Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności

Rywalizacja na opaleńskim lodowisku

2017.02.16
Rywalizacja na opaleńskim lodowisku

W ubiegłym tygodniu, od 7 do 10 lutego, na lodowisku przy ZS Opalenie obchodzono święto sportów zimowych. Chętni uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności w grze w hokeja i short tracku. Po zakończonych zawodach nadszedł czas rozrywki. Uczestnicy Balu Przebierańców zaskoczyli wszystkich wspaniałymi strojami. Natomiast w walentynki, 14 lutego, gimnazjaliści przygotowali dla swoich koleżanek i kolegów tor przeszkód na lodzie. Poznaj najlepszych łyżwiarzy.

Gimnazjaliści lubią czytać

2017.02.15
Gimnazjaliści lubią czytać

Po raz kolejny w gniewskim gimnazjum odbył się Konkurs Czytelniczy. Skierowany był do wszystkich uczniów, a w szczególności do miłośników czytania. Warunkiem uczestnictwa było przygotowanie fragmentu swojej ulubionej książki, którą przeczytało się kiedyś lub całkiem niedawno. Głośne czytanie i prezentacja tekstu publicznie nie jest tak łatwa, jakby się to mogło wydawać, czytając w domowym zaciszu. W tym roku niepokonane okazały się Julia Simon, Agata Górska i Daria Kordowska. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Skocz po dobrą zabawę!

2017.02.15
Skocz po dobrą zabawę!

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich fanów deskorolki i dobrej zabawy na tegoroczne otwarcie sezonu na gniewskim skateparku z Zakładem Produkcji Kruszyw. W programie konkurs SKATE oraz piknik miejski i mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. Startujemy 13 maja o godz. 14:00 na skateparku Weber SKOK przy Gminnym Ośrodku Sportu w Gniewie. Szczegóły dostępne na załączonym plakacie.

Czas iść na bal

2017.02.15
Czas iść na bal

We wtorek, 14 lutego w gniewskim gimnazjum odbył się bal karnawałowo-walentynkowy. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez uczestników zajęć rewalidacyjno - wychowawczych. Wcześniej uczniowie na swoich zajęciach edukacyjnych przygotowywali dekoracje i różne rekwizyty. To dzięki nim, tego dnia sala lekcyjna zamieniła się w salę balową. Zjawiskowy wygląd pomieszczenia wprowadził młodzież w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się znakomicie!

Poznaliśmy zwycięzców Otwartych Mistrzostw Gniewu w Tenisie Stołowym

2017.02.15
Poznaliśmy zwycięzców Otwartych Mistrzostw Gniewu w Tenisie Stołowym

W niedzielę, 12 lutego w Hali Widowiskowo Sportowej w Gniewie odbył się ostatni V turniej XIII Edycji Otwartych Mistrzostw Gniewu w Tenisie Stołowym. Do turnieju zgłosiło się tym razem 55 zawodników między innymi z Kwidzyna, Tczewa, Smętowa Granicznego, Starogardu Gdańskiego, Subków, Gdańska, Rudna, Gniewu, Sztumu, Tychnów, Postolina, Pelplina, Dąbrowy i Nicponii. Łączna liczba sklasyfikowanych zawodników w całym turnieju to 86 osób. Zwycięzcą turnieju został gniewianin Bartosz Zabrocki.

Światowy Tydzień Jaskry

2017.02.15
-

W związku ze zbliżającym się Światowym Tygodniem Jaskry Polskie Towarzystwo Okulistyczne zaprasza serdecznie do włączenia się w akcję pn. "Polscy okuliści kontra jaskra", która odbędzie się w sobotę, 18 marca od godz. 9:00 do 15:00 w poradniach okulistycznych na terenie całego kraju, które wezmą udział w wydarzeniu. Tego dnia placówki te będą wykonywały badania przesiewowe w kierunku jaskry.Z badań skorzystać będą mogli wszyscy Ci, którzy nie odwiedzili okulisty przez co najmniej rok i nie chorują na jaskrę.

Nikt nie może się dziś złościć, bo nadszedł dzień miłości

2017.02.14
Nikt nie może się dziś złościć, bo nadszedł dzień miłości

Walentynki, to dzień, w którym obdarowuje się osobę lubianą, kochaną drobnymi upominkami tzw. „walentynkami”. Najczęściej wręcza się jej serduszko, jako symbol szczerej przyjaźni czy miłości. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do okazywania  szczególnej radości i życzliwości również dla maluchów z gniewskiego przedszkola.

Zarządzenie burmistrza

2017.02.14
Zarządzenie burmistrza

Podajemy do publicznej wiadomości zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew z dnia 14 lutego 2017 r. ws. przyjęcia Rocznego programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Treść zarządzenia oraz wzór oferty realizacji zadania publicznego dostępne w załączniku.

"Piaseczno i okolice w starej fotografii"

2017.02.14
"Piaseczno i okolice w starej fotografii"

Jak wyglądały miasteczka i wioski sto lat temu, jakie postacie, twarze, stroje uchwycił obiektyw starego aparatu, jakie wydarzenia, zwyczaje, miejsca zachowały się na pożółkłych, wyblakłych, ale jakże fascynujących fotografiach. Możesz się o tym przekonać udając się na wystawę pt. "Piaseczno i okolice w starej fotografii" organizowanej przez Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego Warszawa Oddział Piaseczno. Wystawa będzie czynna od 15 lutego do 15 września br. Zapraszamy serdecznie.

Brak wody w Piasecznie

2017.02.14
Brak wody w Piasecznie

Z powodu awarii na sieci wodociągowej w miejscowości Piaseczno, dzisiaj, tj. 14 lutego od godz. 14:00 do czasu usunięcia awarii, nastąpi przerwa w dostawie wody. Za utrudnienia przepraszamy.

Zgłoś swój projekt

2017.02.14
Zgłoś swój projekt

Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza organizacje pozarządowe oraz osoby fizyczne do udział w konkursie pn. Inicjatywy społeczne. Ideą i głównym celem konkursu jest zachęcenie do realizowania działań oraz inicjatyw wspierających lokalne społeczności. Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdą Państwo na stronie: www.program-pit.org.pl/konkurs.

Bo nauka nie musi być nudna

2017.02.14
Bo nauka nie musi być nudna

W ramach projektu "Dziecko najlepsza inwestycja", dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, uczniowie Szkoły Podstawowej w Gniewie mogą pochwalić się nowymi umiejętnościami informatycznymi, jak i technicznymi.

Walentynki po kociewsku

2017.02.14
Walentynki po kociewsku

W piątek, 10 lutego z okazji Światowego Dnia Kociewia uczniowie z klas 3a i 3c Szkoły Podstawowej w Gniewie zostali zaproszeni przez animatorów Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gniewie na kociewskie warsztaty plastyczne. Temat zajęć brzmiał: „Walentynki po kociewsku”. Uczniowie starannie wykonywali serduszka, na których rysowali motywy kociewskie, pamiętając o kolorach Ziemi. Na zakończenie każdy został obdarowany chorągiewką z motywem kociewskim.

Sobieski Cup

2017.02.13
Sobieski Cup

W sobotę, 11 lutego, w hali GOS w Gniewie odbył się III Halowy Turniej Piłki Nożnej Sobieski Cup 2017. Tego dnia do rywalizacji stanęły zespoły juniorów starszych (rocznik 1999 i młodsi). Niestety z różnych przyczyn, na turniej dotarło mniej drużyn niż spodziewali się organizatorzy, ale nie przeszkodziło to w sportowej rywalizacji.

SILGAN Ćwierćmaraton- zapisy ruszyły

2017.02.13
SILGAN Ćwierćmaraton- zapisy ruszyły

Bieganie to najprostsza forma ruchu. Wychodząc naprzeciw potrzebom wszystkim miłośnikom biegania zapraszamy do udziału w biegowych imprezach powiatu tczewskiego. Zapraszamy na IV edycję Silgan Ćwierćmaratonu.  Bieg odbędzie się 27 maja 2017 roku na odcinku 10 540 metrów.

Walentynki w Klubie Seniora

2017.02.13
Walentynki w Klubie Seniora

W tym roku, Walentynki w Klubie Seniora, obchodzono w sobotę 11 lutego. Było to spotkanie seniorów, którzy się wzajemnie szanują i lubią przebywać w swoim towarzystwie.

Informacja dla rolników

2017.02.13
Informacja dla rolników

Referat Podatkowy Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie przypomina, iż zgodnie z ustawą z dnia 10 marca 2006 r. o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej (t. j. Dz. U. z 2015 roku, poz. 1340 z późn. zm.), w dniach od 1 ndo 28 lutego 2017 r. można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego, zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej wraz z fakturami VAT, stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 sierpnia 2016 r. do 31 stycznia 2017 r.

Kochana Babciu, Kochany Dziadku!

2017.02.13
Kochana Babciu, Kochany Dziadku!

W piątkowe popołudnie, 3 lutego do opaleńskiej szkoły zapraszano babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Tradycja ta, już na stałe wpisana jest w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Bal w przedszkolu

2017.02.13
Bal w przedszkolu

Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. W czasie karnawału bawią się nie tylko dorośli. Jest to również wspaniała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w postacie bajkowe. Dla dzieci bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W gniewskim przedszkolu taki bal odbył się 9 lutego.

Hej kolęda, kolęda...

2017.02.13
Hej kolęda, kolęda...

W poniedziałek, 30 stycznia br. w Szkole Podstawowej w Pieniążkowie odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek klas I-III. Do konkursu przystąpiło 28 wykonawców – 12 solistów i 5 zespołów. Uczniowie prezentowali wybraną przez siebie kolędę lub pastorałkę. Najczęściej wykonywana kolęda to Pójdźmy wszyscy do stajenki.

Już dzisiaj Światowy Dzień Kociewia

2017.02.10
Światowy Dzień Kociewia

Światowy Dzień Kociewia obchodzony jest od 2007 r. Jako datę kociewskiego święta wybrano dzień 10 lutego. Termin ten ma związek z wydarzeniami, które miały miejsce w 1807 roku. Trwały wówczas na Pomorzu działania wojenne z udziałem wojsk napoleońskich walczących z pruską armią. W meldunku ppłk. Hurtiga do generała Jana Henryka Dąbrowskiego z dnia 10 lutego padło stwierdzenie o wysłaniu patrolu "ku Gociewiu". Jest to pierwszy znany historyczny zapis o regionie.

Pokaz chińskiej sztuki parzenia herbaty

2017.02.10
Pokaz chińskiej sztuki parzenia herbaty

Dzisiaj, tj. 10 lutego, słuchacze Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku mieli okazję brać udział w tradycyjnej ceremonii parzenia chińskiej herbaty w wykonaniu senseia Kazimierza Maruta, trenera członków Klubu Karate Tradycyjnego w Gniewie. Tego dnia zgromadzeni w Domu Pomocy Społecznej w Gniewie studenci, nie tylko kosztowali chińskiego napoju, ale także pogłębiali wiedzę o tamtejszej kulturze i tradycji, wsłuchując się w relację z wyprawy senseia. Z przyjemnością informujemy, że wywiad z panem Kazimierzem Marutem "Podążając śladami karate", znajdą Państwo w lutowym wydaniu Nowin Gniewskich.

Mali Kociewiacy uczą się poznawać swoją małą Ojczyznę

2017.02.10
Mali Kociewiacy uczą się poznawać swoją małą Ojczyznę

W ramach obchodów Światowego Dnia Kociewia bibliotekę w Gniewie odwiedziły grupy przedszkolne:  „Żabki”, „Biedronki ” i „Słoneczka. Tematem lekcji bibliotecznych przeprowadzonych w książnicy było: „Kociewie – moja mała Ojczyzna”.

Konkursy rozwiązane

2017.02.10
Konkursy rozwiązane

Światowy Dzień Kociewia przypada 10 lutego. Z tej okazji od początku lutego na stronie i fanpage’u Miasta i Gminy Gniew prowadzone były konkursy. Dziś nastąpiło oficjalnie rozlosowanie nagród.

Rozlicz swój PIT-37

2017.02.09
Rozlicz swój PIT

Informujemy, że jutro, tj. 10 lutego od godz. 9:00 do 14:00, pracownik Urzędu Skarbowego w Tczewie, będzie rozliczał PIT-y. Zainteresowanych mieszkańców zapraszamy do skorzystania z darmowej usługi i pojawienie się w.w. godzinach na Sali Ślubów UMiG Gniew.

Nowe przepisy w sprawie wycinki drzew

2017.02.09
Nowe przepisy w sprawie wycinki drzew

Od 1 stycznia 2017 r. prywatni właściciele nieruchomości mogą bez zezwolenia wyciąć drzewa lub krzewy na swoich posesjach. Jest jednak warunek - usunięcie drzew czy krzewów nie może być związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Istnieją jeszcze inne ograniczenia na terenie prywatnych gruntów. Wszystkie informacje znajdą Państwo w załączniku.

Konkurs - pytanie 9

2017.02.09
Konkurs - pytanie 9

Drodzy miłośnicy Kociewia! Jako że już jutro obchodzić będziemy Światowy Dzień Kociewia, dzisiaj pojawia się ostatnie pytanie konkursowe. Niektórym osobom brakuje tylko jednej odpowiedzi, a więc do roboty! Jutro odbędzie się losowanie wśród osób, które nadesłały co najmniej 5 poprawnych odpowiedzi.  Zostaną one powiadomione drogą mailową.

Powołanie Komisji Konkursowej

2017.02.08
Powołanie Komisji Konkursowej

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, zarządzeniem nr 23/17 z 8 lutego 2017 r., powołała Komisję Konkursową, opiniującą oferty złożone w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie rozwoju sportu na terenie Miasta i Gminy Gniew w 2017 roku oraz określenie zasad pracy Komisji. Szczegóły w załączony Zarządzeniu Burmistrza.

Kurs obsługi kombajnów zbożowych

2017.02.08
Kurs kombajnów zbożowych

Nauczycielski Ośrodek Edukacyjny w Czerninie zaprasza rolników indywidualnych, dzierżawców gruntów rolnych i właścicieli ziemskich oraz inne osoby zainteresowane na kurs obsługi kombajnów zbożowych wszystkich typów. Koszt kursu to 650,00 zł.

Wyniki oceny ofert wspólnot mieszkaniowych

2017.02.08
Wyniki oceny ofert wspólnot mieszkaniowych

Dzisiaj, 8 lutego 2017 roku, komisja oceniająca wnioski, zweryfikowała oferty złożone w odpowiedzi na nabór wspólnot mieszkaniowych do udziału w projekcie partnerskim pn. „Rewitalizacja zdegradowanej przestrzeni Starego Miasta i Podzamcza w Gniewie”. Do dalszego etapu udziału w projekcie partnerskim, zakwalifikowały się wspólnoty mieszkaniowe, których oferty zostały pozytywnie ocenione przez komisję. Adresy wspólnot mieszkaniowych znajdą Państwo w załączniku.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.