Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności

Wystawa w piaseckim muzeum

2016.11.18
Wystawa w piaseckim muzeum

Z okazji Roku Henryka Sienkiewicza Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie przygotowało wystawę: Moja przygoda z Sienkiewiczem. Bohaterowie „Trylogii” w karykaturze Jacka Frankowskiego. Uroczyste otwarcie wystawy nastąpi w czwartek 24 listopada 2016 roku o godz. 11.00 w Muzeum w Piasecznie.

Gniewskie Spotkania Kameralne

2016.11.18
Gniewskie Spotkania Kameralne

RAATZ'UCHY przyjechały do Gniewu w czwartek 18 listopada. Trio, w składzie Paulina Dołęgowska (obój), Beniamin Baczewski (klarnet), Edyta Baczewska (fagot) wystąpiło w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki.

Przerwa w dostawie wody

2016.11.17
Przerwa w dostawie wody

Jutro, 18 listopada w godzinach od 8.00 do 11.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulic Górny Podmur, Brzozowskiego i Zamkowej. Za utrudnienia przepraszamy!

Ciąg dalszy Gniewskich Spotkań Kameralnych

2016.11.17
Ciąg dalszy Gniewskich Spotkań Kameralnych

Już dziś odbędzie się kolejny czwartkowy koncert. Tym razem wieczór umili trio stroikowe RAATZ'UCHY. W składzie Paulina Dołęgowska - obój, Beniamin Baczewski - klarnet, Edyta Baczewska - fagot. Spotkanie odbędzie się w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki o godz. 19.00. Oczywiście nie jest to ostatni czwartkowy występ, przed nami jeszcze koncert 24 listopada.

Gniewskie uczennice mistrzyniami w badmintonie!

2016.11.16
Gniewskie uczennice mistrzyniami w badmintonie!

Tydzień temu w środę, w hali widowiskowo-sportowej w Gniewie odbyła się XVII Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Badmintonie dla dziewcząt i chłopców. Do turnieju zgłosiło się aż 17 drużyn: z Tczewa, Swarożyna i Gniewu, w tym 9 żeńskich i 8 męskich.

Będą utrudnienia

2016.11.16
Będą utrudnienia

Od godziny 15.00 we wtorek (15 listopada), do godziny 12 w środę (16 listopada) ze względu na asfaltowanie zamknięte zostanie skrzyżowanie ul. 27-stycznia z ul. Sobieskiego. Objazd prowadził będzie przez os. Witosa, ul. Hallera, ul. Czyżewskiego i ul. Kopernika. Wykonawca robót przeprasza za utrudnienia.

Trzy razy mistrzostwo

2016.11.16
Trzy razy mistrzostwo

W miniony wtorek, Hala Widowiskowo – Sportowa w Gniewie była gospodarzem zawodów powiatowych w Tenisie Stołowym. Rywalizacja prowadzona była w czterech kategoriach, Szkół Podstawowych dziewcząt i chłopców oraz Gimnazjum dziewcząt i chłopców. Zawody zostały zorganizowane przez PCS Tczew przy współudziale SZS i GOS w Gniewie. Mistrzostwa Powiatu rozgrywano do trzech wygranych pojedynków, każdy pojedynek do trzech wygranych setów, do 11 punktów.

W hołdzie ojczyźnie

2016.11.16
W hołdzie ojczyźnie

W przeddzień głównych uroczystości związanych z 98 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, w Szkole Podstawowej w Gniewie również uczczono to święto. Uroczysty apel przygotowała klasa IV B pod kierunkiem wychowawczyni H. Pietrusińskiej.

Polska - moja ojczyzna

2016.11.16
Polska - moja ojczyzna

11 listopada 2016 roku obchodzono 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli.

Czym jest tolerancja?

2016.11.16
Czym jest tolerancja?

Czym jest tolerancja? Stanisław Sojka stara się wyjaśnić znaczenie tego słowa w utworze muzycznym pod tym samym tytułem. Jego piosenka rozpoczyna się od słów: „Dlaczego nie mówimy o tym co nas boli otwarcie. Budować ściany wokół siebie marna sztuka. Wrażliwe słowo, czuły dotyk wystarczy…”

Gmina Gniew otrzyma środki na edukację przedszkolną

2016.11.16
Gmina Gniew otrzyma środki na edukację przedszkolną

Miło nam poinformować, że projekt Gminy Gniew pn. „Mistrz Przedszkolak” został pozytywnie rozpatrzony i wybrany do dofinansowania, w ramach konkursu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO 2014-2020. Kwota dofinansowania wynosi 406 470 złotych. Środki przeznaczone zostaną na zwiększenie miejsc przedszkolnych w Zespole Szkół im. J. Czyżewskiego w Opaleniu.

Warsztaty poetycko-plastyczne

2016.11.15
Warsztaty poetycko-plastyczne

W ramach projektu „Wieczorne spotkania z poezją” serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach poetycko-plastycznych, które odbędą się 18 listopada (piątek) o godz. 16.00 w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Aktywnych Gniewie pl. Grunwaldzki 45, 83-140 Gniew.

Prośba o nieparkowanie

2016.11.15
Prośba o nieparkowanie

Wykonawca robót rewitalizacyjnych na terenie starego miasta w Gniewie, firma WIMAR, zwraca się z prośbą o nieparkowanie na pierzei północnej (na wprost wejścia do Urzędu Miasta i Gminy Gniew) od poniedziałku, 14 listopada. Mają tam rozpocząć się prace, które zakończyć się powinny do końca listopada. Za utrudnienia pracownicy firmy przepraszają.

Bajeczna Kraina stawia na rozwój

2016.11.15
Bajeczna Kraina stawia na rozwój

Przedszkole Niepubliczne „Bajeczna Kraina” w Gniewie, zakwalifikowało się do otrzymania dofinansowania w ramach Działania 3.01 – Edukacja przedszkolna RPO Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Celem projektu „W Bajecznej Krainie Twój Maluch się rozwinie!” jest przyczynienie się do zwiększenia liczby trwałych miejsc edukacji przedszkolnej oraz do wysokiej jakości edukacji prowadzonej w placówce.

Jesień w sadzie

2016.11.15
Jesień w sadzie

W miniony piątek, Szkoła Podstawowa w Gniewie gościła dzieci z przedszkola, które przyszły na zaproszenie kółka teatralnego, aby obejrzeć przedstawienie "Jesień w sadzie". Publiczność z zaciekawieniem obejrzała spektakl, który w wesołych scenkach i piosenkach, opowiadał o zdrowym odżywianiu, owocach i witaminach.

Uprawa maku i konopii włóknistych

2016.11.14
Uprawa maku i konopii włóknistych

Zgłaszanie danych do uchwały Sejmiku Województwa Pomorskiego w sprawie określenia ogólnej powierzchni przeznaczonej pod uprawę maku i konopi włóknistych oraz rejonizacji tych upraw w 2017 roku.

Oferta pracy - animator lokalny

2016.11.14
Oferta pracy - animator lokalny

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Dobra Robota poszukuje Animatorów i Animatorek Lokalnych. Do ich obowiązków będzie należało tworzenie dobrego klimatu i rozwój ekonomii społecznej, wsparcie podmiotów ekonomii społecznej oraz upowszechnianie i promocja produktów i usług PES na terenie działania naszego Ośrodka Wsparcia.

Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt

2016.11.14
Turniej Piłki SIatkowej Dziewcząt

W minioną niedzielę, w budynku Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych i Licealnych, którego organizatorem była Grupa Nieformalna Miłośników Piłki Siatkowej "SIATKARSKO MOCNI".

Polska Liga "Baśki"

2016.11.14
Polska Liga "Baśki"

Po 20 kolejkach ligowych, Mistrzem Polski w polskiej lidze "Baśki" w sezonie 2016 został Henryk Fierka z drużyny Borucino I. Natomiast drużynowe mistrzostwo Polski zdobył "Hotel Zamek Gniew" w składzie: Kazimierz Rajski, Kazimierz Dąbrowski, Edmund Kaliszewski i Grzegorz Dąbrowski.

Gniewska Parada Niepodległości

2016.11.14
Gniewska Parada Niepodległości

Szósta Gniewska Parada Niepodległości już za nami. Po raz kolejny mieszkańcy naszej gminy pokazali jak powinno się w sposób patriotyczny obchodzić to święto. Była uroczysta msza święta, złożenie kwiatów pod pomnikiem pomordowanych, wspólny pochód i oczywiście sztuczne ognie.

Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn

2016.11.14
Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn

Turniej piłki siatkowej, który odbył się w gniewskiej Hali Widowiskowo – Sportowej w rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę wpisuje się już w tradycję naszego miasta. W tym roku odbył się on po raz dziesiąty. Do turnieju zgłosiło się 9 drużyn: ze Starogardu Gdańskiego, Nowego, Sztumu, Pelplina i Gniewa.

Piękno Trzeciego Wieku w obiektywie

2016.11.14
Piękno Trzeciego Wieku w obiektywie

Uczniowie z Gimnazjum w Gniewie realizują projekt "Piękno Trzeciego Wieku w obiektywie". Ma on na celu pokazanie starości i jego piękna w obiektywnie. Sesja zdjęciowa odbyła się 25 października w ArtymaStudio u Państwa Agnieszki i Przemysława Dorotyn. Przedsięwzięcie dofinansowano w ramach realizacji zadania publicznego Upowszechniania Kultury na terenie Miasta i Gminy Gniew przez Stowarzyszenie CAG Gniew.

Obchody Święta Niepodległości

2016.11.14
Obchody Święta Niepodległości

W przeddzień Święta Niepodległości uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Polskim Gronowie zebrali się na świetlicy, aby uczcić tę ważną dla naszego kraju rocznicę. Występ przygotowali uczniowie klasy VI i II pod kierownictwem Pani Agaty Guz, nauczycielki historii i społeczeństwa.

I Lokalne Forum Międzysektorowe

2016.11.14
I Lokalne Forum Międzysektorowe

Forum Inicjowania wraz z Fundacją Pokolenia i Domem Przedsiębiorcy w Tczewie mają zaszczyt zaprosić na I Lokalne Forum Międzysektorowe, które odbędzie się 15 listopada 2016 o godz. 10:00 w Domu Przedsiębiorcy w Tczewie. Tematem Forum będzie budowanie partnerstw lokalnych i zmienianie swego otoczenia. Buduj lokalne partnerstwo i zmieniaj swoje otoczenie!

To już jutro!

2016.11.11
To już jutro!

Już jutro odbędzie się Gniewskie Święto Niepodległości. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w obchodach.

Przed nami 12 kolejka sezonu piłkarskiego 2016/2017

2016.11.11
Przed nami 12 kolejka sezonu piłkarskiego 2016/2017

Kolejny weekend to następna szansa na punkty w klasyfikacji grupowej. Przed nami trzy mecze i to na boisku w Gniewie. To przedostatnia kolejka w rundzie jesiennej. Sobieski Gniew, na własnym boisku, spotka się z drużyną Powiśle Stary Targ, natomiast Keramzyt Szprudowo, również przed własną publicznością, zagra ze z Świtem Radostowo.

2 Gniewskie Forum Organizacji Pozarządowych

2016.11.10
2 Gniewskie Forum Organizacji Pozarządowych

We wtorek, 8 listopada, w sali kameralnej gniewskiej biblioteki zebrali się przedstawiciele organizacji pozarządowych, grup nieformalnych działających na terenie naszej gminy oraz przedstawiciele samorządu. Licznie zebrana grupa wybrała m.in. Gniewską Radę Organizacji Pozarządowych.

Remont nawierzchni

2016.11.10
Remont nawierzchni

GDDKiA 0/Gdańsk, Rejon w Tczewie, informuje o rozpoczęciu prac związanych z wielopowierzchniowym remontem nawierzchni drogi krajowej nr 91 w miejscowości Szprudowo w km od 65+700 do km 67+385. Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. w Starogardzie Gdańskim.

Zostań wolontariuszem WOŚP

2016.11.10
Zostań wolontariuszem WOŚP

Jeśli chcesz kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to właśnie ruszyły zapisy. Aby zostać wolontariuszem należy zgłosić się do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gniewie do  17 listopada po odbiór karty wolontariusza. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wspólnego kwestowania. 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 15 stycznia 2017 roku. Temat jubileuszowej akcji WOŚP nosi tytuł: Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

KS Sobieski poszukuje wolontariusza

2016.11.10
KS Sobieski poszukuje wolontariusza

KS Sobieski szuka zaangażowanego i pełnego zapału wolontariusza do nagrywania i fotografowania meczy. Klub zapewnia niezbędny do pracy sprzęt. Nr tel. 885 - 821 - 269.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.