Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Awaria sieci wodociągowej w Piasecznie
2016.04.25
-

Informujemy, iż w dniu dzisiejszym (25.04.2016 r.) w godzinach 8.00-15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców Piaseczna. Przyczyną przerwy będą prace remontowe na sieci wodociągowej. Za utrudnienia przepraszamy.

Wybory na sołtysa
2016.04.22
-

Gminna Komisja Wyborcza informuje, że w niedzielę, 24 kwietnia, odbędą się w naszej gminie wybory na sołtysa. I tak nowych włodarzy będą mogli wybrać mieszkańcy Piaseczna, Rakowca i Tymawy. Głosowania odbędą się w godz. od 10.00 do 16.00. Natomiast w okręgu wyborczym nr 10 obejmującym sołectwo Opalenie nie zgłoszono żadnej kandydatury, w związku z tym będzie miało miejsce zebranie wiejskie, podczas którego zostanie wybrany nowy sołtys. Szczegóły w załączniku.

Wystawiamy graty z chaty!
2016.04.22
-

W sobotę, 23 kwietnia, na terenach wiejskich gminy Gniew, odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Zakład Utylizacji Odpadów Stałych w Tczewie, gdzie zostaną przewiezione odpady, czynny jest w soboty do godz. 14:00. W związku z tym, prosimy aby odpady wystawić w piątek wieczorem lub w sobotę do godz. 6:00 rano (w zabudowie wielorodzinnej - przy boksach, w zabudowie jednorodzinnej - przed posesję).

Niedziela, godz. 11.40, Podróże z historią w Gniewie
2016.04.22
-

Rycerze Gniewu ponownie stali się bohaterami popularnego programu Radka Kotarskiego „Podróże z historią”. Tym razem ekipa TVP 2 towarzyszyła polskiej drużynie w składzie: Jarosław Struczyński z Gniewu i Jan Gradoń z Warszawy, reprezentujących Polskę w prestiżowym, jubileuszowym  Easter Tournament w Royal Armouries Museum w Leeds w Anglii. W tę niedzielę (24 kwietnia) będzie można obejrzeć efekty ich wspólnej pracy.

Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert
2016.04.22
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że rozstrzygnięty został konkurs na wsparcie realizacji zadania publicznego pn. „Organizowanie i upowszechnianie kultury w Gminie Gniew poprzez organizację przedsięwzięć kulturalnych”.

Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Stowarzyszenia Parafiada
2016.04.22
-

Ruszyła III Regionalna Parafiada Dzieci i Młodzieży Diecezji Pelplińskiej, w ramach której rozgrywany jest Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Stowarzyszenia Parafiada. W rozgrywkach udział wzięli mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej, Środowiskowych Domów Pomocy Społecznej, a także uczestnicy Warsztatów Terapii zajęciowej, z całego województwa. Zawody odbywają się w hali Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie od godz. 9:00.

Darmowe zajęcia
2016.04.22
-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie zaprasza wszystkich zainteresowanych na zajęcia plastyczne (środy, piątki 16-18.00) i taneczne (poniedziałki od 16.30). Szczegółowe informacje na plakatach.

Wystartuj po lepszą przyszłość z „Wiedza Start”
2016.04.22
-

Nadszedł kwiecień, a wraz z nim czas intensywnej nauki dla gimnazjalistów. Zbliżające się egzaminy gimnazjalne są okazją do sprawdzenia swojej wiedzy i wygrania stypendium w formie pieniężnej. Jesteś uczniem III klasy gimnazjum z Gniewu lub Opalenia i przystępujesz do kwietniowego egzaminu gimnazjalnego? Wystartuj po lepszą przyszłość i zostań stypendystą „Wiedza Start”. Atrakcyjna nagroda czeka na 4 uczniów, którzy w części matematycznej i przyrodniczej osiągną najwyższą średnią arytmetyczną uzyskanych punktów. Stypendium jest w całości finansowane ze środków Zakładu Produkcji Kruszyw w Gniewie.

Kajko i Kokosz od piątku w Gniewie
2016.04.22
-

Dyrektor Muzeum Archeologicznego w Gdańsku Ewa Trawicka zaprasza na otwarcie wystawy Kajko i Kokosz – komiksowa archeologia. Otwarcie wystawy odbędzie się w piątek 22 kwietnia 2016 roku o godz. 12.00 w Muzeum w Gniewie – oddziale Muzeum Archeologicznego w Gdańsku.  Wystawa łączy archeologię z komiksem. Porównuje dwa światy: znalezisk archeologicznych oraz podobnych zabytków wykorzystanych na kadrach komiksów Janusza Christy.

Gimnazjaliści sprawdzili swoją wiedzę
2016.04.22
-

W dniach od 18 do 20 kwietnia gimnazjaliści z Gniewu i Opalenia napisali test, podzielony na trzy części: humanistyczną, matematyczno-przyrodniczą i z języka obcego nowożytnego. To pierwszy tak ważny egzamin w życiu każdego ucznia.

Skuteczna końcówka sezonu Olimpii Gniew w II lidze
2016.04.22
-

Tenisiści stołowi UKS Olimpii Gniew, występujący w II lidze pod nazwą Ebrogym Gniew zakończyli tegoroczny sezon mocnym akcentem. Od początku wiadomo było, że utrzymanie miejsca w II lidze będzie niezwykle trudne. Jednak wielki zapał i pasja zawodników, udowodniły, że jest to możliwe.

Gimnazjalistki mistrzyniami powiatu
2016.04.22
-

W dniach 12-13 kwietnia w hali II LO w Tczewie rozegrano Powiatową Gimnazjadę w Siatkówce. W zawodach brało udział po 5 zespołów dziewcząt i chłopców. Gimnazjalistki z Gniewu wywalczyły awans do rozgrywek półfinałowych, pokonując w rozgrywkach powiatowych rówieśniczki z Dąbrówki (2:0), Morzeszczyna (2:0), Pelplina (2:1) i Tczewa (2:0).

Kolejny projekt „dla uczniów”
2016.04.22
-

Referat Społeczny Urzędu Miasta i Gminy Gniew w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Gniew złożył wniosek o dofinansowanie w ramach działania 3.2.1 Edukacja Ogólna w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014- 2020. Wniosek przeszedł już pozytywnie ocenę formalną.

Ważne dla NGO
2016.04.22
-

Marszałek Województwa Pomorskiego zaprasza organizacje pozarządowe prowadzące działalność pożytku publicznego na rzecz mieszkańców województwa pomorskieg do zgłaszania kandydatów na członków Pomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Ostateczny termin zgłaszania kandydatów upływa z dniem 29 kwietnia br.

Team „Defekt” Pelplin zwycięzcą Grand Prix piłki siatkowej - Gniew 2016
2016.04.22
-

W trzech rozegranych turach „Grand  Prix” piłki siatkowej sklasyfikowano siedem zespołów, które walczyły o miano najlepszej drużyny i trofea  ufundowane  przez Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie.  Zespół „Defekt” z Pelplina wygrał trzy kolejne turnieje i z dorobkiem 36 punktów turniejowych uplasował się na pierwszej pozycji.

Polska, Francja, okruszki, ogórki i miłostki
2016.04.22
-

W kwietniu do księgarń trafiła książka napisana przez jednego z mieszkańców gminy Gniew. „Polak w krainie d’Artagnana” Lesława Tura dostępny jest między innymi w sklepach internetowych, na zamówienie w Empiku, a w Gniewie kupić go można w siedzibie Studia A (ul. Gostomskiego 4) albo na zamku w Gniewie w ramach akcji „kawa+ książka”.

Otwarty konkurs ofert
2016.04.21
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Gminy Gniew w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Mistrz Przedszkolak
2016.04.21
-

Referat Społeczny Urzędu Miasta i Gminy Gniew, w imieniu burmistrza, złożył wniosek o dofinansowanie realizacji projektu w ramach Działania 03.01. Edukacja przedszkolna Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Celem projektu jest poprawa jakości edukacji ogólnej i przedszkolnej oraz zwiększenie ilości miejsc trwałej edukacji przedszkolnej.

"Największy Bratek na Pomorzu"
2016.04.21
-

W sobotę, 16 kwietnia, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbył się finał pomorskiej kampanii "Pomaganie jest Piękne!". Spotkanie było okazją do podsumowania akcji i zaprezentowania działalności wolontariatu opiekuńczego w placówkach, które wzięły w niej udział i zorganizowały Dni Otwarte. Jedną z takich instytucji był Dom Pomocy Społecznej w Gniewie.

Gniew przystępuje do przetargów
2016.04.21
-

Gniewski urząd rozpoczął właśnie procedurę przetargową związaną z opracowaniem wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej rozbudowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w gminie Gniew.

Rozpocznij naukę w Gogolewie
2016.04.20
-

Publiczna Szkoła Podstawowa oraz Oddział Przedszkolny SPSK w Gogolewie ogłasza nabór na nowy rok szkolny. Rodziców zainteresowanych posłaniem dzieci właśnie do placówek w Gogolewie, zachęcamy do zapoznania się z ofertą szkoły, dostępną w załączniku.

Z wizytą w gościnnych progach gniewskiego gimnazjum
2016.04.20
-

W czwartek, 14 kwietnia, dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie gniewskiego gimnazjum gościli szóstoklasistów i ich rodziców, nauczycieli oraz absolwentów szkoły na Dniu Otwartym placówki. Była to ciekawa forma prezentacji oferty edukacyjnej i wychowawczej gimnazjum.

Dzieci dzieciom
2016.04.20
-

Grupa teatralna, działająca w Zespole Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu 12 kwietnia przedstawiła dzieciom z zerówki i maluchom z przedszkola w Pieniążkowie, program artystyczny pt. „Brzechwa wśród dzieci”.

Gniewskie drużyny bez punktów
2016.04.20
-

To nie był udany weekend dla gniewskich ekip. Weber Szprudowo uległ na własnym boisku drużynie Powiśle Stary Targ 3:11. Aktualnie w tabeli zajmuje 9 lokatę, ma na koncie 17 pkt. Sobieski Gniew 0:4 uległ teamowi GDKiS Ostaszewo. W tabeli, z dorobkiem 13 pkt, uplasował się na 11 miejscu.

Zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew ws. przejęcia lokalu
2016.04.19
-

Podajemy do publicznej wiadomości Zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew z dnia 19 kwietnia 2016 r. ws. powołania Komisji do przejęcia lokalu mieszkalnego nr 4 położonego w budynku przy ul. Kusocińskiego 4 w Gniewie wraz z pomieszczeniem przynależnym do lokalu. Szczegóły w załączniku.

Ogłoszenie o zamówieniu
2016.04.19
-

Podajemy do publicznej wiadomości informację dot. zamówienia robót budowlanych. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej na Placu Grunwaldzkim oraz w ulicach Sobieskiego i Piłsudskiego w Gniewie, a także wykonanie przyłączy wodociągowych i sanitarnych z posesji zlokalizowanych przy tych ulicach i wszelkich prac i dostaw materiałów, które służą do jego zrealizowania.

Zarządzenie Burmistrza
2016.04.19
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zarządzenie w sprawie powołania Komisji do przejęcia lokalu mieszkalnego nr 4 położonego w budynku przy ul. Kusocińskiego 4 w Gniewie wraz z pomieszczeniem przynależnym do lokalu. Szczegóły w załączniku.

 

Monitoring Rynku Pracy
2016.04.19
-

Prezentujemy Państwu Monitoring Rynku Pracy sporządzony przez Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie. Raport zawiera dane dotyczące bezrobocia rejestrowanego w Powiecie Tczewskim w marcu 2016 r. Szczegóły w załączniku.

Kolejny wyśpiewany i wytańczony sukces
2016.04.19
-

W środę, 16 kwietnia br., w Kwidzyńskim Centrum Kultury odbył się XXII Pomorski Festiwal Piosenki Dziecięcej. Na scenie wśród 14 grup przedszkolnych z województwa pomorskiego zaprezentowały się również mali artyści z gniewskiego przedszkola.

Komunikat w spr. odpadów medycznych i weterynaryjnych
2016.04.19
-

W związku z występującymi nieprawidłowościami w zakresie postępowania z zakaźnymi odpadami medycznymi i zakaźnymi odpadami weterynaryjnymi Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska informuje o obowiązującym stanie prawnym.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.