Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Darmowy maraton fitness
2016.02.05
-

W zdrowym ciele zdrowy duch! Przyjdź i naładuj się pozytywną energią. Jedyne co musisz zrobić  to zabrać wygodne obuwie sportowe, strój i matę. Oprócz  dawki zdrowych ćwiczeń, masz szansę na nagrody, ponieważ w trakcie  maratonu nie zabraknie konkursów z nagrodami. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na darmowy maraton fitness, który odbędzie się 20 lutego w Gniewie. Szczegóły w załączniku.

III Pomorskie Forum Nasienne
2016.02.05
-

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku zaprasza na III Pomorskie Forum Nasienne, które odbędzie się 22 lutego 2016 r. o godz. 9.00 w sali konferencyjnej im. Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie. Szczegóły w załączniku.

Nowe władze LOT Kociewie
2016.02.05
-

2 lutego br. to bardzo ważny dzień dla Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE - koniec kadencji i wybór nowych władz stowarzyszenia. Walne Sprawozdawczo-Wyborcze odbyło się w Starogardzie Gdańskim. Poprowadził je Prezes Zarządu Leszek Burczyk. Przedstawiono syntetyczne sprawozdania z działalności Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej w mijającej, trzeciej kadencji (2012-2015).

Miejcie dziś wesołe minki, bo są przecież Walentynki
2016.02.05
-

W czwartek, 4 lutego, w Gimnazjum im. gen. J. Hallera w Gniewie, zrealizowano projekt edukacyjny z okazji Dnia Zakochanych pod hasłem ”Miejcie dziś wesołe minki, bo są przecież Walentynki!”. Głównym celem tego przedsięwzięcia było m.in.: kultywowanie tradycji i zwyczajów różnych narodów, prezentacja osiągnięć artystycznych uczniów oraz integracja całej społeczności szkolnej poprzez wspólny udział w zabawie.

Diamentowe Gody
2016.02.04
-

W Urzędzie Stanu Cywilnego gościliśmy Państwa Reginę i Edwarda Erdanowskich z Jaźwisk, którzy przeżyli razem 60 lat i tym samym doczekali Diamentowych Godów. Jubilaci wychowali czworo dzieci, doczekali się dziewięciorga wnuków i siedmiu prawnuków. Otoczeni kochającą rodziną, tryskają energią i radością.

„Królewscy Gniew” na podium
2016.02.04
-

W niedzielę, 10 stycznia w hali Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie rozegrano ostatnią turę rozgrywek „Młodzieżowej ligi piłki nożnej halowej”. W zawodach wystartowało siedem zespołów powiatu tczewskiego i starogardzkiego. Łącznie około osiemdziesięciu zawodników uczestniczyło w cyklicznych rozgrywkach piłki nożnej halowej. W ostatecznej kwalifikacji „Królewscy Gniew” zajęli drugie miejsce. Gratulujemy.

Marzenia się spełniają, tylko mocno w nie wierz
2016.02.03
-

Z takim hasłem Smerfy z Przedszkola "Bajeczna Kraina" rozpoczęły swój piątkowy dzień w przedszkolu. Tego dnia każdy z maluchów miał na głowie symbol marzeń, a po środku sali stanęło drzewko marzeń. To właśnie na nim dzieci wieszały gwiazdki, na których rysowały swoje marzenia.

Wieści z gniewskiego gimnazjum
2016.02.03
-

Projekty, konkursy, spotkania, to wydarzenia z ostatnich tygodni, jakie miały miejsce w gniewskim gimnazjum. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi wiadomościami. Polecamy również stronę internetową szkoły, gdzie na bieżąco oglądać można zdjęcia z działalności placówki.

Dzień Babci i Dziadka w tymawskiej podstawówce
2016.02.03
-

Gwarno i tłoczno zrobiło się 23 stycznia w Publicznej Szkole Podstawowej w Tymawie. A wszystko to za sprawą licznie przybyłych z okazji ich święta, Babć i Dziadków. Spotkanie rozpoczęła dyrektor placówki Anna Karcz, serdecznie witając przemiłych gości, następnie zaś odbyła się część artystyczna.

FAMA szuka pracowników
2016.02.02
-

Spółka FAMA poszukuje pracowników na stanowiska: ślusarz ,ślusarz (operator stacji prób), handlowiec i spawacz. Szczegółowe informacje o stanowiskach pracy i wymaganiach znajdą Państwo w załącznikach.

Przedszkolaki w muzeum
2016.02.02
-

27 i 28 stycznia dzieci z gniewskiego przedszkola odwiedziły muzeum w Piasecznie, gdzie znajduje się wystawa pluszaków Agaty Jaworskiej oraz wystawa sprzętów gospodarstwa domowego, używanych w przeszłości. Przedszkolaki nie tylko oglądały eksponaty, ale mogły je dotknąć i wypróbować.

Silny wiatr
2016.02.02
-

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni przewiduje wystąpienie silnego wiatru 2 lutego w godz. od 18.00 do 12.00 3 lutego. Wiatr może przybrać prędkość od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu. Najsilniejszy wiatr wystąpi w nocy i nad ranem.

Obwieszczenie Burmistrza
2016.02.01
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, że od 8 lutego do 1 marca w siedzibie urzędu miasta wyłożony zostanie do publicznego wglądu zaktualizowany "Projekt założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla miasta i gminy Gniew". Szczegóły w załączniku.

Gniew-gród nad Wisłą i Wierzycą
2016.02.01
-

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. H. Mrossa zaprasza wszystkich miłośników historii do udziału w konkursie „Gniew-gród nad Wisłą i Wierzycą”. Impreza odbędzie się 2 lutego na zamku w Gniewie. Do wygrania m. in. rowery, tablety, albumy, sprzęt wędkarski i elektroniczny.

XVIII Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini-siatkówce
2016.02.01
-

Koniec stycznia okazał się czasem ciężkich zmagań naszych małych siatkarzy. Zawody dziewcząt w ramach XVIII Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini-siatkówce rozegrano 26 stycznia br. w Pelplinie, natomiast chłopców 29 stycznia br. na hali Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie.

Problemy z telefonami
2016.02.01
-

Z przyczyn niezależnych od pracowników urzędu mogą dziś  (1 lutego 2016 r.) występować w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew problemy ze stacjonarnymi połączeniami telefonicznymi. Za utrudnienia przepraszamy.

Prace remontowe na SUW Ostrowite
2016.02.01
-

Z powodu prac remontowych na stacji uzdatniania wody Ostrowite, 1 lutego w godzinach od 11.00 do 14.00 mogą wystąpić przerwy w dostawie wody dla mieszkańców Ostrowitego, Kolonii Ostrowickiej, Pieniążkowa, Włosienicy oraz Półwsi (Góry). Za utrudnienia przepraszamy.

Bal karnawałowy w przedszkolu w Jeleniu
2016.02.01
-

W piątek, 29 stycznia w przedszkolu w Jeleniu odbył się karnawałowy bal przebierańców. W tym dniu każdy przedszkolak niezwykle przejęty, przekraczał progi przedszkola w bajkowym przebraniu, niezwłocznie rozpoczynając wesołą zabawę i biorąc udział w różnych grach i konkursach.

"Srebrne Pasmo" dla Cantores Minores
2016.02.01
-

25 chórów z całej Polski przyjechało do Chełmna aby zaprezentować się podczas XI Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek, który odbył się 23 stycznia 2016 r. Wśród nich nie zabrakło gniewskiego chóru Cantores Minores, który może poszczycić się niesamowitym osiągnięciem, jakim jest srebrne pasmo. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Warszawska premiera "Błogosławionej winy"
2016.01.29
-

W warszawskim kinie Luna odbyła się premiera filmu "Błogosławiona wina". Nie zabrakło na niej również głównych aktorów - gniewskich rycerzy: Jarosława Struczyńskiego, Krystiana Mroza oraz Michała Rudy. Wśród licznie zgromadzonych gości oraz twórców filmu obecnością swoją zaszczycili eurodeputowany wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki oraz senator RP Grzegorz Bierecki.

Gospodarka Mieszkaniowa gminy Gniew
2016.01.29
-

Publikujemy dane statystyczne dotyczące gospodarki mieszkaniowej gminy Gniew, stan na dzień 31 grudnia 2015 roku, przedstawione przez Przewodniczącą Komisji ds. zasobu mieszkaniowego.

Wzór godny do naśladowania
2016.01.29
-

W środę, 27 stycznia, społeczność gimnazjum w Gniewie uczciła swojego patrona, gen. Józefa Hallera oraz 96. rocznicę powrotu Gniewu do Macierzy. Przybliżono najważniejsze fakty z życia „Błękitnego Generała”. Uczniowie obejrzeli także kilka projektów edukacyjnych, przygotowanych przez drugoklasistów.

Ostatnie zmagania w lidze piłki siatkowej
2016.01.28
-

Zakończyła się faza zasadnicza Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej. W ostatniej odsłonie naszej ligi przed rundą finałową, w której wezmą udział cztery pierwsze drużyny nie brakowało niespodzianek.

Dzień Babci i Dziadka w DPS-ie
2016.01.28
-

22 stycznia reprezentanci grup z Przedszkola w Gniewie odwiedzili Pensjonariuszy miejskiego Domu Pomocy Społecznej. Korzystając z faktu, iż obchodziliśmy święto Babci i Dziadka, przedszkolaki wystąpiły z krótkim programem artystycznym. Śpiewane piosenki, zaprezentowane wiersze oraz złożone życzenia wywołały wielkie wzruszenie i radość u Gospodarzy.

Szprudowo bez wody
2016.01.28
-

Spółka Inwest-Kom w Gniewie informuje, iż dzisiaj doszło do awarii wodociągu w Szprudowie. W związku z tym nastąpi nieplanowana przerwa w dostawie wody dla mieszkańców wsi w godzinach 11.00- 16.00.

Szkolny kulig
2016.01.28
-

W poniedziałek, 25 stycznia w Publicznej Szkole Podstawowej w Tymawie z inicjatywy Rady Rodziców odbył się kulig. Już od samego rana wśród uczniów dało się odczuć radosne oczekiwanie. Dzieci z ogromną chęcią wskakiwały na sanie ciągnięte przez konie. Ich twarze rozjaśniły uśmiechy, słychać było wesołe i radosne okrzyki i piski.

Poznać przeszłość, zrozumieć teraźniejszość
2016.01.28
-

W środę 27 stycznia Gniew obchodził 96. rocznicę powrotu do Macierzy. W związku z tak ważnym dla miasta wydarzeniem zaproszono mieszkańców na sesję popularno-naukową organizowaną przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie, Odział Kociewski Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Tczewie oraz Koło Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Opaleniu.

Naszym Kochanym Dziadkom
2016.01.28
-

Pod takim hasłem 22 stycznia w Publicznej Szkole Podstawowej SPSK w Gogolewie odbyła się piękna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się w świetlicy wiejskiej, aby podziwiać występy swoich wnucząt.

Ważne dla przedsiębiorców posiadających zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych
2016.01.28
-

Zgodnie z art. 18, ust. 10 pkt 5, ust. 11 oraz ust. 12 pkt 5 Ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. z 2015r., poz. 1286 j.t.) przypominamy wszystkim przedsiębiorcom posiadającym zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, że do końca stycznia 2016 r. należy złożyć oświadczenie o wartości sprzedaży napojów alkoholowych za rok 2015.

Gniewianin na olimpiadzie matematycznej
2016.01.28
-

16 stycznia uczeń gniewskiego gimnazjum Dawid Rezmer brał udział w drugim etapie Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów. Ponad dziewięćdziesięciu najlepszych matematyków z województwa pomorskiego rywalizowało w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni. Gimnazjaliści mieli do rozwiązania pięć zadań w ciągu trzech godzin. Dawid godnie reprezentował miejscową placówkę, za co dyrekcja szkoły i brać nauczycielska serdecznie dziękuje. Gratulujemy startu w zawodach!

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.