Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Obywatel.gov.pl
2015.11.30
-

Zachęcamy Państwa do odwiedzenia strony www.obywatel.gov.pl. Znajdują się tam opisy najpopularniejszych usług, jakie administracja świadczy dla obywateli, np.: jak wyrobić dowód, paszport, prawo jazdy czy Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Ile to kosztuje, jakie dokumenty trzeba wypełnić i gdzie się zgłosić.

Rolnicy poszkodowani przez suszę mogą liczyć na pomoc
2015.11.30
-

Poszkodowani przez suszę rolnicy mogą ubiegać się w bankach o obrotowe kredyty klęskowe, przeznaczone na nakłady poniesione po dniu wystąpienia szkody. Kredyty są udzielane na okres 24 miesięcy, do wysokości oszacowanych przez komisję strat poniesionych w uprawach rolnych, inwentarzu i rzeczowych środkach do produkcji rolnej.

Zrozumieć teatr
2015.11.30
-

12 listopada br. gniewscy gimnazjaliści wyruszyli do Tczewa, aby wziąć udział w niecodziennym przedstawieniu. Uczniowie mieli bowiem okazję obejrzeć aktorów z Teatru Artenes w sztuce inspirowanej fragmentami tekstów dramatycznych z różnych epok - od starożytności, aż po dzień dzisiejszy.

Żywa Biblioteka po raz pierwszy w Tczewie!
2015.11.30
-

12 grudnia w godz. 12:00 - 18:00 w Fabryce Sztuk, przy ulicy 30 Stycznia 4 w Tczewie odbędzie się Żywa Biblioteka. Jest to projekt polegający na możliwości wypożyczenia żywych ludzi ("książek") z grup postrzeganych stereotypowo, aby porozmawiać z nimi o ich życiu i zadać pytania na dowolny temat. Przyjdź i wypożycz KSIĄŻKĘ - porozmawiaj.

Warto być dobrym
2015.11.30
-

Jak co roku w listopadzie i grudniu w Gimnazjum im. gen. J. Hallera w Gniewie realizowany jest projekt "Obycie umila życie". Jednym z zadań uczestników akcji było zrobienie dobrego uczynku. Uczniowie kl. III a w ramach tego zadania pomalowali ławki w sali 23, doskonale się przy tym bawiąc...

Na ratunek bezdomnym
2015.11.30
-

W związku z sezonem zimowym i coraz niższymi temperaturami Wojewoda Pomorski apeluje, abyśmy w mroźne dni pamiętali o osobach bezdomnych oraz mieszkających samotnie. Pamiętajmy, że ludzka wrażliwość i solidarność mogą zapobiec wielu dramatom...

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2016
2015.11.30
-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie serdecznie zaprasza zespoły muzyczne/ artystów/ grupy teatralne do wzięcia udziału w kwestowaniu na rzecz WOŚP. Jeśli posiadasz ciekawe przedmioty, które mogłyby zostać zlicytowane podczas finału, bądź pomóc nam w inny sposób to zgłoś się do nas. Wszelkie informacje można uzyskać w gniewskiej bibliotece lub pod nr. telefonu 585352562 wew.21.

Koncert kameralny
2015.11.30
-

26 listopada w godzinach wieczornych w sali kameralnej biblioteki zebrali się melomani muzyki klasycznej. Uczestnicy spotkania wzięli udział w niepowtarzalnym recitalu, bowiem na gniewskiej scenie kameralnej wystąpił trębacz Kamil Kruczkowski przy akompaniamencie Magdaleny Ochlik-Jankowskiej. Koncert został nagrodzony przez gniewską publikę długimi brawami na stojąco.

Świąteczna Zbiórka Żwyności
2015.11.30
-

Już w najbliższy weekend od 4 do 6 grudnia organizowana będzie Świąteczna Zbiórka Żywności. Wzorem ubiegłych lat, zbiórki organizowane będą również w gniewskich marketach. Zachęcamy do włączenia się w akcję i pomocy potrzebującym mieszkańcom naszej gminy, do których trafi zebrana żywność.

Wieczór Andrzejkowy w Klubie Seniora
2015.11.30
-

28 listopada br. w Klubie Seniora "Wesoła Jesień" odbyło się spotkanie andrzejkowe. Wieczór dostarczył wszystkim mnóstwo radosnych emocji, a przepowiedniom, tańcom i zabawom nie było końca.

Ostatnia szansa by zgłosić kandydaturę do Gminnej Gali Wolontariatu
2015.11.30
-

Zbliża się dziewiąta edycja Gminnej Gali Wolontariatu. W związku z tym ogłaszamy nabór nominacji osób, firm i organizacji, które w sposób szczególny angażowały się w działania społeczne realizowane na terenie naszej gminy. Termin składania kandydatur upływa 30 listopada br.

Pomóż zwierzętom przetrwać zimę
2015.11.30
-

Zimą nie tylko my marzniemy, cierpią również zwierzęta. Z uwagi na zbliżającą się zimę przypominamy, że jest to czas najtrudniejszych chwil dla zwierząt. Pamiętajmy, czasem wystarczy okazać odrobinę troski, aby uratować życie.

V Turniej Mikołajkowy
2015.11.30
-

Parafia św. Mikołaja oraz Gminny ośrodek Sportu w Gniewie zapraszają na V Turniej Mikołajkowy Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych, który odbędzie się 5 grudnia (sobota) br. o godz. 9:00.

Uwaga na wiatr!
2015.11.30
-

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

Zmarł wielki promotor Kociewia
2015.11.30
-

Dotarła do nas smutna wiadomość. Zmarł Jan Ejankowski, człowiek który całe życie poświęcił promowaniu Kociewia, obyczajów, kultury, tradycji związanych z tym regionem. Pomysłodawca i organizator Przeglądu Kociewskich Zespołów Folklorystycznych ku czci Władczyni Kociewia w Piasecznie. Był także założycielem i kierownikiem „Piaseckich Kociewiaków”.

Powiatowa Gala Wolontariatu
2015.11.27
-

Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego ogłasza nabór nominacji osób, grup, instytucji i firm, które mogą poszczycić się wyjątkową i wybitną aktywnością społeczną. Nagrody w aż 6 kategoriach zostaną wręczone podczas VII Powiatowej Gali Wolontariatu 11 grudnia 2015 r., której gospodarzem jest Gmina Pelplin.

"Aktualności w hodowli ptactwa i gołębi"
2015.11.27
-

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku oraz Trójmiejski Związek Hodowców Gołębi Rasowych, Ptaków Ozdobnych, Królików i drobnych zwierząt zapraszają na konferencję pt. "Aktualności w hodowli ptactwa i gołębi", która odbędzie się w dniu 12 grudnia 2015 r., podczas "Bałtyckiej Wystawy Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Królików" w AMBER EXPO w Gdańsku przy ul. Żaglowej 11.

2 grudnia poznamy zastepcę
2015.11.27
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska podjęła decyzję o wyborze nowego Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Gniew. Włodarz przedstawi sylwetkę kandydata podczas najbliższych obrad Sesji Rady Miejskiej w Gniewie, 2 grudnia.

Czy to jutro czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś
2015.11.27
-

Największym przyjacielem dzieci jest pluszowy miś. Dlatego dzieci z gniewskiego przedszkola, 25 listopada uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu na dzieci czekało wiele niespodzianek - każde dziecko przyszło ze swoim małym lub dużym przyjacielem -misiem. Wszystkie przyniesione maskotki ułożone zostały w „Krainie Pluszowego Misia”.

Andrzejkowo w gimnazjum
2015.11.27
-

W środę, 25 listopada br., w Gimnazjum im. gen. J. Hallera w Gniewie zorganizowano zabawę andrzejkową. Na parkiecie wirowały pary, bawiono się w kółeczku, pląsał wąż tańczących... Zabawie nie było końca.

Ruszają konsultacje Lokalnej Strategii Rozwoju
2015.11.27
-

Lokalna Grupa Działania Wstęga Kociewia zakończyła pracę nad Lokalną Strategią Rozwoju na lata 2014 – 2020. W związku z tym zachęcamy mieszkańców, samorządowców, przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu Gminy Gniew do wzięcia udziału konsultacjach na przygotowanym projektem LSR. Spotkanie konsultacyjne odbędzie się 1 grudnia w Pracowni Orange przy placu Grunwaldzkim 45 w Gniewie.

Trzymajmy kciuki
2015.11.27
-

26 listopada 2015 roku w czwartek odbył się etap szkolny konkursu kuratoryjnego z Informatyki dla uczniów gimnazjum województwa pomorskiego. Z gniewskiego gimnazjum przystąpiło do niego czterech uczestników: Patryk Netkowski kl.IIIe, Cezary Durkalec kl. IIIe, Szymon Kępiński kl. IId i Maciej Dworakowski kl. IId. Po niezwykle trudnych zmaganiach z zadaniami do etapu rejonowego zakwalifikował się Szymon Kępiński uzyskując wspaniały wynik 82%.

„Mikołajkowy festyn rodzinny” w ZSP Gniew
2015.11.26
-

W niedzielę, 6 grudnia 2015 r. w godz. 15:00 - 17:00 w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych odbędzie się „Mikołajkowy festyn rodzinny”. Przewidujemy wiele atrakcji, m.in. bajkę dla dzieci pt. „Królewna Śnieżka” w wykonaniu licealistów, koncert kolęd, gry i zabawy z Mikołajem oraz kiermasz domowych wypieków. Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi. Gwarantujemy miłą atmosferę i ciekawie spędzony czas. Na wydarzenie zaprasza Społeczność ZSP Gniew.

Zajęcia z rodzicami
2015.11.26
-

Rodzice uczniów to jeden z głównych partnerów Zespołu Szkół im. J. Czyżewskiego w Opaleniu. Współpraca z nimi jest konieczna i im bardziej zdajemy sobie z tego sprawę tym lepiej dla uczniów, szkoły i tego, co jest celem jej działania. Relacje rodziców i szkoły powinny opierać się na zaufaniu, życzliwości oraz wzajemnym szacunku, gdyż tylko wtedy cele wychowawcze postawione przed rodziną i szkołą są w pełni możliwe do osiągnięcia.

Ostatnia szansa
2015.11.26
-

Dziś ostatnia szansa, aby wziąć udział w Gniewskich Spotkaniach Kameralnych. W imieniu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gniewie, serdecznie zapraszamy na wspaniałą ucztę duchową z muzyką klasyczną i nie tylko, która rozpocznie się o godz. 19:00.

Bezpieczna kobieta
2015.11.26
-

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie zapraszają na debatę społeczną pod nazwą „Bezpieczna Kobieta”. Spotkanie odbędzie się 3 grudnia o godzinie 16.00 w sali Kasyna przy Komendzie Powiatowej Policji w Tczewie.

Kasza – dobra dla mamy i jej malucha!
2015.11.26
-

Kobietom planującym ciążę, spodziewającym się dziecka, młodym mamom karmiącym piersią zaleca się regularne spożywanie kaszy. Produkt ten powinien znaleźć się również w diecie niemowlaków i starszych maluchów. Specjalista ds. żywienia Katarzyna Foszner – ekspert kampanii „Lubię kaszę”, a prywatnie mama, radzi, o których rodzajach kaszy należy szczególnie pamiętać i dlaczego powinno włączyć się je do codziennego jadłospisu.

Maluchy w bibliotece
2015.11.26
-

W związku z organizowanym w Przedszkolu Niepublicznym "Bajeczna Kraina" tygodniem baśni i bajki, maluszki 24 listopada wybrały się do biblioteki miejskiej w Gniewie.

Szukasz pracy?
2015.11.25
-

Młodzieżowe Centrum Kariery serdecznie zaprasza do zapoznania się z ofertami pracy. W przypadku dużego zainteresowania przedstawiciel agencji pracy zorganizuje spotkanie w MCK w Gniewie. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do MCK w Gniewie 30 listopada (poniedziałek) 2015 r.

Informacje dotyczące referendum
2015.11.25
-

Informujemy, iż uległ zmianie skład osobowy Grupy Obywateli Inicjującej Referendum Lokalne w Gminie Gniew w sprawach: 1. Budowy nowej Szkoły Podstawowej w Gniewie. 2. Stworzenia tymczasowego ośrodka dla uchodźców na teranie gminy Gniew, Odwołania Burmistrza Miasta i Gminy Gniew przed upływem kadencji. W załączniku publikujemy aktualny skład grupy.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.