Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Prace modernizacyjne na SUW Brody Pomorskie-uwaga nie będzie wody!
2016.06.20
-

Informujemy, iż od środy 22 czerwca od godz. 7.00 do czwartku 23 czerwca do godz. 6.00 z powodu prac modernizacyjnych na Stacji Uzdatniania Wody Brody Pomorskie nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców miejscowości Brody Pomorskie. W czasie prowadzenia prac, woda do celów spożywczych dostarczona będzie beczkowozem podstawionym przy budynku nr 18. 

Zawody spinningowe
2016.06.20
-

W sobotę, 18 czerwca Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Gniewie zorganizował zawody wędkarskie dla seniorów i juniorów w dyscyplinie spinningowej. Zawody odbyły się na wodach rzeki Wisły w okolicach Polskiego Gronowa. Pogoda na szczęście dopisała, a i ryby też nieźle brały.

150-lecie KGW w Pelplinie
2016.06.20
-

W minioną sobotę, 18 czerwca odbyły się wojewódzkie obchody rocznicy 150-lecia Kół Gospodyń Wiejskich, połączone z I Pomorskim Festynem Myśliwskim oraz Pelplińską Nocą Świętojańską. Na wydarzeniu nie zabrakło oczywiście kół z terenu gminy Gniew, którą reprezentowały godnie Gospodynie z Gogolewa i Kolonii Ostrowickiej.

Trwa budowa objazdu przez alejkę
2016.06.20
-

Od kilku dni firma MELBUD prowadzi prace w okolicy alejki. Najpierw zburzono mur przy budynku nr 13 przy ul. Sobieskiego oraz przyległe do niego budynki gospodarcze, a następnie przystąpiono do układania dużych płyt chodnikowych. Służyć mają one objazdowi od ul. 27 Stycznia do ul. Sobieskiego, który wprowadzony zostanie w momencie rozpoczęcia prac w ul. Sobieskiego. Prace w tej części miasta prowadzone będą jednak w późniejszym czasie. W poniedziałek, 20 czerwca firma rozpoczyna już także rozkopy w ulicy Piłsudskiego.

Nowy chodnik na ul. Kopernika
2016.06.20
-

Kolejna część chodnika na ul. Kopernika została wyremontowana. Od 13 do 18 czerwca trwały prace modernizacyjne pieszego szlaku. Inwestycja polegała na wymianie 170 m2 nawierzchni na kostkę Polbruk, wymianie krawężników i obrzeży. Budowę wykonywała firma Karli One Four... Dariusz Karzyński. Koszt zadania wyniósł 24.000 złotych.

Gniewscy ochotnicy najlepsi w gminie
2016.06.20
-

W sobotę, 18 czerwca, w Gniewie odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze. Uczestnicy tradycyjnie musieli się wykazać podczas sztafety pożarniczej i ćwiczenia bojowego. Na starcie stanęli druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z Gniewu, Opalenia, Rakowca, Gogolewa, Kolonii Ostrowickiej i Jelenia. Najlepszymi w gminie zostali gniewscy ochotnicy. OSP z Rakowca powołana została do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Wolontariacki maraton filmowy
2016.06.20
-

W sobotę, 17 czerwca w Gimnazjum im. gen. J. Hallera odbył się Wolontariacki Maraton Filmowy. Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach Funduszu Minigrantów, dofinansowanego ze środków Gminy Gniew, w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie upowszechniania kultury.

Bajeczny piątek
2016.06.20
-

Serdecznie zapraszamy na Piknik Rodzinny, który odbędzie się w Przedszkolu Niepublicznym „Bajeczna Kraina” w piątek, 24 czerwca. Impreza odbywać się będzie w godzinach 16.00 - 19.00, a w programie m.in. zjeżdżalnie, warsztaty i spotkania z żywymi zwierzętami.

Ogłoszenie o ofercie w trybie bezkonkursowym
2016.06.20
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że 17 czerwca do Urzędu Miasta i Gminy Gniew wpłynęła oferta Uczniowskiego Klubu Sportowego Karate Tradycyjnego pn. "Bezpieczne i zdrowe wakacje w plenerze", złożona w trybie bezkonkursowym. Szczegóły w załącznikach poniżej.

Nabór wniosków o przyznanie Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego
2016.06.20
-

Rozpoczął się nabór Wniosków o przyznanie Stypendiów Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2016/2017 w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów i młodzieży – mieszkańców województwa pomorskiego. Sprawdź czy i jak możesz je otrzymać.

Dekada z ŚDS
2016.06.20
-

Już od 10 lat funkcjonuje w Gniewie Środowiskowy Dom Samopomocy. Z okazji tego okrągłego jubileuszu 22 czerwca o godzinie 10.00 odprawiona zostanie w kościele św. Mikołaja msza święta, na którą zaproszone są wszystkie osoby związane z placówką oraz wszyscy mieszkańcy gminy Gniew.

Kibicuj swojej OSP
2016.06.17
-

Z przyjemnością informujemy, że zawody sportowo-pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Gniew odbędą się w najbliższą sobotę, 18 czerwca. Start o godzinie 9.00 na boisku Gminnego Ośrodka Sportu (ul. Kusocińskiego 10). Zapraszamy do kibicowania.

Obchody 150 lat KGW
2016.06.17
-

Serdecznie zapraszamy, 18 czerwca, na Przystań Jana III Sobieskiego w Pelplinie na obchody Wojewódzkich uroczystości 150 rocznicy powstania Kół Gospodyń Wiejskich oraz Pierwszy Festyn Myśliwski. Gminę Gniew podczas uroczystości reprezentować będą KGW z Gogolewa i Kolonii Ostrowickiej.

Konsultacje społeczne, diagnozy obszarów zdegradowanych i rewitalizacji
2016.06.17
-

Władze Miasta i Gminy Gniew zapraszają na konsultacje społeczne „Diagnozy obszarów zdegradowanych i rewitalizacji”, które odbędą się 20 czerwca o godz. 14:00 w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki. Liczymy na Państwa obecność i aktywny udział w tworzeniu lokalnego programu rewitalizacji miasta Gniew!

Uczniowie gniewskiego LO i Technikum przywieźli puchary z Tczewa
2016.06.17
-

16 czerwca na boiskach w Tczewie odbył się Powiatowy Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Dyrektora Szkoły.  Do rywalizacji zaproszonych zostało 6 drużyn (3 męskie oraz 3 żeńskie). Miło nam poinformować, że chłopcy i dziewczęta z zespołu z ZSP w Gniewie zajęli I miejsce w turnieju.

Wakacje z Biblioteką
2016.06.17
-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie serdecznie zaprasza wszystkie dzieci i młodzież do spędzania wolnego w jej murach. Warsztaty artystyczne oraz taneczne, karaoke, pikniki, zawody sportowe, a także sesja fotograficzna z profesjonalnym fotografem, wszystko to czeka na uczestników wakacyjnej zabawy z gniewską biblioteką. Spotkania odbywać się będą w lipcu i sierpniu br, od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 13:00 w Sali Wystawowej Biblioteki.

GCR znowu pomaga
2016.06.17
-

Tym razem do Gniewskiego Centrum Reagowania w Gniewie trafiły jeże i zając. Zwierzęta przekazane zostały do Eko-Centrum Heliantus, a teraz wyruszyły w podróż do ośrodka Ostoja.

Wiadomość dla NGO
2016.06.17
-

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Malborku ma przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatne spotkanie informacyjne w Tczewie pt. "Fundusze Europejskie w perspektywie 2014-2020 dla organizacji pozarządowych". Spotkanie odbędzie się we wtorek 21 czerwca 2016 r. w godz. 10:45-14:15 w Domu Przedsiębiorcy w Tczewie przy ul. Obrońców Westerplatte 3.

Eko wycieczka
2016.06.17
-

W środę, 15 czerwca, Eko- Centrum Heliantus wraz z najlepszymi drużynami Gminnego Konkursu Wiedzy Ekologicznej wybrali się na wycieczkę do Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Była to główna nagroda w konkursie ufundowana przez firmę MIKROSTYK  S.A.

Problemy na łączach
2016.06.17
-

Profil „Gmina Gniew”, założony kilka dni temu przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy Gniew, w celu odpowiadania na pytania mieszkańców, jakie pojawiają się na innych profilach portalu społecznościowego Facebook, został zgłoszony przez „życzliwych” internautów, jako profil fałszywy, a następnie usunięty przez administratorów FB, bez możliwości przywrócenia konta. Użytkowników Facebooka, którzy zdążyli polubić profil przepraszamy i zapraszamy do kontaktów przez facebookową stronę Miasto i Gmina Gniew.

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew
2016.06.17
-

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce
nieruchomościami (Dz. U. z 2015r. poz. 1774 z póź. zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 17 czerwca 2016r. Zarządzeniem Nr 74/16 zatwierdzono „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik Nr 1 do w/w Zarządzenia.

Uwaga na silny wiatr!
2016.06.17
-

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

Mistrzostwa Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym
2016.06.17
-

W dniach 4-5 czerwca w hali Globus w Lublinie spotkali się najlepsi zawodnicy z polskich klubów Karate Tradycyjnego. W zmaganiach uczestniczyli również zawodnicy z terenu gminy Gniew Natalia Kottlenga, Dawid Szwabach, Filip Tocewicz i Jakub Chyliński. Natalia Kottlenga, mieszkanka Jaźwisk debiutowała w zawodach i zajęła wysokie 5 miejsce w klasyfikacji dziewcząt. Jakub Chyliński wywalczył 5 miejsce, a Filip Tocewicz 6.

Konkurs muzyczny dla wokalistów i zespołów
2016.06.17
-

Bank Spółdzielczy w Skórczu zaprasza wokalistów oraz zespoły muzyczne do wzięcia udziału w konkursie wokalnym "Muzyczny Skarb", który odbędzie się m.in. w Dzierżążnie koło Morzeszczyn, 26 czerwca br. Konkurs organizowany jest z okazji roku jubileuszowego Banku Spółdzielczego w Skórczu i ma za zadanie propagowanie twórczości wokalnej artystów. Więcej szczegółów na załączonym plakacie.

Księgozbiór gniewskiej książnicy powiększy się o nowe pozycje
2016.06.17
-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego bierze udział w programie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 1. Po pozytywnie rozpatrzonym wniosku gniewska książnica otrzymała dotację na zakup nowości wydawniczych.

Noc Świętojańska w Opaleniu - przyjdź na festyn z całą rodziną
2016.06.17
-

Wszystkich, którzy pragną dobrze się bawić zapraszamy na Noc Świętojańską, która odbędzie się 25 czerwca na placu przy Domu Kultury w Opaleniu. W programie gry, zabawy i konkursy dla wszystkich, przejażdżki konne i puszczanie wianków na wodę, występy artystyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży oraz zabawa taneczna przy muzyce Wiesława Igielskiego. Około godz. 24.00 natomiast szukanie kwiatu paproci. Serdecznie zapraszamy!

Przedszkolaki w Westernowym Miasteczku
2016.06.16
-

9 i 15 czerwca przedszkolaki ze wszystkich grup gniewskiego przedszkola wybrały się wspólnie na wycieczkę do Miasteczka Westernowego w Grudziądzu. To miejsce pełne przygód rodem z dzikiego zachodu. W miasteczku czekało na nich wiele atrakcji i niesamowita westernowa atmosfera - bufiaste sukienki, dyliżans, konie i kowboje.

Można powalczyć o dofinansowanie
2016.06.16
-

W piątek, 10 czerwca, w Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Piasecznie odbyła się konferencja promocyjna Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2014-2020. Spotkanie stało się też okazją do przypomnienia postaci Juliusza Kraziewicza i tego jak rodziły się na tym terenie Koła Gospodyń Wiejskich.

Siłownia w Szprudowie
2016.06.16
-

Dokładnie wczoraj, 15 czerwca, dzieci i młodzież ze Szprudowa mogli po raz pierwszy skorzystać z nowej zewnętrznej siłowni, która stanęła przy świetlicy wiejskiej. Chętnych nie brakowało. Sprzęt, który stanął w Szprudowie zakupiony został z pieniędzy z funduszu sołeckiego i kosztował około 10 tys. zł. Reszta pieniędzy z funduszu sołeckiego (5 tys. zł) przekazana została na renowację nawierzchni boiska piłkarskiego w miejscowości.

Przeżyli ze sobą ponad pół wieku
2016.06.16
-

Dzisiaj, tj. 16 czerwca w Urzędzie Stanu Cywilnego w Gniewie gościliśmy Państwa Czesławę i Eugeniusza Połomskich z Gniewu, którzy świętowali Diamentowe Gody, czyli 60. rocznicę ślubu. Zapytani o receptę na tak długie pożycie małżeńskie, zgodnie mówią o wielkiej miłości, wyrozumiałości oraz wzajemnym uzupełnianiu się.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.