Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Egzamin z miłości na szóstkę
2016.02.15
-

Bez wątpienia Diamentowe Gody, to małżeński sukces. 15 lutego br. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Gniewie gościliśmy Państwa Jadwigę i Karola Krzemińskich z Gniewu, świętujących jubileusz 60-lecia pożycia małżeńskiego. Jubilaci wychowali czworo dzieci i doczekali się dziewięciorga wnuków. W towarzystwie najbliższej rodziny tryskają niesamowitą energią i radością.

Rusza IX edycja konkursu Seniorzy w akcji
2016.02.15
-

Jesteś osobą 60+? Masz pomysł na działania w swojej społeczności, pasje i doświadczenia, którymi chcesz się podzielić? Masz 18-35 lat i razem z osobą 60+ chcesz rozkręcić międzypokoleniową akcję? Zgłoś pomysł na projekt społeczny. Dopracuj go przy wsparciu ekspertów i zdobądź dotację. Szczegóły na http://www.seniorzywakcji.pl/?a=630.

Przygotowania do rundy rewanżowej
2016.02.15
-

Od 18 stycznia piłkarze Sobieskiego Gniew przygotowują się do rundy rewanżowej w A klasie. Celem jest utrzymanie się drużyny na tym samym poziomie rozgrywkowym. Początkowo odbywały się zajęcia w terenie i na siłowni. Aktualnie rozgrywane są spotkania kontrolne.

Zanim zdecydujesz o kolejnych zakupach
2016.02.15
-

Starosta Tczewski oraz Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Tczewie serdecznie zapraszają 25 lutego o godzinie 16.00 do Starostwa Powiatowego, ul. Piaskowa 2 (I piętro, p. 138), na panel dyskusyjny pt. „…Zanim zdecydujesz o kolejnych zakupach”.

Zaczarowany świat książek
2016.02.15
-

W zimowy czas gniewską książnicę, odwiedziły dzieci z przedszkola w Gniewie. Zjawiły się „Żabki”, „Słoneczka”, „ Zajączki” „Mróweczki”. To tak jak gdyby wiosna wcześniej zaglądała przez szybkę w stronę biblioteki.

Monitor informacyjny z Nowinami Gniewskimi
2016.02.15
-

Już dziś do sklepów trafi nowe wydanie Nowin Gniewskich. Tym razem do gazety dołączony został Monitor Informacyjny. Znajdą w nim Państwo numery telefonów i adresy do najważniejszych instytucji i organizacji z gminy Gniew i powiatu tczewskiego. W samych Nowinach znajduje się również wkładka, którą można wyrwać, z informacjami o feriach zimowych. Zachęcamy do lektury.  

Karnawał – czas radości i zabaw
2016.02.15
-

8 lutego roku w Zespole Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu odbył się bal karnawałowy dla najmłodszych uczniów klas I-III. Był to dzień, na który z niecierpliwością czekali wszyscy uczniowie. O godz. 8.15 przeszliśmy wesołym korowodem ze szkoły do Domu Kultury. Czekała tu pięknie wyglądająca sala, która wprowadziła dzieci w wesoły nastrój i zachęciła do wspólnej zabawy.

Prace modernizacyjne na SUW Opalenie
2016.02.15
-

Informujemy, iż od 15 do 16 lutego w godz. od 9.00 do 15.00 z powodu prac modernizacyjnych na Stacji Uzdatniania Wody Opalenie mogą nastąpić przerwy w dostawie wody dla mieszkańców Jaźwisk i Opaleni. Za utrudnienia przepraszamy. 

Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość
2016.02.12
-

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła VIII edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO. Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

III Pomorskie Forum Mleczarskie
2016.02.12
-

Dyrektor Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku zaprasza Hodowców Bydła Mlecznego na III Pomorskie Forum Mleczarskie, które odbędzie się dnia 15 lutego 2016 r. o godz. 10.00 na zamku w Gniewie, ul. Zamkowa 3.

Badmintoniści UKS „Olimpii” Gniew na podium
2016.02.12
-

W hali widowiskowo - sportowej Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie rozegrano 5 lutego „Mistrzostwa Powiatu” w grze drużynowej badmintona. Uczestniczyły w nich zespoły dziewcząt i  chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu tczewskiego.  

Pracuj w Inwest-Kom
2016.02.12
-

Inwest-Kom w Gniewie spółka z o.o. poszukuje kandydata na stanowisko „technolog wody i ścieków”. Firma wymaga od kandydatów wykształcenia wyższego kierunkowego. Mile widziane jest też doświadczenie w zawodzie.

Skype w urzędzie
2016.02.12
-

Jeżeli nie możesz akurat podejść do Urzędu Miasta i Gminy Gniew, a masz pilną sprawę i działający komunikator, zachęcamy do kontaktu z urzędnikami poprzez Skype. Nasza nazwa to UMiG Gniew i kontaktować można się z nami tylko w formie tekstowej.

Przedszkolaki na musicalu
2016.02.12
-

10 lutego grupy Słoneczka, Motylki, Mróweczki, Żabki wybrały się na bardzo barwny musical pt. „O Kocie w butach przy wesołych nutach”, przygotowany przez Teatr Moich Marzeń z Chorzowa, a wystawiony w Kino "Sokół" w Starogardzie Gdańskim.

Karnawałowe ostatki w Pieniążkowie
2016.02.12
-

Ostatni poniedziałek krótkiego w tym roku karnawału, cała społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej w Pieniążkowie spędziła na wspaniałej zabawie przy dźwiękach karnawałowych przebojów. Uczniowie przygotowali wspaniałe stroje: na sali bawiły się księżniczki z kowbojami, raperze, wróżki, piraci, motyle oraz duchy i inne fantazyjne postaci. Dzieci chętnie brały udział w konkursach, aż żal było kończyć wspaniałą zabawę. Na szczęście zostały wspomnienia w postaci zdjęć.

Historia współczesna inaczej
2016.02.11
-

Pod kierunkiem Agnieszki Frątczak uczniowie ZSP w Gniewie zgłosili swój udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym – Turniej Debat Historycznych o Puchar Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej. W turnieju bierze udział 9 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego.

Rekrutacja do przedszkoli
2016.02.11
-

Rodziców, którzy po raz pierwszy zapisywać będą swoje dzieci do przedszkoli bądź będą chcieli kontynuować edukację swoich pociech w placówkach zachęcamy do zapoznania się z poniższą informacją, dotyczącą rekrutacji w przedszkolach.

Dzień Babci i Dziadka w Pieniążkowie
2016.02.11
-

Wszystkie wnuczęta chcąc podziękować swoim Babciom i Dziadkom za ich miłość i opiekę, przygotowały wraz z wychowawcami program artystyczny oraz słodki poczęstunek dla tych wyjątkowych w ich życiu osób.

DAK-BUD w Pelplinie poszukuje pracownika
2016.02.11
-

Spółka budowlana DAK-BUD poszukuje pracownika na stanowisko kierownika sklepu/punktu handlowego w Pelplinie. Zainteresowane osoby mogą dostarczać CV w celu rekrutacji do głównej siedziby w Pelplinie (ul. Mickiewicza 46) lub oddziałów w Starogardzie Gdańskim (ul. Kościuszki 106) oraz w Gniewie (pl. Grunwaldzki 9). Szczegółowych informacji można uzyskać pod nr telefonu 509 583 790.

Uczniowie gniewskiego LO wicemistrzami powiatu
2016.02.11
-

W dniach 8 i 9 lutego w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie odbyły się  Powiatowe Licealiady Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji zgłosiło  się 9 drużyn żeńskich i 9 drużyn męskich.

Konkurs kolęd i pastorałek
2016.02.11
-

29 stycznia w Szkole Podstawowej w Pieniążkowie odbył się Szkolny konkurs Kolęd i Pastorałek klas I-III. Do konkursu przystąpiło 31 wykonawców – 3 solistów i 13 zespołów. Uczniowie prezentowali wybraną przez siebie kolędę lub pastorałkę. Najczęściej wykonywana kolęda to Przybieżeli do Betlejem.

Awaria na ul. Podwale i ul. Dolny Podmur
2016.02.11
-

Informujemy, że w dniu dzisiejszym (tj. 11.02.2016 r.) doszło do awarii sieci wodociągowej na ulicy Podwale oraz Dolny Podmur. W związku z tym nastąpi przerwa w dostawie wody w godzinach od 9.00 do 15.00 dla mieszkańców ulic: Podwale, Dolny Podmur, Sambora. Za utrudnienia przepraszamy.

Bal w Przedszkolu w Gniewie
2016.02.10
-

Środa, 3 lutego, przyniosła dzieciom z Przedszkola w Gniewie moc niezapomnianych wrażeń. Tego dnia odbył się tam Bal Karnawałowy. Przedszkole zamieniło się w magiczne miejsce.  Atmosfera radosnej zabawy już od rana zapanowała w placówce, . Na ten wyjątkowy dzień dzieci niecierpliwie oczekiwały od dawna.

Kochamy recykling, czyli Ekowalentynki ponownie w Tczewie
2016.02.10
-

Stowarzyszenia Przestrzeń Kultury Zebra w Tczewie zaprasza do udziału w V edycji „EkoWalentynek” – czyli akcji „Kochamy recykling!” Rokrocznie w okolicach 14 lutego organizowana jest zbiórka baterii, a w tym roku także drobnego sprzętu elektronicznego typu: słuchawki, płytki CD, kabelki, telefony komórkowe, latarki itd. To wszystko będzie zamieniane na lizaki - czerwone serca.

Terminarz Posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie
2016.02.10
-

Publikujemy Terminarz Posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji w lutym 2016 r. Posiedzenia odbywać się będą w Biurze obsługi Rady Miejskiej w Gniewie, Plac Grunwaldzki 16/17. Terminarz dostępny w załączniku.

Stań się kronikarzem swoich czasów
2016.02.10
-

Uroczystość podsumowująca pierwszy semestr roku akademickiego Gniewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a jednocześnie inaugurująca na uczelni Rok Kronikarzy Gniewskich, odbyła się w czwartek, 28 stycznia. Wydarzenie było wspaniałą okazją do zapoznania się z treściami kronik, pamiętników i wspomnień, opisujących historię Gniewu.

Środa Popielcowa i Wielki Post
2016.02.10
-

W środę, 10 lutego przeżywamy Środę Popielcową, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi i posypaniem popiołem odprawione w gniewskim kościele zostaną o godz.: 6.15, 8.00, 11.00, 16.30 i 18.00. Msza Święta zwyczajowo odprawiana o godz. 17:00 odbędzie się o godz. 16.30. Od środy zaczynają się także rekolekcje wielkopostne.

Debata o funduszach
2016.02.10
-

Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, Departament Rolnictwa i Środowiska, Pełnomocnikiem Marszałka ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, Pomorską Radą Organizacji Pozarządowych, Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Stowarzyszeniem Eko-Inicjatywa serdecznie zaprasza do udziału w debacie pt. „Fundusze europejskie dla zrównoważonego rozwoju w regionach – woj. pomorskie.”

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.