Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Święto Niepodległości
2016.11.04
Święto Niepodległości

11 listopada odbędzie się Gniewskie Święto Niepodległości. W programie m.in turniej piłki siatkowej, parada niepodległości, śpiewy i msza święta w intencji ojczyzny.

Brak wody w Małych Walichnowach
2016.11.04
Brak wody w Małych Walichnowach

Informujemy, iż z powodu awarii sieci w piątek, 4 listopada w godzinach 9-14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla miejscowości Małe Walichnowy i Międzyłęż. Spółka Inwest- Kom przeprasza za utrudnienia. 

Komunikat Inspektoratu Weterynarii
2016.11.04
Komunikat Inspektoratu Weterynarii

Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że 27 października br. ogłoszone zostało Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 25 października 2016 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, Dz.U. poz. 1770. Zapoznaj się z obowiązującymi zmianami.

Zmiany w organizacji ruchu
2016.11.03
Zmiany w organizacji ruchu

Informujemy, że w związku z kontynuacją prac rewitalizacyjnych na gniewskiej starówce, wjazd na plac Grunwaldzki od strony ul. Pod Basztą i ul. Kościelnej jest niemożliwy. Dostać się na rynek można ul. Piłsudskiego. Za utrudnienia przepraszamy.

Już dziś rozpoczynamy XXIX Gniewskie Spotkania Kameralne
2016.11.03
Już dziś rozpoczynamy XXIX Gniewskie Spotkania Kameralne

Dzisiaj, o godz. 19.00 na zamku w Gniewie będzie miała miejsce inauguracja tegorocznych Gniewskich Spotkań Kameralnych, które co roku oferują nam bogatą ofertę koncertów muzyków klasycznych. Wieczorne spotkania, odbywające się w każdy czwartek listopada, są wspaniałą alternatywą na długie, jesienne wieczory. Dlatego już teraz zapraszamy Państwa na Tango Argentino, które wykonają: saksofonista Guido Bäumer, pianista Aladár Rácz, kontrabasista Havarđur Tryggvason i akordeonista Krzysztof Olczak.

Pomóż im odbudować dom
2016.11.03
Pomóż im odbudować dom

Oznaki zbliżającej się zimy zwiastują upływ czasu, którego z dnia na dzień mamy coraz mniej, aby wspólnymi siłami zgromadzić niezbędne środki na remont dachu domu Pani Barbary Laskowskiej i Jej córek. Dlatego też ponownie apelujemy o wsparcie dla rodziny mieszkanki Jaźwisk, która po tragicznej śmierci męża została sama z pięciorgiem dzieci.

Gniew w Lublinie
2016.11.03
Gniew w Lublinie

Polski Kongres Przedsiębiorczości oraz Targi Przestrzeń Marki odbywały się w ostatnich dniach października w Lublinie. Podczas wydarzeń nie mogło zabraknąć gminy Gniew. Samorząd przygotował na wyjazd materiały promocyjno-inwestycyjne, a burmistrz brała udział w panelach dyskusyjnych i debatach dotyczących najefektywniejszych form współpracy pomiędzy biznesem, nauką a samorządami.

Sobieski Gniew z kompletem punktów
2016.11.02
Sobieski Gniew z kompletem punktów

W miniony  weekend rozegrana została 10 kolejka sezonu piłkarskiego 2016/2017. Keramzyt Szprudowo uległ 1:2 Pogoni Prabuty. Drużyna Keramzytu w tabeli aktualnie zajmuje 10 miejsce, ma na koncie 10 punktów. Sobieski Gniew pokonał drużynę Rodło II Kwidzyn 6:0. W tabeli zajmuje 14 pozycję, ma na koncie 4 punkty.

60 lat wspólnego życia
2016.11.02
60 lat wspólnego życia

Państwo Wiktoria i Józef Justa z Rakowca przeżyli w związku małżeńskim 60 lat i tym samym doczekali się pięknego Jubileuszu Diamentowych Godów. Jubilaci wychowali 4 dzieci, doczekali się 10 wnuków i 13 prawnuków. Otoczeni kochającą rodziną zachowali radość życia i pogodę ducha.

Nie trujmy się nawzajem - niska emisja
2016.11.02
Nie trujmy się nawzajem - niska emisja

Przestarzałe i niesprawne urządzenia grzewcze, niska jakość węgla, spalanie w piecach odpadów (pociętych opon, worków foliowych, butelek plastikowych itp.), a także nieodpowiedni stan techniczny instalacji kominowych – to główne przyczyny niskiej emisji. Zjawisko niskiej emisji jest stosunkowo łatwe do zaobserwowania. W okresie jesienno – zimowym z kominów budynków, które ogrzewane są piecami i kotłami węglowymi, wydobywa się czarny dym, który niesie ze sobą toksyczne zanieczyszczenia, niebezpieczne zarówno dla środowiska naturalnego jak i człowieka.

Karateczka doceniona przez władze
2016.11.02
Karateczka doceniona przez władze

Pisaliśmy już Państwu o październikowym sukcesie Natalii Kottlengi podczas Mistrzostw Świata w Karate Tradycyjnym Kraków ORLEN 2016. Młoda zawodniczka zajęła tam wysokie 6 miejsce. Sukces był tym większy, że sportsmenka zmierzyć się musiała z zawodnikami walczącymi na najwyższym poziomie. W krakowskiej TAURON Arenie stanęło naprzeciwko siebie bowiem ponad 2 tys. zawodników z 38 państw. 2 listopada Natalia wraz ze swoimi bliskimi i trenerem spotkała się z burmistrz Marią Taraszkiewicz-Gurzyńską.

Recepta na raka
2016.11.02
Recepta na raka

Ruszył program wczesnego wykrywania raka płuc wśród mieszkańców powiatu tczewskiego, w których udział wziąć mogą mieszkańcy powiatu tczewskiego w wieku 55 - 80 lat, palący od co najmniej 30 lat przynajmniej jedną paczkę papierosów dziennie lub palili w przeszłości przez co najmniej 30 lat przynajmniej jedną paczkę dziennie i rzucili palenie w ciągu 15 lat. Osoby te mogą zgłaszać się do 15 grudnia 2016 r. na badania przesiewowe w kierunku raka płuc.

Działalność LGD "Wstęga Kociewia" pod lupą
2016.11.02
Działalność LGD "Wstęga Kociewia" pod lupą

Prezentujemy Państwu najważniejsze informacje związane z aktualną działalnością Lokalnej Grupy Działania "Wstęga Kociewia". Newsletter, w którym podsumowano październik 2016, dostępny jest w załączniku.

Zmagania z ortografią
2016.11.02
Zmagania z ortografią

25 października w gniewskim gimnazjum po raz kolejny odbył się „Ogólnopolski Test Ortograficzny”, organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej z Warszawy. Dziewięciu uczniów starało się udowodnić sobie i innym, że ortografia może być ciekawym sposobem na jesienne dni.

Gniewskie siatkarki w najleszej czwórce ligi
2016.11.02
Gniewskie siatkarki w najleszej czwórce ligi

W wtorek, 29 października br. w Hali Sportowej Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie swoje mecze rozgrywała grupa A Tczewskiej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt. Występująca w tej grupie drużyna Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie złożona z dziewcząt klas II i III gniewskiego gimnazjum, zagrała dwa bardzo dobre spotkania. Dzięki odniesionym zwycięstwom drużyna zagra w fazie play off w najlepszej czwórce ligi. Brawo!

Afrykański Pomór Świń
2016.11.02
Afrykański Pomór Świń

Starosta Tczewski przekazuje informacje dotyczące Afrykańskiego Pomoru Świń. Ponadto Państwowy Instytut Weterynaryjny zaprasza do zapoznania się filmem edukacyjnym pt. "Afrykański Pomór Świń - zasady ochrony świń przed chorobą".

Kolejne zwycięstwa gniewskich badmintonistów
2016.11.02
Kolejne zwycięstwa gniewskich badmintonistów

W czwartek, 27 października Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie był gospodarzem zawodów powiatowych w Badmintonie. Rywalizacja prowadzona była w czterech kategoriach, dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych oraz dziewcząt i chłopców z gimnazjów. Zwycięzcy poszczególnych kategorii reprezentować będą nasz powiat na zawodach szczebla półfinału wojewódzkiego, które odbędą się w Gniewie 8 listopada br. Zapraszamy!

Stylowe lampy oświetlają „Gimplac”
2016.11.02
Stylowe lampy oświetlają „Gimplac”

Osiem stylowych lamp stanęło wzdłuż alejek Gimplacu przy gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie. Dzięki temu będzie jaśniej i bezpieczniej. Latarnie mają zamontowane energooszczędne żarówki. Przylegający do szkoły teren zielony, z dnia na dzień, staje się coraz bardziej urokliwym zakątkiem.

Ślubowanie w Tymawie
2016.11.02
Ślubowanie w Tymawie

W październiku w Publicznej Szkole Podstawowej SPSK w Tymawie odbyło się ślubowanie klasy pierwszej połączone z akademią z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny w Gniewie
2016.11.01
Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny w Gniewie

We wtorek, 1 listopada obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia o godz. 15.00 na Nowym Cmentarzu rozpocznie się modlitwa za zmarłych. Ok. godz. 15.30 nabożeństwo odprawione zostanie na Cmentarzu Starym. Aby ułatwić, szczególnie przyjezdnym gościom, dojazd do gniewskich cmentarzy, przy szkole podstawowej otwarty zostanie dodatkowy parking, czynny w godz. 10.00-17.00. Wjazd na parking będzie możliwy tylko od ul. Stromej.

2 listopada brak wody na ul. Staszica w Gniewie
2016.10.31
2 listopada brak wody na ul. Staszica w Gniewie

Spółka Inwest-Kom informuje, że z powodu prac remontowych na sieci, w środę, 2 listopada, w godz. od 7.30 do 10.30 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ul. Staszica w Gniewie. Za utrudnienia przepraszamy!

Bądź na bieżąco z wydarzeniami sportowymi
2016.10.31
Bądź na bieżąco z wydarzeniami sportowymi

Bądź na bieżąco i śledź sportowe zmagania mieszkańców gminy Gniew z pomocą biuletynu sportowego, który dostępny jest w załączniku lub w październikowym wydaniu Nowin Gniewskich. Jednocześnie zapraszamy do kibicowania!

Utrudniony kontakt z urzędem
2016.10.31
Utrudniony kontakt z urzędem

Informujemy, że z powodu awarii internetu w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew, elektroniczny kontakt z instytucją jest utrudniony. Niemożliwy jest również dostęp do CEIDG. Wszystkie ważne sprawy prosimy zgłaszać osobiście w sekretariacie urzędu bądź telefonicznie. Sprawy związane z CEIDG prosimy zgłaszać osobiście w Referacie Społecznym urzędu. Za utrudnienia przepraszamy.

Przebudowa ul. Hallera już wkrótce
2016.10.28
Przebudowa ul. Hallera już wkrótce

Pod koniec września rozstrzygnięto przetarg na przebudowę odcinka ul. Hallera w Gniewie. Remont polegać będzie na wykonaniu sieci kanalizacji deszczowej i nawierzchni drogi i chodników. W ramach przetargu złożono 3 ważne oferty. Najkorzystniejszą złożyło Przedsiębiorstwo Budowy Dróg ze Starogardu Gdańskiego i to ono realizować będzie zadania. W połowie października z firmą podpisano umowę i oddano jej plac budowy. Roboty budowlane mają rozpocząć się zaraz po zakończeniu objazdu, związanego z zamknięciem ul. 27 Stycznia, czyli na początku listopada.

Twoje zdanie jest ważne
2016.10.28
Twoje zdanie jest ważne

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że od 3 listopada br. ruszą konsultacje dotyczące projektu uchwały w sprawie określenia warunków i trybu udzielania i rozliczania dotacji służących sprzyjaniu rozwojowi sportu oraz kontroli ich wykorzystywania. Konsultacje potrwają do 10 listopada br. Uwagi, opinie, wnioski do projektu Uchwały będzie można składać do dnia 10 listopada br.

Zapraszamy na 10 kolejkę sezonu piłkarskiego
2016.10.28
Zapraszamy na 10 kolejkę sezonu piłkarskiego

Najbliższy weekend to kolejna szansa na punkty w klasyfikacji grupowej gniewskich drużyn. Tym razem Sobieski Gniew, na własnym boisku, spotka się z drużyną Rodło II Kwidzyn, natomiast Keramzyt Szprudowo, również przed własna publicznością, zagra z Pogonią Prabuty. Oba spotkania rozegrane zostaną w sobotę, 29 października o godz. 12.00 i 14.00. Zapraszamy do kibicowania i zapoznania się z wynikami 9 kolejki, rozegranej w ubiegłym tygodniu.

Miasto w kłębach dymu
2016.10.28
Miasto w kłębach dymu

Z nastaniem chłodów rozpoczął się sezon grzewczy, a wraz z nim powrócił problem kłębów dymu unoszących się nad zabudowaniami. Problem szczególnie dotkliwy jest w miejscach, gdzie koncentruje się niska zabudowa, a prądy powietrzne zamiast rozwiewać dym wciskają go między budynki.

Od Noblisty do regionalisty...
2016.10.28
Od Noblisty do regionalisty...

Każda nowa książka, którą uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki w Gniewie przygotowują na kolejne spotkanie, oddziałuje na wyobraźnię i psychikę czytelnika.

Pomorskie Mecze Matematyczne
2016.10.28
Pomorskie Mecze Matematyczne

Szkoła Podstawowa w Gniewie znalazła się wśród nielicznych szkół naszego województwa, które zgłosiły się do rozgrywek w ramach konkursu „Pomorskie Mecze Matematyczne”. Jest to jedyna podstawówka z naszej gminy biorąca udział w tej imprezie.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.