Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Zimowy Kwidzyn w obiektywie
2016.01.11
-

Biblioteka Miejsko-Powiatowa serdecznie zaprasza na wystawę fotografii Agnieszki Mocarskiej "Zimowe Scenerie". Zdjęcia kwidzyńskiej fotograf będzie można podziwiać 15 stycznia br. o godz. 17:00.

XXIV Finał WOŚP w Gniewie
2016.01.08
-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie serdecznie zaprasza do wspólnej zabawy podczas XXIV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 10 stycznia br. na zamku w Gniewie. W programie m.in. pokaz sztuki rycerskiej, liczne licytacje, występy, koncert zespołu "Rubbish", pokaz sztucznych ogni "Światełko do Nieba" oraz wiele innych atrakcji.

Karta Dużej Rodziny
2016.01.08
-

W celu ułatwienia rodzinom wielodzietnym dostępu do wiadomości na temat Karty Dużej Rodziny, chcielibyśmy państwu przypomnieć linki do stron, na których znaleźć można najważniejsze informacje. Zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami tam zawartymi.

Trzej Królowie przybyli do Gniewu
2016.01.08
-

W środę 6 stycznia zgromadzeni w Kościele p. w. św. Mikołaja w Gniewie parafianie przeżywali raz jeszcze cud betlejemskiej nocy. Stało się to za sprawą dzieci z gniewskiego przedszkola, które w piękny, dziecięcy sposób przedstawiły historię narodzin Jezusa.

Nowe zasady wycinania drzew i ochrony zieleni
2016.01.08
-

Drodzy mieszkańcy miasta i gminy Gniew, Zarządcy, Administratorzy, Właściciele terenów zieleni pragniemy poinformować o zmianie ustawy o ochronie przyrody. Niniejsza ustawa wprowadza zasadnicze zmiany szczególnie w kwestii uzyskania zezwolenia na usuwanie drzew lub krzewów oraz odpowiedzialności karnej i wysokości kar za uszkodzenie, zniszczenie drzew lub krzewów, bądź ich usunięcie. Nowe zasady wycinania drzew i ochrony zieleni dostępne są w załączniku.

Awaria sieci wodociągowej w ul. 27 Stycznia
2016.01.08
-

Informujemy, iż przyczyną przerwy w dostawach wody dla części miasta jest awaria sieci wodociągowej w ul. 27 Stycznia. Niekorzystne warunki atmosferyczne (ujemne temperatury) oraz woda rozlewająca się na powierzchnię stwarzała realne zagrożenie dla uczestników ruchu pieszego i drogowego. W związku z tym sieć wodociągowa została częściowo zamknięta. Dzisiaj, 8 stycznia Inwest-Kom rozpoczął prace, mające na celu usunięcie awarii i przywrócenie dostaw wody. Za wszelkie utrudnienia spółka najmocniej przeprasza. 

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie
2016.01.07
-

Podobnie, jak w poprzednich latach, na przełomie listopada i grudnia 2015 roku gniewskie przedszkole przyłączyło się do akcji „Góra Grosza”. Celem, na który zbierane były te drobne monety, jest pomoc dzieciom wychowującym  się poza swoją rodziną - w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

Prośba do mieszkańców Miasta i Gminy Gniew
2016.01.07
-

Zwracamy sie z prośbą do mieszkańców Miasta i Gminy Gniew aby nie wystawiać odpadów wielkogabarytowych przy boksach śmietnikowych. Odpady te należy bowiem oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów przy Inwest-Kom Sp. z o.o. przy ul. Wiślana 6 w Gniewie. Punkt ten czynny jest w soboty od godz. 9:00 do godz. 13:00.

Nowy rok, nowy Król Baśkarzy
2016.01.07
-

3 stycznia 2016 roku w Szemudzie, odbył się noworoczny turniej sportowy o tytuł Króla Baśkarzy. Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce. Turniej Króla, rozpoczął sezon 2016 na Kaszubach i w Polsce. Do Szemuda przyjechały 53 drużyny oraz 212 zawodników, którzy rywalizowali o tytuł Króla Baśkarzy na rok 2016. Królem i zwycięzcą turnieju został Andrzej Trochowski. Gratulujemy.

Posłuchajmy Cantores Minores
2016.01.05
-

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz sympatyków chóru Cantores Minores na uroczysty koncert kolęd. Odbędzie się on już w najbliższą środę, 6 stycznia, w kaplicy zamkowej o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy.

Raport "Polskie organizacje pozarządowe 2015"
2016.01.05
-

Zespół badawczy Stowarzyszenia Klon/Jawor zaprasza do zapoznania się z raportem podsumowującym wyniki najnowszych badań sektora pozarządowego "Polskie organizacje pozarządowe 2015". Znajdą w nim Państwo wyniki najnowszych badań Stowarzyszenia Klon/Jawor oraz najciekawsze zmiany, jakie w ostatnich latach zaszły w polskim trzecim sektorze.

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2016.
2016.01.05
-

Publikujemy harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2016. Jednocześnie informujemy o nowych stawkach wywozu odpadów - 13,50 zł (zbierane selektywnie), 27,00 zł (zbierane w sposób zmieszany) miesięcznie za osobę. Wszystkie osoby, które złożyły deklaracje otrzymają zawiadomienie o wysokości stawki. W tej sytuacji nie ma potrzeby składania nowych deklaracji.

Dyżury aptek w styczniu 2016 roku
2016.01.05
-

Poniżej przedstawiamy harmonogram dyżurów aptek, który obowiązuje w miesiącu styczniu 2016 roku. Ponadto informujemy, iż na terenie naszego miasta apteki pełnią dyżury pod telefonem w systemie tygodniowym, poza godzinami pracy aptek. W soboty od godz. 14:00 do 20:00; w niedziele i święta od 8:00 do 20:00; 24 i 31 grudnia od godz. 14:00 do 20:00.

Uzyskaj wsparcie
2016.01.05
-

Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie podpisał umowę o dofinansowanie projektu „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy w powiecie tczewskim”. Celem projektu jest zwiększenie szans na podjęcie zatrudnienia osób bezrobotnych z grupy docelowej.

Publikacja Uchwały Zarządu Województwa Pomorskiego
2016.01.05
-

Publikujemy uchwałę Zarządu Województwa Pomorskiego w sprawie przeprowadzenia konsultacji Uchwały Sejmiku Województwa Pomorskiego dotyczące określenia ogólnej powierzchni przeznaczonej pod uprawy maku lub konopi włóknistych oraz rejonizacji tych upraw w roku 2016 w województwie pomorskim. Szczegóły w załączniku.

Nicpońskie inwestycje
2016.01.05
-

Zbliżający się koniec roku to czas podsumowań. Oceny minionego roku w Nicponi dokonał sołtys wsi Alojzy Klimczak. Samorządowiec z tej miejscowości może pochwalić się wieloma inwestycjami, które poczyniono na podstawie wniosków i interpelacji, składanych podczas sołeckich spotkań oraz obrad Rady Miejskiej.

Czas odkurzyć łyżwy! Lodowisko już otwarte!
2016.01.04
-

Miłośników jazdy na łyżwach informujemy, że dzisiaj, tj. 4 stycznia zostanie uruchomione sezonowe lodowisko przy Gminnym Ośrodku Sportu w Gniewie. Będzie ono czynne przez siedem dni w tygodniu (z wyjątkiem świąt) w godzinach od 9:00 do 20.00. Na miejscu będzie można również wypożyczyć łyżwy - 60 minut dla jednej osoby - 2 zł. Wstęp na lodowisko jest bezpłatny.

Zmiany w urzędzie
2016.01.04
-

Od 1 stycznia 2016 r. w gniewskim magistracie pracować będzie Tomasz Sikora - Przyjaciel Gniewu. Został on Doradcą Burmistrza Miasta i Gminy Gniew realizującym obowiązki zastępcy burmistrza zgodnie z Regulaminem Organizacyjnym Urzędu Miasta i Gminy Gniew.

Uwaga na mróz!
2016.01.04
-

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

Sukces Juniorów Sobieski Gniew
2016.01.04
-

Juniorzy B1 KS Sobieski Gniew, po rundzie jesiennej sezonu piłkarskiego 2015/2016 zajmują wysokie 3 miejsce w IV grupie rozgrywkowej Podokręgu Malborskiego, Polskiego ZPN. Poniżej prezentujemy materiał przygotowany przez KS Sobieski Gniew, dot. sukcesów zawodników klubu.

Szczęśliwego Nowego Roku!
2015.12.31
-

Z okazji Nowego Roku 2016 życzymy wszystkim mieszkańcom nieprzemijającego szczęścia. Wielkiej miłości oraz wytrwałości w stawianiu czoła codziennym wyzwaniom. Niech przyniesie on Państwu spełnienie najskrytszych marzeń. Ogromne powodzenie i sprawi, że radość i pogoda ducha nie będą Państwa opuszczały nawet na krok.

Żelazne Gody
2015.12.30
-

Żelazne Gody to wyjątkowy Jubileusz. Państwo Regina i Henryk Kruczyńscy z Polskiego Gronowa przeżyli razem 65 lat. Wychowali 6-ro dzieci, doczekali się 14 wnuków, 20 prawnuków i 1 praprawnuka. Otoczeni kochającą rodziną tryskają radością i energią.

Kolędy nastał czas
2015.12.30
-

Zbliża się koniec roku 2015. Czas podsumowań. Dlatego po raz ostatni w tym roku na wspólnym spotkaniu z poezją, kolędą i pastorałką, spotkali się uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki w Gniewie.

Przedstawienie jasełkowe
2015.12.30
-

W oczekiwaniu na święta, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli, 18 grudnia społeczność Przedszkola w Wielkich Walichnowach zaprosiła rodziców maluchów na przedstawienie jasełkowe. Wszyscy widzowie zostali wprowadzeni w magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia, który zabrali do swoich domów, aby dzielić się nim z rodziną.

Oświadczenie zakładu Weber dot. wyników ekspertyzy sporządzonej przez Polski Klub Ekologiczny
2015.12.30
-

Na wniosek Zakładu Produkcji Keramzytu w Gniewie podajemy do publicznej wiadomości oświadczenie Marka Dziurdzi, dyrektora Produkcji i Logistyki Weber odnoszące się do wyników Ekspertyzy Prof. dr. hab. inż. Witolda Lewandowskiego z Politechniki Gdańskiej dotyczącej wniosku zakładu Weber o wydanie Pozwolenia Zintegrowanego.

Wyniki ekspertyzy dotyczącej zakładu Weber
2015.12.29
-

Na wniosek Stowarzyszenia Gniewska Grupa Obywatelska, podajemy do publicznej wiadomości Ekspertyzę Prof. dr. hab. inż. Witolda Lewandowskiego z Politechniki Gdańskiej dotyczącej wniosku zakładu Weber o wydanie pozwolenia zintegrowanego.

„Utworzenie Szlaku Sanktuariów Maryjnych Pomorza”
2015.12.29
-

Informujemy, iż w związku z przygotowywaniem projektu zainicjowanego przez Parafię Rzymskokatolicką NMP w Piasecznie pn. „Utworzenie Szlaku Sanktuariów Maryjnych Pomorza”, gmina Gniew, dostrzegając szansę na rozwój lokalny poprzez lepsze wykorzystanie walorów kulturowych regionu, wyraziła zainteresowanie podjęciem współpracy przy realizacji tej inicjatywy.

Wyłoniono najlepszych
2015.12.28
-

Zakończyły się szkolne etapy konkursów przedmiotowych dla uczniów gniewskiego gimnazjum. Miło nam poinformować, że do etapu rejonowego zakwalifikowali się : z geografii: Konrad Janicki (III c), Dawid Rezmer (II d), Paweł Durkalec (II d), Filip Rużała (II e); z historii: Konrad Janicki (III c); z j. niemieckiego: Patryk Cieszyński (III b); z informatyki: Szymon Kępiński (II d); z religii: Konrad Janicki (III c) oraz Maciej Hołosiewicz (III c). Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych zmaganiach.

Świątecznie w Bajecznej Krainie
2015.12.28
-

22 grudnia w Przedszkolu Niepublicznym 'Bajeczna Kraina' odbyły się Jasełka, w których wzięły udział dzielne przedszkolaki. Wystąpiły one przed najważniejszą publicznością: rodzicami. Dzieci były przebrane w piękne stroje i świetnie wcieliły się w swoje role. Całość przedstawienia miała charakter lekko humorystyczny, aby naszym pociechom łatwiej było odnaleźć się w stresie, gdy na sali pojawili się rodzice.

Spotkanie Wigilijne
2015.12.28
-

Od kilku lat tradycją Przedszkola w Jeleniu stała się organizacja przed Świętami Bożego Narodzenia przedstawienia jasełkowego, które wprowadzałoby każdego widza w magiczny, świąteczny nastrój. Dlatego dzieci z oddziału przedszkolnego w Jeleniu 18 grudnia wystawiły bożonarodzeniowy spektakl, na  który licznie przybyli rodzice oraz dziadkowie maluchów.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.