Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności

W karnawale super bale!

2017.02.20
W karnawale super bale!

Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. W poniedziałek, 13 lutego w Zespole Szkół w Opaleniu odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej. Dzieci wystąpiły w niezwykle pomysłowych i zabawnych strojach. Na parkiecie pojawiły się księżniczki, piraci, wróżki, aniołki, rycerze i różne zwierzątka. Zabawie nie było końca.

Pomieszczenia pięknieją

2017.02.20
Pomieszczenia pięknieją

Nieprzerwanie trwają prace remontowe w przedszkolu w Opaleniu w ramach projektu "Mistrz Przedszkolak". Pomieszczenia placówki są całkowicie przebudowywane, a kiedy prace te się zakończą powstaną nowe miejsca przedszkolne. Aktualnie ma kontynuowany montaż płyt kartonowo-gipsowych, tym samym pomieszczenia zyskują nowe oblicze. W budynku szkoły natomiast, już w marcu wielkie otwarcie laboratorium chemiczno-biologicznego. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Gdy amor śpi - miłość płata figle

2017.02.20
Gdy amor śpi - miłość płata figle

Walentynki, to dzień wyjątkowy. W Szkole Podstawowej w Pieniążkowie, 14 lutego odbyło się przedstawienie teatralne pt. "Gdy amor śpi-miłość płata figle", oczywiście z okazji święta zakochanych. Natomiast, gdy już mali aktorzy zeszli ze sceny, rozpoczęła się dawno oczekiwana zabawa karnawałowa.

Zakończenie rozgrywek Halowej Ligi Piłki Nożnej

2017.02.20
Zakończenie rozgrywek Halowej Ligi Piłki Nożnej

W niedzielę, 19 lutego w Hali Widowiskowo - Sportowej w Gniewie odbyły się ostatnie mecze oraz uroczystość zakończenia XIII edycji Halowej Ligi Piłki Nożnej w Gniewie. Lider rozgrywek Keramzyt Szprudowo I w ostatniej kolejce nieoczekiwanie zremisował z drużyną Vitis Ogrody. Potknięcie to spowodowało, że na pozycję lidera nieoczekiwanie trafiła drużyna VIP Kopernik. Wszystkim uczestnikom rozgrywek, dziękujemy za serce włożone w grę i sportowe emocje.

Piłka to… dwudziestościan ścięty

2017.02.20
Piłka to… dwudziestościan ścięty

Przedstawiamy dziś Państwu kilka wiadomości z życia gniewskiej podstawówki. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie w ostatnich tygodniach m.in. brali udział w nietypowych zajęciach matematycznych, przyrodniczych, czy też poznawali tajniki powstawania filmów.

Dar krwi, dar bezcenny

2017.02.20
Dar krwi, dar bezcenny

W piątek, 17 lutego przed gniewską OSP odbyła się akcja oddawania krwi. Specjalny krwiobus odwiedziły 24 osoby chętne oddać krew, jednakże nie wszyscy mogli podzielić się tego dnia swoja kroplą życia. Pozytywnie procedury kwalifikacyjne do oddania krwi przeszło 17 dawców, którzy oddali 7,65 litra bezcennego leku. Już dzisiaj zapraszamy na kolejną tego typu akcję, która odbędzie się w maju br.

Kaszubskie Stolemy odwiedziły Gniew

2017.02.20
Kaszubskie Stolemy odwiedziły Gniew

W sobotę, 18 lutego gościliśmy w Gniewie uczestników XII Zimowego Rajdu Pomorskiego PTTK "Stolemy 2017", którzy pieszo, na rowerach, a nawet w kajakach przemierzali ziemię pomorską. Grupa 60 rajdowców zwiedziła gniewską twierdzę poznając bogatą historię tego miejsca, po czym wyruszyła w dalszą drogę. Dziękujemy za odwiedziny.

Brzuchomówca z "Mam Talent" w gniewskim przedszkolu

2017.02.17
Brzuchomówca z Mam Talent w gniewskim przedszkolu

Dzisiaj, tj. 17 lutego gniewskie przedszkole odwiedził niezwykły gość Pan Piotr Boruta–brzuchomówca, uczestnika programu "Mam Talent". Artysta wraz ze swoim włochatym przyjacielem Czocherem rozweselał dzieci przede wszystkim zabawnymi dialogami, magicznymi sztuczkami oraz skoczną muzyką.

Złóż projekt do Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego

2017.02.17
Złóż projekt do Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego

Mieszkańcy, najlepiej znają potrzeby lokalnego środowiska. Jeśli więc mają Państwo pomysł, na co przeznaczyć pulę 100 tys. złotych w ramach Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego, już dziś zachęcamy do składania projektów. Mogą one dotyczyć zarówno pomysłów inwestycyjnych (np. modernizacji ulic, budowa placów zabaw, sztucznego lodowiska, czy ścieżek rowerowych), jak i społecznych w zakresie kultury, edukacji, rekreacji czy sportu. W załącznikach znajdują się formularz zgłoszenia projektu oraz lista poparcia projektu.

Kwalifikacja wojskowa

2017.02.17
Kwalifikacja wojskowa

W dniach od 27 lutego do 1 marca 2017 roku w Tczewie przy  ul. Jana Sobieskiego 10, w budynku OHP (Ośrodek Szkolenia i Wychowania) przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa, określająca zdolność do czynnej służby wojskowej mężczyzn urodzonych w 1998 roku z terenu miasta i gminy Gniew.

Znajdź chwilę - oddaj krew!

2017.02.16
Znajdź chwilę - oddaj krew!

Jesteś zdrowy, masz pomiędzy 18 a 65 lat i ważysz co najmniej 50 kg? Przyjdź 17 lutego do OSP w Gniewie i oddaj krew. Tego dnia, między godziną 8.30 a 13.30, w gniewskim OSP pojawi się ambulans, w którym będzie można oddać krew. Pamiętaj tylko o śniadaniu, uzupełnieniu płynów i ważnym dokumencie ze zdjęciem.

"Jedyna pociecho duszy i serca mego!"

2017.02.16
"Jedyna pociecho duszy i serca mego!"

W święto zakochanych, tj. 14 lutego, w gniewskiej podstawówce, której patronem jest Król Jan III Sobieski, nie mogło zabraknąć opowiadań o wielkiej miłości Króla Jana III Sobieskiego i Królowej Marysieńki. Ponadto, jeszcze przed Walentynkami, w szkole stanęła skrzynka na listy, do której wrzucano kartki z życzeniami dla swoich sympatii, kolegów, koleżanek i nauczycieli.

"Mistrz Przedszkolak" w Opaleniu

2017.02.16
"Mistrz Przedszkolak" w Opaleniu

Trwają prace remontowe w przedszkolu w Opaleniu. Pomieszczenia placówki są całkowicie przebudowywane, a kiedy prace te się zakończą powstaną nowe miejsca przedszkolne. W ramach unijnego programu „Mistrz Przedszkolak” na maluchy będą też czekały dodatkowe zajęcia, m.in. sportowe i teatralne. Na działania te Zespół Szkół w Opaleniu wraz z Urzędem Miasta i Gminy Gniew pozyskali ponad 400 tys. dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Rywalizacja na opaleńskim lodowisku

2017.02.16
Rywalizacja na opaleńskim lodowisku

W ubiegłym tygodniu, od 7 do 10 lutego, na lodowisku przy ZS Opalenie obchodzono święto sportów zimowych. Chętni uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności w grze w hokeja i short tracku. Po zakończonych zawodach nadszedł czas rozrywki. Uczestnicy Balu Przebierańców zaskoczyli wszystkich wspaniałymi strojami. Natomiast w walentynki, 14 lutego, gimnazjaliści przygotowali dla swoich koleżanek i kolegów tor przeszkód na lodzie. Poznaj najlepszych łyżwiarzy.

Gimnazjaliści lubią czytać

2017.02.15
Gimnazjaliści lubią czytać

Po raz kolejny w gniewskim gimnazjum odbył się Konkurs Czytelniczy. Skierowany był do wszystkich uczniów, a w szczególności do miłośników czytania. Warunkiem uczestnictwa było przygotowanie fragmentu swojej ulubionej książki, którą przeczytało się kiedyś lub całkiem niedawno. Głośne czytanie i prezentacja tekstu publicznie nie jest tak łatwa, jakby się to mogło wydawać, czytając w domowym zaciszu. W tym roku niepokonane okazały się Julia Simon, Agata Górska i Daria Kordowska. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Skocz po dobrą zabawę!

2017.02.15
Skocz po dobrą zabawę!

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich fanów deskorolki i dobrej zabawy na tegoroczne otwarcie sezonu na gniewskim skateparku z Zakładem Produkcji Kruszyw. W programie konkurs SKATE oraz piknik miejski i mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. Startujemy 13 maja o godz. 14:00 na skateparku Weber SKOK przy Gminnym Ośrodku Sportu w Gniewie. Szczegóły dostępne na załączonym plakacie.

Czas iść na bal

2017.02.15
Czas iść na bal

We wtorek, 14 lutego w gniewskim gimnazjum odbył się bal karnawałowo-walentynkowy. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez uczestników zajęć rewalidacyjno - wychowawczych. Wcześniej uczniowie na swoich zajęciach edukacyjnych przygotowywali dekoracje i różne rekwizyty. To dzięki nim, tego dnia sala lekcyjna zamieniła się w salę balową. Zjawiskowy wygląd pomieszczenia wprowadził młodzież w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się znakomicie!

Poznaliśmy zwycięzców Otwartych Mistrzostw Gniewu w Tenisie Stołowym

2017.02.15
Poznaliśmy zwycięzców Otwartych Mistrzostw Gniewu w Tenisie Stołowym

W niedzielę, 12 lutego w Hali Widowiskowo Sportowej w Gniewie odbył się ostatni V turniej XIII Edycji Otwartych Mistrzostw Gniewu w Tenisie Stołowym. Do turnieju zgłosiło się tym razem 55 zawodników między innymi z Kwidzyna, Tczewa, Smętowa Granicznego, Starogardu Gdańskiego, Subków, Gdańska, Rudna, Gniewu, Sztumu, Tychnów, Postolina, Pelplina, Dąbrowy i Nicponii. Łączna liczba sklasyfikowanych zawodników w całym turnieju to 86 osób. Zwycięzcą turnieju został gniewianin Bartosz Zabrocki.

Światowy Tydzień Jaskry

2017.02.15
-

W związku ze zbliżającym się Światowym Tygodniem Jaskry Polskie Towarzystwo Okulistyczne zaprasza serdecznie do włączenia się w akcję pn. "Polscy okuliści kontra jaskra", która odbędzie się w sobotę, 18 marca od godz. 9:00 do 15:00 w poradniach okulistycznych na terenie całego kraju, które wezmą udział w wydarzeniu. Tego dnia placówki te będą wykonywały badania przesiewowe w kierunku jaskry.Z badań skorzystać będą mogli wszyscy Ci, którzy nie odwiedzili okulisty przez co najmniej rok i nie chorują na jaskrę.

Nikt nie może się dziś złościć, bo nadszedł dzień miłości

2017.02.14
Nikt nie może się dziś złościć, bo nadszedł dzień miłości

Walentynki, to dzień, w którym obdarowuje się osobę lubianą, kochaną drobnymi upominkami tzw. „walentynkami”. Najczęściej wręcza się jej serduszko, jako symbol szczerej przyjaźni czy miłości. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do okazywania  szczególnej radości i życzliwości również dla maluchów z gniewskiego przedszkola.

Zarządzenie burmistrza

2017.02.14
Zarządzenie burmistrza

Podajemy do publicznej wiadomości zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew z dnia 14 lutego 2017 r. ws. przyjęcia Rocznego programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Treść zarządzenia oraz wzór oferty realizacji zadania publicznego dostępne w załączniku.

"Piaseczno i okolice w starej fotografii"

2017.02.14
"Piaseczno i okolice w starej fotografii"

Jak wyglądały miasteczka i wioski sto lat temu, jakie postacie, twarze, stroje uchwycił obiektyw starego aparatu, jakie wydarzenia, zwyczaje, miejsca zachowały się na pożółkłych, wyblakłych, ale jakże fascynujących fotografiach. Możesz się o tym przekonać udając się na wystawę pt. "Piaseczno i okolice w starej fotografii" organizowanej przez Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego Warszawa Oddział Piaseczno. Wystawa będzie czynna od 15 lutego do 15 września br. Zapraszamy serdecznie.

Brak wody w Piasecznie

2017.02.14
Brak wody w Piasecznie

Z powodu awarii na sieci wodociągowej w miejscowości Piaseczno, dzisiaj, tj. 14 lutego od godz. 14:00 do czasu usunięcia awarii, nastąpi przerwa w dostawie wody. Za utrudnienia przepraszamy.

Zgłoś swój projekt

2017.02.14
Zgłoś swój projekt

Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza organizacje pozarządowe oraz osoby fizyczne do udział w konkursie pn. Inicjatywy społeczne. Ideą i głównym celem konkursu jest zachęcenie do realizowania działań oraz inicjatyw wspierających lokalne społeczności. Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdą Państwo na stronie: www.program-pit.org.pl/konkurs.

Bo nauka nie musi być nudna

2017.02.14
Bo nauka nie musi być nudna

W ramach projektu "Dziecko najlepsza inwestycja", dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, uczniowie Szkoły Podstawowej w Gniewie mogą pochwalić się nowymi umiejętnościami informatycznymi, jak i technicznymi.

Walentynki po kociewsku

2017.02.14
Walentynki po kociewsku

W piątek, 10 lutego z okazji Światowego Dnia Kociewia uczniowie z klas 3a i 3c Szkoły Podstawowej w Gniewie zostali zaproszeni przez animatorów Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gniewie na kociewskie warsztaty plastyczne. Temat zajęć brzmiał: „Walentynki po kociewsku”. Uczniowie starannie wykonywali serduszka, na których rysowali motywy kociewskie, pamiętając o kolorach Ziemi. Na zakończenie każdy został obdarowany chorągiewką z motywem kociewskim.

Sobieski Cup

2017.02.13
Sobieski Cup

W sobotę, 11 lutego, w hali GOS w Gniewie odbył się III Halowy Turniej Piłki Nożnej Sobieski Cup 2017. Tego dnia do rywalizacji stanęły zespoły juniorów starszych (rocznik 1999 i młodsi). Niestety z różnych przyczyn, na turniej dotarło mniej drużyn niż spodziewali się organizatorzy, ale nie przeszkodziło to w sportowej rywalizacji.

SILGAN Ćwierćmaraton- zapisy ruszyły

2017.02.13
SILGAN Ćwierćmaraton- zapisy ruszyły

Bieganie to najprostsza forma ruchu. Wychodząc naprzeciw potrzebom wszystkim miłośnikom biegania zapraszamy do udziału w biegowych imprezach powiatu tczewskiego. Zapraszamy na IV edycję Silgan Ćwierćmaratonu.  Bieg odbędzie się 27 maja 2017 roku na odcinku 10 540 metrów.

Walentynki w Klubie Seniora

2017.02.13
Walentynki w Klubie Seniora

W tym roku, Walentynki w Klubie Seniora, obchodzono w sobotę 11 lutego. Było to spotkanie seniorów, którzy się wzajemnie szanują i lubią przebywać w swoim towarzystwie.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.