Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Unihokej
2015.11.03
-

W dniach 28-29 października w Dąbrówce Tczewskiej rozegrano turnieje powiatowe w unihokeju dziewcząt i chłopców. W imprezie wzięło udział dziewięć zespołów ze szkół podstawowych. W kategorii chłopców wystartowały cztery zespoły, które walczyły systemem „każdy z każdym” o miano najlepszego zespołu. Gminę Gniew reprezentował zespół z Gogolewa.

Wieści z przedszkola
2015.11.02
-

26 października okazał się dniem pełnym wrażeń dla przedszkolaków z Zespołu Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu. Tego dnia maluchy z grup 3-4 i 5-6 latków stały się pełnoprawnymi przedszkolakami. Odbyły się również zajęcia otwarte dla rodziców, którzy wraz ze swoimi pociechami odkrywali tajemnice jesieni.

Pies szuka nowego domu
2015.11.02
-

Do Gminnego Centrum Reagowania trafił pies, którego właścicielka niedawno zmarła. Młody czworonóg został przebadany przez weterynarza- jest zdrowy, łagodny i przyjacielski. Osoby, które chciałyby go przygarnąć, proszone są o kontakt z GCR-em (tel. 58 535 22 88).

Dumne przedszkolaki
2015.11.02
-

29 października w Przedszkolu Niepublicznym Bajeczna Kraina odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Na tę uroczystość przybyli rodzice wszystkich przedszkolaków. Dzieci z dumą prezentowały swoje umiejętności poprzez wiersze, piosenki i taniec. Po występie złożyły uroczyście przysięgę, po czym pani dyrektor - Lucyna Wantoch Rekowska rozpoczęła pasowanie każdego malucha.

Wesołe Halloween
2015.11.02
-

30 października w Przedszkolu Niepublicznym Bajeczna Kraina odbyło się "Wesołe Halloween". Tak, jak na ten dzień przystało, było "strasznie" zabawnie. Tego dnia wszystkie dzieci były ubrane na czarno, a w przedszkolu przywitała je sala przystrojona w rzeczy i postaci typowe dla Halloween.

Porządek nabożeństw 1 i 2 listopada
2015.10.30
-

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym, Parafia św. Mikołaja w Gniewie chciałaby poinformować o obowiązującym porządku  nabożeństw.

1 listopad - dodatkowy parking przy szkole
2015.10.30
-

Dzień Wszystkich Świętych jest czasem zadumy i refleksji. W tym okresie staramy się odwiedzić groby naszych bliskich. Aby ułatwić mieszkańcom dojazd do gniewskiej nekropolii 1 listopada w godzinach od 13.00 do 17.00 przy Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego otwarty zostanie dodatkowy parking.

Ostatni wolny bilet na mecz Lechia-Legia
2015.10.30
-

Klub Sportowy Sobieski Gniew w sobotę, 31 października organizuje wyjazd na mecz piłki nożnej Lechia Gdańsk - LEGIA Warszawa, który odbędzie się w Gdańsku o godz. 18.00. Do rozdysponowania został jeszcze jeden bilet w cenie 20 złotych. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr tel. 885 821 269. Cena biletu obejmuje wejście na mecz oraz przejazd autokarowy.

Brąz Mistrzostw Europy dla Jakuba Kosmacza
2015.10.30
-

W Wilnie rozegrany został IV Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym. W dniach 17-18 października w hali Siemens Arena najmłodsi polscy karatecy rywalizowali z zawodnikami z kilkunastu europejskich krajów. Udział w mistrzostwach był motywacją i inspiracją do dalszych treningów dla wszystkich członków Klubu Karate Tradycyjnego.

Weź udział w konkursach
2015.10.30
-

,,Piękno rzeczy śmiertelnych mija, lecz nie piękno sztuki”. Ten cytat Leonarda da Vinci będzie tegorocznym hasłem imprezy „Tworzymy piękno”. W ramach zabawy odbędą się Powiatowy Konkurs Poetycki na najpiękniejszy wiersz pt. „Ziemia na której mieszkam”, Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. „Dom rodziny – dom kociewski” oraz Powiatowy Konkurs Fotograficzny pt. „Kociewski krajobraz w obiektywie”.

Wszystkie drużyny zagrają 31 października
2015.10.30
-

Wszystkie gniewskie teamy swoje spotkania rozegrają w sobotę, 31 października. W niedzielę, 1 listopada, obchodzimy bowiem uroczystość Wszystkich Świętych. Tym razem na gniewskim boisku Wisła Walichnowy zmierzy się z Orłem Radziejewo. Pozostałe kluby zagrają na wyjeździe.

Współpraca się opłaca
2015.10.29
-

Samorząd Województwa Pomorskiego oraz Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku serdecznie zapraszają w dniach 5-6 listopada na  konferencję: „Współpraca się opłaca” – rolnictwo i przetwórstwo ekologiczne jako szansa dla zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich województwa pomorskiego. Konferencja skierowana jest do rolników ekologicznych, rolników zainteresowanych tym sposobem gospodarowania, przetwórców i dystrybutorów produktów ekologicznych, pełnoletnich uczniów szkół rolniczych oraz mieszkańców obszarów wiejskich zainteresowanych działaniami na rzecz rozwoju rolnictwa ekologicznego.

Pellet zamiast ekogroszku
2015.10.29
-

Zakończyła się termomodernizacja budynku szkoły podstawowej w Pieniążkowie. Projekt wykonany został w ramach konkursu „TermoPomorze” ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Celem konkursu było ograniczenie emisji dwutlenku węgla poprzez dofinansowanie przedsięwzięć poprawiających efektywność wykorzystywania energii w budynkach jednostek samorządu terytorialnego. WFOŚiGW w Gdańsku na realizację projektu w Szkole Podstawowej w Pieniążkowie udzielił dotacji w wysokości 118 000 zł.

Wszystkie strachy przybywajcie
2015.10.29
-

Dom Kultury w Opaleniu, zaprasza wszystkich do wspólnej zabawy z okazji halloween, która odbędzie się w piątek, 30 października. Spektakle światła i cienia, w tym pokazy fireshow  oraz konkurs strojów, to tylko jedne z wielu piątkowych atrakcji.

Dedykowane NGO
2015.10.29
-

Departament Europejskiego Funduszu Społecznego zaprasza na spotkania informacyjne dotyczące konkursu dedykowanego organizacjom pozarządowym w ramach Poddziałania 6.1.2., które odbędą się w dniach: 28 października br. i 6 listopada br. w Sali Okrągłej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Zwycięstwo Królewskich Gniew
2015.10.29
-

W niedzielę, 25 października na gniewskim Orliku odbył się turniej piłkarski o puchar firmy Magmar. Hasłem imprezy było „Z Medicalem młodo, zdrowo, na sportowo”. Zawody przeznaczone były dla młodzieży w wieku gimnazjalnym. Wśród wyróżnionych tego dnia zawodników znaleźli się: Patryk Orłowski, Łukasz Vohler, Mateusz Langowski, Bartosz Fabiszewski, Damian Kamrowski, Marcel Sedlewski, Maciej Torłop, Dawid Rajek, Jakub Krocz, Szymon Poleszak, Arkadiusz Szulc, Karol Gniewkowski.

Neo-Nówka w Tczewie
2015.10.29
-

Kabaret Neo-Nówka wraz z Agencją Artystyczną "Joanna" serdecznie zapraszają na wyjątkowy, jubileuszowy koncert  Neo-Nówki podsumowujący 15-lecie działalności wrocławskiej formacji. Występ odbędzie się 20 listopada br. o godz. 17:00 w Tczewie.

Mewa Gniew pokonała 8:1 drużynę AP Malbork
2015.10.29
-

W ostatniej kolejce zmagań piłkarskich Weber Szprudowo zremisował z drużyną Spójnia Sadlinki 2:2, Sobieski Gniew zremisował 1:1 z Pogonią Prabuty, Wisła Walichnowy uległa 0:8 Pogoni Smętowo, a Mewa Gniew pokonała 8:1 drużynę AP Malbork. Weber Szprudowo zremisował z drużyną Spójnia Sadlinki 2:2. W tabeli uplasował się na 6 miejscu, mając  na koncie 16 pkt. Sobieski Gniew, z dorobkiem 6 pkt. zajmuje 13 lokatę. W ostatniej kolejce drużyna zremisowała 1:1 z pogonią Prabuty.

Pokaz fajerwerków
2015.10.28
-

Informujemy, iż w czwartek 29 października, ok. godz 23:00, na terenie Wzgórza Zamkowego odbędzie się kilkuminutowy pokaz fajerwerków. Za związany z tym hałas i niedogodności, Spółka Zamku Gniew przeprasza.

Przez pryzmat przeżyć
2015.10.28
-

W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Księdza Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie odbyło się kolejne spotkanie uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki. Różnorodność tematyczna przygotowanych do dyskusji pozycji zgromadziła wielu entuzjastów dobrej książki.

Rusza cykl turniejów w halową piłkę nożną
2015.10.28
-

Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie zaprasza młodzież szkół podstawowych na jesienno-zimowy cykl turniejów w halową piłkę nożną o "Puchar Dyrektora GOS". Zgłoszenia do 14 listopada, do godz. 8:55.

Gniewianie występowali w Filharmonii Pomorskiej
2015.10.28
-

Brązowy Kamerton wyśpiewali członkowie gniewskiego chóru Cantores Minores podczas największego i najbardziej renomowanego konkursu chóralnego dla dzieci i młodzieży. Nagrodę odebrali 25 października w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.

Równać Szanse 2015
2015.10.28
-

Jeszcze przez 8 dni Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży czeka na wnioski w Regionalnym Konkursi Grantowym w ramach Programu "Równać Szanse 2015" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Celem konkursu jest wsparcie projektów, których celem ma być rozwój młodych ludzi pod względem umiejętności społecznych przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu.

Pamiętny dzień dla każdego pierwszoklasisty
2015.10.28
-

14 października 2015 roku w Publicznej Szkole Podstawowej SPSK w Gogolewie, był bardzo ważnym dniem dla najmłodszej klasy. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania, podczas której pierwszoklasiści dołączyli  do grona uczniowskiej braci. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą sprawowaną w intencji całej wspólnoty szkolnej przez katechetę – ks. Janusz Wachowskiego, w której uczestniczyli zaproszeni goście i cała społeczność szkoły.

Ogłoszenie burmistrza
2015.10.28
-

Informujemy, że w środę, 28 października, nie będzie dniem przyjęć interesantów przez Burmistrz Miasta i Gminy Gniew. Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska będzie tego dnia brała udział w sesji Rady Miejskiej. Kolejnym dniem przyjęć będzie piątek, 30 października, w godzinach 8.00-11.00.

XIV Sesja Rady Miejskiej
2015.10.27
-

XIV Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji odbędzie się 28 pażdziernika br. (środa) o godz. 11.00 w Świetlicy Wiejskiej w Opaleniu. Tematem głównym obrad radców będzie przyjęcie sprawozdania o stanie realizacji zadań oświatowych gminy Gniew w roku szkolnym 2014/2015, z realizacji Strategii Zrównoważonego Rozwoju Społeczno- Gospodarczego Gminy Gniew na lata 2009-2020 określonych celów zgodnie z pismem SBR 0002.2015 z dnia 8 kwietnia 2015 r.

Śpiewając modlili się podwójnie
2015.10.27
-

W piątek, 23 października odbył się XVII Gminny Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej pod hasłem „Jan Paweł II- Patron rodziny”. Impreza zorganizowana została przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie. W przeglądzie udział brać mogli mieszkańcy gminy Gniew mający minimum 6 lat. Ich zadaniem było zaśpiewanie dwóch pieśni religijnych w tym, jednej Maryjnej.

"Kasza na stół, na zdrowie, na co dzień"
2015.10.27
-

Gdańsk zaprasza miłośników kaszy na warsztaty kulinarne "Pod znakiem kaszy" ze znawcą polskiej kuchni Andrzejem Polanem w ramach ogólnopolskiej kampanii "Lubię kaszę - kasza na stół, na zdrowie, na co dzień". Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 29 października br.

Harmonogram prac nad projektami współpracy
2015.10.27
-

Ruszają prace nad projektami Wieloletniego i Rocznego Programu Współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Poniżej prezentujemy harmonogram działań z tym procesem związanych.

Ważne dla parafian
2015.10.27
-

Parafia św. Mikołaja w Gniewie pragnie poinformować, że od dzisiaj, tj. 27 października, można w biurze parafialnym rezerwować Msze Święte na nowy, 2016 rok. Zachęcamy wszystkich, którzy będą obchodzili jubileusze małżeństwa w nadchodzącym roku, aby terminy Mszy Świętych zarezerwowali, jak najszybciej.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.