Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Koncert kameralny
2015.11.23
-

19 listopada w sali kameralnej biblioteki zebrali się melomani muzyki klasycznej. W wieczornym programie gniewska publika wzięła udział w niepowtarzalnym koncercie zespołu Zagan Acoustic z Gdańska.

Wspólnie wybierzmy patrona lub hasło przewodnie 2016 r.
2015.11.23
-

Zachęcamy instytucje, organizacje oraz osoby fizyczne do nadsyłania propozycji patrona roku lub hasła przewodniego, które przyświecać miałoby instytucjom kultury, placówkom oświatowym w działaniach prowadzonych w 2016 r. na terenie gminy Gniew.

Remont balkonu
2015.11.23
-

Trwa remont balkonu Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie. Prace polegają na wymianie desek, sprawdzeniu mocowań balkonu i odrestaurowaniu balustrady. Prace wykonuje firma Inwest-Kom. Koszt remontu wynosi ok. 9 tys. złotych. Prace potrwać mają do końca listopada.

Szkolna noc filmowa
2015.11.23
-

Pewnie większość z nas lubi dobre kino. Bez wątpienia obejrzenie świetnego filmu w gronie przyjaciół jest jeszcze bardziej emocjonujące. Dlatego we wtorek, 13 października uczniowie gniewskiego gimnazjum uczestniczyli w szkolnej nocy horrorów...

Powiatowy finał rozstrzygnięty
2015.11.20
-

17 listopada 2015 r. w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie odbył się powiatowy finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych oraz finał Olimpiady wiedzy o BHP w Rolnictwie. Finalistą konkursu był m.in. mieszkaniec Gminy Gniew, któremu serdecznie gratulujemy.

"Dziwna Para" - spektakl komediowy
2015.11.20
-

Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie oraz Teatr Gudejko serdecznie zapraszają na - spektakl komediowy - "Dziwna Para", który odbędzie się 9 stycznia 2016 r. o godz. 17:00 i 20:00. Na scenie wystąpią m.in. Artur Barciś oraz Cezary Żak. Rozpocznij nowy rok na wesoło brawurową komedią w gwiazdorskiej obsadzie.

List Rzecznika Praw Dziecka
2015.11.20
-

Kochane Dzieci, Drodzy Dorośli 20 listopada br. po raz drugi w Polsce obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Wydarzenie to 7 listopada 2014 r., na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, ustanowił Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, aby wyraźnie zaznaczyć, iż prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka.

Didgeridoo w gniewskim przedszkolu
2015.11.19
-

W piątek, 13 listopada, gniewskie przedszkole odwiedził Sławomir Głowala, artysta, pasjonat muzyki etnicznej. Dla przedszkolaków przygotował on zajęcia, podczas których w kameralnej atmosferze, z podziałem na grupy wiekowe, można było posłuchać gry na zaprezentowanych instrumentach, niejednokrotnie wykonanych samodzielnie , albo obejrzeć je dokładnie oraz niektóre z nich nawet wypróbować.

Przyznano stypendia sportowe
2015.11.19
-

Miło nam poinformować, że powołana przez Burmistrza Komisja na podstawie Uchwały Nr LII/338/14 Rady Miejskiej w Gniewie z dnia 29 października 2014 r. postanowiła przyznać jednorazowe stypendia sportowe. Nagrody trafią do 17 osób z czterech szkół. Gratulujemy wysokich osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów.

Wyjątkowa noc sztuki
2015.11.19
-

Kino "Sokół" w Starogardzie zaprasza na XXIII Noc Bardów im. Ryszarda Rebelki, która odbędzie się 27-28 listopada br. Tegoroczna edycja ma charakter spotkania wykonawców i laureatów z 22 poprzednich spotkań. W pierwszym dniu świętowania widzowie będą mogli usłyszeć uczestników poprzednich edycji oraz wspólnie wyłonić trzech najlepszych, którzy wystąpią w sobotę jako support gwiazdy wieczoru. W tym roku na deskach sceny bardów zaśpiewa Ewa Błaszczyk.

Uczyć – bawiąc ...
2015.11.19
-

Uczniowie klasy Ia i Ib opaleńskiego gimnazjum w ramach lekcji języka polskiego przygotowali przedstawienie kukiełkowe na podstawie bajki Ignacego Krasickiego "Czapla, ryby i rak". Przygotowali je z myślą o swoich młodszych kolegach ze szkoły podstawowej, ale z wielką przyjemnością pochwalili się również występem przed swoimi rówieśnikami.

Fitness w Jeleniu
2015.11.19
-

Już od początku listopada w każdy poniedziałek (godz. 17.00-18.00) i środę (godz. 18.00-19.00) w świetlicy wiejskiej w Jeleniu odbywają się zajęcia fitness. Koszt zajęć to 6 zł.

Bal Sylwestrowy
2015.11.19
-

W świetlicy wiejskiej w Jeleniu 31 grudnia zorganizowany zostanie Bal Sylwestrowy. Początek zabawy, podczas której przygrywać będzie zespół BIS, o godzinie 20.00.

Uwaga na silny wiatr!
2015.11.19
-

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

Otwarty konkurs ofert
2015.11.18
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie w 2016 r. realizacji następującego zadania publicznego gminy Gniew:  „Edukacja ekologiczna oraz propagowanie działań proekologicznych i zasad zrównoważonego rozwoju w roku 2016 ”.

Jesienne wariacje z kaszą
2015.11.18
-

Okres jesienno-zimowy sprzyja obniżonej odporności i złemu samopoczuciu. Pamiętajmy jednak, że zdrowa dieta, bogata w witaminy, minerały i składniki odżywcze może pomóc nam w walce z nieciekawą aurą. Jak przekonuje ekspert kampanii „Lubię kaszę”, Katarzyna Foszner, odpowiednio zbilansowany jadłospis wzmaga prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu.

Otwarte konkursy ofert
2015.11.18
-

Zarząd Powiatu Tczewskiego ogłasza otwarte konkursy ofert zakładające wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Tczewskiego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej oraz wsparcie realizacji zadań publicznych powiatu w zakresie ochrony i promocji zdrowia w okresie od 1 lutego 2016 r. do 31 grudnia 2016 r.

Aktywizacja skazanych
2015.11.18
-

Za nami I Forum „Ekonomia ku wolności”, które odbyło się 13 listopada w Sztumskim Centrum Kultury. Spotkanie dotyczyło między innymi innowacyjnego modelu partnerstwa na rzecz aktywizacji zawodowej i społecznej osób osadzonych. Podczas spotkania dokonano także uroczystego otwarcia wystawy „Galopem do Wolności”.

Ankieta dla pacjentów
2015.11.18
-

Badanie poziomu zadowolenia pacjentów ze świadczeń zdrowotnych w oparciu o wyniki anonimowej ankiety to założenie programu monitorowania poziomu satysfakcji pacjenta. Pierwszym etapem jest pilotażowe badanie w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, które rozpoczęło się 5 listopada br.

Ognisko Patriotyzmu w PSP SPSK w Tymawie
2015.11.18
-

Wspólne przeżywanie 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i chęć śpiewania polskich pieśni i piosenek patriotycznych zjednoczyło i zgromadziło we wtorek 10 listopada społeczność szkolną Publicznej Szkoły Podstawowej w Tymawie.

Żelazne Gody
2015.11.18
-

Żelazne Gody to wyjątkowy Jubileusz. Państwo Anna i Franciszek Paluchowscy przeżyli razem 65 lat. Wychowali 10-ro dzieci,doczekali 21 wnuków i 13 prawnuków. Dzieci bardzo kochają i szanują swoich  rodziców,więc przygotowali im piękną uroczystość,którą zapoczątkowano Mszą św. w kościele w Nowej Cerkwi, gdzie Państwo Paluchowscy zawierali związek małżeński.

Śniadanie daje moc dzieciom z Tymawy
2015.11.18
-

Już od pięciu lat, 8 listopada szkoły na terenie całej Polski biorą udził w akcji edukacyjnej „Śniadanie Daje Moc”. Szkoła Podstawowa SPSK w Tymawie również wzięła udział w tej akcji w dniu 12 listopada. Uczniowie przekonali się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Uwaga na silny wiatr!
2015.11.18
-

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

IV Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej
2015.11.17
-

Uczniowie klas 6 z powiatu tczewskiego spotkali się 17 listopada na Zamku w Gniewie. Eko-Centrum Heliatus zorganizowało tego dnia IV Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej. Trzyosobowe drużyny wykazać się musiały rozległą wiedzą dotyczącą przyrody, biologii i ekologii. Rywalizacja była tak zacięta, że potrzebna była dogrywka.

Kapliczki online
2015.11.17
-

Muzeum Narodowe w Gdańsku kończy drugi etapu projektu pt. „Ocalić Narodową Spuściznę”. Projekt ten polega na dokumentacji fotograficzno-etnograficznej przydrożnych kapliczek na terenie całego województwa pomorskiego. Więcej informacji o przedsięwzięciu mogą Państwo uzyskać na stronie internetowej http://mapakapliczek.pl/lang/pl/szukaj/?commune=Gniew

Już w ten czwartek ZAGAN ACOUSTIC
2015.11.17
-

Już w ten czwartek na gniewskiej scenie kameralnej gościć będziemy zespół ZAGAN ACOUSTIC Informujemy, że koncert 19 listopada odbędzie się o zmienionej porze. Wszystkich miłośników Gniewskich Spotkań Kameralnych zapraszamy na godzinę 17.00 do Sali Kameralnej Biblioteki.

Koncert laureatów
2015.11.17
-

W niedzielę, 15 listopada, w kościele św. Mikołaja w Gniewie o godzinie 14.00 rozpoczął się koncert laureatów XVII Gminnego Przeglądu Pieśni i Piosenki Religijnej A. D. 2015. Na wstępie ks. proboszcz Zbigniew Rutkowski podziękował pani Jadwidze Mielke za wieloletnią pracę nad przygotowywaniem i prowadzeniem przeglądów. Dla zgromadzonych w gniewskim kościele gości zaprezentowali się wszyscy laureaci gminnego przeglądu.

 

V Kongres Kociewski
2015.11.17
-

Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenia realizowane w ramach V Kongresu Kociewskiego. Już w przyszłym tygodniu będą mieli Państwo okazję uczestniczyć w uroczystym odsłonięciu tablic upamiętniajacych prof. A. Hoffmana i ks. dr B. Sychtę, spotkaniu poetycko-muzycznym oraz dwóch konferencjach poświęconych kulturze fizycznej.

Praca Pana Fotografa
2015.11.17
-

13 listopada w związku z zajęciami związanymi z tematyką pracy fotografa, Przedszkolaki z Bajecznej Krainy wybrały się do studia fotograficznego w Gniewie. Maluchy miały okazję zajrzeć w świat pracy fotografa od podszewki.

Timex Tczew zwycięża w Gniewie
2015.11.17
-

W hali Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie z okazji obchodów „97 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę” rozegrano turniej piłki siatkowej z udziałem siedmiu zespołów. Po losowaniu  rozegrano  zawody w dwóch grupach eliminacyjnych systemem “każdy z każdym”,  następnie półfinały i mecze o miejsca 1-4.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.