Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności

Z myślą o najmłodszych

2017.03.14
Z myślą o najmłodszych

W ramach projektu Mistrz Przedszkolak odbyły się już pierwsze zajęcia dla maluchów z oddziałów przedszkolnych Zespołu Szkół w Opaleniu. Dzieci aktywnie brały udział w lekcjach pływania, gimnastyce korekcyjnej, zajęciach sportowych, czy hipoterapii. Przedszkolaki z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia.

Nowości z Zespołu Szkół w Opaleniu

2017.03.14
Nowości z Zespołu Szkół w Opaleniu

Przedstawiamy dziś Państwu kilka wiadomości z Zespołu Szkół w Opaleniu. Uczniowie tej szkoły w ostatnim czasie uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych, poznali ciężką pracę piekarza pobliskiej piekarni oraz wzięli udział w niezwykłym koncercie Leszka Boliboka.

Mali chemicy w akcji

2017.03.14
Mali chemicy w akcji

Przedszkolaki z Bajecznej Krainy rozwijają swoje zdolności manualne, artystyczne oraz poszerzają wiedzę z nauk ścisłych dzięki organizowanym warsztatom tematycznym. W lutym  przedszkole zamieniło się w laboratorium chemiczne. Maluchy ubrane w białe fartuszki oraz okulary ochronne ochoczo przystąpiły do wspólnej naukowej pracy pod okiem wykwalifikowanych inżynierów.

Współpraca Powiatowego Urzędu Pracy z Pracodawcami

2017.03.14
Współpraca Powiatowego Urzędu Pracy z Pracodawcami

Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie zaprasza na spotkanie „Współpraca Powiatowego Urzędu Pracy z Pracodawcami”. Konferencja odbędzie się 14 marca na zamku w Gniewie. W programie m.in. usługi i instrumenty rynku pracy oferowane przez PUP Tczew, Krajowy Fundusz Szkoleniowy, zatrudnianie cudzoziemców w powiecie tczewskim.

Grand Prix Gniewu

2017.03.13
Grand Prix Gniewu

W niedzielę, 12 marca w Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie zainaugurowane zostały rozgrywki Grand Prix Gniewu w piłce siatkowej mężczyzn. Do I turnieju zgłosiło się łącznie 5 drużyn ze: Sztumu, Pelplina, Bydgoszczy i Gniewu. Zobacz, który z zespołów okazał się najlepszy.

Nowy dyrektor GOS-u

2017.03.13
Nowy dyrektor GOS-u

Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie od tego tygodnia będzie miał nowego dyrektora. Konkurs na to stanowisko odbył się w piątek, 10 marca. Spośród czterech kandydatów Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, zgodnie z rekomendacją komisji konkursowej, wybrała pana Krzysztofa Bejgrowicza. 

Podaj łapę

2017.03.13
Podaj łapę

"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem takim, który nigdy Cię nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies ...Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie" -George G.Vest. Już po raz drugi w lutym w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego odbyła się akcja "Podaj łapę" na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Tczewie.

Dzień dla ciała, ducha i urody

2017.03.13
Dzień dla ciała, ducha i urody

8 marca to dzień, w którym każda kobieta powinna znaleźć chwilę dla siebie. Z tej okazji, o dobrą atmosferę i samopoczucie Pań po raz kolejny zadbał Zakład Produkcji Kruszyw. Wszystko za sprawą wydarzenia w gniewskiej restauracji „Na Wzgórzu” – muzyczne ballady, prezenty-niespodzianki oraz pokazy wizażu sprawiły, że każda z uczestniczek mogła poczuć się wyjątkowo.

11 marca Dzień Sołtysa

2017.03.10
11 marca Dzień Sołtysa

Z okazji zbliżającego się Dnia Sołtysa Burmistrz Miasta i Gminy Gniew składa serdeczne życzenia oraz podziękowania za trud, wysiłek w konsekwentnym realizowaniu planów i zamierzeń na rzecz lokalnych społeczności. Niech Wasza codzienna praca służy kolejnym pokoleniom i będzie dobrym przykładem do naśladowania.

Pomagaj, bawiąc się!

2017.03.10
Pomagaj, bawiąc się!

W imieniu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Henryka Mrossa w Gniewie zapraszamy na koncert charytatywny z okazji Dnia Kobiet, który organizowany jest w celu zebrania środków na dalszą rehabilitację Klaudii Jabłońskiej. Koncert odbędzie się w niedzielę, 12 marca w Sali Konferencyjno-Bankietowej Wiślana w Gniewie. W programie m.in. występy wokalne oraz taneczne, kiermasz robótek ręcznych, licytacje przedmiotów. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych oraz smakoszy domowych wypieków. Szczegóły na załączonym plakacie.

VII Turniej Baśki o Miecz Króla Jana III Sobieskiego

2017.03.10
VII Turniej Baśki o Miecz Króla Jana III Sobieskiego

W niedzielę, 12 marca na zamku w Gniewie odbędzie się VII Turniej Baśki o Miecz Króla Jana III Sobieskiego. W zawodach rozegrane zostaną 4 serie gier po 40 rozdań, a rozgrywka będzie prowadzona wg tradycyjnej „Baśki” z AS-em serce jako najstarszym trumfem. Zainteresowanych graczy zapraszamy na godz. 12.00, kiedy to rozpoczną zapisy do turnieju. Szczegóły pod nr tel. 667 016 590. Serdecznie zapraszamy!

Szkolenie dotyczące równości

2017.03.10
Szkolenie dotyczące równości

Zapraszamy państwa na szkolenie poświęcone zagadnieniom związanym z tematyką zachowania zasady równości szans i niedyskryminacji osób z niepełnosprawnościami oraz równości szans kobiet i mężczyzn w ramach Funduszy Europejskich na lata 2014-2020.

Dzień Kobiet na Gniewskim Uniwersytecie III Wieku

2017.03.10
Dzień Kobiet na Gniewskim Uniwersytecie III Wieku

Słuchaczki Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku są jak Irena Kwiatkowska w serialu „Czterdziestolatek”– żadnej pracy się nie boją. Nawet w swoje święto, czyli w Dzień Kobiet, zakasały rękawy i zabrały się do pracy i zabawy.

Tulipany dla pań z klubu

2017.03.10
Tulipany dla pań z klubu

Ósmego marca panie z radością przybyły do klubu seniora „Wesoła jesień”, aby wspólnie świętować Międzynarodowy Dzień Kobiet. Nie zabrakło też tego dnia panów, którzy z wielką gracją starali się umilić im ten czas.

Nie zapominajmy o nerkach

2017.03.10
Nie zapominajmy o nerkach

Obecnie wiemy, że 4, 5 miliona Polaków choruje na nerki. Większość nawet się tego nie domyśla. Nefrolodzy chcą to zmienić. Wraz z chorymi na nerki znanymi Polakami z okazji Światowego Dnia Nerek apelują o regularne badania kontrolne.

Język to podstawa

2017.03.10
Język to podstawa

W Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego od lat odbywają się zajęcia logopedyczne dla uczniów mających wadę wymowy. Terapia ma na celu usunięcie zaburzeń mowy, a ściślej złagodzeniu skutków tych zaburzeń. Pomaga pokonywać trudności dzieci w porozumiewaniu się z osobami z bliższego i dalszego otoczenia.

Terminarz posiedzeń Rady Miejskiej

2017.03.10
Terminarz posiedzeń Rady Miejskiej

Przedstawiamy Państwu Terminarz Posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji na marzec 2017 rok. Komisja rewizyjna odbędzie się w środę 22 marca, komisja gospodarki i komisja społeczna odbędą się w czwartek 23 marca, natomiast komisja finansów w poniedziałek 27 marca. Szczegóły w załączniku.

Komunikat Powiatowego Inspektoratu Weterynarii

2017.03.10
Komunikat Powiatowego Inspektoratu Weterynarii

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tczewie informuje o osobach wyznaczonych do kontaktu po godzinach pracy w dni powszednie oraz dni wolne od pracy Powiatowego Inspektoratu Weterynarii. Dane kontaktowe do poszczególnych osób dostępne poniżej.

Szkolenie dla rolników

2017.03.10
Szkolenie dla rolników

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu Biuro Powiatowe w Tczewie w związku z Ustawą z dnia 16 listopada 2016 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia sprzedaży żywności przez rolników organizuje szkolenie pn. „Obowiązujące wymogi przy uruchamianiu i prowadzeniu działalności w ramach rolniczego handlu detalicznego”. Szkolenie odbędzie się 17 marca o godz. 10.00 Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie. Serdecznie zapraszamy.

Przekaż 1% swojego podatku

2017.03.09
Przekaż 1% swojego podatku

Zbliża się czas rozliczeń zeznań podatkowych. To idealna okazja, aby 1% swojego podatku przekazać Organizacjom Pożytku Publicznego. Oprócz osób fizycznych, które można wspomóc, podatek przekazać można także na różne instytucje. Zachęcamy w szczególności do oddawania podatku na organizacje i osoby potrzebujące z terenu gminy Gniew. Niektóre z nich publikujemy poniżej.

Nabór do przedszkola w Gogolewie

2017.03.09
Nabór do przedszkola w Gogolewie

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Gogolewie informuje, że przyjmuje zapisy dzieci do miejscowego oddziału przedszkolnego. Placówka oferuje m. in: bezpłatny pobyt dziecka w przedszkolu, opiekę w godzinach od 7.00 do 16.00, naukę języka angielskiego, zajęcia ruchowe, wycieczki, domowe obiady. Zgłoszenia przyjmowane będą do 17 kwietnia br. Zachęcamy do skorzystania z oferty przedszkola.

Wybieramy najlepszych pracodawców

2017.03.08
Wybieramy najlepszych pracodawców

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie serdecznie zaprasza do udziału w konkursie "Pracodawca Roku Powiatu Tczewskiego". Termin nadsyłania formularza zgłoszeniowego upływa 31 marca 2017 r. Szczegóły na załączonym plakacie oraz w załączniku.

Na łyżwach

2017.03.08
Na łyżwach

W sobotę, 4 marca, Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie zorganizował dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Gniew wyjazd na lodowisko do Gdańska. Uczestnicy wyjazdu dzielnie spisywali się w Hali Olivie. Korzystanie z lodowiska było podzielone na dwie godzinne wejściówki, z półgodzinną przerwą na ciepły posiłek, w znajdującej się obok mini restauracji. Każdy choć wyczerpany, cały, zdrowy i z uśmiechem na twarzy wrócił do domu.

Odkrywcy Niziny Walichnowskiej

2017.03.08
Odkrywcy Niziny Walichnowskiej

Pasjonatów i ludzi ciekawych życia na terenie gminy Gniew nie brakuje. Tym razem chcielibyśmy Państwu pokrótce przedstawić czym zajmuje się Stowarzyszenie Niziny Walichnewskiej.

Sport w szkole podstawowej

2017.03.08
Sport w szkołe podstawowej

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie systematycznie odnoszą sukcesy sportowe. Wychodząc naprzeciw coraz większym wymaganiom swoich podopiecznych kadra pedagogiczna postanowiła powalczyć o dodatkowe dofinansowanie na inwestycje sportowe. Dzięki ich staraniom udało się w tym roku szkolnym dokonać wielu znaczących inwestycji.

Koncert z okazji Dnia Kobiet

2017.03.08
Koncert z okazji Dnia Kobiet

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie serdecznie zaprasza na uroczyste obchody Dnia Kobiet, które odbędą się dzisiaj, tj. 8 marca o godz. 17:00. Na tych, którzy postanowią wziąć udział w wydarzeniu, zaplanowano niezwykły koncert Ogniska Muzycznego działającego przy gniewskiej książnicy, tym samym usłyszeć będzie można brzmienia instrumentów takich jak:  gitara, fortepian, akordeon. Zapraszamy.

Czyste powietrze Pomorza

2017.03.07
Czyste powietrze Pomorza

Miasto i Gmina Gniew działając na podstawie konkursu organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku pn. „Czyste Powietrze Pomorza” (edycja 2017) ogłasza konkurs pod nazwą „Czyste Powietrze Miasta i Gminy Gniew”.

Turniej piłki siatkowej z okazji Dnia Kobiet 2017

2017.03.07
Turniej piłki siatkowej z okazji Dnia Kobiet 2017

W  niedzielę, 5 marca, w Hali Widowiskowo - Sportowej w Gniewie odbył się turniej piłki siatkowej z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Do rywalizacji przystąpiło aż 12 żeńskich drużyn z Tczewa, Pelplin, Susza, Nowego i Gniewa. Zespoły podzielono na 4 grupy w, których rozgrywano mecze każdy z każdym do dwóch wygranych setów do 25 punktów.

Zwiedzaj Gniew z królewską rodziną – konkurs plastyczny Zakładu Produkcji Kruszyw

2017.03.07
Zwiedzaj Gniew z królewską rodziną – rusza konkurs plastyczny Zakładu Produkcji Kruszyw

Pewnego wiosennego dnia, dokładnie 340 lat temu, król Jan Sobieski wraz z żoną i synem przybija do brzegów Gniewu… Dalsze losy królewskiej podróży można poznać za sprawą nowego konkursu Zakładu Produkcji Kruszyw – „Odwiedziny Królewskiej Rodziny”. Warto sięgnąć po kartki, kredki oraz uruchomić wyobraźnię, bo na zwycięzców czekają prawdziwie królewskie nagrody – 10 aparatów fotograficznych Nikon.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.