Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności

Awaria CEiDG

2017.03.02
Awaria CEiDG

Informujemy, że nastąpiła awaria systemu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Wszystkie wnioski złożone przez przedsiębiorców są przyjmowane, jednak ich przetworzenie nastąpi po usunięciu awarii. Prace polegające na przywróceniu prawidłowego obiegu wniosków trwają. Za utrudnienia przepraszamy.

Gniewscy Gimnazjaliści laureatami I Powiatowego Przeglądu Piosenki Angielskiej

2017.03.02
Gniewscy Gimnazjaliści laureatami I Powiatowego Przeglądu Piosenki Angielskiej

28 lutego odbył się I Powiatowy Przegląd  Piosenki Angielskiej  „Show must go on…”, zorganizowany przez Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie. Celem konkursu była prezentacja umiejętności językowych i wokalnych, propagowanie języka angielskiego w duchu muzycznej rywalizacji oraz promowanie aktywności twórczej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Informator biurowy LOT KOCIEWIE

2017.03.01
Informator biurowy LOT KOCIEWIE

Przedstawiamy Państwu lutowy informator biurowy Lokalnej Organizacji Turystycznej - Kociewie. W informatorze znajdują się informacje m.in. o grantach na poszczególne zadania, obchodach Światowego Dnia Kociewia oraz wizytach na targach.

Brak wody w Opaleniu

2017.03.01
Brak wody w Opaleniu

Spółka Inwest-Kom informuje, że 2 marca w godz. 8.00 - 11.00 z powodu prac konserwacyjnych na sieci wodociągowej nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców ulic: Warneckiego, Czapskiego, Kasztanowej, Wodnej, Spacerowej i placu Św. Józefa w Opaleniu. Za utrudnienia przepraszamy.

Zostań Stypendystą Programu „Marzenie o Nauce” (MoN)

2017.03.01
Zostań Stypendystą Programu „Marzenie o Nauce” (MoN)

15 lutego Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC rozpoczęła rekrutację do siódmej edycji programu stypendialnego „Marzenie o Nauce”. Program „Marzenie o Nauce” adresowany jest do uczniów III klas gimnazjów, którzy uzyskali średnią ocen za I semestr III klasy co najmniej 4,5 i zamieszkują na stałe w miejscowości do 30 tysięcy mieszkańców. Dochód na jedną osobę w gospodarstwie domowym kandydata nie może przekraczać 900 zł netto. Warunkiem otrzymania stypendium jest przyjęcie do jednego z liceów współpracujących z Fundacją.

Z życia opaleńskiej szkoły

2017.03.01
Z życia opaleńskiej szkoły

Przedstawiamy dziś Państwu kilka wiadomości z Zespołu Szkół w Opaleniu. Najmłodsi uczniowie tej szkoły w ostatnim czasie m.in. brali udział w licznych konkursach, odwiedzili teatr oraz spędzili czas na wspólnej zabawie, a gimnazjaliści przemierzyli ścieżkę edukacyjną tczewskiego przedsiębiorstwa. Natomiast pomieszczenia opaleńskiej placówki przechodzą niezwykłą metamorfozę.

Wielki Post

2017.03.01
Wielki Post

Dzisiaj, w środę Popielcową, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu w kościele katolickim. W gniewskiej parafii to również czas rekolekcji. W Środę Popielcową msze święte odbędą się o godz. 6.15, 8.00, 11.00, o godz. 16.30 dla dzieci oraz o godz. 18.00, na którą szczególnie zaproszona jest młodzież, przygotowująca się do bierzmowania.

Informacja dla interesantów

2017.03.01
Informacja dla interesantów

Informujemy, że z powodu nieobecności, dzisiaj, tj. 1 marca 2017 r. Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska nie przyjmie interesantów. Zapraszamy na spotkania w piątek, w godz. od 8.00 do 11.00.

Wzrasta poziom wód

2017.03.01
Wzrasta poziom wód

Informujemy, że wzrasta poziom okolicznych rzek. Dzisiaj w Korzeniewie Wisła osiągnęła poziom 510 cm (stan ostrzegawczy w tym miejscu wynosi 610 cm). Wszystkich mieszkańców, których domostwa znajdują się w sąsiedztwie rzek, prosimy o uwagę i kontrolowanie poziomu wód.

Żołnierze Wyklęci- pamiętamy!

2017.03.01
Żołnierze Wyklęci- pamiętamy!

Dzisiaj, czyli 1 marca, obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto to poświęcone jest żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Opłata roczna za grunt oddany w użytkowanie

2017.03.01
Opłata roczna za grunt oddany w użytkowanie

Referat Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie przypomina, że do 31 marca 2017 r. należy uiścić opłatę roczną za grunt oddany w użytkowanie wieczyste. Więcej informacji uzyskać można w biurze referatu, bądź pod nr tel. 58 535 79 53.

Ogłoszenie ws. przetargu

2017.02.28
Ogłoszenie

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że w poniedziałek, 10 kwietnia o godz. 10:00 w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Gniew, pl. Grunwaldzki 1 (pokój 109) odbędzie się trzeci i czwarty ustny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Gniew. Szczegóły w załączniku.

Jak w bajce

2017.02.28
Jak w bajce

W piątek, 24 lutego gniewskie przedszkole odwiedzili niezwykli goście - bohaterowie bajki „Kraina Lodu”. Anna, Elsa i Olaf przeprowadzili warsztaty taneczne . Podczas trwania spektaklu dzieci żywiołowo reagowały na bohaterów bajki. Barwnemu spotkaniu towarzyszyły kolorowe korowody, kółeczka, pląsy w rytm muzyki z filmu. Nie zabrakło również, wspólnie odśpiewanej piosenki pt. ”Mam tę moc”. Uśmiech na twarzach dzieci był najlepszym odzwierciedleniem tej wspaniałej, bajkowej imprezy.

Ogłoszenie burmistrza

2017.02.28
Ogłoszenie burmistrza

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2016r. poz. 2147 z póź. zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 20 lutego 2017r. Zarządzeniem Nr 28/17 zatwierdzono „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik Nr 1 do w/w Zarządzenia.

Działalność LGD "Wstęga Kociewia" pod lupą

2017.02.28
Działalność LGD "Wstęga Kociewia" pod lupą

Prezentujemy Państwu najważniejsze informacje związane z aktualną działalnością Lokalnej Grupy Działania "Wstęga Kociewia". Newsletter, w którym podsumowano luty 2017, dostępny jest w załączniku.

Budżet Obywatelski

2017.02.28
Budżet Obywatelski

Dzisiaj, tj. 28 lutego, mija ostatni dzień, kiedy można złożyć wniosek w ramach Budżetu Obywatelskiego. Masz pomysł, w co warto zainwestować publiczne pieniądze? Chcesz wiedzieć jak wziąć udział w Budżecie Obywatelskim i w jaki sposób złożyć projekt? Wejdź i zobacz jak to zrobić.  

Ogłoszenie

2017.02.28
Ogłoszenie

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2016r. poz. 2147 z póź. zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 16 lutego 2017 r. Zarządzeniem Nr 27/17 zatwierdzono „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik Nr 1 do w/w Zarządzenia.

Obudźmy Kasię

2017.02.28
Obudźmy Kasię

Gmina Gniew od lat współpracuje ze studentami i kadrą Uniwersytetu Technologiczo-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Tym razem to oni zwrócili się do nas z prośbą o rozpowszechnienie informacji o aukcjach obrazów prowadzonych na rzecz jednej ze swoich pracownic, Kasi Przygody. Kobieta po komplikacjach poporodowych zapadła w śpiączkę. Pomóżmy obudzić Kasię!

UWAGA! Oszuści wciąż aktywni

2017.02.27
UWAGA! Oszuści wciąż aktywni

W ostatnim czasie do różnych instytucji trafiają przesyłane pocztą elektroniczną maile. Autor, podszywając się pod Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, domaga się wpłaty pieniędzy na podane poniżej konto, na poczet potwierdzenia wpisu do Rejestru. Informujemy, że MRPiPS nie ma nic wspólnego z rozsyłanymi pocztą elektroniczną wezwaniami do zapłaty. To próba wyłudzenia pieniędzy.

Podążając śladami karate

2017.02.27
Podążając śladami karate

Przedstawiamy Państwu wywiad z gniewianinem, Kazimierzem Marutem, na co dzień związanego z gniewskim Klubem Karate Tradycyjnego, z kolejnej wyprawy marzeń. Tym razem, w poszukiwaniu korzeni karate, udał się do południowych prowincji Chin, gdzie przez prawie dwa tygodnie żył tamtejszym życiem oraz zwiedził wiele fascynujących miejsc. Relacja z podróży sensei'a ukazała się również w lutowym wydaniu Nowin Gniewskich.

Z życia gniewskiej podstawówki

2017.02.27
Z życia gniewskiej podstawówki

Ostatni tydzień bogaty był w wydarzenie w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Dzieci nie tylko obchodziły tłusty czwartek, czy bawiły się przy karnawałowych rytmach, ale też spotkały się z ornitologiem i przeprowadzały eksperymenty.

Kongres Kultury Pomorskiej- zaproszenie

2017.02.27
Kongres Kultury Pomorskiej- zaproszenie

W 2016 roku, w serii debat w cyklu "Mapa i terytorium" dokonano rozpoznania, które stało się bazą do przygotowania Kongresu. W ramach cyklu "Region: Identyfikacja" zostaną zaprezentowane efekty tych działań, m.in. Mapa kultury pomorskiej oraz wyniki ankiety Kultura na Pomorzu, która została przeprowadzona we wszystkich gminach województwa pomorskiego. Spotkanie w  w Kwidzynie jest adresowane do wszystkich zainteresowanych kulturą w powiatach: gdańskim, kwidzyńskim, malborskim, nowodworskim, starogardzkim, sztumskim i tczewskim. Chodzi o silną, aktywną reprezentację osób, którą chcą mieć wpływ na kształt kultury w regionie, jaki wszyscy tworzymy.

Zajęcia polisensoryczne

2017.02.27
Zajęcia polisensoryczne

Od stycznia w szkole podstawowej w Gniewie odbywają się zajęcia polisensoryczne. Terapia Integracji Sensorycznej ma postać ukierunkowanej zabawy, w której dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że tworzy zajęcia wspólnie z terapeutą. Podczas terapii nie uczy się dzieci konkretnych umiejętności. Cel terapii skoncentrowany jest raczej na poprawie integracji pomiędzy zmysłami w układzie nerwowym. W pracy tą metodą terapeuta stymuluje zmysły dziecka oraz usprawnia takie zakresy jak np.: motoryka mała, motoryka duża, koordynacja wzrokowo-ruchowa.

Dla Klaudii!

2017.02.24
Dla Klaudii!

Dzisiaj,  od godz. 18:00 do 20:oo w Hali GOS w Gniewie trwać będzie Charytatywny Maraton Fitness dla Klaudii! Podczas imprezy będziesz mógł wspomóc rehabilitację Klaudii Jabłońskiej, ale także spędzić miło czas na wspólnej zabawie. Jeżeli maraton fitness nie jest dla Ciebie atrakcją, na pewno tego dnia znajdziesz również coś dla siebie. No bo kto nie lubi słodkości? Przepyszne ciasta i wypieki - tego dnia będziesz mógł skosztować je wszystkie, nie mając żadnych wyrzutów sumienia. Podczas imprezy będzie można także wziąć udział w licytacjach. Zapraszamy!

Strażacy zapraszają!

2017.02.24
Strażacy zapraszają!

Nie pozwól sobie na niedzielną nudę. Wstań z kanapy, wyłącz telewizor i dołącz do wspólnej zabawy z gniewskimi druhami Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie. Zobacz Gniew z lotu ptaka, poznaj ciężką, ale jakże fascynującą prace strażaków i przez chwilę poczuj się jednym z nich, a przy okazji pomóż Klaudii Jabłońskiej w jej ciężkiej walce o powrót do sprawności sprzed wypadku. Do zobaczenia w niedzielę przy gniewskiej strażnicy, walczymy dla Klaudii od godz. 12:00 do 14:00. Nie może Cię zabraknąć.

Przedszkolaki, jak mali ratownicy

2017.02.24
Przedszkolaki, jak mali ratownicy

Dzisiaj, tj. 24 lutego trzej druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie odwiedzili gniewskie przedszkole. Wizyta miała na celu zapoznanie dzieci z ogólnopolskimi numerami alarmowymi oraz przekazania informacji, jak zachować się w sytuacjach zagrożenia życia. Najmłodszym zaprezentowano również zasady udzielania pierwszej pomocy.

Dyktando 2017

2017.02.24
Dyktando 2017

O tym, jak po brzydkiej zimie zakrólowała w Polsce wiosna hojnie obdarzając świat oraz wielkich podróżach, będących marzeniem Anatola pisali najmłodsi uczestnicy XIII edycji zmagań o tytuły Małego Mistrza oraz Mistrza Ortografii Szkół Podstawowych Miasta i Gminy Gniew, które odbyły się, 23 lutego w Sali Wystawowej gniewskiej książnicy. Tego samego dnia, tuż po godzinie 16:00 z pułapkami języka ojczystego, zmierzyli się starsi mieszkańcy naszej gminy. Poznaj tegorocznych Mistrzów Ortografii.

Sprzedaż bezpośrednia produktów pochodzenia zwierzęcego - wymagania z zakresu bezpieczeństwa żywności

2017.02.24
Sprzedaż bezpośrednia produktów pochodzenia zwierzęcego - wymagania z zakresu bezpieczeństwa żywności

Na podstawie pisma Powiatowego Lekarza Weterynarii informujemy, że na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pod adresem www.minrol.gov.pl w zakładce Informacje – informacje branżowe – aktualności) została zamieszczona zaktualizowana informacja dla rolników i innych podmiotów pt. Sprzedaż bezpośrednia produktów pochodzenia zwierzęcego – wymagania z zakresu bezpieczeństwa żywności. Szczegółowe informacje dostępne również w załączniku.

Gramy dalej!

2017.02.24
Gramy dalej!

Drużyna Gimnazjum w Gniewie, 14 lutego wzięła udział w kolejnej rozgrywce w ramach II edycji Pomorskich meczów Matematycznych, tym razem już w rundzie pucharowej. Po zaciętej walce z rywalami z Gimnazjum w Suminie uczniowie gniewskiego gimnazjum znaleźli się w ćwierćfinale turnieju, czyli wśród ośmiu najlepszych drużyn. Gratulujemy serdecznie naszym reprezentantom, a Państwa zapraszamy do kibicowania - kolejny mecz rozegrany zostanie 1 marca.

Wyłoniono najmłodszych Mistrzów Ortografii

2017.02.23
Wyłoniono najmłodszych Mistrzów Ortografii

Dzisiejszego ranka poznaliśmy najmłodszych mistrzów języka polskiego, natomiast o godz. 16:00 z wyzwaniem ortograficznym zmierzą się starsi mieszkańcy naszej gminy. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy nie boją się wyzwań, na tegoroczne dyktando, do Sali Wystawowej gniewskiej książnicy. Nim poznamy laureatów wszystkich kategorii, przedstawiamy Państwu Mistrzów Ortografii Szkół Podstawowych z terenu Miasta i Gminy Gniew.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.