Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności

Patron wskaże im drogę

2016.10.20
Patron wskaże im drogę

Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko został patronem szkoły podstawowej w Piasecznie w 2010 r. Od tego czasu każdego roku dzieci wraz ze swoimi nauczycielami obchodzą święto swojej placówki przypominając postać patrona.

Jaś i Małgosia

2016.10.20
Jaś i Małgosia

Wrocławski Teatr zaprosił najmłodsze klasy z Zespołu Szkół w Opaleniu do kinoteatru w Kwidzynie na pełną czaru, emocji i wspólnej zabawy opowieść o Jasiu i Małgosi. Spektakl odbył się w minioną środę, 19 października.

Wycieczka gimnazjalistów do Gdańska

2016.10.20
Wyjazd na gdański Stadion

Dnia 19 października miał miejsce wyjazd klas I a i II e z Gimnazjum w Gniewie do Gdańska. Uczniowie zwiedzili najpierw Stadion Energa. Przewodnik oprowadził młodzież po strefie zawodników: szatni, sali konferencyjnej, w której przed i po meczach występują trenerzy drużyn, kaplicy stadionowej i strefy mixed zone, czyli miejsca z którego zawodnicy wychodzą na boisko.

Oferta pracy - laborant

2016.10.20
Oferta pracy - laborant

Zakład Produkcji Kruszyw w Gniewie poszukuje osoby na stanowisko Laborant (umowa na zastępstwo). Szukają osoby o wykształceniu minimum średnim. Mile widziane kierunki chemiczne lub pokrewne.   

Zajęcia teatralne w Opaleniu

2016.10.20
Zajęcia teatralne w Opaleniu

Dom Kultury w Opaleniu serdecznie zaprasza dzieci i młodzież szkolną do uczestnictwa w zajęciach teatralnych. Zapisy chętnych osób do dnia 21 października u Pani Barbary Rajkowskiej.

Smaki dojrzałego lata

2016.10.19
Smaki dojrzałego lata

Pomimo jesiennej aury w towarzystwie słuchaczy Gniewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Gniewie nie trudno jest ponownie zasmakować lata, bowiem dzisiaj, tj. 19 października razem z nimi lato uchwycili słuchacze zaprzyjaźnionego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Pelplina, Klub Emeryta z Morzeszczyna, członkowie Koła Gospodyń Wiejskich w Nicponi oraz Aktywni na Plus. Zapraszamy do fotorelacji.

Sesja Rady Miejskiej

2016.10.19
Sesja Rady Miejskiej

26 października 2016 r. (środa) o godz. 11.00 w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie ul. Kościuszki 6 odbędzie się XXV Sesja Rady Miejskiej w Gniewie.

Brak wody w Kursztynie

2016.10.19
Brak wody w Kursztynie

Informujemy, że w dniu dzisiejszym, tj. 19.10.2016 doszło do awarii sieci wodociągowej w Kursztynie. W związku z tym, do czasu usunięcia awarii, mieszkańcy tej miejscowości będą bez wody.

Razem "Tworzymy Piękno"

2016.10.19
Razem "Tworzymy Piękno"

,,Piękno rzeczy śmiertelnych mija, lecz nie piękno sztuki.”Przekonana o prawdzie zawartych w słowach Leonardo da Vinci, Jadwiga Mielke dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gniewie, serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu tczewskiego do udziału w konkursach IX edycji cyklu ,,Tworzymy Piękno’’. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursów.

Wyniki 8 kolejki sezonu piłkarskiego

2016.10.19
Wyniki 8 kolejki sezonu piłkarskiego

W miniony weekend rozegrana została 8 kolejka sezonu piłkarskiego 2016/2017. Keramzyt Szprudowo uległ 2:3 Relaxowi Ryjewo. Drużyna Keramzytu w tabeli aktualnie zajmuje 8 m-ce, ma na koncie 10 pkt. Sobieski Gniew uległ drużynie Spójnia Sadlinki 1:3 . W tabeli zajmuje 14 pozycję, ma na koncie 1 pkt.

Informacja dla interesantów

2016.10.18
Informacja dla interesantów

Uprzejmie informujemy, że środa, 19 października br. nie będzie dniem przyjęć interesantów przez Panią Burmistrz z powodu wyjazdu służbowego. Za niedogodności przepraszamy.

O funduszach europejskich

2016.10.18
O funduszach europejskich

Dnia 17 października w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Nakręceni na pomoc

2016.10.18
Nakręceni na pomoc

Każdy z nas słyszał o akcji zbierania plastikowych nakrętek. Tym razem gromadząc je możemy pomóc konkretnej osobie, Ireneuszowi Osińskiemu z Gniewu. Mężczyzna potrzebuje wsparcia na rehabilitację, która jest mu niezbędna, aby mógł samodzielnie funkcjonować. Miejsca, w których zostawiać można nakrętki dla Ireneusza to: biuro Referatu Promocji i Informacji UMiG Gniew, Szkoła Podstawowa w Gniewie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie, Bar Zamkowa, Pizzeria CK, Pracownia Orange i Bar Podzamcze.

Modlitwa w intencji zmarłych samorządowców

2016.10.18
Modlitwa w intencji zmarłych samorządowców

W czwartek, 13 października minął rok od śmierci śp. Wojciecha Szulca, Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Gniew. Pamiętamy o Nim, jak o innych Pracownikach Samorządu Gminy Gniew, którzy odeszli już do wieczności. Dlatego też zapraszamy na mszę świętą w intencji Zmarłego i pozostałych pracowników gniewskiego magistratu, która odbędzie się 22 października o godz. 18.00 w kościele pw. św. Mikołaja w Gniewie.

Policjanci w przedszkolu

2016.10.18
Policjanci w przedszkolu

Dnia 12 października, Przedszkole w Gniewie gościło funkcjonariuszy gniewskiego Komisariatu Policji. Dzięki takim lekcjom, dzieci już od najmłodszych lat zapoznawane są z zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa.

Konkurs NEONET

2016.10.18
Konkurs NEONET

Konkurs z atrakcyjnymi nagrodami, bony zakupowe dla pierwszych 60 osób, pokazy kulinarne, promocje i obniżki cen na cały asortyment – to wszystko czeka na klientów, którzy 20 października przybędą na Wielkie Otwarcie NEONET w Tczewie. Po krótkiej przerwie salon NEONET wznawia działalność w tym mieście, w całkiem nowej lokalizacji, w budynku Kaufland przy ulicy Kwiatowej. Start imprezy – już o godzinie 9:00!

Ślubujemy!

2016.10.18
Ślubujemy!

Dzisiejszy ranek był bardzo ważny dla pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Polskim Gronowie. Odbyło się bowiem pasowanie, które niewątpliwie wszystkie maluchy zapamiętają na długo. Z chwilą mianowania, ośmioro rozweselonych dzieci rozpoczęło swoją długą przygodę ze szkołą.

Ważne dla rolników

2016.10.18
Ważne dla rolników

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 w terminie od 29 września 2016 r. do dnia 28 października 2016 r.

Złote jubileusze

2016.10.18
Złote jubileusze

Trzy pary małżeńskie doczekały Złotych Godów. Pięćdziesiątą rocznicę ślubu obchodzili Państwo Urszula i Augustyn Rąbała z Gniewu, Państwo Agnieszka i Zygmunt Czarneccy z Półwsi oraz Państwo Barbara i Edmund Rulewscy z Rakowca. Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalami "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie". Aktu dekoracji dokonała Burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska. Były z serca płynące życzenia i kwiaty. W miłej atmosferze wspominano minione lata. Drogim Jubilatom życzymy w zdrowiu doczekania Diamentowych Godów.

Gminna Gimnazjada w Badmintonie

2016.10.18
Gminna Gimnazjada w Badmintonie

W poniedziałek, 17 października do rywalizacji na poziomie gminy przystąpili badmintoniści z Zespołu Szkół w Opaleniu oraz Gimnazjum w Gniewie. Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach: chłopców i dziewcząt. Mistrzostwa Gminy rozgrywano do trzech wygranych pojedynków, każdy pojedynek do dwóch wygranych setów, do 11 punktów. Zobacz, kto reprezentować będzie naszą gminę na zawodach szczebla powiatowego, które odbędą się 27 października w Gniewie.

Żelazne Gody

2016.10.18
Żelazne Gody

Państwo Teresa i Aleksander Fitzek z Gniewu obchodzili piękny Jubileusz 65-lecia małżeństwa czyli Żelazne Gody. Jubilatów odwiedziła Burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska z serdecznymi życzeniami i pięknym koszem kwiatów. Sympatycznym Jubilatom życzymy w zdrowiu doczekania Kamiennych Godów.

Dzień Papieski

2016.10.17
Dzień Papieski

W niedzielę, 16 października 2016 r. z okazji Dnia Papieskiego młodzież ZSP Gniew zaprezentowała w gniewskim kościele program słowno - muzyczny. Dzień Papieski obchodzony jest w tym roku pod hasłem "Bądźcie świadkami miłosierdzia". Dlatego też w przygotowanym przez uczniów programie znalazły się informacje na temat miłości bliźniego, sensu pozostawania miłosiernym oraz konieczności szukania właściwych autorytetów.

Ktoś ma ochotę na wspólne strzelanie?

2016.10.17
Ktoś ma ochotę na wspólne strzelanie?

W imieniu Patryka Pokorskiego, serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników strzelectwa oraz tych, którzy chcieliby spróbować swoich umiejętności, do strzelnicy. Na miejscu możesz postrzelać z łuku, muszkietu, karabinu pneumatycznego oraz broni gazowej. Otwarte dzisiaj od 17:00 do 18:00. Strzelanie z łuku jedyne 5 zł za godzinę.

Jakub Szmit zwycięzcą Wielkiej Maciejewskiej

2016.10.17
Jakub Szmit zwycięzcą Wielkiej Maciejewskiej

Miłośnicy koni i dobrej zabawy, po raz czwarty, spotkali się w Opaleniu na dorocznej imprezie Hubertus - Baranus, która odbyła się w sobotę, 15 października. 36 konnych uczestniczyło w gonitwach za lisem, Wielkiej Maciejewskiej oraz Baranusie. Tegorocznym laureatem Wielkiej Maciejewskiej został Jakub Szmit, który bezbłędnie pokonał około 300-metrowy tor w czasie 28,51 s.

Dzień seniorów

2016.10.17
Dzień seniorów

Dnia 15 października 2016, jak co roku, Klub Seniora – Wesoła Jesień obchodził swoje święto. W Dniu Seniora nie zabrakło chętnych uczestników. Ulubione upominki sfinansowano ze środków Gminy Gniew w ramach projektu "Gniewski Fundusz Minigrantów 2016" realizowany przez Stowarzyszenie CAG.

Gminne zawody w piłkę nożną halową

2016.10.17
-

W środę, 12 października, w hali Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Gniew w halową piłkę nożną. Do rywalizacji przystąpiły 4 zespoły: ZS Opalenie, Szkoła Podstawowa w Polskim Gronowie, Szkoła Podstawowa z Gogolewa oraz gospodarze SP Gniew.

Zmiana przepisów zgłaszania trzody chlewnej

2016.10.17
Zmiana przepisów zgłaszania trzody chlewnej

Pod koniec września zmieniły się przepisy dotyczące zgłaszania znakowania i przemieszczeń trzody chlewnej. Obrót zwierzętami nieoznakowanymi jest niezgodny z prawem. Posiadacz ma obowiązek znakowania zwierząt gospodarskich.

Tczewska Liga Piłki Siatkowej Dziewcząt

2016.10.17
Tczewska Liga Piłki Siatkowej Dziewcząt

W sobotę, 8 października br. w sali Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie zainaugurowano rozgrywki III Edycji Tczewskiej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt. Do Ligi zgłosiło się 12 zespołów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne i gimnazjalne z terenu miasta Tczewa oraz powiatu tczewskiego, a nawet dwie drużyny z województwa warmińsko-mazurskiego.

Dzień Nauczyciela w Polskim Gronowie

2016.10.17
Dzień Nauczyciela w Polskim Gronowie

W poprzednim tygodniu we wszystkich szkołach obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. O tej uroczystości nie zapomniano również w Szkole Podstawowej w Polskim Gronowie. Korzystając z okazji, uczniowie podziękowali swoim nauczycielom za trud i pracę włożoną w ich nauczanie. Całość przypieczętowało piękne przedstawienie z udziałem dzieci.

Zapraszamy do udziału w pracach komisji konkursowej ds. oceny ofert konkursowych

2016.10.17
Zapraszamy do udziału w pracach komisji konkursowej ds. oceny ofert konkursowych

W związku z ogłoszonym 7 października otwartym konkursem ofert, na powierzenie realizacji zadania publicznego Gminy Gniew pn. „Popularyzacja idei wolontariatu poprzez organizację Gniewskiej Gali Wolontariatu w grudniu 2016 r.”, zapraszamy zainteresowane organizacje pozarządowe do zgłaszania kandydatów, będących przedstawicielami organizacji pozarządowych, do Komisji konkursowej, która dokona oceny merytorycznej i finansowej złożonych ofert w ramach ww. konkursu.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.