Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Echa Andrzejek
2015.12.11
-

W ostatnich dniach listopada, tak jak na terenie całej gminy Gniew, również w Kursztynie obchodzono Andrzejki. Nie zabrakło wróżb, miłej atmosfery i oczywiście słodkiego poczęstunku.

Tworzymy Piękno VIII
2015.12.11
-

W tym roku już po raz ósmy pod hasłem „Tworzymy Piękno” zorganizowane zostały: Powiatowy Konkurs Poetycki na najpiękniejszy wiersz pt. „Ziemia na której mieszkam”, Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. „Dom rodziny – dom kociewski” oraz Powiatowy Konkurs Fotograficzny pt. „Kociewski krajobraz w obiektywie”. 9 grudnia w Sali Kameralnej odbyła się gala rozdania nagród laureatom konkursów.

Taneczne Mikołajki
2015.12.11
-

Z okazji Mikołajek grupa taneczna TeenagDance zorganizowała dla wszystkich uczestników warsztatów taneczne Mikołajki. Każdy uczestnik otrzymał w prezencie czapeczkę mikołajkową. Przedsięwzięcie jest zwieńczeniem projektu, który został zorganizowany przez młodzież z gminy Gniew, która w współpracy z gniewską biblioteką organizuje w każdy poniedziałek warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży z całej gminy.

Znasz tego psa?
2015.12.11
-

W dniu dzisiejszym, 9 grudnia, w Nicponii, funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania (GCR) znaleźli psa. Osoby, które rozpoznają czworonoga, bądź chętne by były go przygarnąć, proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.

Obwieszczenie Dyrektora RZGW w Gdańsku
2015.12.10
-

Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku, zawiadamia o sporządzeniu i poddaniu do publicznej wiadomości projektu Planu przeciwdziałania skutkom suszy w regionie wodnym Dolnej Wisły wraz ze wskazaniem obszarów najbardziej narażonych na jej skutki. W celu zapewnienia możliwości udziału społeczeństwa Dyrektor RZGW w Gdańsku zaprasza wszystkich zainteresowanych do aktywnego uczestnictwa i włączenia się w prace nad tym dokumentem.

Weź udział w konkursach
2015.12.10
-

Pragniemy poinformować o możliwości wzięcia udziału w otwartych konkursach ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Tczewskiego w zakresie rozwoju kultury w powiecie tczewskim oraz w zakresie edukacji ekologicznej i działań proekologicznych w okresie od 1 marca 2016 r. do 31 grudnia 2016 r. Termin składania ofert upływa w dniu 12 stycznia 2016 r. godz. 15:00.

Bezdomne zwierzęta odwiedził Święty Mikołaj
2015.12.10
-

Zima, to najtrudniejszy okres dla bezdomnych zwierząt. Czasem wystarczy drobiazg, aby obudzić radość w ich sercach – smakołyk, kostka, ciepły kocyk czy zabawka sprawiają, że pies czy kot zapominają, choć na chwilę o schroniskowej rzeczywistości. Dlatego też, 8 grudnia do tczewskiego schroniska dotarły wszystkie te rzeczy, które udało się uzbierać w trakcie akcji prowadzonej przez gniewskie gimnazjum.

Pożegnanie wielkiego regionalisty
2015.12.10
-

Ludzie, których kochamy, zostają na zawsze, bo zostawili ślady w naszych sercach. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w tak bolesnej dla nas chwili dzielili z nami smutek i żal, uczestniczyli we mszy św., pogrzebie i odprowadzili na miejsce wiecznego spoczynku śp. Jana Ejankowskiego.

Turniej o Puchar Dyrektora GOS w Gniewie
2015.12.10
-

W dniach 28 listopada oraz 5 grudnia br. na gniewskim orliku rozegrano Turniej o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie. W wydarzeniu wzięło udział 5 drużyn z roczników 1999-2002.I miejsce zajęła drużyna Królewscy Gniew. Gratulujemy.

Mikołajki na sportowo
2015.12.10
-

Dnia 6 grudnia już po raz trzeci rodzice zorganizowali turniej Mikołajkowy dla dzieci z KS MEWA Gniew. W programie był turniej piłki nożnej dzieci kontra tatusiowie, wyścigi mikołajów, tor przeszkód. Rodzice upiekli pyszne domowe ciasta i przynieśli słodkości. Wszyscy świetnie się bawili, integrowali się i spalali kalorie podczas potyczek rodzinnych.

Krzysztof Tyda zwycięzcą II Memoriału im. Rajmunda Kirszensteina
2015.12.10
-

21 zawodników stawiło się na II Memoriał im. Rajmunda Kirszenstein oraz XVII Indywidualne Szachowe Mistrzostwa Kociewia, które odbyły się 6 grudnia br., w Gminnym Ośrodku Sportu w Gniewie. Najlepszym zawodnikiem został Krzysztof Tyda z Gdańska, najlepszą szachistką Małgorzata Wiecka z Gniewa.

Mewa Gniew zwycięzcą VI Turnieju Mikołajkowego
2015.12.10
-

5 grudnia br., w Gminnym Ośrodku Sportu w Gniewie, rozegrano VI Turniej Mikołajkowy Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych. Najlepszą drużyną okazała się Mewa Gniew, a w kategorii młodszej Weber Gniew. Królem strzelców został Maciej Konzorski z Wisły Walichnowy. Podczas rozgrywek zdobył 10 bramek.

„Mikołajkowy festyn rodzinny” w ZSP Gniew
2015.12.10
-

W niedzielę 6 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie odbył się Mikołajkowy Festyn Rodzinny. Było to przedsięwzięcie o charakterze środowiskowym, przeznaczone dla mieszkańców Gniewu i okolic. Zgromadziło wielu rodziców z dziećmi oraz dziadków, dla których społeczność szkoły przygotowała mnóstwo atrakcji. Przybyłych przywitali Śnieżynka i Elf Zapominalski, który trąbką sygnalizował poszczególne etapy zabawy.

Mikołajkowy wyjazd do kina
2015.12.10
-

W poniedziałek 7 grudnia uczniowie i wychowawcy poszczególnych oddziałów Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Tymawie wybrali się do kina Cinema City w Starogardzie Gdańskim na film animowany "Dobry Dinozaur" i film przygodowy "Bella i Sebastian 2". Dzieciom dopisywał dobry humor, a filmy wzruszyły i bawiły.

Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w Badmintonie rozstrzygnięty
2015.12.07
-

Dnia 27 listopada 2015 r. odbył się XVII Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w Badmintonie. W zawodach tych startowali również uczniowie Gimnazjum im. gen. J. Hallera, tworząc reprezentację dziewcząt: Brzóska Magda (II D), Stawicka Anna (II E), Niziołek Kinga (I C), Guzdaj Joanna (III D) i chłopców: Rezmer Dawid (II D), Kapuściński Julian (II E), Wiatrowski Mateusz (II D). Obie drużyny zajęły w tych zmaganiach piąte miejsce. Gratulujemy.

Świąteczne muzeum
2015.12.07
-

Przez dwa dni pracownicy Muzeum Archeologicznego w Gdańsku oddział w Gniewie bawić się będą w Mikołajów i ich pomocników. Dziś (7 grudnia) w specjalnych świątecznych warsztatach udział brali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego, za wyjątkiem przedstawicieli klas 6. Jutro (8 grudnia) na zamkowym dziedzińcu przygotowywać świąteczne stroiki, kartki i pierniki będą uczniowie z Opalenia.

"Czyste powietrze miasta i gminy Gniew – edycja 2015"
2015.12.07
-

Informujemy, że w dniu 9 listopada 2015 r. miasto i gmina Gniew podpisało umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku na dofinansowanie realizacji w 2015 r. zadania pn.: "Czyste powietrze miasta i gminy Gniew – edycja 2015" do kwoty 5 530,00 zł.

Obwieszczenie
2015.12.07
-

Publikujemy obwieszczenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew z dnia 19 listopada 2015 roku o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla dwutorowej napowietrznej linii elektroenergetycznej 400 kV relacji Grudziądz-Pelplin-Gdańsk Przyjaźń na terenie gminy Gniew wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

Informacja dla wolontariuszy
2015.12.07
-

Powiatowa Gala Wolontariatu odbędzie się w tym roku 11 grudnia (piątek) o godzinie 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie. Wolontariusze z terenu gminy Gniew, którzy chcieliby wziąć udział w wydarzeniu, a nie mają jak się tam dostać, zgłaszać mogą chęć udziału w spotkaniu do Referatu Promocji i Informacji Urzędu Miasta i Gminy Gniew (pl. Grunwaldzki 16/17), tel 58 535 40 21 do środy (9 grudnia) do godziny 14.00.

Świąteczne koncertowanie
2015.12.07
-

Atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia nieodłącznie związana jest z chęcią dzielenia się świąteczną piosenką. Z tej okazji chór szkolny Bel Canto zaprasza serdecznie na „Koncert świąteczny”, który odbędzie się 15 grudnia (wtorek) 2015 r. o godz. 16:00 w kościele parafialnym w Opaleniu.

Świąteczna niedziela
2015.12.07
-

Wyjątkowo w tym roku organizowany już od kilku lat Jarmark Świętego Mikołaja przypadł 6 grudnia. W minioną niedzielę, poczuć więc można było prawdziwą mikołajkową atmosferę. Na ulicy Piłsudskiego mieliśmy okazję zakupić wspaniałe ozdoby świąteczne, przygotowane przez rękodzielników nie tylko z naszej gminy. Nie zabrakło również wspaniałych ciast, które jak zawsze, cieszyły się ogromnym powodzeniem.

Zakończenie V Kongresu Kociewskiego
2015.12.07
-

4 grudnia (piątek) 2015 r., w Centrum Kultury "Zamek" w Nowym, odbyło się uroczyste zakończenie V Kongresu Kociewskiego, którego oficjalny program zawierający aż dwadzieścia dwa wydarzenia o niezwykle różnorodnym charakterze, realizowany był na terenie całego Kociewia od 10 lutego br.

Konkurs dla NGO
2015.12.07
-

Od 26 listopada do 14 grudnia 2015 roku organizacje pozarządowe mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów, ukierunkowanych na zwiększenie zatrudnienia osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, w tym osób z niepełnosprawnościami.

Mikołajki w gniewskim przedszkolu
2015.12.07
-

Mikołajki mogą być jak z bajki, dlatego 4 grudnia nasze Przedszkole odwiedził długo wyczekiwany gość - Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci i nie tylko one z wielkim utęsknieniem wyczekiwały tej magicznej daty. Już od samiutkiego ranka na naszych milusińskich czekała baśniowa, świąteczna sceneria, a sam Święty już z daleka witał wszystkich serdecznie. Dzieci były bardzo zaskoczone a na ich twarzach malował się cień niedowierzania, a zarazem wielka radość.

Kolejna wizyta św. Mikołaja
2015.12.07
-

W piątek 4 grudnia do Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Tymawie zawitał Święty Mikołaj. Jego przybycie sprawiło wielką radość wszystkim uczniom oraz nauczycielom. Oprócz słodkich upominków, którymi obdarował wszystkie dzieci i pracowników szkoły, Mikołaj podarował im piękną, pachnącą lasem choinkę, przy której będą śpiewać kolędy w czasie szkolnej wigilii.

Dzień Wolontariusza w Opaleniu
2015.12.07
-

"Zapalone dzieci" to nazwa projektu, który swój finał miał 5 grudnia, w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza. Były nagrody, podziękowania i dwa spektakle. Opaleńska młodzież przygotowała dla gości teatr cienia "Fabryka marzeń" i pokaz fireshow.

Spotkanie z Mikołajem
2015.12.07
-

Grudzień to magiczny miesiąc... 4 grudnia, ku niespodziance maluszków, w Przedszkolu Niepublicznym 'Bajeczna Kraina' pojawił się św. Mikołaj. Radość przedszkolaków była wielka, ich oczy promieniały w wyczekiwaniu na prezenty.

Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert
2015.12.04
-

Informujemy, że rozstrzygnięty został konkurs na powierzenie realizacji następującego zadania publicznego Gminy Gniew: „Popularyzacja idei wolontariatu poprzez organizację Gniewskiej Gali Wolontariatu w grudniu 2015 r.” ogłoszony w dniu 6 listopada br. na podstawie przepisów ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Spotkanie
2015.12.04
-

Veolia Północ Sp. z o. o. w porozumieniu z Burmistrzem Miasta i Gminy Gniew zapraszają mieszkańców na spotkanie w dniu 10 grudnia 2015 r. o godz. 17:30, które odbędzie się w sali Kameralnej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gniewie Pl. Grunwaldzki 16/17 w sprawie: Możliwości przyłączenia budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.