Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Żywa lekcja historii
2016.09.20
Żywa lekcja historii

W czwartek, 15 września, z samego rana uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie wraz z wychowawcami wybrali się do zamku. Tam na przedzamczu czekali już średniowieczni rycerze, którzy przygotowali dla uczniów wspaniałe widowisko. Panowie Krystian i Jakub przenieśli wszystkich w przeszłość, w miejsce, owiane ponurą sławą komturów krzyżackich, wspaniałą siedzibę polskich starostów i wybitnych hetmanów.

Wesoła Jesień
2016.09.20
Wesoła Jesień

Gniewski klub seniora „Wesoła Jesień” przygotował w te wakacje cztery wyjazdy. Członkowie grupy odwiedzili gdańskie zoo, nadmorski Jarosławiec, dinozaury z Solca Kujawskiego i Park Botaniczno- Przyrodniczy w Wirtach. Chętnych na wyjazdy nie brakowało.

Koniec żniw, czas podziękowań
2016.09.19
Koniec żniw, czas podziękowań

Dożynki, czyli święto plonów w gminie Gniew, obchodzone były w niedzielę, 18 września w Piasecznie. To tronu piaseckiej pani przyszli się pokłonić przede wszystkim rolnicy i producenci rolni. Tegorocznymi starostami dożynkowymi byli państwo Elżbieta i Franciszek Ziołkowscy, a nabożeństwu przewodniczył ksiądz infułat Stanisław Grunt.  

Shuttle Time w Gniewie
2016.09.19
SHUTTLE TIME w Gniewie

W sobotę, 10 września, z inicjatywy Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie w Hali Widowiskowo-Sportowej odbyło się szkolenie w ramach programu Shuttle Time, stworzonego przez Światową Federację Badmintona w celu upowszechnienia tej dyscypliny sportu. Szkolenie zostało zorganizowane przez przez Polski Związek Badmintona, a poprowadził je Krzysztof Englander, wielokrotny mistrz Polski w badmintonie. Uczestniczyli w nim nauczyciele wychowania fizycznego oraz sympatycy dyscypliny badmintona z gminy Gniew, a także przedstawiciele powiatu kwidzyńskiego. Kurs podzielony był na dwa etapy: część teoretyczną oraz praktyczną, na której można było przetestować zdobytą wcześniej wiedzę.

Gniewianie hucznie pożegnali lato!
2016.09.19
Gniewianie hucznie pożegnali lato!

Sobota, 17 września w Gniewie przebiegła pod znakiem dobrej zabawy oraz pięknej pogody, bowiem tego dnia w Parku Miejskim pożegnaliśmy lato w wielkim stylu. Różne gatunki muzyki na żywo, wspólny taniec oraz konkursy z nagrodami, wszystko to czekało na uczestników kolejnej imprezy pośród drzew. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Inwest-Kom, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie oraz Centrum Muzycznie Aktywnych.

Stypendia dla utalentowanych sportowców
2016.09.19
Stypendia dla utalentowanych sportowców

Fundusz Natalii Partyki w partnerstwie z siecią Biedronka uruchomił II edycję programu stypendialnego dla młodych zdolnych sportowców borykających się z trudnościami w rozwoju kariery. Ten wyjątkowy program wspiera młodych, utalentowanych ludzi, którzy szukają dofinansowania treningów lub startu w zawodach. Każde stypendium w ramach funduszu to 10 000 zł. na realizację jasno sprecyzowanych celów sportowych.

Wieści z boisk
2016.09.16
Keramzyt Szprudowo pokonał Błękitnych Kmiecin

W ostatniej kolejce Keramzyt Szprudowo pokonał 2: 1 Błękitnych Kmiecin i w tabeli aktualnie zajmuje 10 miejsce. Sobieski Gniew uległ natomiast 1:2 Jurandowi Lasowice, plasując się w tabeli na 14 pozycji. Już w sobotę (17 września) drużyny będą miały szansę na kolejne punkty. Na stadionie przy Gminnym Ośrodku Sportu w Gniewie Keramzyt Szprudowo zagra z GDKiS Ostaszewo (godz.16.00), natomiast Sobieski Gniew, na wyjeździe, spotka się z Deltą Miłoradz (godz.16.00).

Dożynki Gminne
2016.09.16
Dożynki Gminne

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w dożynkowej mszy, która stanowi dziękczynienie za tegoroczne plony. Wzorem lat ubiegłych msza św. odprawiona zostanie przy Studzience w Piasecznie w tę niedzielę, tj. 18 września o godz. 10:30. W uroczystościach uczestniczyć będą między innymi przedstawiciele sołectw, ogródków działkowych, kół gospodyń wiejskich oraz instytucji działających w obszarze rolnictwa z terenu Gminy Gniew. Procesja dożynkowa wyruszy spod kościoła o godz. 10:15.

Elektroniczni sportowcy
2016.09.16
Elektroniczni sportowcy

Piątka graczy z Gniewu i okolic, zakwalifikowała się do ogólnopolskiego turnieju w grę komputerową Counter-Strike: Global Offensive, który odbywał się 26 i 27 sierpnia w Warlubiu. Udział w turnieju brało 8 zespołów z całej Polski. Już w pierwszym dniu turnieju, po bardzo emocjonujących meczach, drużynie z Gniewu udało się wyjść z grupy. Drugiego dnia gracze zajęli 4 miejsce i tym wynikiem zakończyli turniej.

Zmiana organizacji ruchu
2016.09.15
Zmiana organizacji ruchu

Informujemy, że w związku z kontynuacją prac rewitalizacyjnych na gniewskiej starówce, od jutra, 16 września, wjazd na plac Grunwaldzki od strony ul. Sobieskiego będzie niemożliwy. Wjechać na rynek będzie można od ul. 27 Stycznia do ul. Piłsudskiego, później należy wjechać w ul. Dolny Podmur i skręcić w ul. Kościelną. Drugi wjazd możliwy będzie od ul. Wiślanej do ul. Pod Basztą (koło kościoła) w stronę rynku. Dojazd do gniewskiego zamku możliwy będzie ul. Sobieskiego. Wstępnie wiadomo, że zmiany te będą obowiązywać do końca października.

Juniorzy Mewy Gniew na obozie piłkarskim w Jantarze
2016.09.15
Juniorzy Mewy Gniew na obozie piłkarskim w Jantarze

W dniach 24-30 sierpnia 25-cio osobowa grupa młodych piłkarzy z Klubu Sportowego Mewa Gniew oraz chętne dzieciaki pod opieką Marka Kleister, Katarzyny Puczyńskiej i Adama Jakusz- Gostomskiego, przebywali na obozie piłkarskim w Ośrodku Wypoczynkowym „Viva” w Jantarze.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo w sezonie grzewczym
2016.09.15
Zadbaj o swoje bezpieczeństwo w sezonie grzewczym

W związku ze zbliżającym się sezonem grzewczym 2016/2017 publikujemy komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy, który chciałby przypomnieć wszystkim właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych. Treść komunikatu dostępna w załączniku.

Lekcja patriotyzmu dla najmłodszych
2016.09.15
Lekcja patriotyzmu dla najmłodszych

Tradycją Szkoły Podstawowej w Gniewie jest lekcja mająca na celu przybliżenie znaczenia symboli państwowych, przeprowadzana co rok dla klas pierwszych. Przy okazji dzieciom prezentowane jest Sztandar Szkoły. Omówione zostają kwestie jego pochodzenia oraz rola chorążych. Również w tym roku szkolnym, 14 września, przeprowadzono takie zajęcia. W trakcie tej nietypowej lekcji patriotyzmu dzieci mogły również obejrzeć najstarsze, pochodzące sprzed kilkuset lat, ale i te współczesne, kroniki szkoły.

Pies szuka domu - Twojego?
2016.09.15
Pies szuka domu - Twojego?

Wczoraj, tj. 14 września, w miejscowości Ciepłe, funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania (GCR) odłowili kolejnego zbłąkanego psa. Czworonóg wygląda na starsze zwierzę, jest przyjazny i otwarty na człowieka. Po raz kolejny prosimy o pomoc w znalezieniu nowego domu dla pieska bądź jego prawowitego właściciela. Osoby, które rozpoznają czworonoga, bądź byłyby chętne go przygarnąć, proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.

Uwaga na wilki
2016.09.15
Uwaga na wilki

W związku z pojawieniem się wilków na terenie województwa pomorskiego, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gdańsku, prosi o zapoznanie się z informacją o konieczności zabezpieczenia swoich zwierząt, skierowaną przede wszystkim do rolników prowadzących na terenie gminy hodowlę zwierząt gospodarskich.

Poszukiwani pasjonaci
2016.09.15
Poszukiwani pasjonaci

Prace wykopaliskowe w kościele św. Mikołaja w Gniewie trwają od 2009 r. Przez te wszystkie lata archeologom udało się dokonać wielu spektakularnych odkryć. Znaleziska są obecnie przechowywane i zabezpieczone na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Burmistrz Gniewu, Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska, podjęła decyzję o powołaniu Muzeum Ziemi Gniewskiej. Miałoby ono przybrać formę parku tematycznego.

Bezpieczny pierwszoklasista
2016.09.15
Bezpieczny pierwszoklasista

W piątek, 9 września 2016 r. uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Gniewie spotkali się z funkcjonariuszem z Komisariatu Policji w Gniewie, mł. asp. Robertem Stobą. Uczniowie mieli możliwość zapoznali się z zasadami poruszania się po drodze, znaczeniem znaków drogowych oraz procedurą postępowania w sytuacji niebezpiecznej.

Uwaga potrzebni wolontariusze do obsługi III Biegu Gniewskiego
2016.09.14
Uwaga potrzebni wolontariusze do obsługi III Biegu Gniewskiego

Potrzeba 30-40 wolontariuszy do pomocy podczas III Biegu Gniewskiego, który odbędzie się 24 września. Zadaniem wolontariuszy będzie wydawanie żywności dla uczestników, pomoc przy wręczaniu medali, zabezpieczenie trasy biegowej i inne. Spotykanie organizacyjne odbędzie się 24 września na placu zamkowym o godz. 8.00. Osoby chętne do pomocy proszone są o zapisy do p. Katarzyny Puczyńskiej.

Gniewianie Mistrzami Polski w baśkę
2016.09.14
Gniewianie Mistrzami Polski w baśkę

11 września w Kornem odbył się Otwarty Turniej w ramach Polskiej Ligi "Baśki". Zawodnicy, zarówno indywidualnie, jak i drużynowo, rywalizowali o tytuły Mistrzów Polski 2016. Miło nam poinformować, że pierwsze i drugie miejsca drużynowo i indywidualnie zajęli Gniewianie. Serdecznie gratulujemy!

Zakończenie Lata w Parku Miejskim
2016.09.14
Zakończenie Lata w Parku Miejskim

Inwest-Kom, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie oraz Centrum Muzycznie Aktywnych zapraszają wszystkich lubiących dobra zabawę na wspólne Zakończenie Lata w Parku Miejskim, które odbędzie się w sobotę, 17 września od godz. 15:00. Ponownie organizatorzy zadbali nie tylko o miłośników muzyki, ale również o najmłodszych mieszkańców gminy, których serdecznie zapraszają na festyn rodzinny pełen gier i zabaw dla dzieci, w trakcie których czas umili nam Czelo. Festyn poprzedzi wieczorne koncerty grup muzycznych.

Rudzielec znalazł nowy dom
2016.09.14
Rudzielec znalazł nowy dom

Z wielką radością informujemy, że piesek, przebywający w ostatnim czasie w siedzibie Gminnego Centrum Reagowania, znalazł nowy dom. Dziękujemy wszystkim odbiorcom oraz osobom udostępniającym post na portalu facebook, to dzięki Wam zwierzak nie musi trafić do schroniska. Dziękujemy! Dziękujemy również nowemu właścicielowi za okazane serce!

Ekominigranty
2016.09.14
Ekominigranty

Jeszcze do 19 września można starać się o dofinansowanie w ramach Ekominigrantów. O fundusze starać się mogą organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne.  Jest to doskonałe działanie dla niedoświadczonych grup, gdyż obowiązujące formularze wniosków i sprawozdań są krótkie i łatwe w wypełnianiu.

Wielki Odpust Królowej Pomorza
2016.09.13
Wielki Odpust Królowej Pomorza

Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, okolicznych mieszkańców oraz pielgrzymów do udziału w uroczystościach odpustowych, które potrwają do 18 września 2016 r. w Piasecznie. Zachęcamy do zapoznania się z szczegółowym programem Wielkiego Odpustu Narodzenia NMP w Piasecznie.

Z WOPR-em bezpieczniej
2016.09.13
Z WOPR-em bezpieczniej

Wakacje to czas nie tylko zabawy i beztroski. W letnie miesiące warto zadbać o przyrodę, ale też i o własne bezpieczeństwo. Wiedzę zdobytą w tym czasie dobrze jest też wykorzystywać przez cały rok. W związku z tym, w ostatni piątek tegorocznych wakacji, odbyły się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poprowadził je członek Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (WOPR) z Tczewa Szymon Krupa.

Fundusz Inicjatyw Kulturalnych
2016.09.13
Fundusz Inicjatyw Kulturalnych

Stowarzyszenie Centrum Aktywnych- Gniew prowadzi obecnie piąty i ostatni nabór wniosków z Funduszu Inicjatyw Kulturalnych (na działania zaplanowane do realizacji w IV kwartale 2016 roku.). Ostateczny termin składania wniosków mija 19 września (poniedziałek) o godzinie 15:30. "Gniewski Fundusz Minigrantów 2016" realizowany jest ze środków samorządu gminy Gniew. 

Spektakle komediowe "Między łóżkami" i "Lunch o półnony" w Tczewie
2016.09.13
Spektakle komediowe "Między łóżkami" i "Lunch o półnony" w Tczewie

Agencja ACT oraz Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie zapraszają w jesienne wieczory na wyjątkowe spektakle komediowe "Między łóżkami" i "Lunch o północy". Cena biletów to 80 złotych od osoby. Spektakle odbędą się w tczewskim Centrum Kultury i Sztuki. Przedstawienie "Między łóżkami" odbędzie się 15 października, "Lunch po północy" wystawiony zostanie natomiast 3 grudnia. Oba spektakle obejrzeć będzie można w tych dniach o godz. 16.00 i 19.00. Serdecznie zapraszamy! Szczegóły pod nr tel. 58 531 07 07.

Apel Głównego Lekarza Weterynarii
2016.09.13
Apel Głównego Lekarza Weterynarii

Główny Lekarz Weterynarii apeluje do wszystkich posiadaczy świń, którzy w okresie od 11 lipca 2016 r. do dnia 12 sierpnia 2016 r. dokonali zakupu na targowisku w gminie Sokoły (powiat wysokomazowiecki, województwo podlaskie), nieoznakowanych świń bez wymaganych świadectw zdrowia, aby pilnie skontaktowali się z powiatowymi lekarzami weterynarii, nadzorującymi ich gospodarstwa lub z najbliższą lecznicą dla zwierząt.

Remont w Inspektoracie ZUS w Tczewie
2016.09.13
Remont w Inspektoracie ZUS w Tczewie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że od 15 września 2016 r. rozpocznie się kompleksowy remont Sali Obsługi Klientów w Inspektoracie ZUS w Tczewie przy Jagiellońskiej 55. Remont spowoduje zmiany w bezpośredniej obsłudze klientów, która będzie się odbywała na parterze budynku - wejście „B”. W czasie remontu wyłączony zostanie System Kierowania Ruchem, tzw. „kolejkomat”.

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze
2016.09.13
Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze

Trwa nabór na wolne stanowisko urzędnicze Zastępcy Kierownika Referatu Inwestycji i Infrastruktury. Poszukiwana jest osoba z wykształceniem wyższym inżynierskim, posiadająca co najmniej czteroletni staż pracy w jednostkach samorządowych, państwowych lub innych instytucjach na podobnym stanowisku. Wymagane dokumenty aplikacyjne składać należy na adres gniewskiego magistratu do 16 września, do godz. 14.00.

XVI Jarmark Cysterski W Pelplinie
2016.09.13
XVI Jarmark Cysterski W Pelplinie

W dniach 17-18 września na terenie dawnego opactwa cysterskiego w Pelplinie odbędzie się już XVI edycja Jarmarku Cysterskiego.  Organizatorzy zapraszają pielgrzymów i turystów, którzy pragną poczuć klimat wskrzeszanych dziejów i tradycji czasów, kiedy ziemią pelplińską gospodarowali szarzy mnisi.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.