Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności

Nie zapominajmy o nerkach

2017.03.10
Nie zapominajmy o nerkach

Obecnie wiemy, że 4, 5 miliona Polaków choruje na nerki. Większość nawet się tego nie domyśla. Nefrolodzy chcą to zmienić. Wraz z chorymi na nerki znanymi Polakami z okazji Światowego Dnia Nerek apelują o regularne badania kontrolne.

Język to podstawa

2017.03.10
Język to podstawa

W Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego od lat odbywają się zajęcia logopedyczne dla uczniów mających wadę wymowy. Terapia ma na celu usunięcie zaburzeń mowy, a ściślej złagodzeniu skutków tych zaburzeń. Pomaga pokonywać trudności dzieci w porozumiewaniu się z osobami z bliższego i dalszego otoczenia.

Terminarz posiedzeń Rady Miejskiej

2017.03.10
Terminarz posiedzeń Rady Miejskiej

Przedstawiamy Państwu Terminarz Posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji na marzec 2017 rok. Komisja rewizyjna odbędzie się w środę 22 marca, komisja gospodarki i komisja społeczna odbędą się w czwartek 23 marca, natomiast komisja finansów w poniedziałek 27 marca. Szczegóły w załączniku.

Komunikat Powiatowego Inspektoratu Weterynarii

2017.03.10
Komunikat Powiatowego Inspektoratu Weterynarii

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tczewie informuje o osobach wyznaczonych do kontaktu po godzinach pracy w dni powszednie oraz dni wolne od pracy Powiatowego Inspektoratu Weterynarii. Dane kontaktowe do poszczególnych osób dostępne poniżej.

Szkolenie dla rolników

2017.03.10
Szkolenie dla rolników

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu Biuro Powiatowe w Tczewie w związku z Ustawą z dnia 16 listopada 2016 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia sprzedaży żywności przez rolników organizuje szkolenie pn. „Obowiązujące wymogi przy uruchamianiu i prowadzeniu działalności w ramach rolniczego handlu detalicznego”. Szkolenie odbędzie się 17 marca o godz. 10.00 Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie. Serdecznie zapraszamy.

Przekaż 1% swojego podatku

2017.03.09
Przekaż 1% swojego podatku

Zbliża się czas rozliczeń zeznań podatkowych. To idealna okazja, aby 1% swojego podatku przekazać Organizacjom Pożytku Publicznego. Oprócz osób fizycznych, które można wspomóc, podatek przekazać można także na różne instytucje. Zachęcamy w szczególności do oddawania podatku na organizacje i osoby potrzebujące z terenu gminy Gniew. Niektóre z nich publikujemy poniżej.

Nabór do przedszkola w Gogolewie

2017.03.09
Nabór do przedszkola w Gogolewie

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Gogolewie informuje, że przyjmuje zapisy dzieci do miejscowego oddziału przedszkolnego. Placówka oferuje m. in: bezpłatny pobyt dziecka w przedszkolu, opiekę w godzinach od 7.00 do 16.00, naukę języka angielskiego, zajęcia ruchowe, wycieczki, domowe obiady. Zgłoszenia przyjmowane będą do 17 kwietnia br. Zachęcamy do skorzystania z oferty przedszkola.

Wybieramy najlepszych pracodawców

2017.03.08
Wybieramy najlepszych pracodawców

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie serdecznie zaprasza do udziału w konkursie "Pracodawca Roku Powiatu Tczewskiego". Termin nadsyłania formularza zgłoszeniowego upływa 31 marca 2017 r. Szczegóły na załączonym plakacie oraz w załączniku.

Na łyżwach

2017.03.08
Na łyżwach

W sobotę, 4 marca, Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie zorganizował dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Gniew wyjazd na lodowisko do Gdańska. Uczestnicy wyjazdu dzielnie spisywali się w Hali Olivie. Korzystanie z lodowiska było podzielone na dwie godzinne wejściówki, z półgodzinną przerwą na ciepły posiłek, w znajdującej się obok mini restauracji. Każdy choć wyczerpany, cały, zdrowy i z uśmiechem na twarzy wrócił do domu.

Odkrywcy Niziny Walichnowskiej

2017.03.08
Odkrywcy Niziny Walichnowskiej

Pasjonatów i ludzi ciekawych życia na terenie gminy Gniew nie brakuje. Tym razem chcielibyśmy Państwu pokrótce przedstawić czym zajmuje się Stowarzyszenie Niziny Walichnewskiej.

Sport w szkole podstawowej

2017.03.08
Sport w szkołe podstawowej

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie systematycznie odnoszą sukcesy sportowe. Wychodząc naprzeciw coraz większym wymaganiom swoich podopiecznych kadra pedagogiczna postanowiła powalczyć o dodatkowe dofinansowanie na inwestycje sportowe. Dzięki ich staraniom udało się w tym roku szkolnym dokonać wielu znaczących inwestycji.

Koncert z okazji Dnia Kobiet

2017.03.08
Koncert z okazji Dnia Kobiet

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie serdecznie zaprasza na uroczyste obchody Dnia Kobiet, które odbędą się dzisiaj, tj. 8 marca o godz. 17:00. Na tych, którzy postanowią wziąć udział w wydarzeniu, zaplanowano niezwykły koncert Ogniska Muzycznego działającego przy gniewskiej książnicy, tym samym usłyszeć będzie można brzmienia instrumentów takich jak:  gitara, fortepian, akordeon. Zapraszamy.

Czyste powietrze Pomorza

2017.03.07
Czyste powietrze Pomorza

Miasto i Gmina Gniew działając na podstawie konkursu organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku pn. „Czyste Powietrze Pomorza” (edycja 2017) ogłasza konkurs pod nazwą „Czyste Powietrze Miasta i Gminy Gniew”.

Turniej piłki siatkowej z okazji Dnia Kobiet 2017

2017.03.07
Turniej piłki siatkowej z okazji Dnia Kobiet 2017

W  niedzielę, 5 marca, w Hali Widowiskowo - Sportowej w Gniewie odbył się turniej piłki siatkowej z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Do rywalizacji przystąpiło aż 12 żeńskich drużyn z Tczewa, Pelplin, Susza, Nowego i Gniewa. Zespoły podzielono na 4 grupy w, których rozgrywano mecze każdy z każdym do dwóch wygranych setów do 25 punktów.

Zwiedzaj Gniew z królewską rodziną – konkurs plastyczny Zakładu Produkcji Kruszyw

2017.03.07
Zwiedzaj Gniew z królewską rodziną – rusza konkurs plastyczny Zakładu Produkcji Kruszyw

Pewnego wiosennego dnia, dokładnie 340 lat temu, król Jan Sobieski wraz z żoną i synem przybija do brzegów Gniewu… Dalsze losy królewskiej podróży można poznać za sprawą nowego konkursu Zakładu Produkcji Kruszyw – „Odwiedziny Królewskiej Rodziny”. Warto sięgnąć po kartki, kredki oraz uruchomić wyobraźnię, bo na zwycięzców czekają prawdziwie królewskie nagrody – 10 aparatów fotograficznych Nikon.

Ogłoszenie wyniku otwartego naboru partnerów do realizacji projektu pn. „Gniew – ludzie z charakterem”

2017.03.06
Ogłoszenie wyniku otwartego naboru partnerów do realizacji projektu pn. „Gniew – ludzie z charakterem”

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje,  że w wyniku przeprowadzonego otwartego naboru partnerów w celu przygotowania i wspólnej realizacji Projektu pn. Gniew – ludzie z charakterem, została wybrana  oferta Stowarzyszenia Centrum Aktywnych-Gniew, Plac Grunwaldzki 45, 83-140 Gniew. Ww. oferta nie zawierała braków formalnych i uzyskała w toku postępowania konkursowego 91 na 100 możliwych do uzyskania punktów.

Nowa taryfa opłat za wodę i ścieki

2017.03.06
Nowa taryfa opłat za wodę i ścieki

Na minionej Sesji Rady Miejskiej, jaka odbyła się 22 lutego, Rada Miejska przyjęła uchwałę w sprawie zatwierdzenia taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę  i odprowadzanie ścieków. Taryfa obowiązywać będzie od 1 kwietnia 2017 r. Szczegóły w załączniku.

Nie ma czasu na nudę

2017.03.06
Nie ma miejsca na nudę

Przedstawiamy dziś Państwu kilka wiadomości z Zespołu Szkół w Opaleniu. Bez wątpienia uczniowie tej szkoły nie mają czasu na nudę. Po raz kolejny goszczono w placówce Chorągiew Zaciężną APIS z Gniewu, która przeniosła zgromadzonych widzów w przeszłość, a także usypano górę grosza dla najbardziej potrzebujących. Od listopada uczniowie uczestniczą również w zajęciach korekcyjno– kompensacyjnych. Dowiedz się więcej na www.zsopalenie.pl.

Młodzieżowa Liga Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych

2017.03.06
Młodzieżowa Liga Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych

W sobotę, 4 marca br. w Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie odbył się ostatni turniej XII Edycji Młodzieżowej Ligi Halowej Piłki Nożnej w kategorii Szkół Podstawowych. Prowadzone były oddzielnie dwie klasyfikacje dla klas V i VI oraz IV i młodszych dzieci. W rozgrywkach łącznie wzięło udział 11 drużyn.

Książka, której akcja toczy się w Gniewie

2017.03.06
Książka, której akcja toczy się w Gniewie

28 marca do księgarń trafi nowa książka gdańskiej pisarki Hanny Cygler pt. Tylko Kochanka.  Autorka jest jedną z najchętniej czytanych polskich pisarek. Od lat jej książki cieszą się niesłabnącą popularnością, o czym świadczą chociażby liczone w setkach tysięcy wypożyczenia jej książek w bibliotekach i dziesiątki zaproszeń na spotkania autorskie rocznie. Nie pisalibyśmy o nowej powieści pisarki, gdyby nie fakt, że jej akcja toczy się w Gniewie.

Od Elif Shafak do Agathy Christie

2017.03.06
Od Elif Shafak do Agathy Christie

Dla każdego czytelnika książka stanowi pewną wartość. Każdy inaczej odbiera przekazane przez autora przesłania. Dlatego każdy z uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki ma możliwość dyskusji nad książką, tym samym broniąc swej oceny omawianej pozycji. I tak było również podczas lutowego spotkania członków klubu.

Uwaga na mgłę!

2017.03.06
Uwaga na mgłę!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez  Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW-PIB Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed ograniczoną widocznością z powodu mgły.

Reforma oświaty – powstaną dwie odrębne szkoły podstawowe

2017.03.06
Reforma oświaty – powstaną dwie odrębne szkoły podstawowe

W piątek, 3 marca odbyła się druga nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Gniewie, podczas której radni podejmowali decyzję ws. dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju. Na sali obrad obecni byli wszyscy radni (15 osób). W głosowaniu, większość rajców (8 osób) opowiedziała się za przyjęciem uchwały, na mocy której, w Gniewie utworzone zostaną dwa obwody szkolne. Oznacza to, że od września 2017 roku gimnazjum przekształci się w ośmioletnią Szkołę Podstawową nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie.

Z życia SP Gniew

2017.03.06
Z życia SP Gniew

Zapraszamy państwa do lektury wiadomości z gniewskiej podstawówki. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie w zeszłym tygodniu bawili się na ostatnich balach karnawałowych, poznali pracę  krawcowej i włączyli się w akcję charytatywną na rzecz Klaudii Jabłońskiej.

Reforma oświaty – już dziś kolejna sesja

2017.03.03
Reforma oświaty – w piątek kolejna sesja

Nad uchwałą w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, czyli przekształceniem Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w ośmioletnią szkołę podstawową, Rada Miejska w Gniewie obradowała już dwukrotnie. Dotychczas nie została podjęta jeszcze żadna decyzja. Dzisiaj, w piątek 3 marca, po raz kolejny radni pochylą się nad organizacją sieci szkół w Gniewie po reformie oświaty. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych mieszkańców na godz. 15.00 do Sali Konferencyjno-Bankietowej „Wiślana” w Gniewie.

Badanie statystyczne z zakresu rolnictwa

2017.03.03
Badanie statystyczne z zakresu rolnictwa

Urząd Statystyczny w Gdańsku informuje, że od 1 do 17 marca 2017 r. na terenie całej Polski zostanie przeprowadzone badanie statystyczne z zakresu rolnictwa. Więcej informacji nt. badania uzyskają Państwo na stronie http://gdansk.stat.gov.pl/.

Tańczące przedszkolaki

2017.03.03
Tańczące przedszkolaki

W sobotę, 25 lutego, odbył się Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie dla dzieci przedszkolnych. W imprezie wzięły udział dzieci z gniewskiego przedszkola przygotowane przez panią Aleksandrę Popielarczyk. Spotkanie zorganizowane zostało przez Szkołę Tańca Stakato.

Weź udział w akcji "Weekend za pół ceny"

2017.03.03
Weź udział w akcji "Weekend za pół ceny"

Przed nami kolejna edycja "Weekend za pół ceny - rozsmakuj się w metropolii". Czekamy na wszystkie podmioty, które oferują usługi gastronomiczne, hotelowe, kulturalne, sportowe, kosmetyczne i turystyczne oraz są gotowe obniżyć ceny oferowanych produktów i usług w weekend 1-2 kwietnia o 50%. Zapewnij klientom niezwykłą ucztę, nie tylko kulinarną, i pozwól rozsmakować się w Gniewie.

Szansa na rozwój młodych piłkarzy

2017.03.03
Szansa na rozwój młodych piłkarzy

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Malborku informuje o naborze do VII klasy Szkoły Podstawowej o profilu piłka nożna. Nabór dotyczy chłopców z rocznika 2004. Zachęcamy do zapoznania się z warunkami dotyczącymi przyjęcia do szkoły.

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert

2017.03.03
Ogłoszenie otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Gminy Gniew pn. "Działalność wspomagająca organizacje pozarządowe poprzez realizację konkursu grantowego na oddolne inicjatywy mieszkańców Gminy Gniew".

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.