Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert
2015.12.04
-

Informujemy, że rozstrzygnięty został konkurs na powierzenie realizacji następującego zadania publicznego Gminy Gniew: „Popularyzacja idei wolontariatu poprzez organizację Gniewskiej Gali Wolontariatu w grudniu 2015 r.” ogłoszony w dniu 6 listopada br. na podstawie przepisów ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Spotkanie
2015.12.04
-

Veolia Północ Sp. z o. o. w porozumieniu z Burmistrzem Miasta i Gminy Gniew zapraszają mieszkańców na spotkanie w dniu 10 grudnia 2015 r. o godz. 17:30, które odbędzie się w sali Kameralnej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gniewie Pl. Grunwaldzki 16/17 w sprawie: Możliwości przyłączenia budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Notatka służbowa ws. gotowości przyjęcia uchodźców
2015.12.04
-

Publikujemy notatkę służbową sporządzoną w oparciu o rozmowę telefoniczną Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Marii Taraszkiewicz-Gurzyńskiej z Ewą Sobczyk, starszym specjalistą w Wydziale Polityki Społecznej Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku, dotyczącą gotowości przyjęcia uchodźców przez gminę Gniew.

Mikołajkowy wyjazd integracyjny
2015.12.04
-

Uczniowie gniewskiego gimnazjum z klas Ih, IIh i IIIh oraz uczestnicy zajęć rewalidacyjno – wychowawczych wraz z wychowawcami 2 grudnia udali się do kina „Helios” na film „Listy do M 2”. Jest to komedia romantyczna, której akcja toczy się w okresie świąt Bożego Narodzenia, przez co wprowadza wszystkich w świąteczny nastrój.

Ważne dla osób niepełnosprawnych
2015.12.04
-

Turnus rehabilitacyjny będący zorganizowaną formę aktywnej rehabilitacji połączonej z elementami wypoczynku, często oznacza ogólną poprawę psychofizycznej sprawności oraz rozwijanie umiejętności społecznych osób niepełnosprawnych. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie pragnie poinformować o zasadach przyznawania dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym w 2016 roku.

Zbadaj nerki za darmo
2015.12.04
-

Nowa akcja NEFROTEST ruszyła właśnie w powiecie kwidzyńskim oraz gminie Gniew. Już 2 grudnia prawie 1500 skierowań (ważnych do końca lutego 2016 r.) na bezpłatne badania krwi i moczu trafiło do lekarzy rodzinnych i specjalistów w regionie. Badania te umożliwią wczesne wykrycie chorób nerek, a skierowania mogą otrzymać ci mieszkańcy, którzy ukończyli 45 lat i znajdują się w grupie ryzyka (chorują na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, choroby sercowo- naczyniowe, lub schorzenia nerek występują w ich rodzinie).

Zabawa andrzejkowa
2015.12.03
-

30 listopada w Przedszkolu Niepublicznym 'Bajeczna Kraina' zorganizowano zabawę andrzejkową. Dzieci przyszły w przepięknych strojach, świetnie wcielając się w swoje role. Jak na Andrzejki przystało, uczestnikom towarzyszył nie tylko taniec, ale również lanie wosku, rzucanie monetą na szczęście, czy odkrywanie kim będę, jak dorosnę. Na koniec na przedszkolaków czekał poczęstunek. Tego dnia, dzięki zabawom i wróżbom andrzejkowym, dzieci choć na moment mogły się przenieść myślami w świat magii.

Walczyli o puchar Kopernika
2015.12.03
-

Gniewscy baśkarze 29 listopada wzięli udział w Turnieju Czarnej Baśki w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury. Gniewianie ponownie wywalczyli na nim wysokie miejsca. Drużynowo grupa Hotel Zamek Gniew zajęła drugie miejsce. Podobnie uplasował się Stanisław Paluchowski, indywidualnie zajmując również drugą lokatę. Serdecznie gratulujemy!Organizatorem wydarzenia byli: Klub AS PIK, PiMBP - Chełmżyński Ośrodek Kultury oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie / o Toruń. Patronat nad turniejem objęli Burmistrz Chełmży oraz Starostwo Powiatowe w Toruniu.

Trwają przygotowania do świąt
2015.12.03
-

Pod koniec listopada oraz w grudniu uczniowie Gimnazjum im. gen. J. Hallera brali udział w warsztatach, zorganizowanych przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gniewie. Zajęcia prowadziła pani Renata Müller, która wprowadzała młodych gimnazjalistów w tajniki papierowych ozdób bożonarodzeniowych.

Pogrzeb wielkiego Kociewiaka
2015.12.03
-

W ostatnich dniach listopada dotarła do nas wiadomość o śmierci wielkiego regionalisty, Jana Ejankowskiego. Pogrzeb Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Gniew odbędzie się dzisiaj o godz. 11.00 w Piasecznie. Różaniec odmawiany będzie o godz. 10.30.

Otwarty nabór partnerów
2015.12.02
-

Gmina Gniew pragnie ogłosić otwarty nabór partnerów spoza sektora finansów publicznych w celu wspólnej realizacji projektu pn. "Gniew - miasto z charakterem", którego celem ma być podniesienie jakości przestrzeni publicznej okolicy Starego Miasta w Gniewie, wyeksponowanie zasobów i zabezpieczenie zaplecza turystycznego.

Mistrz Karate z Japonii w Gniewie
2015.12.02
-

Miło nam poinformować, że na zaproszenie senseia Kazimierza Marut do Gniewu przyjedzie sensei Taiga Horii - mistrz młodego pokolenia. Będzie to pierwsza w dziejach naszego miasta i powiatu Tczewskiego wizyta przedstawiciela Karate z Japonii. Zapraszamy wszystkich chętnych którzy chcieliby uczestniczyć w treningach bez względu na wiek i staż, 12 grudnia br. o godz. 10.00 na Halę - Widowiskowo Sportową przy ul. Kusocińskiego w Gniewie.

KCK - grudniowy repertuar
2015.12.02
-

Kwidzyńskie Centrum Kultury zaprasza do kina. W październiku mamy okazję obejrzeć filmy: "Igrzyska śmierci: Kosogłos 2", premierowo "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy", a także retransmisję baletu "Dziadek do orzechów" Teatru Boloshoi z Moskwy. Nie zabraknie również wielu ciekawych propozycji DKF Powiększenie.

SP Gniew awansuje dalej
2015.12.02
-

Półfinały wojewódzkie tenisa stołowego rozegrano w hali widowiskowo-sportowej Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie. Organizatorem było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie wraz z ZM/G SZS w Gniewie. Zawody rozegrano w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjalnych zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców.

Nietypowa lekcja matemtyki
2015.12.02
-

Jak dobrze zapamiętać wzory na pole koła i długość okręgu? Wie to klasa III b z Gimnazjum im. gen. J. Hallera w Gniewie. Na trzysetną lekcję Pani Katarzyna Puczyńska wraz z klasą zamówili pizze. Nauczycielka przygotowała specjalne zadania i to nie tylko matematyczne. Pyszna zabawa w matematykę pozwoliła wszystkim wytrenować umiejętności oraz poszerzyć wiedzę.

Konkurs fotograficzny
2015.12.02
-

Prześlij już dziś zdjęcie Twojego dziecka w ramach akcji „Świąteczne gwiazdeczki”. Czekają nagrody - bony na zakupy, świąteczne, profesjonalne sesje zdjęciowe i kosze pełne smakołyków.

Ogłoszenie burmistrza
2015.12.02
-

Informujemy, że środa, 2 grudnia, nie będzie dniem przyjęć interesantów przez Burmistrz Miasta i Gminy Gniew. Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska będzie tego dnia brała udział w sesji Rady Miejskiej. Kolejnym dniem przyjęć będzie piątek, 4 grudnia, w godzinach 8.00-11.00.

Starówka w rozkopach
2015.12.01
-

Małym krokami rozpoczyna się rewitalizacja starówki. Obecnie trwają prace projektowe dotyczące wymiany sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej. Zakończyć się one mają do marca 2016 r. Wtedy ogłoszone zostaną przetargi na wykonanie robót budowlanych. Prace rozpocząć się mają w czerwcu 2016 r. Jako pierwsza zmodernizowana ma zostać ul. Sobieskiego.

Koncertowo w Barze Zamkowa
2015.12.01
-

5 grudnia (sobota) o godz. 19:30, na scenie Baru Zamkowa wystąpi artysta Bruno Światłocień. Zespół powstał z inicjatywy barda, poety i malarza artysty Bronisława Ehrlicha i perkusisty Kordiana Sikorskiego latem 2010 roku w Wejherowie. W tym czasie kapela nagrała płytę „Czerń i Cień” Styl zespołu to gatunki darkwave, new wave, industrial noise i ambient. Zapraszamy.

Noc Listopadowa
2015.12.01
-

Poniedziałkowy wieczór uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Henryka Mrossa spędzili w szkole. Młodzi ludzie przygotowali tego dnia spektakl historyczny opisujący Powstanie Listopadowe. Były kostiumy, scenografia i zachwyceni goście.

Wyłoniono zwycięzcę
2015.12.01
-

25 listopada 2015 roku w środę odbył się w Gimnazjum im. gen. J. Hallera etap szkolny Kuratoryjnego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych z terenu województwa pomorskiego. Zwycięzcą w tych zmaganiach został Szymon Betka. Gratulujemy.

Świąteczne życie odpadu
2015.12.01
-

Już po raz kolejny zachęcamy wszystkich do udziału w świątecznym konkursie organizowanym przez Eko-Centrum Heliantus. Prace zgłaszać mogą osoby indywidualne i grupy. Konkurs potrwa do 15 grudnia i przeznaczony jest dla mieszkańców gminy Gniew.

VI Runda Ligi Piłki Siatkowej
2015.12.01
-

W sobotę, 21 listopada br., do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn. Dziewczęta z Gimnazjum im. gen. Hallera w Gniewie wykazały się niezwykłym duchem walki. Zawody charakteryzowała bardzo wyrównana gra zawodniczek...

Walka o najwyższe trofea
2015.12.01
-

24 listopada br. miał miejsce XVII Półfinał Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Chłopców. Nasi najlepsi w powiecie gracze: Brzycki Mikołaj (kl. II C), Kapuściński Julian (kl. II E) i Rezmer Dawid (kl. II D) zmierzyli się tym razem z uczniami z gdyńskich gimnazjów. Po zaciętych bojach uczniowie gniewskiego gimnazjum zajęli w tych rozgrywkach drugie miejsce.

Żonglowanie z mistrzem
2015.12.01
-

9 listopada gniewscy gimnazjaliści uczestniczyli w nietypowym pokazie sportowym. Na parkiecie sali gimnastycznej wystąpił wielokrotny rekordzista Księgi Rekordów Guinnessa w podbijaniu różnych rodzajów piłek - Janusz Chomontek. Mistrz prezentował swoje umiejętności i opowiadał też o swojej karierze, zachęcając uczniów do uprawiania sportu, dzięki któremu można spełnić swoje marzenia.

"Obycie umila życie"
2015.12.01
-

Odrobina bezinteresownej życzliwości niewiele kosztuje, a potrafi zdziałać cuda. O tym mogą przekonać się uczniowie Gimnazjum im. gen. J. Hallera w Gniewie, gdyż jak co roku w miesiącach listopad-grudzień w szkole realizowany jest projekt „Obycie umila życie”... Spróbujmy sobie wyobrazić, o ile przyjemniej spędzalibyśmy czas w szkole bez wszystkich niepotrzebnych złośliwości, agresji, obrażania się nawzajem.

Poetyckie Andrzejki
2015.12.01
-

W piątkowy wieczór, 27 listopada, w Sali Wystawowej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. F. Wierzchowskiego, spotkali się na „Poetyckich Andrzejkach” miłośnicy literatury pięknej z terenu gminy Gniew.

Jarmark Świętego Mikołaja tuż tuż
2015.11.30
-

W niedzielę, 6 grudnia na ul. Piłsudskiego odbędzie się Jarmark Świętego Mikołaja. Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej gminy do uczestnictwa w tym bożonarodzeniowym kiermaszu. Na straganach zakupić będzie można smakołyki, upominki o ozdoby świąteczne. Na wydarzenie zapraszają: Urząd Miasta i Gminy Gniew oraz Parafia pw. św. Mikołaja w Gniewie.

Kociewskie Pióro 2015
2015.11.30
-

Informujemy o możliwości ubiegania się o nagrodę „Kociewskie Pióro” za osiągnięcia i zasługi dla Kociewia w dziedzinie literatury, publicystyki, animacji kultury. Do nagrody mogą być typowane osoby fizyczne i prawne, które wyróżniły się wybitnymi osiągnięciami mającymi znaczenie dla Kociewia i jego mieszkańców.

V Powiatowa Liga Piłki Siatkowej
2015.11.30
-

W sobotę, 14 listopada, dziewczęta z gniewskiego gimnazjum pokazały swe umiejętności siatkarskie oraz ducha walki podczas piątej rundy Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej. Do Rywalizacji przystąpiło 7 zespołów, rozegrano 6 meczów na wysokim poziomie. Widzowie przyglądający się zmaganiom zawodniczek byli świadkami niezwykle zaciętych pojedynków...

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.