Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Trzymajmy kciuki za Cantores Minores
2015.10.23
-

W ten weekend rusza Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży. To już trzydziesta piąta edycja imprezy organizowanej przez bydgoski Pałac Młodzieży oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Pałacu Młodzieży „Pałac”. Bydgoski konkurs to największy i najbardziej renomowany konkurs chóralny adresowany do dzieci i młodzieży. W jego dotychczasowych edycjach wzięło udział łącznie ponad 38 tysięcy uczestników.

Słoń uczył dobrych manier
2015.10.23
-

We wtorek, 20 października, przedszkole Bajeczna Kraina odwiedził Teatr Duet, który zaprezentował przedstawienie pt. "Słoń Torbalski". Maluchy były zachwycone nie tylko samymi strojami występujących postaci, ale również tym, iż same miały okazję wziąć choć przez chwilę udział w przedstawieniu. Spektakl mówił o magicznych słowach, takich jak przepraszam, proszę czy dziękuję, a więc uczył zasad dobrego wychowania. Przedszkolaki uśmiały się niemal do łez z perypetii zapominalskiego i nieco niezdarnego słonia. Maluchy na pewno zapamiętają go na długo. 

Policja polityczna- dowiedz się więcej
2015.10.23
-

Dr Krzysztof Halicki promował w Gniewie swoją nową książkę pt: „Policja Polityczna na Pomorzu w latach 1920 – 1939”. Spotkanie z autorem odbyło się w środę, 21 października, w Sali Kameralnej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie.

Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Gniew
2015.10.23
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że 7 grudnia (poniedziałek) 2015 r. o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Gniew, w pokoju nr 109, odbędzie się pierwszy ustny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Gniew. Szczegóły w załączniku.

Weber, Sobieski i Mewa zagrają w Gniewie
2015.10.23
-

Przed nami emocjonujący weekend piłkarski. Przed własną publicznością wystąpią aż trzy teamy: Weber Szprudowo (ze Spójnią Sadlinki), Sobieski Gniew (z Pogonią Prabuty)i Mewa Gniew (z AP Malbork). Wisła Walichnowy tym razem zagra w Smętowie. W Gniewie zagrają także Juniorzy B Sobieski Gniew oraz Juniorzy D2 Mewa Gniew. Juniorzy C2 Sobieski Gniew swoje spotkanie rozegrają w Dzierzgoniu.

Uwaga - silny wiatr!
2015.10.23
-

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW-PIB Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem.

Zasłużyli na miano uczniów
2015.10.22
-

Dnia 21 października 2015 r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Polskim Gronowie odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. Tego dnia pierwszaki wierszem i piosenką udowodnili, że zasługują na miano pierwszoklasisty i pełnoprawnego ucznia szkoły podstawowej.

Utrudniony kontakt z powodu braku prądu
2015.10.22
-

W związku z pracami na sieci energetycznej wykonywanymi przez firmę ENERGA i planowaną przerwą w dostawie energii dla ul. Wiślanej informujemy, że 23 października w godzinach od 8.00 do 14.00 wystąpią utrudnienia w obsłudze klientów spółki Inwest-Kom, szczególnie w zakresie kontaktu przez telefonię stacjonarną i pocztę elektroniczną.

Książki naszych marzeń
2015.10.22
-

Gmina Gniew otrzymała wsparcie finansowe w ramach Rządowego programu „Książki naszych marzeń”. Wniosek złożony przez Burmistrza Miasta i Gminy Gniew został pozytywnie zweryfikowany i dzięki temu wskazane szkoły otrzymały środki przeznaczone na wzbogacenie zasobów bibliotek szkolnych.

Weber Szprudowo i Mewa Gniew z kolejnym punktami
2015.10.22
-

Weber Szprudowo 3:1 pokonał drużynę Świt Radostowo. Sobieski Gniew uległ Delcie Miłoradz 0:3.Mewa Gniew pokonała 3:2 drużynę Wisły Drewnica. Wisła Walichnowy uległa 0:2 Orłowi Borkowo. Weber Szprudowo 3:1 pokonał drużynę Świt Radostowo. W tabeli uplasował się na 6 miejscu, ma na koncie 15 pkt. Sobieski Gniew, z dorobkiem 5 pkt., zajmuje 13 lokatę. W ostatniej kolejce uległ 0:3 Delcie Miłoradz.

Warsztaty „rozwiązywanie konfliktów w zespole”
2015.10.22
-

Serdecznie zapraszamy osoby działające w pomorskich organizacjach pozarządowych na warsztaty z zarządzania zmianą społeczną w ramach Akademii Active Citizens. Szkolenie odbędzie się w dniach 21-22 listopada w godzinach 10-18.00.

Informacje o bezrobociu
2015.10.21
-

Na podstawie danych z Powiatowego Urzędu Pracy wynika, że liczba zarejestrowanych bezrobotnych w powiecie tczewskim na koniec września 2015r. wyniosła 3668 osób. Dla porównania, liczba ta spadła o 97 osób w porównaniu z końcem sierpnia 2015 r.

Ogrzej zwierzęta zimą
2015.10.21
-

Zimą nie tylko my marzniemy, cierpią również zwierzęta. Z uwagi na zbliżającą się zimę przypominamy, że jest to czas najtrudniejszych chwil dla zwierząt. Pamiętajmy, czasem wystarczy okazać odrobinę troski, aby uratować życie. Inspektorat TOZ, co roku ratuje setki zwierząt od śmierci z powodu przemarznięcia organizmu lub wygłodzenia. Dlatego zwracamy się z apelem, aby szczególnie podczas gwałtownych spadków temperatury zadbać o naszych czworonożnych i skrzydlatych przyjaciół.

Jesień na drodze - załóż odblask
2015.10.21
-

Jesień jest porą, kiedy wcześnie zapada zmierzch, a osoby poruszające się pieszo lub rowerami są słabo widoczni dla kierujących pojazdami. Dlatego Komenda Powiatowa Policji w Tczewie przypomina, że noszenie odblasków po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązkowe.

Kultura Dostępna w kinach Helios
2015.10.21
-

Skorzystaj ze specjalnych seansów filmowych w kinach Helios.Do końca 2015 roku w każdy czwartek o godzinie 18:00 możesz oglądać polskie filmy w dobrej cenie. Już 22 października w kinie Helios w Tczewie kolejny seans w ramach projektu „Kultura Dostępna”. Tym razem film „Służby specjalne”.

Wieczór zamkowy w Kwidzynie
2015.10.20
-

Kwidzyńskie Centrum Kultury oraz Muzeum Zamkowe w Kwidzynie serdecznie zaprasza na promocje książki, osadzonej w czasach średniowiecza pt. Wyspa Marii. Podczas spotkania Bractwo Rycerzy Ziemi Sztumskiej zaprezentuje zwyczaje rycerskie. Pośród uczestników rozlosowane zostaną nagrody.

Kociewie na Tour Salon Poznań
2015.10.20
-

W dniach 15-17 października Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE promowała i reprezentowała nasz Region podczas 26 edycji słynnych targów turystycznych. Impreza będąca swoistym podsumowaniem całego sezonu turystycznego zgromadziła wystawców z Polski, Europy oraz przedstawicieli biur podróży oferujących spędzenie czasu również w odległych zakątkach świata.

DzieciwPolsce.pl
2015.10.20
-

We wrześniu UNICEF Polska uruchomił serwis internetowy DzieciwPolsce.pl służący monitorowaniu sytuacji dzieci w naszym kraju. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią. W serwisie DzieciwPolsce.pl można znaleźć najważniejsze informacje dotyczące życia dzieci w dziesięciu obszarach: demografia, zdrowie, edukacja, piecza zastępcza, rodzina, przemoc, ubóstwo, zachowania zdrowotne, wypadki, sport i rekreacja.

Cyknij w recykling
2015.10.20
-

Europejska Platforma Recyklingu zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym "Cyknij w recykling". Zrób sobie zabawne zdjęcia z elektrośmieciem i wygraj nagrody. Elektryczne śmieci to urządzenia elektryczne i elektroniczne (laptopy, telewizory, pralki, lodówki, zabawki elektryczne, telefony , czajniki elektryczne, suszarki itp.), których już nie używamy, są stare lub niesprawne. Urządzenia takie uznawane są za odpad niebezpieczny z uwagi na zawartość metali ciężkich, stanowiących zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt.

Zabawy z Panią Jesienią
2015.10.20
-

Dnia 12 października przedszkolaki z Bajecznej Krainy przeniosły się ruchem i gestem do świata Pani Jesieni. Ta wyjątkowa postać oprowadziła maluchy po swojej krainie i zaprosiła je do wspólnej zabawy. Dzieci ubrane w płaszczyki przeciwdeszczowe, mające na nóżkach kalosze, a w dłoniach parasolki brały udział w zestawie zajęć ruchowo - muzycznych. Skakanie w "kałużach", zbieranie i przeliczanie jesiennych darów oraz odgrywanie roli wiatru wśród jesiennych liści były jednymi z wielu zabaw oferowanych przez Panią Jesień. Tego dnia wszyscy świetnie się bawili. 

Bóg dał ci czas-czytaj
2015.10.20
-

W długiej kolejce czekać musieli miłośnicy literatury, którzy chcieli otrzymać autograf Pawła Huelle. W niedzielę, 18 października, w kościele św. Mikołaja w Gniewie, odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem. Odsłonięta została także książka w kamieniu: „Weiser Dawidek”. Stała się teraz ona jednym z elementów gniewskiego Ogrodu Historii.

"Pokolenie Nowego Teatru"
2015.10.20
-

W dniach 06-10.10.2015r. młodzież uczęszczająca na zajęcia pozaszkolne do Domu Kultury w Opaleniu wzięła udział w warsztatach organizowanych w Kwidzynie z okazji 10 Międzynarodowego 14 Festiwalu ANIMO 2015. Owocem warsztatów będzie pokaz, na który organizatorzy zapraszają 30 października do Wiejskiego Domu Kultury w Opaleniu na godzinę 16:00.

O ciekawostkach z życia policji
2015.10.20
-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego serdecznie zaprasza na promocję książki Krzysztofa Halickiego pt. „Policja Polityczna w województwie pomorskim w latach 1920-1939”, która odbędzie się 21 października 2015 roku (środa) o godz. 18.00 w Sali Kameralnej Biblioteki.

Wolontariusze w Osieku
2015.10.20
-

W dniach 13-14.10.2015 na zaproszenie ks. Zdzisława Ossowskiego piętnaścioro wolontariuszy pojechało do Osieka. Ten wyjazd był nagrodą za pracę wolontariuszy podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki "Gospel".

Weź udział w półmaratonie
2015.10.20
-

25 października 2015 r. (niedziela) Powiatowe Centrum Sportu we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Tczewie oraz Stowarzyszeniem „Biegający Tczew” organizuje IV Bieg Nadwiślański Szlakiem Doliny Dolnej Wisły - Półmaraton. Trasa Biegu liczyć będzie 21,097 km.

Panie zwyciężczyniami Baranusa
2015.10.20
-

Po raz czwarty do Opalenia zjechali miłośnicy koni, by wziąć udział w corocznej zabawie Hubertus-Baranus , która odbyła się w sobotę, 17 października. Tegoroczną imprezę zdominowały panie. Zwyciężczynią Wielkiej Maciejewskiej została Weronika Rychlicka. Aleksandra Kamińska wygrała konkurencję Pony Games, a także jako juniorka pierwsza dogoniła lisa.  W starszej kategorii zwyciężył Marcin Lewandowski. Rozegrano także mecz w baranusa.

Z szacunku do "małej ojczyzny"
2015.10.20
-

Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej zaprasza na VIII Festiwal Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego - kontynuację Kociewskiego Konkursu Literackiego. Celem konkursu jest budowanie tożsamości regionalnej poprzez przybliżenie twórczości kociewskich regionalistów, a także upowszechnianie wiedzy o regionie oraz jego promocja. Kształtowanie aktywnej postawy wśód mieszkańców Kociewia oraz wzmacnianie szacunku do "małej ojczyzny".

Zaprojektuj okładkę książki
2015.10.20
-

Biblioteka szkolna w Opaleniu pragnie zaprosić uczniów szkoły podstawowej w Opaleniu do udziału w konkursie "Moja ulubiona, wymarzona książka - projekt okładki" Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży książką oraz rozbudzenie ich wyobraźni poprzez zaprojektowanie okładki do ulubionej, wymarzonej książki.

19 października UMiG Gniew nieczynny
2015.10.16
-

Dnia 19 października 2015 r. odbędzie się pogrzeb śp. Wojciecha Szulca. Aby umożliwić współpracownikom uczczenie tego dnia w sposób indywidualny i szczególny Burmistrz Miasta i Gminy Gniew dzień ten ustala dniem wolnym od pracy.

Laureat Paszportu Polityki w Gniewie
2015.10.16
-

Już dziś zapraszamy na spotkanie z pisarzem Pawłem Huelle. Odbędzie się ono w niedzielę, 18 października, o godzinie 15:45 w kościele św. Mikołaja w Gniewie. Podczas spotkania będzie można nabyć książki autora w promocyjnej cenie.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.