Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Otwarty konkurs ofert
2016.04.29
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego Gminy Gniew pn. Organizacja i upowszechnianie kultury fizycznej, sportu i rekreacji przez przedsięwzięcia zwiększające aktywność fizyczną mieszkańców gminy Gniew w 2016 roku. Szczegóły w załączniku.

Parafiada już za nami - dziękujemy!
2016.04.29
-

W dniach 22-24 kwietnia 2016 r. w Pelplinie, Gniewie, Subkowach i Rudnie odbyła się III Regionalna Parafiada Dzieci i Młodzieży Diecezji Pelplińskiej. Łącznie wystąpiło w niej 544 zawodników, 28 osób prowadzących i wolontariuszy z KSM przy Parafii Subkowy. Uczestnicy rywalizowali w zawodach sportowych oraz konkursach: biblijnym, wiedzy o kościele, sporcie oraz plastycznym. Nowością było przeprowadzenie turnieju integracyjnego z udziałem osób niepełnosprawnych.

VII Edycja Trzeźwościowej Ligii Orlika 2016
2016.04.29
-

Na gniewskim Orliku rozegrano I turniej piłkarski VII edycji Trzeźwościowej Ligii Orlika 2016 w ramach 16 Ogólnopolskiej Kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Do rozgrywek przystąpiło 5 drużyn. Główny patronat nad imprezą sprawuje Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  oraz Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie.

Konkurs "Piękna Wieś Pomorska 2016"
2016.04.29
-

Dzisiaj upływa termin składania karty zgłoszeń do 23. edycja Konkursu Piękna Wieś Pomorska 2016. Tegoroczne zmagania odbędą się w dwóch kategoriach „Wieś” i „Zagroda” w trzech etapach – gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Zegar tyka, nie pozwól, aby Twoje starania nie zostały docenione, zgłoś się!

"Dojo- Stara Wieś" - Zgrupowanie "Sportowy Talent
2016.04.29
-

W dniach 7-10 kwietnia br., w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo- Stara Wieś” odbyło się kolejne zgrupowanie karateków w ramach programu "Sportowy Talent", którego celem jest przygotowanie oficjalnej delegacji Polskiego Związku Karate Tradycyjnego na Puchar Świata w Karate Tradycyjnym. W wiosennej edycji programu wzięło udział blisko 120 zawodników rekomendowanych z 14 klubów PZKT, wśród których nie zabrakło przedstawicieli gniewskiego klubu karate. Gniew reprezentowali: Natalia Kottlenga, Dawid Szwabach oraz Natan Krieger.

Wnioski tylko do 16 maja
2016.04.29
-

Przekazujemy Państwu komunikat prezesa ARiMR, dotyczący zbliżającego się upływu terminu składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za rok 2016. Aby otrzymać dopłaty trzeba wypełnić wniosek wraz z załącznikami i złożyć go w Biurze Powiatowym ARiMR. Wniosek można złożyć osobiście lub przez upoważnioną osobę, wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową lub pocztą elektroniczną.

Nasi karatecy kontynuują sukcesy
2016.04.28
-

W sobotę 23 kwietnia w Hali Ergo Areny znajdującej się na granicy Gdańska i Sopotu, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Karate Tradycyjnym. Klub Karate Tradycyjnego z Gniewu zaprezentował wysoki poziom. Natalia Kottlenga mieszkanka Jaźwisk zdobyła złoty medal, deklasując swoje rywalki. Dawid Szwabach z Gniewu zdobył natomiast brązowy medal.

Zmiana numeru w przychodni
2016.04.28
-

ZOZ Medical Sp. z o.o. Ośrodek Zdrowia w Gniewie informuje o nowym, bezpośrednim numerze telefonu do Poradni Pediatrycznej. Teraz jest to numer:  58 561 21 20.

Targi Edukacji i Pracy - przyjdź na spotkanie!
2016.04.28
-

W  imieniu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie oraz Młodzieżowego Centrum Kariery w Gniewie zapraszamy do udziału w Targach Edukacji i Pracy, które mają miejsce w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Sobieskiego 11 w Gniewie.  Wciąż masz szansę skorzystać z możliwości spotkania się z przedstawicielami szkół wyższych, szkół policealnych, pracodawcami i pośrednikami pracy. Targi trwać będą do godziny 12:00, pośpiesz się!

Aktywny Senior – Karate 60+
2016.04.27
-

Klub Sportowy Karate Tradycyjnego informuje o uruchomieniu programu „Aktywny Senior – Karate 60+”, który ma na celu wspierać, upowszechniać i umożliwiać aktywność fizyczną osobom starszym w atrakcyjnej i odpowiedniej dla ich wieku formie. Program obejmuje prowadzenie regularnych, nieodpłatnych zajęć sportowych dwa raz w tygodniu z elementami karate tradycyjnego, dla osób w wieku 60 lat i starszych. Zajęcia takie w Gniewie odbywają się we wtorki od godz. 11.00 oraz w czwartki od godziny 10.00 w hali Gminnego Ośrodka Sportu. Serdecznie zapraszamy!

Jeździecki piknik z ISKRĄ
2016.04.27
-

Stowarzyszenie Miłośników Jazdy Konnej serdecznie zaprasza na niezwykłe sportowo-rekreacyjne wydarzenie. „VI Zawody Jeździeckie o Puchar Burmistrza Sztumu” oraz „III Piknik z ISKRĄ” odbędą się na terenie stadniny koni w Sztumskim Polu, 15 maja 2016 r.

Targi pracy
2016.04.27
-

Targi Edukacji i Pracy to świetna forma znalezienia pracy stałej oraz wakacyjnej. Na targach jest możliwość spotkania się z przedstawicielami szkół wyższych, szkół policealnych, pracodawcami i pośrednikami pracy. Najbliższe takie wydarzenie już jutro (28 kwietnia) w gniewskim ZSP (ul. Sobieskiego 11).

Weber Szprudowo zagra z Sobieskim Gniew
2016.04.27
-

1 maja nikogo nie może zabraknąć na boisku przy Gminnym Ośrodku Sportu w Gniewie. W niedzielę, o godz. 13:00, swój mecz rozegrają dwie A-Klasowe drużyny, Weber Szprudowo i Sobieski Gniew. Mewa Gniew, 3o kwietnia, na własnym boisku, podejmować będzie natomiast Nogat Malbork.

Szachy - gniewscy licealiści 2 razy mistrzami powiatu
2016.04.27
-

W poniedziałek, 18 kwietnia, w hali widowiskowo-sportowej w Gniewie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach. Oficjalnie otworzyła je dyrektor ZSP w Gniewie Wioletta Połomska, a nad sprawnym przebiegiem zmagań czuwał sędzia główny Adam Kirszenstein.

Widzisz wandalizm-reaguj!
2016.04.27
-

Na przełomie marca i kwietnia br. spółka INWEST-KOM na terenie gminy Gniew dokonała wymiany i naprawy 13 hydrantów na cele przeciwpożarowe. Hydranty takie poza spełnianiem wymagań technicznych muszą być specjalnie oznaczone, tak by w razie pożaru były łatwo dostępne.  Niestety zaledwie tydzień po naprawie i oznaczeniu hydrantu przeciwpożarowego w miejscowości Jeleń, jego oznakowanie zostało zniszczone w akcie wandalizmu.

Gniewskie drużyny z kompletem punktów
2016.04.27
-

Drużyny A-Klasowe zakończyły 17 kolejkę z kompletem punktów. Weber Szprudowo pokonał drużynę  Korony Rywałd 6:2. Aktualnie w tabeli drużyna zajmuje 9 lokatę, mając na koncie 20 pkt. Sobieski Gniew pokonał 2:1 Powiśle Stary Targ . W tabeli gniewianie z dorobkiem 16 pkt, uplasowali się na 11 miejscu.

Przekaż 1% podatku
2016.04.27
-

Serdecznie zachęcamy do przekazania jednego procenta podatku na rzecz lokalnych organizacji pożytku publicznego (OPP) oraz osobom potrzebujacym z terenu naszej gminy. Aby to zrobić, wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28, PIT-38). Polecamy też stronę jedenprocent.pl, na której znajdują się wszelkie istotne informacje, dotyczące akcji.

GOSPEL 2016!
2016.04.27
-

Stowarzyszenie Gospel organizuje już XX Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gospel Camp Meeting Gniew 2016. W tym roku gwiazdami imprezy będą między innymi Maryla Rodowicz, Skaldowie, IRA i Ray Wilson & Genesis Classic Orchestra.

Sesja Rady Miejskiej
2016.04.26
-

W środę, 4 maja o godz. 11.00 w siedzibie OSP Gniew odbędzie się XX Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji. Jednym z tematów obrad radnych będzie kwestia przystąpienia do sporządzenia lokalnego Programu rewitalizacji miasta Gniew na lata 2016-2020. Zainteresowanych mieszkańców serdecznie zapraszamy!

Światowy Dzień Ziemi w Piasecznie
2016.04.26
-

W piątek, 22 kwietnia, uczniowie Szkoły Podstawowej w Piasecznie obchodzili Światowy Dzień Ziemi, którego tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Palący temat – niska emisja!”. Celem wydarzenia jest zwrócenie uwagi na tematy związane z ochroną powietrza i przeciwdziałaniem emisji zanieczyszczeń, a przede wszystkim wspaniała eko-zabawa.

Zapraszamy na nowy rajd rowerowy 14-15 maja!
2016.04.26
-

Już wkrótce, 14-15 maja, Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE zaprasza na pierwszą edycję zupełnie nowego rajdu rowerowego. - Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE od wielu już lat organizuje Kociewsko-Borowiacki Rajd Rowerowy – mówi Piotr Kończewski, dyrektor Biura LOT KOCIEWIE - Coraz większe zainteresowanie regionem ze strony amatorów kolarstwa rekreacyjnego spowodowało, że w tym roku zdecydowaliśmy się wprowadzić do kalendarza imprez jeszcze jeden rajd na dwóch kółkach.

Mistrzostwa Miasta i Gminy Gniew
2016.04.26
-

W zawodach piłki nożnej rozegranych 21 i 22 kwietnia uczestniczyło pięć zespołów. W kategorii chłopców zespół z Gniewu pokonał rówieśników z Polskiego Gronowa i Gogolewa plasując się na pierwszej pozycji. W kategorii dziewcząt mistrzyniami zostały zawodniczki z Polskiego Gronowa.

Bieganie w powiecie tczewskim
2016.04.26
-

Bieganie to najprostsza forma ruchu. Wychodząc naprzeciw potrzebom wszystkim miłośnikom biegania zapraszamy do udziału w biegowych imprezach powiatu tczewskiego. Zapraszamy na III edycję Silgan Ćwierćmaratonu.  Bieg odbędzie się 28 maja 2016 roku na odcinku 10 540 metrów.  Start i meta na parkingu firmy Silgan ul. Rokicka 13.

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego
2016.04.25
-

Warto spotykać się po latach, zwłaszcza gdy upłynęło ich już 40. Absolwenci I Liceum Zawodowego w Gniewie, rocznik 76’, udowodnili kolejny raz, że warto podtrzymywać znajomości i wspólnie wspominać szkolne czasy. Tym bardziej, że stanowili zgrany zespół, jak zgodnie podkreślali: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Czwarte spotkanie po latach odbyło się w sobotę, 23 kwietnia, w Nicponi. Obecni byli nauczyciele: Alicja Samulewska, Adam Rode, Ryszard Staniszewski i Roman Lomnic. Organizatorem spotkania był Wiesław Sobisch.

Pracodawca Roku Powiatu Tczewskiego
2016.04.25
-

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie serdecznie zaprasza pracodawców z terenu powiatu tczewskiego do udziału w konkursie , którego celem jest wyłonienie i promocja tych pracodawców, którzy ze względu na swoje osiągnięcia w zarządzaniu zasobami ludzkimi oraz rzetelność i wiarygodność reprezentują godny do naśladowania poziom. Szczegóły poniżej.

Wymień piec lub przyłącz się do sieci - urzędnicy pomogą wypełnić wniosek
2016.04.25
-

Gmina Gniew już po raz drugi przystąpiła do konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku „Czyste powietrze Pomorza”. Celem konkursu jest ograniczenie niskiej emisji poprzez redukcję emisji substancji szkodliwych do atmosfery. Warto, więc pomyśleć o przyłączeniu się do miejskiej sieci ciepłowniczej lub wymianie nieekologicznych pieców. A jak to zrobić, opowiada nam dzisiaj Aleksandra Wasielewska z Referatu Gospodarki Przestrzennej i Środowiska gniewskiego magistratu.

Przedszkolaki dbają o swoją planetę
2016.04.25
-

W czwartek, 21 kwietnia z okazji nadchodzącego Dnia Ziemi, maluszki z Bajecznej Krainy przyszły do przedszkola ubrane na zielono i niebiesko, na znak tego, że wszystkie chcą dbać o swoja planetę. Ponadto tego dnia dzieci dowiedziały się, co to jest globus, przypomniały sobie o potrzebie segregowania śmieci, a także poznały główne założenia i cele święta Dnia Ziemi.

Podsumowujemy "Weekend za pół ceny"
2016.04.25
-

W niedzielę, 24 kwietnia, na Długim Targu w Gdańsku, odbyło się kulinarne show z udziałem prezydentów, burmistrzów i wójtów miejscowości biorących udział w tegorocznej akcji „Weekend za pół ceny”. Wspólnie z innymi włodarzami, w asyście profesjonalnego kucharza, gotowała na żywo burmistrz Gniewu Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.