Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności

Rozmowy o Domu Pomocy Społecznej

2017.01.10
Rozmowy o Domu Pomocy Społecznej

W ubiegłym roku Dom Pomocy Społecznej w Gniewie obchodził 40-lecie istnienia. Z tej okazji odbyło się spotkanie pełne wspomnień i życzeń. Teraz, gdy emocje już opadły, przedstawiamy Państwu wywiad z dyrektorem placówki, Mieczysławem Matysiakiem.

Jasełka piaseckich uczniów

2017.01.10
Jasełka piaseckich uczniów

Święta to moment magiczny, pełen spokoju i ciepła rodzinnego domu. Człowiek zatrzymuje się wśród zgiełku, zastanawia się co jest dla niego ważne, stara się okazać drugiemu człowiekowi jak bardzo istotne jest to, aby nie być samotnym. W piątek, 06 stycznia, odbyły się Jasełka przygotowane przez uczniów SP w Piasecznie. Przeniosły one słuchaczy w magiczny świat, oddalony od od codziennych trosk.

Zabytek Zadbany

2017.01.10
Zabytek Zadbany

Trwa kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków „Zabytek Zadbany”. Jak co roku adresatami konkursu są właściciele, posiadacze lub zarządcy zabytkowych obiektów wpisanych do rejestru zabytków, którzy wzorowo wywiązują się z obowiązku opieki nad zabytkami. Za realizację konkursu odpowiada Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Grzegorz Bonin w gniewskim gimnazjum

2017.01.09
Grzegorz Bonin w gniewskim gimnazjum

W miniony czwartek nasze gimnazjum odwiedził jego absolwent – Pan Grzegorz Bonin, obecnie zawodnik ekstraklasowego klubu Górnik Łęczna. Uczniowie klasy I D mieli możliwość poznać znanego dziś sportowca, który tak jak oni, zaczynał na małej salce naszego gimnazjum. Jest to dowód, że osiągnięcie sukcesu w sporcie nie zależy od tego skąd się wywodzimy, w jakich warunkach trenujemy, zależy wyłącznie od determinacji i indywidualnego podejścia.

Młodzieżowa Liga Halowej Piłki Nożnej

2017.01.09
Młodzieżowa Liga Halowej Piłki Nożnej

W niedzielę, 8 stycznia, w Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie odbył się ostatni turniej XI Edycji Młdzieżowej Ligi Halowej Piłki Nożnej w kategorii Gimnazjum. Do rozgrywek zgłosiły się 4 drużyny: DON GRANDE, FC MAMA NAS NIE CHCE, FC PICEJKI, FC BEST TEAM. Liga prowadzona byłam systemem turniejowym "każdy z każdym". Po zakończonych meczach tego dnia nastąpiło uroczyste zakończenie rozgrywek. Podsumowania imprezy dokonał sędzia główny pan Tomasz Ostrowski. Drużyny otrzymała pamiątkowe dyplomy i puchary.

ZSP Gniew z jasełkami w kościele

2017.01.09
ZSP Gniew z jasełkami w kościele

W miniony piątek, w Święto Trzech Króli uczniowie z gniewskiego liceum i technikum przedstawili w kościele spektakl inspirowany Bożym Narodzeniem. Jego akcja rozgrywała się na dwóch płaszczyznach czasowych - w starożytności oraz w świecie współczesnym.

Budżet Gminy Gniew na 2017 rok i Wieloletnia Prognoza Finansowa

2017.01.09
Budżet Gminy Gniew na 2017 rok i Wieloletnia Prognoza Finansowa

12 grudnia odbyła się debata budżetowa dla mieszkańców Gminy Gniew, na której zaprezentowano projekt budżetu na 2017 rok oraz Wieloletnią Prognozę Finansową na najbliższe lata. Na sesji Rady Miejskiej, jaka miała miejsce 28 grudnia, rajcy przyjęli oba dokumenty, z wprowadzonymi podczas obrad zmianami. Poniżej publikujemy dwie prezentacje multimedialne, stworzone na podstawie podjętych uchwał.

Graj i wygrywaj z „baśkarzami”

2017.01.09
Graj i wygrywaj z „baśkarzami”

W poniedziałek, 9 stycznia, na zamku w Gniewie podsumowany został sezon 2016 gniewskiego koła Polskiej Ligii „Baśki”. Przy kawie i cieście rozmawiano o zdobytych trofeach, o zmianach w przepisach i planach na przyszłość. Podczas spotkania specjalny puchar i prezent trafiły też na ręce dyrektora Hotelu Zamek Gniew, Macieja Krefta. „Baśkarze” dziękowali mu m.in. za pomoc w organizacji Turnieju o Puchar Gniewskiego Kata.

Złoci jubilaci

2017.01.09
Złoci jubilaci

Państwo Bogumiła i Gerard Wittke, mieszkańcy Gniewu, przeżyli w związku małżeńskim 50 lat i tym samym doczekali się Złotych Godów. Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalami "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie". Aktu dekoracji dokonała Burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska. Były z serca płynące życzenia i kwiaty. W miłej atmosferze wspominano minione lata. Państwo Wittke wychowali dwoje dzieci, doczekali dwójki wnuków. Otoczeni kochającą rodziną cieszą się z każdego dnia. Drogim Jubilatom życzymy dużo zdrowia i doczekania kolejnych rocznic.

Rusza II edycja Agro Akademii! Zgłoś swój udział!

2017.01.09
Rusza II edycja Agro Akademii! Zgłoś swój udział!

Bank BGŻ BNP Paribas zaprasza na spotkanie z cyklu AGRO AKADEMIA, które odbędzie się w piątek, 13 stycznia br. w Zamku Gniew. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wystarczy jedynie odebrać zaproszenie i zadeklarować swój udział poprzez rejestrację na stronie www.agroakademia.pl i wziąć ze sobą zaproszenie, które odebrać można w Referacie Promocji i Informacji UMiG Gniew. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia oraz jego program znajda Państwo w załączniku. Poszerz swoją wiedzę i wykorzystaj ją w agrobiznesie!

Koncert chóru Cantores Minores

2017.01.09
Koncert chóru Cantores Minores

W miniony piątek, 6 stycznia, w zamkowej kaplicy, rozbrzmiał anielski śpiew gniewskiego chóru. Na zamku odbył się Koncert Wigilijny chóru Cantores Minores. Chórzystki, pod batutą Izabeli Chyły, wyśpiewały tradycyjne, polskie kolędy i pieśni bożonarodzeniowe.

Uwaga na zamiecie śnieżne

2017.01.06
Uwaga na zamiecie śnieżne

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie ostrzega przed zamieciami śnieżnymi na obszarze całego województwa pomorskiego. Prognozuje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem o średniej prędkości od 25 km/h do 45 km/h, z porywami do 60 km/h, z północy. Ważność: od godz. 11:00 dnia 05.01.2017 do godz. 10:00 dnia 06.01.2017.

Koncert chóru Cantores Minores

2017.01.05
Koncert Cantores Minores

W piątek, 6 stycznia o godzinie 16.00, w Kaplicy w Zamku Gniew odbędzie się Koncert Wigilijny chóru Cantores Minores. Bilet wstępu: 10 zł. Pieniądze ze sprzedaży biletów przeznaczone zostaną na wyjazd chóru na Międzynarodowy festiwal do Florencji w lipcu 2017 roku. Pomóżmy członkom zespołu spełnić marzenie o malowniczej Florencji.

Nabór wniosków o dofinansowanie projektów

2017.01.05
Nabór wniosków o dofinansowanie projektów

Ogłoszono konkurs o dofinansowanie projektów w ramach Działania 2.2. Inwestycje profilowane, Poddziałania 2.2.1. Inwestycje profilowane - wsparcie dotacyjne RPO WP na lata 2014-2020. Konkurs skierowano do mikro, małych i średnich firm Pomorza, jest szansą na pozyskanie funduszy na dalszy rozwój głównie poprzez zastosowanie innowacyjnych rozwiązań.

Dla przedsiębiorców

2017.01.05
Dla przedsiębiorców

Przedsiębiorco, jeśli planujesz zmianę formy opodatkowania pamiętaj, że możesz to zrobić od początku każdego roku najpóźniej do 20 stycznia. Tylko do tego dnia przedsiębiorcy mogą zmienić formę opodatkowania działalności gospodarczej.

„Na próżno Chrystus rodzi się w żłobie, jeśli się nie narodzi w Tobie”

2017.01.05
„Na próżno Chrystus rodzi się w żłobie, Jeśli się nie narodzi w Tobie”

W czwartek, 22 grudnia 2016 roku, w Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie czuć było atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. To były chwile pełne niezwykłej magii, uroku i radości. W czwartek, 22 grudnia 2016 roku, w Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie czuć było atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Uwaga kierowcy!

2017.01.05
Uwaga kierowcy!

Bardzo trudne warunki panują dziś na drogach województwa pomorskiego. Tylko w gminie Gniew doszło już dziś do trzech incydentów. Około 1 w nocy bus wpadł do rowu w Szprudowie, około 5 rano ułamany konar drzewa uderzył w jadące auto, a o godzinie 7 wypadek w Wielkich Walichnowach miał autobus wiozący dzieci do gimnazjum w Rudnie. Strażacy apelują o ostrożność, dostosowanie prędkości do warunków na drodze i zwracanie bacznej uwagi na przydrożne drzewa.

Turniej Sylwestrowy

2017.01.05
Turniej Sylwestrowy

W czwartek, 29 grudnia, w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie rozegrano turniej sylwestrowy w tenisie stołowym. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy “Olimpia” Gniew. Na starcie stanęło 18 zaproszonych uczestników m.in. z Tczewa, Subków, Pelplina, Kwidzyna, Smętowa oraz Gniewa.

Przy wigilijnym stole

2017.01.05
Przy wigilijnym stole

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W Szkole Podstawowej w Pieniążkowie w świąteczny nastrój wprowadziła uczniów i pracowników szkoły inscenizacja pt. Przy wigilijnym stole, przygotowana przez uczniów klasy Vb, która odbyła się 22 grudnia.

Planetarium w Opaleniu

2017.01.05
Planetarium w Opaleniu

W połowie grudnia do szkoły w Opaleniu zawitało Planetarium. Uczniowie, podzieleni na trzy grupy, mogli uczestniczyć w pokazie odbywającym się w specjalnie przeznaczonym do tego celu namiocie sferycznym w kształcie okręgu. Został on rozłożony w sali gimnastycznej.

Rusza II edycja Agro Akademii! Zgłoś swój udział!

2017.01.04
Rusza II edycja Agro Akademii! Zgłoś swój udział!

Bank BGŻ BNP Paribas zaprasza na spotkanie z cyklu AGRO AKADEMIA, które odbędzie się w piątek, 13 stycznia br. w Zamku Gniew. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wystarczy jedynie zadeklarować swój udział poprzez rejestrację na stronie www.agroakademia.pl. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia oraz jego program znajda Państwo w załączniku. Poszerz swoją wiedzę i wykorzystaj ją w agrobiznesie!

Uwaga na oblodzenia

2017.01.04
Uwaga na oblodzenia

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie ostrzega przed oblodzeniami. Dzisiaj, w godzinach od 14.30 do 21.00, prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna do -5°C, przy gruncie do -6°C. Temperatura powietrza poniżej 0°C będzie się utrzymywać.

Ptasia Karczma tętni życiem

2017.01.04
Ptasia Karczma tętni życiem

Zachęcamy do składania wizyty ptaszkom z zamkowej fosy. Oczywiście w odwiedziny nie wypada przychodzić bez garści słonecznika.

Pomóż nam go znaleźć

2017.01.04
Pomóż nam go znaleźć

Wczoraj na miejskiej stronie oraz portalu facebook ukazała się informacja o zbłąkanym psie. W tym samym czasie w Tymawie miały miejsce próby odłowienia zwierzęcia przez pracowników Gminnego Centrum Reagowania. Jednakże przestraszony czworonóg przestraszył się i uciekł nie znajdując schronienia. Tymczasem dzięki Waszej pomocy wiadomość o psiaku dotarła do jego prawowitego właściciela, który wciąż poszukuje pupila. Dlatego wciąż potrzebujemy Waszej pomocy. Jeżeli ktoś spotka pieska w swojej okolicy, prosimy o kontakt z Gminnym Centrum Reagowania pod nr tel. 58 535 22 88.

Dziecko Najlepsza Inwestycja

2017.01.04
Dziecko Najlepsza Inwestycja

Od listopada w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie rozpoczęła się realizacja różnorodnych zajęć popołudniowych w ramach projektu „Dziecko najlepsza inwestycja” – dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020. Uczniowie mogą zdobywać dodatkową wiedzę i rozwijać swoje umiejętności uczestnicząc w ciekawych zajęciach.

Niezwykłe spotkanie

2017.01.04
Niezwykłe spotkanie

W gminie Gniew, dzięki projektowi "Dziecko Najlepsza Inwestycja", odbywają się bardzo ciekawe i nietypowe zajęcia. Na jednym z nich dzieci rozwijają język angielski. Podczas tych zajęć Pani Joanna Piekarska realizowała blok tematyczny „Travelling” i stąd pomysł na zaproszenie nietypowych gości. Podopieczni Pani Joanny ze szkoły w Polskim Gronowie i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gniewie mieli okazję poznać Pilota i Stewardessę jednej z wiodących linii lotniczych w Europie.

Uwaga na wiatr!

2017.01.04
Uwaga na wiatr!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

2017.01.03
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Już niedługo rusza kolejna edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W Gniewie, XXV Finał odbędzie się 15.01.2017 (niedziela), na dziedzińcu zamkowym. W trakcie imprezy odbędą się jasełka w wykonaniu dzieci, pokaz taneczny grupy TeenagDance, pokaz sztuki rycerskiej i występ CZELO.

Sylwestrowa zguba?

2017.01.03
Sylwestrowa zguba?

Dzisiaj, tj. 3 stycznia w miejscowości Tymawa mają miejsce próby odłowienia psa. Zwierzak jest zziębnięty i poszukuje drogi do domu. Być może jest to ofiara huku sylwestrowych petard. Jeżeli ktoś poznaje czworonoga lub chciałby go przygarnąć, prosimy o kontakt z Gminnym Centrum Reagowania pod nr tel. 58 535 22 88.

Dach pod choinkę

2017.01.03
Dach pod choinkę

Dzięki wsparciu lokalnych firm oraz wielu osób prywatnych rodzina państwa Laskowskich z Jaźwisk otrzymała pod choinkę wspaniały prezent. Co prawda nie w wigilię, ale krótko po nowym roku stary budynek zyskał nowe pokrycie dachowe, a rodzina bezpieczeństwo.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.