodobowy dyżur pod numerem alarmowym 987.

Rodzicu, ucz się i rozwijaj się dla dziecka
2015.11.16
-

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna z Tczewa oferuje spotkania z psychologiem mające na celu doskonalenie umiejętności wychowawczych osób zajmujących się wychowaniem dzieci wg załączonego harmonogramu. Wstęp wolny, zapraszamy. Tematyka oraz harmonogram spotkań dostępne w załączniku.

Sam decydujesz, czym oddychasz
2015.11.16
-

Ruszyła kampania informacyjno-edukacyjna w ramach projektu "Czyste powietrze Miasta i Gminy Gniew". Zarówno w mieście jak i w gminie rozwieszane są plakaty edukacyjne, informujące o zakazie palenia śmieci w paleniskach domowych oraz o problemach niskiej emisji. Rozdawane są też ulotki informacyjne na temat sposobów uzyskania dofinansowania na modernizację źródeł energii cieplnej.

Wtorkowe spotkanie integracyjne gimnazjalistów
2015.11.16
-

We wtorek 10 listopada br., w Zespole Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu, odbyło się spotkanie integracyjne gimnazjalistów. Było wesoło, śmiesznie i pysznie! Wiele wspólnych godzin w szkole podczas lekcji, to zupełnie co innego, jak zobaczyć się ze znajomymi po lekcjach, powygłupiać się, pośmiać, porozmawiać, a przy okazji obejrzeć jakiś film.

Teatr Clowna Pinezki
2015.11.16
-

6 listopada br. Przedszkole w Gniewie odwiedzili aktorzy z „Teatru Clowna Pinezki”. Bez wątpienia był to dzień wyjątkowy, niecodzienny i pełen atrakcji. Clown Pinezka od wielu lat jeździ ze swoimi spektaklami po całym świecie. Znają już go dzieci z Anglii, USA, Belgii, Grecji, Francji i z wielu innych krajów. Przedszkolaki z Gniewu również mogli poznać przygody Clowna. Aktorzy zadbali, aby nie było nudno.

Otwarty nabór partnerów
2015.11.16
-

Gmina Gniew pragnie ogłosić otwarty nabór partnerów spoza sektora finansów publicznych w celu wspólnej realizacji projektu pn. "Gniew - miasto z charakterem", którego celem ma być podniesienie jakości przestrzeni publicznej okolicy Starego Miasta w Gniewie, wyeksponowanie zasobów i zabezpieczenie zaplecza turystycznego.

Kazimierz Rajski Mistrzem Polski
2015.11.13
-

Miło nam poinformować, że w sezonie 2015 Mistrzem Polski w „Baśkę” został Kazimierz Rajski z drużyny Zamek Gniew. Drużynowe Mistrzostwo Polski zdobył natomiast "Nasz Dach" Orły Stężyca. Klasyfikację szczegółową znajdą Państwo na stronie: http://psbaski.pl/index.php/2015plb/klasyfikacja.

Wiolonczele i klarnety w Gniewie
2015.11.13
-

Podczas Gniewskich Spotkań Kameralnych, 12 listopada, w sali kameralnej biblioteki zebrali się miłośnicy muzyki klasycznej. Zgromadzonych gości powitała dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej Jadwiga Mielke, która na wstępie odczytała biogramy artystów.

Zbadaj nerki za darmo
2015.11.13
-

Nowa akcja NEFROTEST rozpoczyna się właśnie w powiecie kwidzyńskim oraz gminie Gniew. Już 2 grudnia prawie 1500 skierowań (ważnych do końca lutego 2016 r.) na bezpłatne badania krwi i moczu trafi do lekarzy rodzinnych i specjalistów w regionie. Badania te umożliwią wczesne wykrycie chorób nerek, a skierowania mogą otrzymać ci mieszkańcy, którzy ukończyli 45 lat i znajdują się w grupie ryzyka (chorują na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, choroby sercowo- naczyniowe, lub schorzenia nerek występują w ich rodzinie). 

VI Puchar Pomorza w karate tradycyjnym
2015.11.13
-

Puchar Pomorza w Karate Tradycyjnym rozegrany został 7 listopada w Hali Sportowo-Widowiskowej AWFiS w Gdańsku. Podopieczni senseia Kazimierza Marut podczas zawodów zajęli bardzo dobre miejsca. Jakub Chyliński wywalczył brązowy medal, Michał Bork był czwarty.

Talenty Pomorza
2015.11.13
-

Tysiące uczestników, setki godzin przygotowań, trzydziestu dwóch artystów zakwalifikowanych do ostatniego etapu i emocjonujący finał. Szósta edycja konkursu „Odkrywamy Talenty na Pomorzu” za nami. Projekt został objęty licznymi patronatami osób i instytucji Już od pierwszej edycji wydarzenie wspiera m. in. Hotel Zamek Gniew, a w tym roku także Zakład Produkcji Keramzytu Weber w Gniewie.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.