Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Uważaj na optymalizację i łatwy zysk
2016.08.03
-

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega by nie wierzyć w szybkie i łatwe oszczędności na składkach z tytułu ubezpieczeń społecznych. Z dużym dystansem należy też podchodzić do ofert zapewniających duże wypłaty zasiłków z ZUS.

Kolejne środki na doposażenie szkół
2016.08.03
-

W kwietniu 2016 r. Burmistrz Miasta i Gminy Gniew w porozumieniu z dyrektorami szkół opracowali wniosek do Ministerstwa Edukacji Narodowej. Starano się o środki na doposażenie szkół i placówek w zakresie pomocy dydaktycznych dla szkół podstawowych. Celem projektu miało być podnoszenie jakości udzielanej pomocy psychologiczno-pedagogicznej i zajęć rewalidacyjnych.

Uroczystości policyjne
2016.08.03
-

Wczoraj o godzinie 10.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbyła się gala z okazji Święta Policji. Mundurowi otrzymali akty mianowania na wyższe stopnie. W uroczystej akademii obok policjantów uczestniczyli także przedstawiciele administracji samorządowej i wymiaru sprawiedliwości, a także zaprzyjaźnione służby mundurowe.

Wakacje w Szprudowie
2016.08.03
-

Sołtys Sołectwa Szprudowo wraz z Radą Sołecką dziękują uczestnikom wycieczki do Krynicy Morskiej za wspólny, mile spędzony czas przy ładnej pogodzie. Dziękują również mieszkańcom Szprudowa za frekwencje na zabawie w świetlicy wiejskiej w Szprudowie. Podziękowania należą się również Przemkowi Guzdajowi (Dj Guzi) za oprawę muzyczną podczas imprezy.

Czyste powietrze miasta i gminy Gniew
2016.08.03
-

Gmina Gniew wzorem lat ubiegłych przystąpiła do konkursu organizowanego Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Gdańsku. Zostaliśmy zakwalifikowani do dofinansowania w ramach konkursu „Czyste powietrze miasta i gminy Gniew – edycja 2016”.

Rewitalizacja
2016.08.03
-

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Gniewie procedowana będzie uchwała w sprawie wyznaczenia obszarów zdegradowanych i obszarów rewitalizacji miasta Gniew. Na zlecenie gminy, Firma AMT Partner opracowuje Lokalny Program Rewitalizacji. Działania rewitalizacyjne są prowadzone w Polsce od wielu lat. Nowe podejście do rewitalizacji, zostało wypracowane na przestrzeni ostatnich lat we współpracy z samorządami terytorialnymi, organizacjami samorządowymi oraz ekspertami.

VISTULA NEW LIFE
2016.08.03
-

Miło nam poinformować, że gmina Gniew będzie uczestniczyła w projekcie VISTULA NEW LIFE. Projekt realizowany będzie na ujściowych odcinkach rzek i polegał będzie na budowie przepławek dla ryb i odtwarzaniu tarlisk. Projekt przewiduje na terenie naszej gminy udrożnienie istniejących stopni wodnych w Brodzkich Młynach i Stockim Młynie na rzece Wierzycy.

 

Odwiedź Loopy’s World
2016.08.02
-

Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie serdecznie zaprasza dzieci ze szkoły podstawowej oraz przedszkolaków z rodzicami na wspólny wyjazd do największego placu zabaw i rekreacji Loop’s World. Wyjazd do Gdańska planowany jest na sobotę (20 sierpnia). Koszt wycieczki: dziecko/dorosły 15 zł.

Aktywny sierpień
2016.08.02
-

Wakacje na półmetku, ale nie ma co się martwić. W gminie Gniew sierpień spędzić można na różne sposoby. Zachęcamy do zapoznania się z letnią ofertą przygotowaną z myślą o najmłodszych.

Dukty leśne, polne drogi, mało uczęszczane asfalty, szlaki rowerowe...
2016.08.01
-

W tym roku Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE już dwukrotnie zapraszała na rajdy rowerowe przez siebie organizowane. Rowerzyści przemierzali pogranicze kociewsko-kaszubskie w maju, w lipcu zaś - Powiśle i nadwiślańskie Kociewie. Sierpień to czas tradycyjnego Kociewsko-Borowiackiego Rajdu Rowerowego.

Starcie dwóch Wazów w Gniewie
2016.08.01
-

Już po raz piętnasty na Zamku w Gniewie zorganizowano największą w Europie inscenizację historyczną odtwarzającą XVII-wieczną historię. Po raz kolejny doszło do Wielkiej Bitwy pomiędzy Szwedami a Polakami. Tegoroczna „Vivat Vasa” odbywała się w ostatni lipcowy weekend, 30 i 31 lipca.

Vivat Kociewiacy! Krzyżacy zostali pokonani
2016.08.01
-

W niedzielę, 31 lipca, podczas szóstego już Festiwalu Dziedzictwa Regionalnego „ Krzyżacy kontra Kociewiacy” rycerze zakonni ponieśli klęskę. Lepsi okazali się Kociewiacy, którzy śpiewem i tańcem przekonali widownię, że to właśnie im należy się laur zwycięstwa. Podziwiający kociewskie popisy ochoczo stanęli do konkurencji przeciągania liny, by wspomóc swoich faworytów. Nagrodzono także laureatów konkursów „ Piękna Wieś Pomorska 2016” i „ Piękne Miasto Gniew 2016”. Miecz Burmistrz Gniewa trafił w ręce Arkadiusza Małkowskiego. Super Kociewianką została Paulina z Gniewa, zaś Super Kociewiakiem Paweł z Kwidzyna.

Wybieramy Królową Mleka 2017!
2016.08.01
-

Ruszyła czwarta edycja konkursu "Królowa Mleka". Do zdobycia są ponownie aż trzy korony! Podobnie bowiem jak w latach poprzednich, wybrane zostaną Królowa oraz dwie Księżniczki Mleka. Projekt rozwija się dynamicznie, a liczba zaproszeń dla Królowej do udziału w różnych wydarzeniach rośnie w tak szybkim tempie, że zdecydowano, iż Królowa potrzebuje wsparcia.

Zawyją syreny
2016.08.01
-

Dzisiaj, 1 sierpnia, o godz.17.00, w Gniewie, tak jak i w całym kraju, zawyją syreny alarmowe. Sygnał upamiętnić ma rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Vivat Vasa 2016
2016.07.29
-

W najbliższy weekend 30 i 31 lipca za zamku w Gniewie uczestniczyć będzie można w inscenizacji bitwy dwóch Wazów z 1626 roku, czyli Vivat Vasie. W programie: egzercerunki wojsk autoramentu polskiego i cudzoziemskiego, histeryczny mecz polsko-szwedzki, gniewski turniej husarski. W sobotę o godz. 20.00 zachęcamy do udziału w spektaklu historycznym, po którym ulicami starego miasta przejdzie parada wojsk i publiczności z pochodniami. Serdecznie zapraszamy!

Krzyżacy kontra Kociewiacy
2016.07.29
-

Już dziś zapraszamy Państwa na festiwal dziedzictwa regionalnego Krzyżacy kontra Kociewiacy. Impreza rozpocznie się o godz. 14.00 w niedzielę 31 lipca. W programie m.in. pokazy tańców, walki rycerskie i zabawy kociewsko- regionalne.

Zmiany w organizacji ruchu!
2016.07.29
-

Szanowni Państwo, mieszkańcy placu Grunwaldzkiego, w dniu 31 lipca na gniewskim rynku odbywać się będzie VI Festiwal Dziedzictwa Regionalnego „Krzyżacy kontra Kociewiacy”. W związku z tym, w niedzielę, 31 lipca zmieniona zostanie organizacja ruchu na starym mieście. Zamknięcie ruchu nastąpi po północnej i zachodniej stronie rynku w godz. od 8.00 do 21.00. Zwracamy się, więc z prośbą o nie parkowanie samochodów w tych częściach rynku. Za utrudnienia przepraszamy.

Pokaz fajerwerków w sobotę
2016.07.29
-

Informujemy, że w związku z organizowaną w najbliższy weekend Vivat Vasą, na terenie Wzgórza Zamkowego, w sobotę, 30 lipca ok. godz. 22.00 odbędzie się pokaz fajerwerków. Za nadmierny hałas organizatorzy przepraszają, niemniej zapraszają do oglądania.

Gniewskie Leby bazar różności
2016.07.29
-

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w kolejnym targowisku miejskim na rynku w Gniewie, które odbędzie się w najbliższą sobotę w godz. od 6.00 do 14.00. Mieszkańców zapraszamy do zakupów, zaś wystawców do wystawienia swoich stoisk. Szczegóły w spółce Inwest-Kom pod nr tel. 58 535 23 31 wew. 39 lub osobiście w siedzibie firmy. Przypominamy również, że w związku z organizacją targowiska w każdą sobotę, ruch  w północnej i zachodniej pierzei placu Grunwaldzkiego zostanie zamknięty.

Zakaz parkowania
2016.07.29
-

W związku z organizowanym w każdą sobotę targowiskiem miejskim na rynku Starego Miasta, w godz. od 6.00 do 14.00 zamknięty zostanie ruch w części północnej i zachodniej pierzei placu Grunwaldzkiego. W związku z powyższym prosimy nie parkować samochodów w tych częściach rynku. Za utrudnienia przepraszamy!

11. Czwartki Poetyckie w Gniewie
2016.07.29
-

W każdy czwartek lipca w murach gniewskiej biblioteki spotykali się miłośnicy poezji. Prezentujemy dziś Państwu galerię zdjęć z wczorajszego wieczoru, który nosił tytuł „Ocalimy od zapomnienia”.

Darmowe podręczniki szkolne
2016.07.29
-

Wraz z nowym rokiem szkolnym 2016/2017 liczba uczniów uprawnionych do korzystania z darmowych podręczników w szkole będzie większa. Rządowym programem w zakresie darmowych podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych od września zostaną objęci uczniowie klas: I-V szkoły podstawowej oraz I i II gimnazjum.

Uwaga na burze z gradem!
2016.07.29
-

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW-PIB Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem.

Formularze wniosków o przyznanie pomocy i inne dokumenty zatwierdzone
2016.07.29
-

Informujemy, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zatwierdziła formularze wniosków o przyznanie pomocy, wniosków o płatność, instrukcji do wniosków i związanych z nimi innych dokumentów. Jest to ważna wiadomość dla beneficjentów zainteresowanych pozyskaniem wsparcia za pośrednictwem LGD "Wstęga Kociewia" w ramach działania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.

Dzieci (z) Gniewu - zapraszamy po odbiór zdjęć
2016.07.28
-

Przypominamy, że w Referacie Promocji i Informacji Urzędu Miasta i Gminy Gniew, mieszczącym się na placu Grunwaldzkim (biuro przy Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki) wciąż można odbierać zdjęcia dzieci, biorących udział w akcji "Dzieci (z) Gniewu". Wydrukowane fotografie są wspaniałą pamiątką, którą można podarować najbliższym. Zapraszamy po odbiór!

Zapraszamy na ostatni czwartek poetycki
2016.07.28
-

W każdy czwartek lipca w murach gniewskiej biblioteki spotykali się miłośnicy poezji. Już dziś, zapraszamy na kolejny czwartek poetycki pt. „Ocalimy od zapomnienia”. Spotkanie odbędzie się o godz. 19.00 w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki.

Smaczne wakacje
2016.07.28
-

Za nami trzeci tydzień radosnych wakacji organizowanych w Przedszkolu Niepublicznym 'Bajeczna Kraina' w Gniewie. Czas ten spędzono pod hasłem: "Z Łasuchem w kuchni". Przedszkolaki zapoznawały się z książką kucharską, stworzyły też swoją własną.

GOSPEL 2016 – konferencja dla mediów
2016.07.28
-

Trwają przygotowania do jubileuszowego XX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Gospel w Gniewie, jednego z największych tego typu festiwali w Polsce. W tym roku na muzycznej scenie usłyszymy między innymi Marylę Rodowicz, Skaldów, IRĘ oraz Raya Wilsona z Genesis Classic Orchestra. Media zapraszamy na konferencję prasową, poprzedzającą wydarzenie. Będzie to okazja do osobistego spotkania się i poznania organizatorów festiwalu. Konferencja odbędzie się w czwartek, 4 sierpnia o godz. 12.00 w Sali Husarskiej Zamku w Gniewie.

Warsztaty Gospel 2016
2016.07.28
-

Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowy XX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gospel w Gniewie, a co za tym idzie 4 dni koncertów takich gwiazd jak: Maryla Rodowicz, Skaldowie, Ira, Ray Wilson & Genesis Classic Orchestra. Obok tych wielkich muzyków na scenie zaprezentują się także uczestnicy muzycznych warsztatów. Jeśli więc lubisz śpiewać, chcesz podszkolić swój warsztat wokalny i wystąpić obok profesjonalistów, zgłoś się już teraz!

Do osób produkujących mięso
2016.07.28
-

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tczewie, mając na uwadze potrzebę rzetelnego poinformowania obywateli o obowiązkach wynikających z aktualnych przepisów prawa, dotyczących produkcji mięsa pozyskiwanego na użytek własny, przekazuje ulotkę informacyjną.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.