Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności

Pożar użytku ekologicznego "Borawa"

2017.03.31
Pożar użytku ekologicznego "Borawa"

Wczoraj, tuż przed godz. 21:00 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie otrzymała zgłoszenie o pożarze użytku ekologicznego "Borawa", którego prawdopodobną przyczyną było podpalenie. Pożar swym zasięgiem objął ok. 0,5 ha. W półtoragodzinnej akcji gaśniczej uczestniczyły 2 zastępy OSP Gniew.

Wielkanocna zbiórka żywności 2017

2017.03.31
Wielkanocna zbiórka żywności 2017

W dniach 31 marca – 1 kwietnia Bank Żywności w Tczewie zorganizuje Wielkanocną Zbiórkę Żywności. W ramach akcji każdy będzie mógł pomóc najbardziej potrzebującym. Wystarczy kupić kilka dodatkowych produktów i przy wyjściu przekazać je wolontariuszom ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przy Gimnazjum w Gniewie, ZSP Gniew oraz PSP SPSK w Tymawie. Zapraszamy do sklepów: Biedronka, Netto i Ślizex.

Gniewska Szkoła Podstawowa otwiera swoje gościnne drzwi

2017.03.31
Gniewska Szkoła Podstawowa otwiera swoje gościnne drzwi

Już niebawem, 4 kwietnia (wtorek) swoje gościnne drzwi przed rodzicami i ich dziećmi otworzy Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Do wspólnej zabawy przyszłych uczniów klas I zaprasza społeczność szkolna oraz Słoń Elmer.

Osiągnięcia uczniów z gniewskiego ZSP

2017.03.31
Osiągnięcia uczniów z gniewskiego ZSP

W ostatnich dniach uczniowie z gniewskiego ZSP brali udział w Powiatowej Licealiadzie Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej oraz Piłce Nożnej „szóstek”.

Piłkarskie emocje znowu w Gniewie

2017.03.31
Piłkarskie emocje znowu w Gniewie

Aż trzy spotkania będą mogli w sobotnie popołudnie obejrzeć fani piłki nożnej w Gniewie. Choć rozgrywki ligowe ruszyły w ubiegły weekend to dopiero w najbliższą sobotę będzie okazja zobaczyć gniewskie zespoły na boisku przy ul. Kusocińskiego.

Zaplanuj swoją edukacyjną przyszłość

2017.03.31
Gimnazjum i Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie zaprasza na dzień otwarty

Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie zapraszają  Szanownych Rodziców Uczniów, którzy zechcą  dołączyć do naszej społeczności, jak i obecnie uczęszczających do naszej placówki, a także wszystkich chętnych na Dzień Otwarty w Gimnazjum i Szkole Podstawowej nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie. Spotkajmy się 5 kwietnia 2017r. Będziemy czekać na Państwa w godz. 17:00 – 19:00. Spotkanie informacyjne z Panią Dyrektor Ewą Grudzińską odbędzie się o godz. 17:00 w auli szkolnej.

Informacja dla interesantów

2017.03.30
Informacja dla interesantów

Informujemy, że z powodu wyjazdu służbowego, dzisiaj, tj. 31 marca br. Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska nie przyjmie interesantów. Zapraszamy na spotkania w przyszłą środę, w godz. od 14.00 do 17.00.

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

2017.03.30
Otarty konkurs ofert

Informujemy, że rozstrzygnięty został konkurs na wsparcie realizacji następującego zadania publicznego Gminy Gniew: „Działalność wspomagająca organizacje pozarządowe poprzez realizację konkursu grantowego na oddolne inicjatywy mieszkańców Gminy Gniew” ogłoszony w dniu 3 marca br. na podstawie przepisów ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Szczegóły w załączniku.

Gminne Zawody w Mini Piłce Nożnej

2017.03.30
Gminne Zawody w Mini Piłce Nożnej

W środę, 29 marca na gniewskim Orliku odbyły się Zawody Gminne w Mini Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych. W rywalizacji udział wzięły 4 szkoły z naszej gminy: SP Gniew, SP Gronowo, PSP SPSK Tymawa oraz ZS Opalenie. Poznaj zwycięską drużynę, która już 10 kwietnia w Subkowach reprezentować będzie gminę Gniew na szczeblu powiatowym.

Nie zwlekaj. Rozlicz swój PIT-37

2017.03.30
Nie zwlekaj. Rozlicz swój PIT-37

W związku z obowiązkiem składania zeznań podatkowych za 2016 rok, 7 kwietnia (piątek) od godz. 9:00 do 14:00 w Sali Ślubów Urzędu Miasta i Gminy Gniew odbędzie się dyżur pracownika tczewskiego Urzędu Skarbowego. Zapraszamy zainteresowanych mieszkańców.

Monter sieci wodno-kanalizacyjnej poszukiwany

2017.03.30
Monter sieci wodno-kanalizacyjnej poszukiwany

Spółka Inwest-Kom w Gniewie poszukuje pracownika na stanowisko montera sieci wodno-kanalizacyjnej. Osoby zainteresowane podjęciem pracy na tym stanowisku, proszone są o złożenie w formie pisemnej podania o pracę oraz CV w sekretariacie firmy, mieszczącej się przy ul. Wiślanej 6 w Gniewie. Zapoznaj się z treścią ogłoszenia i dowiedz się, jakie wymagania stawiane są kandydatom. Szczegóły znajdziesz na stronie spółki.

Wiadomości piłkarskie

2017.03.30
Wiadomości piłkarskie

W poprzedni weekend nasze drużyny grały na wyjeździe. Sobieski Gniew wygrał 1-0 z LKS Waplewo, a Weber Szprudowo uległo 0-1 Delcie Miłoradz. Najbliższa możliwość kibicowania naszym piłkarzom będzie już w sobotę 1 kwietnia. O godz. 14.00 Sobieski zmierzy się ze Świtem Radostowo, a o godz. 16.00 Weber Szprudowo powalczy o punty z Wisłą Tczew. 

Parking dla klientów banku

2017.03.30
Parking dla klientów banku

Bank Spółdzielczy w Gniewie buduje parking dla klientów placówki. Przed budynkiem banku, powstaną łącznie 4 miejsca parkingowe, z ograniczeniem postoju do 30 minut. Budowę poprzedziły badania archeologiczne, podczas których odkryto kamienne fundamenty kamienicy z przełomu XIV/XV w. Prace potrwać mają do połowy kwietnia.

Pielgrzymkowy nadszedł czas

2017.03.30
Pielgrzymkowy nadszedł czas.

Pielgrzymki to rekolekcje w drodze, czas pojednania z Panem Bogiem, czas zadumy, refleksji nad życiem czy też przebywania z ludźmi, którzy tak samo patrzą na Wiarę jak my. Jak co roku Parafia pw. Narodzenia NMP w Piasecznie organizuje pieszą pielgrzymkę po pięknych Sanktuariach Maryjnych. Pielgrzymi wybiorą się do Sanktuarium Matki Bożej w Lubiszewie, pokonując dystans około 38 kilometrów.

Rywalizowali przy tenisowych stołach

2017.03.30
Uczniowie ZSP w Gniewie rywalizowali w turnieju tenisa stołowego w Zakładzie Poprawczym w Nowem.

W środę 29 marca w sali sportowej przy Zakładzie Poprawczym w Nowem odbył się Turniej w Drużynowym Tenisie Stołowym chłopców o Puchar Dyrektora. Po  zaciętych bojach  chłopcy z ZSP w Gniewie (Piotr Wendzierski-IIb oraz Michał Alaburda-Ia) wygrywając dwa  pojedynki  z rówieśnikami zajęli ostatecznie I miejsce w turnieju i zdobyli okazały puchar.

Podejmij taneczne wyzwanie

2017.03.29
Podejmij taneczne wyzwanie

Grupa Taneczna TeenagDance oraz Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie serdecznie zapraszają dzieci i młodzież na warsztaty taneczne i cheerleaderskie. Zajęcia odbywać się będą w piątki o godz. 17:00 w gniewskiej Hali Sportowej.

Otwarte posiedzenie GROP-u już dziś

2017.03.29
Otwarte posiedzenie GROP-u już dziś

Gniewska Rada Organizacji Pozarządowych zaprasza na otwarte posiedzenie rady połączone ze spotkaniem z Tomaszem Sikorą wiceburmistrzem Miasta i Gminy Gniew. W drugiej części spotkania pani Alicja Słyszewska przedstawi sprawozdanie z dotychczasowej pracy Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego oraz dokonamy wyłonienie przedstawicieli NGO z Gminy Gniew do Rady III kadencji. Spotkanie odbędzie się w środę, 29 marca o godz. 16.00 w Pracowni Orange.

Znaczenie wody

2017.03.29
Znaczenie wody

W piątek 24 marca uczniowie klasy III b Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego wyruszyli na nietypową lekcję w terenie pod hasłem "Znaczenie wody dla prawidłowego funkcjonowania przyrody oraz jej roli w życiu człowieka". Zajęcia odbyły się w związku z obchodami Światowego Dnia Wody.

Piękno kryje się we wnętrzu...

2017.03.29
Piękno kryje się we wnętrzu...

W czwartek 23 marca uczniowie klas: 3a i 3c oraz czworo uczniów z klasy 2e ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie odbyli wycieczkę do kina w Tczewie.

Jubileusz Złotych Godów

2017.03.29
Jubileusz Złotych Godów

Urząd Stanu Cywilnego gościł siedem par, które przeżyły w związku małżeńskim 50 lat i tym samym doczekały pięknego Jubileuszu Złotych Godów. Wszystkie pary zostały odznaczone medalami "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Aktu dekoracji dokonała burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska wraz z Sekretarz Danutą Zgubieńską.

Cała Polska czyta dzieciom

2017.03.29
Cała Polska czyta dzieciom

Już drugi rok klasy II c i III b ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie uczestniczą w realizacji programu edukacyjnego „Cała Polska czyta dzieciom”. Program ten ma na celu propagowanie czytania dzieciom, jako skuteczną i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju- psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego- oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych.

EKO-MINIGRANTY

2017.03.28
EKO-MINIGRANTY

Masz pomysł jak zrobić coś dla środowiska? Zapraszamy do udziału w konkursie na EKO-MINIGRANTY. Do pozyskania granty w wysokości do 800 zł. Termin składania wniosków mija 31 marca. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Szkolenie z przygotowywania wniosków na inicjatywy kulturalne

2017.03.28
Szkolenie z przygotowywania wniosków na inicjatywy kulturalne

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłosił otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Gniew z zakresu: „Organizowania i upowszechnianie kultury w Gminie Gniew poprzez organizację przedsięwzięć kulturalnych”. Termin składania wniosków mija 5 kwietnia o godz. 16.30. Wszystkich zainteresowanych podjęciem działań kulturalnych, zapraszamy na szkolenie podczas, którego można będzie dowiedzieć się jak przygotować wniosek i poprawnie przeprowadzić inicjatywę, a także skonsultować już przygotowany wniosek. Szkolenie odbędzie się 28 marca o godz 17.00 w Pracowni ORANGE.

Włączeni w rozwój- wsparcie rodziny i podnoszenia kwalifikacji zawodowych

2017.03.28
Konferencja

Serdecznie zapraszamy na konferencję pt. „WŁĄCZENI W ROZWÓJ – wsparcie rodziny i podnoszenia kwalifikacji zawodowych w kontekście potrzeb gospodarki regionu pomorskiego”, poświęconą wdrażaniu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Wydarzenie odbędzie się 31 marca 2017 r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Więcej szczegółów w załącznikach.

W zdrowym ciele zdrowy duch!

2017.03.28
W zdrowym ciele zdrowy duch!

W zdrowym ciele zdrowy duch - to hasło przyświecało uczniom klasy II b Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie, którzy w ciągu ostatnich dni zajmowali się tematami związanymi właśnie ze zdrowiem.

III Tczewskie Targi Pracy

2017.03.28
III Tczewskie Targi Pracy

20 kwietnia w godzinach od 10:00 do 13:00 w Zespole Szkół Ekonomicznych przy ul. Gdańskiej 17 w Tczewie odbędą się III Tczewskie Targi Pracy. Z tej okazji organizatorzy zapraszają osoby poszukujące zatrudnienia z terenu powiatu tczewskiego oraz pracodawców zainteresowanych bezpłatnym wystawieniem swojego stoiska. Jeśli szukasz pracy lub chcesz zmienić na lepszą przyjdź sprawdzić kto na Ciebie czeka.

XXXII Sesja Rady Miejskiej w Gniewie

2017.03.28
XXXII Sesja Rady miejskiej w Gniewie

XXXII Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji odbędzie się 29 marca br. (środa) o godz. 11:00 w Świetlicy Wiejskiej w Polskim Gronowie. W porządku obrad m.in. gospodarka wodno-ściekowa oraz deszczowa na terenie Miasta i Gminy Gniew. Serdecznie zapraszamy mieszkańców.

Święto Wiosny w Szkole Podstawowej w Gniewie

2017.03.28
-

Jak co roku powitaliśmy ulubioną porę roku - wiosnę. Tym razem klasy: IV A i V C ze szkoły podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie przygotowały wiosenny pokaz mody w wydaniu ekologicznym. Uczniowie już wcześniej przygotowali propozycje projekty, które uwzględniały wykorzystanie zbędnych materiałów takich jak: folia, papier, plastik, stare płyty kompaktowe, kapsle, czy sznurek.

Niedziela Palmowa w klasztorze pelplińskim

2017.03.28
Niedziela Palmowa w klasztorze pelplińskim

W niedzielę 9 kwietnia w godzinach od 9:00 do 16:00 w Pelplinie odbędzie się Niedziela Palmowa. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w uroczystej Mszy Świętej oraz w inscenizacji Niedzieli Palmowej, kiermaszu Wielkanocnym oraz warsztatach. Wydarzenie dofinansowane zostało ze środków na rozwój kultury Powiatu Tczewskiego w 2017 r.

ALETEATR

2017.03.28
ALETEATR

Pomysł wystawienia pierwszego przedstawienia pojawił się już pięć lat temu i właśnie wówczas swoją przygodę z ALETEATREM rozpoczęła grupa nauczycieli i rodziców ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego. Działania ALTEATRU związane były najczęściej ze szkolnymi obchodami Dnia Dziecka. Z tej okazji właśnie odbywały się przedstawienia dla uczniów.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.