Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Dzień pamięci żołnierzy wyklętych
2016.03.04
-

We wtorek, 1 marca obchodziliśmy dzień pamięci o żołnierzach wyklętych. W naszej parafii modlić się będziemy za nich w najbliższą niedzielę, 6 marca podczas mszy świętej o godzinie 9.00. Po modlitwie władze miasta złożą kwiaty, przy pomniku na cmentarzu.

Gmina Gniew zabiega o pozyskanie 1,6 mln złotych na edukację
2016.03.04
-

Gmina Gniew sporządziła i złożyła wniosek o dofinansowanie w ramach działania 03.02 Edukacja Ogólna w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014- 2020. Pozyskane środki finansowe pozwolą podnieść kompetencje uczniów i umiejętności nauczycieli.

Pamiętaj zgłosić zbiornik
2016.03.04
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew przypomina o zbliżającym się terminie składania druków “Zgłoszenia zbiornika bezodpływowego nieczystości płynnych, przydomowej oczyszczalni ścieków lub przyłączenia do kanalizacji zbiorczej do ewidencji gminy Gniew”.

Czas na rozrywkę
2016.03.04
-

Ostatnie dni przed feriami zimowymi upłynęły młodzieży z gniewskiego gimnazjum bardzo emocjonująco. Oprócz nauki i obowiązków szkolnych był też czas na rozrywkę.

Nie podpalajmy traw
2016.03.03
-

W środę, 2 marca, jednostka gniewskiego OSP w sile jednego zastępu została zadysponowana do drugiego już w tym roku pożaru traw. Zgłoszenie miało miejsce około godziny 21. Dzięki szybkiej interwencji ratowników pożar nie rozprzestrzenił się na dalsze tereny.

Ruszyły konsultacje!
2016.03.02
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zaprasza do udziału w konsultacjach projektu uchwały w sprawie określenia warunków i trybu udzielania i rozliczania dotacji służących sprzyjaniu rozwojowi sportu oraz kontroli ich wykorzystywania.

Tak spędzano ferie zimowe w Opaleniu
2016.03.02
-

Jak co roku w świetlicy opaleńskiej organizowane były ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Duża frekwencja korzystających z ,,przerwy szkolnej” mile zaskoczyła nawet organizatorów. Zorganizowano wiele atrakcji m.in. wyjazd do aquaparku w Kwidzynie, gry, zabawy konkursy sportowe, warsztaty plastyczno-techniczne i kulinarne.

Dzień otwarty w podstawówce
2016.03.02
-

Dyrekcja i nauczyciele serdecznie zapraszają rodziców wraz z dziećmi, które rozpoczną lub chciałyby rozpocząć naukę w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego, na Dzień Otwarty. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 7 marca 2016 r. od godz. 16.00 do 17.00. 

Na Styku Kultur - czyli Kociewie w Łodzi
2016.03.02
-

W ostatni weekend lutego, w dniach 26-28. lutego 2016 r. na terenie łódzkiego kompleksu targowego - hali EXPO odbyły się już po raz dwudziesty drugi Targi Regiony Turystyczne "Na styku kultur". Po raz kolejny, na jednym ze stanowisk wystawienniczych, swoją ofertę zaprezentowała silna reprezentacja Kociewia. Wspólne stoisko naszego regionu w tym roku przygotowały: Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim oraz Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE.

Walichnowska parafia otrzymała dotację
2016.03.02
-

Gospodarze dziesięciu kościołów najczęściej w niewielkich miejscowościach na terenie woj. pomorskiego oraz pięciu innych zabytkowych obiektów w regionie, otrzymają od regionalnego samorządu dotacje na prace konserwatorskie.  Wśród obiektów, które dostały wsparcie znalazła się świątynia w Wielkich Walichnowach. Na remont kościoła przeznaczono 35,4 tys. zł. 

Wojewódzkie obchody Dnia Przewodnika Turystycznego
2016.03.02
-

W minioną sobotę, 27 lutego, w Wejherowie spotkali się samorządowcy i przewodnicy na obchodach Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Celem spotkania było podziękowanie przewodnikom za zasługi w kreowaniu wizerunku miasta czy regionu. W wydarzeniu brali udział również reprezentanci naszej gminy, przewodnicy gniewscy: Krystyna Tamowicz oraz Adam Laska.

Przedszkolaki w kosmosie
2016.03.02
-

W minionym tygodniu przedszkolaki z Bajecznej Krainy poznawały i zdobywały kosmos. Zajęcia rozpoczęły się od podania ciekawostek związanych z kosmosem. Potem nastąpiło 'Powitanie ufoludków'.

Nigdy nie przegramy, jak się postaramy
2016.03.01
-

W niedzielę, 28 lutego na gniewski zamek, po raz szósty, zjechali miłośnicy karcianej gry „baśki”, by powalczyć o Miecz Króla Jana III Sobieskiego. Zwycięzcą został Edmund Kaliszewski z Gniewu, najlepszą baśkarką została Ewelina Tucholska z Gniewu, a najlepsza drużyna to Trzcianka.

Ferie na wesoło w Jeleniu
2016.03.01
-

Przedstawiamy Państwu relację zdjęciową ze spektaklu "Wilk i Zając w mieście" teatru Duet z Krakowa, który miał miejsce 25 lutego br. w świetlicy wiejskiej w Jeleniu. Pełne komicznych sytuacji i humoru słownego przedstawienie rozśmiesza, a zarazem propaguje zdrowy styl życia, sport i zdrowe odżywianie. Dzieci miały możliwość zagrania różnych epizodów, tworząc z aktorami wspaniałe widowisko.

Zmiana nazwy Zakładu Produkcji Keramzytu Weber
2016.03.01
-

Informujemy, że od 29 lutego 2016 roku ulega zmianie dotychczasowa nazwa gniewskiego Zakładu Produkcji Keramzytu Weber, którą zastąpi "Zakład Produkcji Kruszyw". Pozostałe dane dotyczące spółki i zakładu nie uległy zmianie.

Otwarty konkurs ofert
2016.02.29
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Gminy Gniew pn. „Działalność wspomagająca organizacje pozarządowe poprzez realizację konkursu grantowego na oddolne inicjatywy mieszkańców Gminy Gniew”. Szczegóły w załączniku.

Stwórz z nami mapę zagrożeń
2016.02.29
-

W całym kraju powstaje „Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce” . Chcielibyśmy razem z Państwem stworzyć taki plan dla gminy Gniew. Jeżeli ktoś zna niebezpieczne miejsce w swojej okolicy, prosimy o zgłaszanie ich do naszej redakcji.

Ferie 2016- znajdź się na zdjęciach
2016.02.26
-

Co prawda zima nie rozpieszczała uczniów podczas tegorocznych ferii, ale atrakcji w gminie Gniew nie brakowało. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć prezentujących maluchy podczas gier i zabaw.

Spotkanie dla organizacji pozarządowych ws. RPO
2016.02.26
-

Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego serdecznie zaprasza na spotkanie z Komitetem Monitorującym Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 1 marca w godz. od 17.00 do 19.00 w biurze Fundacji Pokolenia w Tczewie przy ul. Obrońców Westerplatte 6.

Propozycje zagadnień do Regionalnych Agend Naukowo-Badawczych
2016.02.26
-

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego zaprasza do zapoznania się z propozycją zagadnień badawczych zgłaszanych przez Województwo Pomorskie do Regionalnych Agend Naukowo Badawczych (RANB). Na podstawie zagadnień badawczych zgłoszonych przez Urzędy Marszałkowskie, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju dokona agregacji nadesłanych tematów i przygotuje listę RANB, w ramach której ogłoszony zostanie konkurs finansowany ze środków Poddziałania 4.1.2. POIR.

"Miasta Otwarte - Migracje a rozwój. Sukcesy, szanse, wyzwania"
2016.02.26
-

Miasto Gdańsk serdecznie zaprasza na konferencję międzynarodową "Miasta Otwarte - Migracje a rozwój. Sukcesy, szanse, wyzwania", która odbędzie się 7-8 marca 2016 roku w Europejskim Centrum Solidarności. Konferencja ta jest odpowiedzią na zapotrzebowanie merytorycznej debaty o gospodarczym i demograficznym potencjale migracji, korzystania z zasobów i talentów nowych mieszkańców miast i metropolii.

Zmiany na rynku!
2016.02.25
-

W związku z rozpoczęciem prac inwestycyjnych zmianie ulega organizacja ruchu  na pl. Grunwaldzkim w Gniewie. Kierowców prosi się o ostrożność i każdorazowe zwracanie uwagi na znaki drogowe.

 

Ogłoszenie burmistrza
2016.02.24
-

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015r. poz. 1774 z póź. zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 24 lutego 2016 r. Zarządzeniem Nr 28/16 zatwierdzono „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik Nr 1 do w/w Zarządzenia.

Przerwa w dostawie wody
2016.02.24
-

W związku z remontem sieci wodociągowej w dniu 25.02 w godz. 8-15 nastąpi przerwa w dostawie wody dla m.Ciepłe oraz Gniew, ul. Sidorowicz i w części ul. 27 Stycznia. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Ferie w Kursztynie
2016.02.24
-

W dniu wczorajszym, 23 lutego br., odwiedziliśmy dzieci z Kursztyna by sprawdzić, jak spędzają czas podczas ferii. Jeżeli chcą Państwo poznać przepis na wspaniałą, twórczą i przede wszystkim smaczną zabawę, zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wczorajszej wizyty.

Wymiana sieci gazociągowej - zakaz parkowania pod lebami
2016.02.24
-

W związku z planowaną wymianą sieci gazociągowej w północnej pierzei rynku, wszystkich mieszkańców oraz przyjezdnych do miasta gości prosi się o nieparkowanie samochodów w tej części miasta. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
2016.02.24
-

W 2011 r. parlament Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił 1 marca Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od tego czasu historia niezłomnych bohaterów podziemia niepodległościowego przebija się po wielu latach zakłamania do świadomości społecznej. Instytut Pamięci Narodowej każdego roku aktywnie włącza się w obchody 1 marca, przygotowując szereg wydarzeń o charakterze patriotycznym i edukacyjnym.

Środa - burmistrz nie przyjmie interesantów
2016.02.24
-

Informujemy, że z powodu sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się dziś, 24 lutego od godz. 11.00, burmistrz nie przyjmie interesantów. Kolejnym dniem przyjęć będzie piątek, 29 lutego, w godz. od 8.00 do 11.00.

Darmowe kursy!
2016.02.24
-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie serdecznie zaprasza osoby w różnym wieku jak również dzieci do wzięcia udziału w najnowszym projekcie. FUNPAKIET dla bibliotek, składający się z 5 darmowych kursów online- językowych oraz specjalistycznych. Wszystkie kursy zostały stworzone przez firmę Funmedia, eksperta w dziedzinie nowoczesnych multimediów edukacyjnych.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.