Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności

Przerwa w dostawie wody w Nicponi i Tymawie

2016.12.28
Przerwa w dostawie wody w Nicponii

W związku z pracami modernizacyjnymi w Nicponi i Tymawie w dniu 28.12.2016 mogą nastąpić chwilowe przerwy w dostawie wody dla tych miejscowości. Przepraszamy za utrudnienia.

Od stycznia rusza Gniewski Budżet Obywatelski

2016.12.28
Od stycznia rusza Gniewski Budżet Obywatelski

Już od początku przyszłego roku będzie można składać projekty do Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego. Na te działania w 2017 roku Gmina Gniew przeznaczy 100 tys. złotych. Składanie projektów potrwa do 28 lutego 2017 r., zaś ogłoszenie wyników wyboru projektów będzie miało miejsce 17 kwietnia.

Uwaga na listy od CEDGiF

2016.12.28
Uwaga na listy od CEDGiF

Centralna Ewidencja Działalności Gospodarczych i Firm przysłała Ci list, a w nim pismo, w którym w terminie dwóch tygodni nakłania do zapłaty 295 złotych? Nie daj się namówić!

Sesja Rady Miejskiej

2016.12.28
Sesja Rady Miejskiej

W środę, 28 grudnia, o godz. 11.00 XXVII w Świetlicy OSP w Gniewie odbędzie się sesja Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji.

Wigilia w szkole w Tymawie

2016.12.28
Wigilia w szkole w Tymawie

W czwartek, 22 grudnia, w szkole w Tymawie odbyła się Wigilia. Atmosfera panująca tego dnia była wyjątkowa, bardzo uroczysta i podniosła. Do wspólnego wigilijnego stołu zasiedli wychowawcy ze swoimi uczniami oraz rodzice.

Informacja dla interesantów

2016.12.28
Informacja dla interesantów

Uprzejmie informujemy, iż środa, 28 grudnia br., nie będzie dniem przyjęć interesantów przez Burmistrz Miasta i Gminy Gniew. Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska będzie tego dnia brała udział w sesji Rady Miejskiej. Kolejnym dniem przyjęć będzie piątek, 30 grudnia.

Wigilia w szkole w Polskim Gronowie

2016.12.28
Wigilia w szkole w Polskim Gronowie

Ostatni dzień przed Świętami uczniowie Szkoły Podstawowej w Polskim Gronowie spędzili bardzo uroczyście. Od rana każda z klas miała swoją własną wigilię, podczas której dzieci śpiewały kolędy, dzieliły się opłatkiem i składały sobie życzenia. Ponadto wszyscy zostali obdarowani świątecznym upominkiem.

Wspomnienie świąt

2016.12.27
Wspomnienie świąt

Jeszcze na chwilę wróćmy pamięcią do czasu oczekiwań na nadejście świąt i świętego Mikołaja, który to już 21 grudnia br. odwiedził gniewskie dzieci. Zapraszamy więc do galerii zdjęć z imprezy "Gniew Dzieciom na Święta".

Magia świątecznego Gniewu

2016.12.27
Magia świątecznego Gniewu

Ulice Gniewu rozbłysły świąteczno-noworocznym blaskiem. Budynek urzędu pokrył świetlany lukier, zaś na skwerku stanęła trójwymiarowa bombka oraz kilkumetrowa choinka, tworząc nastrojowy klimat zachęcający do wieczornych spacerów. I tylko śniegu brakuje.

Płynące z serca życzenia

2016.12.23
Płynące z serca życzenia

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, Przewodnicząca Rady Miejskiej oraz wszyscy pracownicy Urzędu życzą Państwu udanych, zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, aby ten czas wypełnił Was spokojem, radością i miłością wśród rodziny i bliskich. Oby czas, jaki spędzicie razem był czasem dobrej nowiny, a po świętach, byście z radością przygotowali się do przejścia ze starego w nowy 2017 rok.

Ogłoszenie

2016.12.23
Ogłoszenie

Informujemy, że dnia 23 grudnia, tj. piątek, Urząd Miasta i Gminy Gniew otwarty będzie do godziny 12.00. Za utrudnienia przepraszamy.

Ogloszenie burmistrza

2016.12.23
Ogloszenie burmistrza

Podajemy do publicznej wiadomości informację Burmistrza Miasta i Gminy Gniew o rozstrzygnięciu konkursu na realizację zadania publicznego gminy Gniew: "Edukacja ekologiczna oraz propagowanie działań proekologicznych i zasad zrównoważonego rozwoju w roku 2017". Szczegóły w załączniku.

Wigilia w gniewskim gimnazjum

2016.12.23
Wigilia w gniewskim gimnazjum

„To właśnie tego wieczoru Bóg rodzi się w człowieku”, „Na próżno Chrystus rodzi się w żłobie, jeśli się nie narodzi w Tobie”. To były chwile pełne niezwykłej magii, uroku i radości. W czwartek, 22 grudnia 2016 roku, w Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie czuć było atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Uroczyście udekorowane stoły, śpiew kolęd, łamanie się opłatkiem, życzenia i prezenty.

Na rynek ul. Sobieskiego

2016.12.23
Na rynek ul. Sobieskiego

Zakończył się pierwszy etap prac rewitalizacyjnych na ul. Sobieskiego w Gniewie. W związku z tym otwarte zostało skrzyżowanie łączące ul. 27 Stycznia z ul. Sobieskiego. Możliwy jest więc przejazd tą trasą na rynek starego miasta.

Awaria w ul. Zamkowej

2016.12.23
Awaria w ul. Zamkowej

Informujemy, iż w piątek 23 grudnia doszło do awarii sieci wodociągowej w ul. Zamkowej w Gniewie. W związku z powyższym bez wody są nieruchomości przylegające do przedmiotowej ulicy i jej okolice. Spółka INWEST-KOM dokłada wszelkich starań, aby awaria została usunięta jak najszybciej.

Prognoza pogody na święta

2016.12.23
Prognoza pogody na święta

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje średnioterminową prognozę pogody na okres od 24 do 29 grudnia dla woj. pomorskiego otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW PIB w Gdyni.

Bezpieczna droga do szkoły

2016.12.23
Bezpieczna droga do szkoły

W dniu 9 grudnia 2016 roku uczniowie klasy Ia i Ib uczestniczyli z zajęciach, które odbyły się w Zamku w Gniewie pt. „Bezpieczna Droga do Szkoły". Uczniowie zapoznali się z zasadami bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym oraz w jaki sposób udzielić Pierwszej Pomocy. Wszyscy uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe.

Sala doświadczania świata

2016.12.23
Sala doświadczania świata

W Szkole Podstawowej w Gniewie powstała niezwykła sala - sala doświadczania świata. Jest to specjalnie wyodrębnione pomieszczenie, wyposażone w urządzenia stymulujące rozwój zmysłów.

Gniew - Dzieciom na Święta!

2016.12.22
Gniew - Dzieciom na Święta!

Mikołaj odwiedził wczoraj Gniew. Przywitały go tłumy maluchów, które musiały być bardzo grzeczne, bo Święty przywiózł im całe góry prezentów. Był on wdzięczny gniewskim maluchom, które uratowały święta odnajdując go podczas gry miejskiej „W poszukiwaniu św. Mikołaja”.

Ostatnie pożegnanie

2016.12.22
Ostatnie pożegnanie

Z przykrością informujemy, iż w wieku 88 lat, opuścił nas wieloletni sołtys Wielkich Walichnów, pan Ludwik Wiśniewski. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w sobotę (24 grudnia) o godz. 10.00 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Wielkich Walichnowach. Rodzinie i bliskim zmarłego składamy najszersze wyrazy współczucia i otuchy.

Fitness Jumping już niedługo w Gniewie!

2016.12.22
Fitness Jumping już niedługo w Gniewie!

Serdecznie zapraszamy na zajęcia na trampolinach fitness, które już niedługo zagościć mają w naszym mieście. Rusz się z Beti, ćwicz skacz i bądź fit! Szczegóły już wkrótce.

Czad i ogień, obudź czujność

2016.12.22
Czad i ogień, obudź czujność

7414 osób w szpitalu, 512 ofiar śmiertelnych w pożarach, 50 ofiar w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Jak zachować się w czasie pożaru? Co można zrobić zanim przyjedzie straż pożarna? Jak uniknąć zatrucia? Na te i na inne pytania odpowiedź znajdą Państwo w przygotowanej przez strażaków prezentacji pt. „Czad i ogień, obudź czujność.”

Wigilijny SMS jak dodatkowe nakrycie na stole!

2016.12.22
Wigilijny SMS jak dodatkowe nakrycie na stole!

Ilu z nas siadając do wigilijnego stołu zapomina o dodatkowym nakryciu? No to teraz niech nikt z nas nie zapomni o czymś równie pięknym. Na ten SMS czekają tysiące osób, bo dzięki niemu jedzenie dotrze do nich na święta, na Nowy Rok, na zimę. Wystarczy, że każdy z nas wyśle jeden SMS za zaledwie parę złotych!

Ciąg dalszy świątecznych działań

2016.12.22
Ciąg dalszy świątecznych działań

Świątecznych aktywności w Szkole Podstawowej w Gniewie nie widać końca. Pieczono ciasteczka i odbyły się jasełka. Miejsce miała również przedświąteczna lekcja dotycząca osób niepełnosprawnych, która odbyła się w związku z obchodzonym w grudniu Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych.  Uczniowie z klasy V przekazali dzieciom niepełnosprawnym szlachetną paczkę oraz debatowali na temat wyjątkowości i niepowtarzalności każdego z nas.

Uwaga na marznące opady

2016.12.22
Uwaga na marznące opady

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przestrzega przed marznącymi opadami na obszarze województwa pomorskiego. Prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź. Strefa opadów marznących będzie się stopniowo przemieszczać z zachodu na wschód województwa. Ważność: od godz. 16:00 dnia 22.12.2016 do godz. 04:00 dnia 23.12.2016.

W świątecznym nastroju

2016.12.22
W świątecznym nastroju

W miniony wtorek, odbyło się po raz ostatni w tym roku, spotkanie uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki w Gniewie. Mile spędzony czas upłynął przy świątecznym stole, składaniu życzeń oraz wspólnym śpiewaniu kolęd.

Kolejne nabory za nami

2016.12.22
Kolejne nabory za nami

W dniach 1-16 grudnia 2016 r. Lokalna Grupa Działania „Wstęga Kociewia” przyjmowała wnioski o przyznanie pomocy na działania w ramach trzech przedsięwzięć. Były to już kolejne nabory ogłoszone w ramach środków PROW na lata 2014-2020.

Złote Gody

2016.12.22
Złote Gody

W Urzędzie Stanu Cywilnego gościliśmy 3 pary małżeńskie, które wspólnie przeżyły 50 lat i tym samym doczekały Złotych Godów. Jubilaci to mieszkańcy Gniewa: Państwo Alicja i Jarosław Podolak, Państwo Maria i Stefan Drągowscy, Państwo Irena i Jan Kamińscy.

Gniew - Dzieciom na Święta!

2016.12.21
Gniew dzieciom na święta!

Zapraszamy wszystkich - dzieci i dorosłych, na miejską imprezę mikołajkową, która odbędzie się w najbliższą środę, 21 grudnia, o godzinie 15.30 na Placu Grunwaldzkim. Na dzieci czekają świąteczne zabawy i konkursy. Maluchy będą miały okazję odszukać św. Mikołaja, którego uprowadziły przebiegłe gnomy. Przybędzie do nas bałwan Olaf i cała świąteczna załoga. Tego dnia zabłysną również lampki na miejskiej choince, a włączy je jeden z was! Kto wie, może nawet ty?

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.