Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Przedszkolaki uwielbiają wycieczki do kina
2015.12.11
-

7 grudnia dzieci ze starszych grup wybrały się na wycieczkę do kina 3D w Kwidzynie na bajkę pt. „Dobry dinozaur”. Tego dnia od samego rana panowała w przedszkolu radosna atmosfera, ponieważ podekscytowani przedszkolacy nie mogli doczekać się godziny wyjazdu. Już podczas drogi toczyły się rozmowy na temat bajeczki.

Warsztaty plastyczne
2015.12.11
-

18 listopada w świetlicy Domu Pomocy Społecznej w Gniewie odbyły się warsztaty plastyczne z udziałem przedszkolaków, słuchaczy Uniwersytetu III wieku i pensjonariuszy DPS-u. Tematem warsztatów była tematyka kociewska. W miłej, ciepłej atmosferze przedszkolaki z pomocą seniorów za pomocą różnorodnych technik wykonały prawdziwe dzieła sztuki - efekt końcowy był zdumiewający.

Odbiór odpadów w okresie świątecznym
2015.12.11
-

Sita Północ informuje, że z powodu Świąt Bożego Narodzenia odbiór odpadów komunalnych od podmiotów, które mają podpisane indywidualne umowy z tą firmą, zamiast 25 grudnia 2015 r. nastąpi w dniu 28 grudnia 2015 r.; oraz zamiast  1 stycznia 2016 r. nastąpi 31 grudnia 2015 r. Zakład za utrudnienia przeprasza mieszkańców Miasta i Gminy Gniew.

To ostatnie dni, by zdobyć grant z Kulczyk Foundation
2015.12.11
-

Najlepsze pomysły infrastrukturalne lub dotyczące przedsiębiorczości mogę liczyć na wsparcie Kulczyk Foundation. Konkurs grantowy przeznaczony jest m.in. dla organizacji, instytucji, szkół, zrzeszeń, czy firm. Ostateczny termin składania wniosków upływa 31 grudnia o godz. 23.59. Jest o co walczyć, gdyż chodzi o kwoty do 25 tys. zł.

Mikołaj uczył dzieci segregować śmieci
2015.12.11
-

W dniu 6.12.2015 r. w sołectwie Kolonia Ostrowicka odbyło się Spotkanie Mikołajkowe. Uczestniczyło w nim łącznie ok. 60 osób - dzieci wraz z opiekunami. Podczas imprezy wpleciono elementy kampanii edukacyjnej na temat prawidłowej segregacji odpadów, mającej za zadanie podnoszenie świadomości mieszkańców i zwiększenie zaangażowania w segregację.

Zabawa św. Andrzeja w PSP SPSK w Tymawie
2015.12.11
-

22 listopada w PSP SPSK w Tymawie odbyła się zabawa św. Andrzeja. Wydarzenie to poprowadził: DJ Cube i DJ Arturo. Samorząd Szkolny przygotował wróżby andrzejkowe i niespodzianki. Odbył się również konkurs tańca nowoczesnego.

Świąteczne przedstawienie
2015.12.11
-

Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami z Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Tymawie wybrały się w środę 8 grudnia na przedstawienie pod tytułem ,,Zamieszanie ze świętami’’, które wystawione zostało w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie.

Chór Cantores Minores powalczy o nagrody
2015.12.11
-

Chór Cantores Minores zaprasza 11 grudnia br. na 1. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Adwentowej i Świątecznej w Sopocie. Wstęp na przesłuchania i koncerty jest wolny.

Mikołajki dla Bartka w gniewskim gimnazjum
2015.12.11
-

7 grudnia br., w gniewskim gimnazjum odbył się Kiermasz Mikołajkowy dla Bartka. Placówkę odwiedził także sam św. Mikołaj. Uczniowie, jak i nauczyciele, pamiętali o świątecznych przebraniach. Wyłoniono zwycięzców konkursów przygotowanych specjalnie na ten dzień.

Echa Andrzejek
2015.12.11
-

W ostatnich dniach listopada, tak jak na terenie całej gminy Gniew, również w Kursztynie obchodzono Andrzejki. Nie zabrakło wróżb, miłej atmosfery i oczywiście słodkiego poczęstunku.

Tworzymy Piękno VIII
2015.12.11
-

W tym roku już po raz ósmy pod hasłem „Tworzymy Piękno” zorganizowane zostały: Powiatowy Konkurs Poetycki na najpiękniejszy wiersz pt. „Ziemia na której mieszkam”, Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. „Dom rodziny – dom kociewski” oraz Powiatowy Konkurs Fotograficzny pt. „Kociewski krajobraz w obiektywie”. 9 grudnia w Sali Kameralnej odbyła się gala rozdania nagród laureatom konkursów.

Taneczne Mikołajki
2015.12.11
-

Z okazji Mikołajek grupa taneczna TeenagDance zorganizowała dla wszystkich uczestników warsztatów taneczne Mikołajki. Każdy uczestnik otrzymał w prezencie czapeczkę mikołajkową. Przedsięwzięcie jest zwieńczeniem projektu, który został zorganizowany przez młodzież z gminy Gniew, która w współpracy z gniewską biblioteką organizuje w każdy poniedziałek warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży z całej gminy.

Znasz tego psa?
2015.12.11
-

W dniu dzisiejszym, 9 grudnia, w Nicponii, funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania (GCR) znaleźli psa. Osoby, które rozpoznają czworonoga, bądź chętne by były go przygarnąć, proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.

Obwieszczenie Dyrektora RZGW w Gdańsku
2015.12.10
-

Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku, zawiadamia o sporządzeniu i poddaniu do publicznej wiadomości projektu Planu przeciwdziałania skutkom suszy w regionie wodnym Dolnej Wisły wraz ze wskazaniem obszarów najbardziej narażonych na jej skutki. W celu zapewnienia możliwości udziału społeczeństwa Dyrektor RZGW w Gdańsku zaprasza wszystkich zainteresowanych do aktywnego uczestnictwa i włączenia się w prace nad tym dokumentem.

Weź udział w konkursach
2015.12.10
-

Pragniemy poinformować o możliwości wzięcia udziału w otwartych konkursach ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Tczewskiego w zakresie rozwoju kultury w powiecie tczewskim oraz w zakresie edukacji ekologicznej i działań proekologicznych w okresie od 1 marca 2016 r. do 31 grudnia 2016 r. Termin składania ofert upływa w dniu 12 stycznia 2016 r. godz. 15:00.

Bezdomne zwierzęta odwiedził Święty Mikołaj
2015.12.10
-

Zima, to najtrudniejszy okres dla bezdomnych zwierząt. Czasem wystarczy drobiazg, aby obudzić radość w ich sercach – smakołyk, kostka, ciepły kocyk czy zabawka sprawiają, że pies czy kot zapominają, choć na chwilę o schroniskowej rzeczywistości. Dlatego też, 8 grudnia do tczewskiego schroniska dotarły wszystkie te rzeczy, które udało się uzbierać w trakcie akcji prowadzonej przez gniewskie gimnazjum.

Pożegnanie wielkiego regionalisty
2015.12.10
-

Ludzie, których kochamy, zostają na zawsze, bo zostawili ślady w naszych sercach. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w tak bolesnej dla nas chwili dzielili z nami smutek i żal, uczestniczyli we mszy św., pogrzebie i odprowadzili na miejsce wiecznego spoczynku śp. Jana Ejankowskiego.

Turniej o Puchar Dyrektora GOS w Gniewie
2015.12.10
-

W dniach 28 listopada oraz 5 grudnia br. na gniewskim orliku rozegrano Turniej o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie. W wydarzeniu wzięło udział 5 drużyn z roczników 1999-2002.I miejsce zajęła drużyna Królewscy Gniew. Gratulujemy.

Mikołajki na sportowo
2015.12.10
-

Dnia 6 grudnia już po raz trzeci rodzice zorganizowali turniej Mikołajkowy dla dzieci z KS MEWA Gniew. W programie był turniej piłki nożnej dzieci kontra tatusiowie, wyścigi mikołajów, tor przeszkód. Rodzice upiekli pyszne domowe ciasta i przynieśli słodkości. Wszyscy świetnie się bawili, integrowali się i spalali kalorie podczas potyczek rodzinnych.

Krzysztof Tyda zwycięzcą II Memoriału im. Rajmunda Kirszensteina
2015.12.10
-

21 zawodników stawiło się na II Memoriał im. Rajmunda Kirszenstein oraz XVII Indywidualne Szachowe Mistrzostwa Kociewia, które odbyły się 6 grudnia br., w Gminnym Ośrodku Sportu w Gniewie. Najlepszym zawodnikiem został Krzysztof Tyda z Gdańska, najlepszą szachistką Małgorzata Wiecka z Gniewa.

Mewa Gniew zwycięzcą VI Turnieju Mikołajkowego
2015.12.10
-

5 grudnia br., w Gminnym Ośrodku Sportu w Gniewie, rozegrano VI Turniej Mikołajkowy Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych. Najlepszą drużyną okazała się Mewa Gniew, a w kategorii młodszej Weber Gniew. Królem strzelców został Maciej Konzorski z Wisły Walichnowy. Podczas rozgrywek zdobył 10 bramek.

„Mikołajkowy festyn rodzinny” w ZSP Gniew
2015.12.10
-

W niedzielę 6 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie odbył się Mikołajkowy Festyn Rodzinny. Było to przedsięwzięcie o charakterze środowiskowym, przeznaczone dla mieszkańców Gniewu i okolic. Zgromadziło wielu rodziców z dziećmi oraz dziadków, dla których społeczność szkoły przygotowała mnóstwo atrakcji. Przybyłych przywitali Śnieżynka i Elf Zapominalski, który trąbką sygnalizował poszczególne etapy zabawy.

Mikołajkowy wyjazd do kina
2015.12.10
-

W poniedziałek 7 grudnia uczniowie i wychowawcy poszczególnych oddziałów Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Tymawie wybrali się do kina Cinema City w Starogardzie Gdańskim na film animowany "Dobry Dinozaur" i film przygodowy "Bella i Sebastian 2". Dzieciom dopisywał dobry humor, a filmy wzruszyły i bawiły.

Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w Badmintonie rozstrzygnięty
2015.12.07
-

Dnia 27 listopada 2015 r. odbył się XVII Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w Badmintonie. W zawodach tych startowali również uczniowie Gimnazjum im. gen. J. Hallera, tworząc reprezentację dziewcząt: Brzóska Magda (II D), Stawicka Anna (II E), Niziołek Kinga (I C), Guzdaj Joanna (III D) i chłopców: Rezmer Dawid (II D), Kapuściński Julian (II E), Wiatrowski Mateusz (II D). Obie drużyny zajęły w tych zmaganiach piąte miejsce. Gratulujemy.

Świąteczne muzeum
2015.12.07
-

Przez dwa dni pracownicy Muzeum Archeologicznego w Gdańsku oddział w Gniewie bawić się będą w Mikołajów i ich pomocników. Dziś (7 grudnia) w specjalnych świątecznych warsztatach udział brali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego, za wyjątkiem przedstawicieli klas 6. Jutro (8 grudnia) na zamkowym dziedzińcu przygotowywać świąteczne stroiki, kartki i pierniki będą uczniowie z Opalenia.

"Czyste powietrze miasta i gminy Gniew – edycja 2015"
2015.12.07
-

Informujemy, że w dniu 9 listopada 2015 r. miasto i gmina Gniew podpisało umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku na dofinansowanie realizacji w 2015 r. zadania pn.: "Czyste powietrze miasta i gminy Gniew – edycja 2015" do kwoty 5 530,00 zł.

Obwieszczenie
2015.12.07
-

Publikujemy obwieszczenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew z dnia 19 listopada 2015 roku o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla dwutorowej napowietrznej linii elektroenergetycznej 400 kV relacji Grudziądz-Pelplin-Gdańsk Przyjaźń na terenie gminy Gniew wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

Informacja dla wolontariuszy
2015.12.07
-

Powiatowa Gala Wolontariatu odbędzie się w tym roku 11 grudnia (piątek) o godzinie 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie. Wolontariusze z terenu gminy Gniew, którzy chcieliby wziąć udział w wydarzeniu, a nie mają jak się tam dostać, zgłaszać mogą chęć udziału w spotkaniu do Referatu Promocji i Informacji Urzędu Miasta i Gminy Gniew (pl. Grunwaldzki 16/17), tel 58 535 40 21 do środy (9 grudnia) do godziny 14.00.

Świąteczne koncertowanie
2015.12.07
-

Atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia nieodłącznie związana jest z chęcią dzielenia się świąteczną piosenką. Z tej okazji chór szkolny Bel Canto zaprasza serdecznie na „Koncert świąteczny”, który odbędzie się 15 grudnia (wtorek) 2015 r. o godz. 16:00 w kościele parafialnym w Opaleniu.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.