Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Gniew w Radiu Gdańsk
2016.08.11
-

Dzisiaj, na zamku w Gniewie gościli redaktorzy Radia Gdańsk. Do rozmowy o rozwoju Gniewu, planach inwestycyjnych, turystyce i rewitalizacji miasta zaprosili burmistrz Marię Taraszkiewicz-Gurzyńską. Spotkali się także z przedstawicielami gniewskiego Domu Pomocy Społecznej, organizatorami festiwalu Gospel, "bosym" przewodnikiem oraz kasztelanem zamku. Redaktorzy zajrzeli też w ciekawe miejsca naszego miasta. Zachęcamy do odsłuchania audycji!

Gospel wystartował!
2016.08.11
-

Wieczorną modlitwą i katechezą rozpoczęły się w środę, 10 sierpnia, warsztaty wokalne dla uczestników XX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Gospel Camp Meeting Gniew. Wraz z rozpoczęciem warsztatów pracę zaczęli też wolontariusze.

Zatwierdzono wykazy
2016.08.11
-

Przedstawiamy Państwu ogłoszenie z dnia 11 sierpnia 2016 r. w sprawie przeznaczenia nieruchomości gruntowych, stanowiących własność Gminy Gniew do sprzedaży oraz ustalenia ich wykazów.

Ważne dla NGO
2016.08.11
-

Ruszył proces konsultacji społecznych projektu Programu Współpracy Samorządu Województwa Pomorskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2017. Konsultacje online będą trwać w terminie od 11 sierpnia do 4 września br. Szczegółowe informacje dostępne w załącznikach.

Nie będzie wody- aktualizacja
2016.08.11
-

W środę, 10 sierpnia, w godzinach przedpołudniowych nie będzie wody na ul Piłsudskiego 16-19. Od godziny 12.00 wody nie będzie również na ul Gdańskiej 2,4,6,8,10. Od godziny 16.00 wody nie będzie natomiast w okolicy starego miasta, osiedla Kopernika, ul. Podwale i Kościuszki w Gniewie. W czwartek, 11 sierpnia, w godzinach od 8 do 10.00 wody nie będą mieć mieszkańcy pierzei południowej pl. Grunwaldzkiego. Ze względu na rozszerzenie zakresu prac wyłączenie dostaw wody obejmie dodatkowo ulice: Sambora, Kursikowskiego, Spichrzowa, Dolny Podmur, Pod Basztą oraz pl. Grunwaldzki pierzeja zachodni. 

Wyjazdy na basen
2016.08.10
-

KS SOBIESKI GNIEW zaprasza wszystkich chętnych od 12 roku życia na zajęcia rekreacyjne na pływalni w Kwidzynie. Wyjazdy o godz. 9:00 spod hali GOS w następujące dni: 11.08; 18.08; 23.08; 25.08 oraz w dniu 29.08 wyjazd o godz. 19:00. Zapisy i opłata w wysokości 5 zł w dniu wyjazdu. Wymagana zgoda rodziców.

Ogłoszenie dla płatników KRUS
2016.08.10
-

W związku z napływającymi sygnałami od rolników o niedoręczeniu płatnikom składek przekazów z kwotą należną za III kwartał 2016r. na ubezpieczenie społeczne rolników, poniżej załączona została informacja o bieżących kwotach składek.

Burmistrz nie przyjmie interesantów
2016.08.10
-

Informujemy, że dzisiaj, 10 sierpnia, z powodu wyjazdu służbowego Burmistrz Miasta i Gminy Gniew nie przyjmie interesantów. Za niedogodności przepraszamy.

Weekend niesamowitych koncertów
2016.08.09
-

Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowy XX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gospel w Gniewie, a co za tym idzie 4 dni koncertów takich gwiazd jak: Maryla Rodowicz, Skaldowie, Ira, Ray Wilson & Genesis Classic Orchestra. W Gniewie zaprezentują się także znani na całym świecie wykonawcy muzyki gospel. Obok tych wielkich artystów na scenie zaprezentują się także uczestnicy muzycznych warsztatów.

Kociewiacy u Landowskiego
2016.08.09
-

Oddział Kociewski Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Tczewie zaprasza na spotkanie "Kociewiacy u Landowskiego" poświęcone Kociewiu i najwybitniejszemu działaczowi Romanowi Landowskiemu. Zabierz ze sobą kociewski strój, flagę, koszulkę, czy trampki i odśpiewaj razem z innymi hymn kociewski przy ławeczce wielkiego regionalisty oraz weź udział w prelekcji. Szczegóły w załączniku.

Jubileuszowa wystawa
2016.08.09
-

Fabryka Sztuk w Tczewie serdecznie zaprasza na wystawę z okazji XXX-lecia jubileuszu pracy twórczej Gabrieli Trynkler pt. W pionie i kolorze. Wernisaż odbędzie się w czwartek 25 sierpnia o godz. 18.00 w siedzibie Fabryki Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4.

 

Komisja ds. zasobu mieszkaniowego informuje
2016.08.09
-

Przewodnicząca Komisji ds. zasobu mieszkaniowego Gminy Gniew informuje, że zakończono aktualizację listy osób oczekujących na przydział lokalu z zasobu mieszkaniowego Gminy Gniew (aktualizacja taka odbywa się co 3 lata). Pomimo przesłanych do wnioskodawców indywidualnych informacji, jak również ogłoszeń na stronie internetowej gminy, w Nowinach Gniewskich, w siedzibach Inwest – Kom Sp. z o. o. oraz Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie, wiele osób nie zaktualizowało swoich wniosków.

Husaria na Paradzie Wojska Polskiego w Warszawie
2016.08.09
-

15 sierpnia gniewscy husarze wezmą udział w uroczystym przemarszu ulicami Warszawy z okazji Święta Wojska Polskiego. Chorągiew Husarska Marszałka Województwa Pomorskiego mająca siedzibę na zamku w Gniewie jest najliczniejszą z grup biorącą udział w tym przedsięwzięciu.
Transmisję z tego wydarzenia można będzie obejrzeć na kanale TVP1 o godzinie 11.40. Zapraszamy przed ekrany!

Weź udział w konkursie plastycznym
2016.08.09
-

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku oddział - Muzeum w Gniewie zaprasza wszystkich miłośników sztuki do udziału w konkursie plastycznym "W umyśle wielkich malarzy". Konkurs na najciekawiej wykonaną kolorowankę jednego z zaproponowanych przez organizatorów dzieł malarskich, dedykowany jest dzieciom w wieku od lat 7. Termin nadsyłania prac upływa 18 września br. Wzory kolorowanek dostępne w załącznikach.

Kolorowo w Jeleniu
2016.08.09
-

W dniu wczorajszym, tj. 8 sierpnia, najmłodsi mieszkańcy Jelenia uczestniczyli w Wakacyjnym Plenerze Malarskim, który odbył się nad pobliskim jeziorem. Dzieci z pomocą pani Katarzyny Puczyńskiej, prowadzącej warsztaty plastyczne, oraz swoich mam i babć malowały nadjeziorny widok oraz swoje wymarzone wakacje. Jak się okazało, najlepsze wakacje, to wakacje pod palmą. A gdzie? Oczywiście, że w Jelniu. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Przerwa w dostawie wody
2016.08.09
-

Informujemy, iż w nocy z wtorku na środę 9-10 sierpnia w godzinach od 22.00 do 5.00 z powodu prac na sieci wodociągowej w Gniewie, nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców Gniewu i Ciepłego. Za utrudnienia przepraszamy!

Informacja dla uczestników warsztatów Gospel
2016.08.08
-

Już w tym tygodniu rozpoczynają się muzyczne warsztaty i festiwal Gospel w Gniewie. Przygotuj się na kilka dni pracy z profesjonalnymi instruktorami muzycznymi oraz na niezwykły czas koncertów. Zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami, dostępnymi poniżej. Do zobaczenia w Gniewie!

"Z piłką przez wakacje" oraz zajęcia rekreacyjne na basenie
2016.08.08
-

Od początku lipca do końca sierpnia na Gniewskim Orliku trwa coroczna akcja „Z piłką przez wakacje” organizowana przez KS Sobieski Gniew. Już czwarty rok z rzędu przedpołudniowe treningi cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród młodzieży.

Projekt „Patriotyzm jutra” w Gminie Pelplin
2016.08.08
-

Na początku stycznia 2016 roku pojawiła się szansa zdobycia dofinansowania z Muzeum Historii Polski na działania związane z historią Pelplina. Gmina Pelplin oraz Miejski Ośrodek Kultury przygotowali projekt pod nazwą „Historyczny Pelplin". Projekt został dobrze oceniony i otrzymał dofinansowanie w wys. 30 tys. zł. Rozpoczęła się już jego realizacja.

Piaseczno Folklor Festiwal
2016.08.08
-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie wraz z Urzędem Miasta i Gminy Gniew serdecznie zapraszają na dwudniowe przeglądy zespołów folklorystycznych "Piaseczno Folklor Festiwal". Impreza ta odbędzie się w tym roku w dniach 20-21 sierpnia w Sanktuarium Maryjnym w Piasecznie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. Szczegóły w załączniku.

Maska, Kostium i Ruch
2016.08.08
-

Od czterech dni w Pracowni Orange trwają warsztaty "Maska, Kostium i Ruch". Dzieci własnoręcznie wykonywały maskę i kostium wymyślonej przez siebie postaci, w którą już w dniu jutrzejszym się wcielą. Organizatorami warsztatów było Stowarzyszenie Centrum Aktywnych - Gniew oraz Scena Lalkowa imienia Jana Wilkowskiego z Kwidzyna.

Bajkowo w Bajecznej
2016.08.08
-

Czwarty tydzień wakacji w "Bajecznej Krainie" Dzieci spędziły iście bajkowo. W piękny, słoneczny wtorek nasze maluchy tuż po śniadaniu zasiadły w cudownych wozach. Celem wyprawy była Leśniczówka w Brodach Pomorskich. Już sama podróż, której towarzyszyły śpiewy i recytowane wierszyki przyniosła maluchom wiele radości.

V Dzień Świętego Bernarda w Pelplinie
2016.08.08
-

Pelplin zaprasza na Dzień Świętego Bernarda - patrona miasta, tj. święto miodów, ziół, runa leśnego ziemi pelplińskiej oraz odpust parafii katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP. Wspólnie świętować z mieszkańcami Pelplina będzie można już 15 sierpnia br. od godz. 10:00.

To twoja szansa!
2016.08.08
-

Gmina Smętowo Graniczne serdecznie zaprasza WSZYSTKICH, którzy poszukują/będą poszukiwać zatrudnienia lub pragną rozpocząć własną działalność gospodarczą i potrzebują wsparcia, na BEZPŁATNE spotkanie informacyjne "Wsparcie dla osób młodych w ramach Poddziałania 1.2.1 PO WER", które odbędzie się w środę 31 sierpnia 2016 r. w godz. 11:00-13:45 w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji Smętowo Graniczne przy ul. Sportowej 7.

Podaruj komuś bezcenny dar życia - oddaj krew
2016.08.05
-

Już dzisiaj, tj. 5 sierpnia, strażacy z gniewskiej OSP zapraszają wszystkich ludzi dobrej woli do uczestnictwa w akcji zbiórki krwi. Krew będzie można oddawać w na placu jednostki OSP w Gniewie przy ul. Kościuszki 6 w godz. 8:30 - 13:30. Już dzisiaj pomyśl o tym, jak łatwo możesz uratować czyjeś życie i znajdź chwilę aby oddać krew 5 sierpnia.

Informacja dla wolontariuszy chętnych do pomocy przy festiwalu GOSPEL
2016.08.05
-

Serdecznie zapraszamy wolontariuszy w wieku od szkoły podstawowej do szkoły średniej do pomocy przy organizacji festiwalu Gospel. Spotkanie przygotowujące odbędzie się we wtorek, 9 sierpnia o godz. 11.00 na hali sportowej w Gniewie. Liczymy na Waszą obecność i mobilizację do działania!

Wsparcie dla młodych
2016.08.05
-

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Malborku ma przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatne spotkanie informacyjne w Kwidzynie i Smętowie Granicznym pt. "Wsparcie dla osób młodych w ramach Poddziałania 1.2.1 PO WER 2014-2020".

Uwaga na intensywne opady deszczu
2016.08.05
-

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu.

Uważaj na optymalizację i łatwy zysk
2016.08.03
-

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega by nie wierzyć w szybkie i łatwe oszczędności na składkach z tytułu ubezpieczeń społecznych. Z dużym dystansem należy też podchodzić do ofert zapewniających duże wypłaty zasiłków z ZUS.

Kolejne środki na doposażenie szkół
2016.08.03
-

W kwietniu 2016 r. Burmistrz Miasta i Gminy Gniew w porozumieniu z dyrektorami szkół opracowali wniosek do Ministerstwa Edukacji Narodowej. Starano się o środki na doposażenie szkół i placówek w zakresie pomocy dydaktycznych dla szkół podstawowych. Celem projektu miało być podnoszenie jakości udzielanej pomocy psychologiczno-pedagogicznej i zajęć rewalidacyjnych.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.