Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

XXV Międzynarodowy Turniej Rycerski Króla Jana III Sobieskiego
2016.06.24
-

Szczęk zbroi, trzask kruszonych kopii, gonitwy i jadący w pełnym galopie rycerze. Opanowane do perfekcji rzemiosło walki włócznią, maczugą i mieczem. Wszystko wygląda prawie tak, jak w dawniej, a jednak dzieje się współcześnie – tak opisuje się gniewskie turnieje rycerskie, które odbywają się w mieście już od ćwierćwiecza. Już niebawem, bo 25 i 26 czerwca na placu turniejowym gniewskiego zamku, będziemy mogli podziwiać to wielkie widowisko historyczne, w jego niezwykle bogatej jubileuszowej odsłonie.

Strefa kibica w Gniewie
2016.06.24
-

W sobotę, 25 czerwca, w karczmie i kawiarnio oranżerii na zamku w Gniewie utworzona zostanie strefa kibica. Zapraszamy do wspólnego kibicowania podczas meczu Polska-Szwajcaria. 

Obejrzyj wystawę
2016.06.24
-

W ten weekend Gniew opanowany będzie przez rycerzy. Rozpoczyna się jubileuszowy XXV Międzynarodowy Turniej Rycerski Króla Jana III Sobieskiego. Jeżeli ktoś chciałby porównać jak zmieniała się impreza na przestrzeni lat zapraszamy do obejrzenia wystawy, która mieści się przy pl. Grunwaldzkim (rynek Starego Miasta).

Żegnaj szkoło
2016.06.24
-

I stało się, rok szkolny 2015/2016 oficjalnie zakończony. Świadectwa rozdane, nagrody przyznane czas na zasłużony odpoczynek. Zanim jednak wyruszymy na szlaki zachęcamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości kończących ten semestr.

Przy kawie na trawie
2016.06.24
-

W poniedziałek, 27 czerwca zapraszamy na festyn w parku Domu Pomocy Społecznej w Gniewie, pt. „Przy kawie na trawie”, podczas którego organizatorzy zapoznają słuchaczy Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku z założeniami projektu pt. "Kupieckim szlakiem po gniewskiej starówce…" i założeniami portalu www.otwartezabytki.pl

Uwaga na upały!
2016.06.23
-

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

Wycieczka do Krynicy Morskiej
2016.06.23
-

Sołtys Sołectwa Szprudowo serdecznie zaprasza do udziału w wycieczce do Krynicy Morskiej, które zorganizowana zostanie w niedzielę, 17 lipca. Zapisy trwają do 8 lipca. Koszt udziału w wycieczce wynosi 35 złotych od osoby. Szczegóły i zapisy pod nr tel: 661 837 018.

Gniew i Nizina Walichnowska bez wody
2016.06.23
-

Spółka Inwest-Kom informuje, że z powodu poważnej awarii wody nie ma na terenie miasta i na Nizinie Walichnowskiej. Za utrudnienia przepraszamy. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Spółka dokona wszelkich starań, by usunąć awarię jak najszybciej.

Jubileusz Środowiskowego Domu Samopomocy w Gniewie
2016.06.23
-

W środę, 22 czerwca Środowiskowy Dom Samopomocy w Gniewie świętował 10-lecie swojej działalności. Gniewskiej placówce winszowali przedstawiciele zaprzyjaźnionych placówek, władze samorządowe oraz współpracownicy. Uroczystość uświetnił występ artystyczny podopiecznych domu.

Warsztaty w gniewskim Zakładzie Produkcji Kruszyw
2016.06.23
-

Czy w wieku gimnazjalnym warto już zastanawiać się nad swoimi zawodowymi perspektywami? Jak najbardziej! Poszerzaniu świadomości w tym zakresie poświęcone były warsztaty dla młodzieży, które odbyły się w Zakładzie Produkcji Kruszyw już po raz czwarty.

 

X Memoriał Andrzeja Grubby
2016.06.23
-

W dniach 11-12 czerwca w Hali 100-lecia Sopotu rozegrany został X Memoriał Andrzeja Grubby z udziałem 32 reprezentacji szkolnych w tenisie stołowym z całej Polski. Uczniowie zrzeszeni w UKS Olimpii Gniew: Maksymilian Pek i Marta Dzwonkowska oraz MTS Kwidzyn- Patryk Kwiatkowski reprezentujący szkołę podstawową Gniew uplasowali się na 9 miejscu klasyfikacji końcowej.

Plastycznie uzdolnione maluchy
2016.06.23
-

W ostatnim czasie dzieci z Przedszkola Niepublicznego 'Bajeczna Kraina' wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na najciekawszą ilustrację do wierszy Juliana Tuwima. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy w formacie A4 dowolną techniką.

Kino 7D w Gniewie! Już dziś!
2016.06.23
-

Zapraszamy wszystkich odważnych na seanse w mobilnym kinie, które stanęło na placu Grunwaldzkim o godz. 12:00. Na wszystkich czekają niesamowite wrażenia, efekty specjalne i mnóstwo świetnej zabawy. Seanse będą wyświetlane dzisaij oraz jutro w godzinach od 12:00 do 20:00.

Monitoring- prace trwają
2016.06.23
-

Spotkanie inicjujące prace nad stworzeniem monitoringu miejskiego odbyło się w środę,22 czerwca, w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele urzędu, Gminnego Centrum Reagowania i policji. Pierwsze decyzje zapadły.

Awaria!
2016.06.23
-

Inwest-Kom sp. z o o informuje, że nastąpiła awaria sieci wodociągowej na ul. Piłsudskiego. Starówka, ul. Wiślana, ul. Wodna i Kościuszki będą bez wody do około godziny 15.00.

Weź udział w nowych grach turystycznych
2016.06.23
-

Wybierz się w podróż do przeszłości, poznaj ciekawostki Niziny Walichnowskiej, jej historię i ważne wydarzenia, rozwiąż zagadkę i odkryj tajemnicze hasło, czyli nowe gry turystyczne promujące dziedzictwo Niziny Walichnowskiej: "Zaginiona Pieczęć" oraz "W krainie wyrwanej rzece". W grach udział wzięli już pierwsi ochotnicy.

Dębowa droga i palenisko z XIV wieku
2016.06.23
-

Na internetowej stronie spółki Inwest-Kom pojawiła się informacja o znaleziskach, wykopanych podczas prowadzonych prac budowlanych, związanych z realizacją inwestycji wymiany i budowy sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej na terenie miasta Gniew. W trakcie prac odkryto XIV-wieczną dębową drogę i najprawdopodobniej pozostałości paleniska. Szczegóły na stronie spółki.

Lokalny Program Rewitalizacji – konsultacje społeczne
2016.06.23
-

W poniedziałek, 20 czerwca w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki odbyły się konsultacje społeczne projektu uchwały Rady Miejskiej w Gniewie w sprawie wyznaczenia obszarów zdegradowanych i obszarów rewitalizacji w mieście Gniew. Spotkanie poprowadzili przedstawiciele firmy AMT Partner Doradca Samorządu i Biznesu. Gmina Gniew na opracowanie Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Gniew do 2020 roku pozyskała dotację w wysokości 79 312,50 złotych.

You can sing!
2016.06.23
-

W środę, 22 czerwca można było usłyszeć dobiegający ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie piękny śpiew małych wielkich artystów. A wszystko to za sprawą II Gminnego Festiwalu Piosenki Angielskiej "Yo Can Sing". Jak sama nazwa wskazuje, jego uczestnicy nie tylko musieli zmierzyć się wystąpieniem przed większa publicznością, ale również z językiem angielskim.

Koniec roku akademickiego
2016.06.23
-

Studenci gniewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (UTW) w poniedziałek, 20 czerwca, pożegnali kolejny semestr. Był to czas na podsumowanie tego co działo się w przeciągu ostatniego roku oraz dobrej zabawy. Członkowie DUETu, grupy teatralnej stworzonej przez członków UTW oraz mieszkańców i podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Gniewie przygotowali bowiem na ten dzień kabaret.

Młodzi artyści dla mamy i taty - już dziś!
2016.06.22
-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie serdecznie zaprasza na koncert w wykonaniu uczniów Ogniska Muzycznego pt. "Młodzi artyści dla mamy i taty", który odbędzie się dzisiaj, 22 czerwca 2016 r. o godz. 17:00 w Sali Kameralnej Biblioteki.

Podsumowanie sezonu - UKS Olimpia Gniew
2016.06.22
-

W minioną sobotę, 18 czerwca w Uczniowskim Klubie Sportowym „Olimpia” Gniew, odbył się uroczysty turniej tenisa stołowego podsumowujący sezon sportowy 2015/2016. Turniejowe zmagania odbywały się w dwóch kategoriach: dzieci i młodzieży oraz ich rodziców. W pierwszej kategorii wystąpiło 20 osób, natomiast w drugiej aż 16.

Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert
2016.06.21
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że rozstrzygnięty został konkurs na powierzenie realizacji zadania publicznego z zakresu "Upowszechniania kultury fizycznej przez przedsięwzięcia zwiększające aktywność fizyczną mieszkańców gminy Gniew w roku 2016".

Kino 7D w Gniewie!
2016.06.21
-

W przyszły czwartek i piątek, 23 i 24 czerwca zapraszamy wszystkich na wyjątkowe seanse w mobilnym kinie, które stanie na placu Grunwaldzkim. Na wszystkich czekają niesamowite wrażenia, efekty specjalne i mnóstwo świetnej zabawy. Seanse będą wyświetlane w godzinach od 12:00 do 20:00.

Rewitalizacja- pierwsze odkrycia
2016.06.21
-

Podczas prac rewitalizacyjnych na ul. Wschodniej w Gniewie odkopano dębową drogę z drugiej połowy XIV wieku. Dziś przedstawiamy państwu zdjęcia. Więcej informacji w najbliższych dniach po wizycie Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Gniewianie najlepsi w Sztumie
2016.06.21
-

Z okazji Dni Powiatu Sztumskiego odbył się II Otwarty Turniej „Baśki”. Wzięło w nim udział 56 graczy z Pelplina, Gniewu, Mikołajek Pomorskich, Jasnej i Sztumu. Najlepszy wynik uzyskał i zwycięzcą turnieju został Roman Szulc ze Sztumu. Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno gniewianie Leszek Makowski i Henryk Khlos. Drużynowo wygrał zespół Hotel Zamek Gniew, grający w składzie: Kazimierz Dąbrowski, Edmund Kaliszewski, Grzegorz Dąbrowski i Kazimierz Rajski. Serdecznie gratulujemy!

Obwieszczenie Burmistrza
2016.06.21
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zawiadamia, że w związku z toczącym się postępowaniem administracyjnym w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanego przedsięwzięcia pn. "Zespół elektrowni wiatrowych Gogolewo", przed wydaniem przedmiotowej decyzji przeprowadzona zostanie rozprawa administracyjna otwarta dla społeczeństwa. Odbędzie się ona 7 lipca o godz. 12.00 w świetlicy wiejskiej w Gogolewie.

Rodzina 500+
2016.06.21
-

W związku z pojawiającymi się pytaniami o wypłaty świadczeń z programu Rodzina 500+ postanowiliśmy zapytać Karolinę Czerwińską, kierownik zespołu świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Gniewie, o to jak wygląda sytuacja w naszej gminie.

Królowa nauk wśród pierwszaków
2016.06.21
-

W piątek, 17 czerwca w gniewskim gimnazjum odbył się konkurs matematyczny. Tym razem do rywalizacji stanęli uczniowie klas pierwszych, którzy musieli zmierzyć się z wcale nie najłatwiejszymi zadaniami matematycznymi. Laureatami tych zmagań zostali: Mateusz Cybura (I c) i Aleksandra Klusek (I c). Serdecznie gratulujemy!

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.