Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Średniowieczny trakt- badania trwają
2016.06.27
-

Trwają prace przy odkrytej w zeszłym tygodniu w Gniewie średniowiecznej drodze. Trzy metry sześcienne drewna zostaną zabezpieczone i przewiezione do konserwacji do Gdańska, pozostała część materiału będzie składowana w bezpiecznym miejscu. Z dębowych bel pobrany został też materiał do badań dendrochronologicznych, które pozwolić mają na dokładne określenie wieku traktu.

Oni wystartują po lepszą przyszłość
2016.06.27
-

Program „Wiedza Start” miał swój uroczysty finał 23 czerwca. Wiemy już, którzy uczniowie III klas gimnazjum z Gniewu i Opalenia uzyskali najlepsze wyniki w części matematycznej i przyrodniczej testów, co za tym idzie, stypendium finansowane w całości ze środków Zakładu Produkcji Kruszyw w Gniewie.

Zakończenie roku w gniewskim gimnazjum
2016.06.27
-

Gimnazjaliści zakończyli rok szkolny. Podczas akademii kończącej naukę nie zabrakło wyróżnień za poprawne zachowanie i osiągnięcia w nauce, sporcie i innych dziedzinach. Młodzieży gratulujemy osiągnięcia wyników i życzymy udanego wypoczynku letniego.

Eksperymentalna wycieczka gniewskich zwycięzców
2016.06.27
-

Za nimi wspaniała lekcja przyrody, fizyki, chemii, historii i geografii, a przede wszystkim ciekawości motywującej do nieustannego odkrywania otaczającego nas świata. Wyprawa do gdyńskiego Centrum Nauki Experyment była nagrodą dla młodych twórców, których prace zwyciężyły w konkursie „Kronika Gniewskiej Rodziny”. Nie zabrakło ciekawych doświadczeń i wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci.

Spotkania z wartościową książką
2016.06.27
-

Każde spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki jest dowodem na to, że warto czytać. Dzięki książkom bowiem, nie tylko przyjemnie spędzamy wolny czas, ale również pozostawiają one w czytelniku, pewną dozę przeżyć.

Uwaga- rynek bez wody
2016.06.27
-

Jutro, 28 czerwca, w godzinach 7-12.00 planowana jest przerwa w dostawie wody dla pl. Grunwaldzkiego w Gniewie. Za utrudnienia przepraszamy.

Świat leży u Waszych stóp, zdobywajcie go
2016.06.27
-

Polonezem rozpoczęła się uroczystość pożegnania klas III Gimnazjum im. gen. J. Hallera w Gniewie. Wydarzeniu towarzyszyły mieszane uczucia, bowiem na twarzach zarówno uczniów, jak i nauczycieli malowały się i radość, i smutek. - Spełniajcie swoje marzenia i wspominajcie te niesamowite czasy - mówiła dyrektor szkoły Ewa Grudzińska.

Burmistrz pogratulowała młodym historykom
2016.06.27
-

Konrad Janicki i Karol Krotowski reprezentowali naszą gminę podczas ogólnokrajowego konkursu wiedzy o zamkach gotyckich. Chłopcy poradzili sobie znakomicie, Konrad był 2 w swojej kategorii wiekowej, a Karol znalazł się wśród 20 najlepszych uczniów w kategorii szkół podstawowych. Młodych historyków zaprosiła do siebie burmistrz, aby osobiście pogratulować im wspaniałego występu.

XXV Międzynarodowy Turniej Rycerski Króla Jana III Sobieskiego
2016.06.24
-

Szczęk zbroi, trzask kruszonych kopii, gonitwy i jadący w pełnym galopie rycerze. Opanowane do perfekcji rzemiosło walki włócznią, maczugą i mieczem. Wszystko wygląda prawie tak, jak w dawniej, a jednak dzieje się współcześnie – tak opisuje się gniewskie turnieje rycerskie, które odbywają się w mieście już od ćwierćwiecza. Już niebawem, bo 25 i 26 czerwca na placu turniejowym gniewskiego zamku, będziemy mogli podziwiać to wielkie widowisko historyczne, w jego niezwykle bogatej jubileuszowej odsłonie.

Strefa kibica w Gniewie
2016.06.24
-

W sobotę, 25 czerwca, w karczmie i kawiarnio oranżerii na zamku w Gniewie utworzona zostanie strefa kibica. Zapraszamy do wspólnego kibicowania podczas meczu Polska-Szwajcaria. 

Obejrzyj wystawę
2016.06.24
-

W ten weekend Gniew opanowany będzie przez rycerzy. Rozpoczyna się jubileuszowy XXV Międzynarodowy Turniej Rycerski Króla Jana III Sobieskiego. Jeżeli ktoś chciałby porównać jak zmieniała się impreza na przestrzeni lat zapraszamy do obejrzenia wystawy, która mieści się przy pl. Grunwaldzkim (rynek Starego Miasta).

Żegnaj szkoło
2016.06.24
-

I stało się, rok szkolny 2015/2016 oficjalnie zakończony. Świadectwa rozdane, nagrody przyznane czas na zasłużony odpoczynek. Zanim jednak wyruszymy na szlaki zachęcamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości kończących ten semestr.

Przy kawie na trawie
2016.06.24
-

W poniedziałek, 27 czerwca zapraszamy na festyn w parku Domu Pomocy Społecznej w Gniewie, pt. „Przy kawie na trawie”, podczas którego organizatorzy zapoznają słuchaczy Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku z założeniami projektu pt. "Kupieckim szlakiem po gniewskiej starówce…" i założeniami portalu www.otwartezabytki.pl

Uwaga na upały!
2016.06.23
-

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

Wycieczka do Krynicy Morskiej
2016.06.23
-

Sołtys Sołectwa Szprudowo serdecznie zaprasza do udziału w wycieczce do Krynicy Morskiej, które zorganizowana zostanie w niedzielę, 17 lipca. Zapisy trwają do 8 lipca. Koszt udziału w wycieczce wynosi 35 złotych od osoby. Szczegóły i zapisy pod nr tel: 661 837 018.

Gniew i Nizina Walichnowska bez wody
2016.06.23
-

Spółka Inwest-Kom informuje, że z powodu poważnej awarii wody nie ma na terenie miasta i na Nizinie Walichnowskiej. Za utrudnienia przepraszamy. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Spółka dokona wszelkich starań, by usunąć awarię jak najszybciej.

Jubileusz Środowiskowego Domu Samopomocy w Gniewie
2016.06.23
-

W środę, 22 czerwca Środowiskowy Dom Samopomocy w Gniewie świętował 10-lecie swojej działalności. Gniewskiej placówce winszowali przedstawiciele zaprzyjaźnionych placówek, władze samorządowe oraz współpracownicy. Uroczystość uświetnił występ artystyczny podopiecznych domu.

Warsztaty w gniewskim Zakładzie Produkcji Kruszyw
2016.06.23
-

Czy w wieku gimnazjalnym warto już zastanawiać się nad swoimi zawodowymi perspektywami? Jak najbardziej! Poszerzaniu świadomości w tym zakresie poświęcone były warsztaty dla młodzieży, które odbyły się w Zakładzie Produkcji Kruszyw już po raz czwarty.

 

X Memoriał Andrzeja Grubby
2016.06.23
-

W dniach 11-12 czerwca w Hali 100-lecia Sopotu rozegrany został X Memoriał Andrzeja Grubby z udziałem 32 reprezentacji szkolnych w tenisie stołowym z całej Polski. Uczniowie zrzeszeni w UKS Olimpii Gniew: Maksymilian Pek i Marta Dzwonkowska oraz MTS Kwidzyn- Patryk Kwiatkowski reprezentujący szkołę podstawową Gniew uplasowali się na 9 miejscu klasyfikacji końcowej.

Plastycznie uzdolnione maluchy
2016.06.23
-

W ostatnim czasie dzieci z Przedszkola Niepublicznego 'Bajeczna Kraina' wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na najciekawszą ilustrację do wierszy Juliana Tuwima. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy w formacie A4 dowolną techniką.

Kino 7D w Gniewie! Już dziś!
2016.06.23
-

Zapraszamy wszystkich odważnych na seanse w mobilnym kinie, które stanęło na placu Grunwaldzkim o godz. 12:00. Na wszystkich czekają niesamowite wrażenia, efekty specjalne i mnóstwo świetnej zabawy. Seanse będą wyświetlane dzisaij oraz jutro w godzinach od 12:00 do 20:00.

Monitoring- prace trwają
2016.06.23
-

Spotkanie inicjujące prace nad stworzeniem monitoringu miejskiego odbyło się w środę,22 czerwca, w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele urzędu, Gminnego Centrum Reagowania i policji. Pierwsze decyzje zapadły.

Awaria!
2016.06.23
-

Inwest-Kom sp. z o o informuje, że nastąpiła awaria sieci wodociągowej na ul. Piłsudskiego. Starówka, ul. Wiślana, ul. Wodna i Kościuszki będą bez wody do około godziny 15.00.

Weź udział w nowych grach turystycznych
2016.06.23
-

Wybierz się w podróż do przeszłości, poznaj ciekawostki Niziny Walichnowskiej, jej historię i ważne wydarzenia, rozwiąż zagadkę i odkryj tajemnicze hasło, czyli nowe gry turystyczne promujące dziedzictwo Niziny Walichnowskiej: "Zaginiona Pieczęć" oraz "W krainie wyrwanej rzece". W grach udział wzięli już pierwsi ochotnicy.

Dębowa droga i palenisko z XIV wieku
2016.06.23
-

Na internetowej stronie spółki Inwest-Kom pojawiła się informacja o znaleziskach, wykopanych podczas prowadzonych prac budowlanych, związanych z realizacją inwestycji wymiany i budowy sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej na terenie miasta Gniew. W trakcie prac odkryto XIV-wieczną dębową drogę i najprawdopodobniej pozostałości paleniska. Szczegóły na stronie spółki.

Lokalny Program Rewitalizacji – konsultacje społeczne
2016.06.23
-

W poniedziałek, 20 czerwca w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki odbyły się konsultacje społeczne projektu uchwały Rady Miejskiej w Gniewie w sprawie wyznaczenia obszarów zdegradowanych i obszarów rewitalizacji w mieście Gniew. Spotkanie poprowadzili przedstawiciele firmy AMT Partner Doradca Samorządu i Biznesu. Gmina Gniew na opracowanie Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Gniew do 2020 roku pozyskała dotację w wysokości 79 312,50 złotych.

You can sing!
2016.06.23
-

W środę, 22 czerwca można było usłyszeć dobiegający ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie piękny śpiew małych wielkich artystów. A wszystko to za sprawą II Gminnego Festiwalu Piosenki Angielskiej "Yo Can Sing". Jak sama nazwa wskazuje, jego uczestnicy nie tylko musieli zmierzyć się wystąpieniem przed większa publicznością, ale również z językiem angielskim.

Koniec roku akademickiego
2016.06.23
-

Studenci gniewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (UTW) w poniedziałek, 20 czerwca, pożegnali kolejny semestr. Był to czas na podsumowanie tego co działo się w przeciągu ostatniego roku oraz dobrej zabawy. Członkowie DUETu, grupy teatralnej stworzonej przez członków UTW oraz mieszkańców i podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Gniewie przygotowali bowiem na ten dzień kabaret.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.