Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności

Przejazd szkolnymi autobusami możliwy

2017.04.05
Przejazd szkolnymi autobusami możliwy

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że z dniem 1 maja 2017 roku Gmina Gniew wprowadza możliwość nieodpłatnego korzystania z przewozów autobusami szkolnymi na podstawie imiennego, indywidualnie wydanego identyfikatora. Podanie o możliwość korzystania z transportu na terenie Gminy Gniew należy składać bezpośrednio do Sołtysów Sołectw zgodnie z miejscem zamieszkania. Identyfikatory odbierać będzie można u Sołtysa po 14 dniach od złożenia stosownego podania.

Podaruj sobie i swojemu dziecku dzień pełen wrażeń

2017.04.05
Podaruj sobie i swojemu dziecku dzień pełen wrażeń

Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie serdecznie zaprasza na rodzinny wyjazd dzieci z rodzicami do nowo otwartego Parku rozrywki FUNDAY w Tczewie, który odbędzie się w sobotę, 6 maja 2017 r. o godz. 10:00. Koszt wyjazdu - 15 zł. Szczegóły na załączonym plakacie.

I etap ul. Hallera zakończony

2017.04.05
I etap ul. Hallera zakończony

Dobiegł końca remont pierwszego etapy przebudowy ulicy Hallera. Prace budowlane obejmowały stworzenia kanalizacji deszczowej oraz naprawę nawierzchni ulicy od skrzyżowania z ul. Przemysłową do skrzyżowania z ul. Witosa. Kolejne etapu budowy obejmować będą odcinek ul. Hallera od ciepłowni do skrzyżowania z ul. Czyżewskiego (droga z dużych płyt betonowych) oraz od ciepłowni do ul. 27 Stycznia. Na dalsze części remontów ogłoszone zostaną ponowne przetargi.

Bezpłatne badania mammograficzne

2017.04.05
Bezpłatne badania mammograficzne

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie w wieku  50 - 69 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego wykrywania Raka Piersi. Badania wykonywane będą przy Przychodni MEDICAL w Gniewie ul. Witosa 10 w dniach 7 - 10 kwietnia. Zarejestruj się telefonicznie 58 666 24 44 w godzinach 8:00 - 20:00 lub tutaj.

Podsumowanie Wielkanocnej Zbiórki Żywności

2017.04.05
Podsumowanie Wielkanocnej Zbiórki Żywności

W miniony weekend 31 marca - 2 kwietnia w naszej gminie zorganizowano Wielkanocną Zbiórkę Żywności. W akcji wzięło udział ponad 90 wolontariuszy z Gimnazjum w Gniewie, ZSP w Gniewie oraz PSP SPSK w Tymawie. Zbierane były artykuły spożywcze takie jak olej, mąka, cukier, przetwory warzywne i owocowe, konserwy, słodycze, bakalie i inne. Wagę towaru szacuje się na ok. 700 kg. Żywność trafi do najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej gminy.

KZP Team Gniew z medalami Mistrzostw Polski

2017.04.05
KZP Team Gniew z medalami Mistrzostw Polski

W dniach 1 i 2 kwietnia w Zalesiu odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Unii Trójboju Siłowego w wyciskaniu sztangi leżąc, przysiadzie i martwym ciągu. Do Zalesia pojechało trzech zawodników z Stowarzyszenia Sportów siłowych KZP Team Gniew. Wszyscy zawodnicy spisali się rewelacyjnie i zdobyli medale mistrzostw Polski.

ASP dla Gniewu

2017.04.04
ASP dla Gniewu

Już po raz kolejny Gniew odwiedzili studenci i kadra Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Tym razem okazją do spotkania było podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy gminą Gniew, a Wydziałem Architektury Wnętrz i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Tego dnia nastąpiło również otwarcie wystawy prac semestralnych studentów gdańskiego ASP pt. „Mieszkać przy murze”. Co ciekawe prace inspirowane są Gniewem, a oglądać je będzie można w Sali Wystawowej gniewskiej biblioteki (pl. Grunwaldzki 16/17) do 5 maja.

Piłkarski weekend w Gniewie

2017.04.04
Piłkarski weekend w Gniewie

Nabierają tempa rozgrywki piłkarskie klasy A grupy malborskiej, w których biorą udział dwa zespoły z naszej gminy: Keramzyt Szprudowo oraz Sobieski Gniew. W minioną sobotę obie drużyny były gospodarzami swoich spotkań, dzięki czemu gniewscy fani nie mogli narzekać na brak piłkarskich emocji.

Zmiany w Kuchni

2017.04.04
Zmiany w Kuchni

W świetlicy wiejskiej w Kuchni przeprowadzono termomodernizację budynku. Dzięki wsparciu magistratu i środkom z funduszu sołeckiego udało się oprócz docieplenia obiektu, kupić krzesła i lodówkę.

Konsultacje Lokalnego Programu Rewitalizacji

2017.04.03
Konsultacje Lokalnego Programu Rewitalizacji

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew serdecznie zaprasza mieszkańców gminy Gniew, a przede wszystkim mieszkańców obszarów zdegradowanych przeznaczonych do rewitalizacji tj. Starego Miasta i Podzamcza, do udziału w konsultacjach społecznych, których przedmiotem jest zebranie uwag i wniosków w sprawie projektu Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Gniew na lata 2016 - 2023. Konsultacje rozpocznie otwarte spotkanie, które odbędzie się 3 kwietnia o godz. 18.00 w Sali Ślubów gniewskiego magistratu. Spotkanie poprowadzi Tomasz Sikora, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew. Szczegóły w załącznikach.

Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

2017.04.03
Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W środę, 29 marca w Zespole Szkół w Opaleniu odbyły się Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W turnieju wzięły udział czteroosobowe drużyny ze szkół podstawowych z: Piaseczna, Gniewu, Polskiego Gronowa, Gogolewa i Opalenia oraz trzyosobowe drużyny z gimnazjum w: Gniewie i Opaleniu.

Dzień zadumy i refleksji

2017.04.03
Dzień zadumy i refleksji

W piątek, 31 marca, w Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie odbyła się niezwykle uroczysta akademia poświęcona ojcu świętemu Janowi Pawłowi II. Uroczystość „Droga do Świętości” odbyła się w przeddzień 12 rocznicy  śmierci papieża Polaka.

Karatecy zdobyli w Krakowie 7 pucharów!

2017.04.03
Karatecy zdobyli w Krakowie 7 pucharów!

W sobotę, 25 marca, w Krakowie odbył się Ogólnopolski Turniej "Puchar Krakowa" w Karate Tradycyjnym. W zawodach uczestniczyło ponad 823 zawodników z 40 klubów z całej polski. Wśród nich byli też podopieczni senseia Kazimierz Maruta, którzy zaprezentowali wysoki poziom wyszkolenia. Puchary zdobyli: Natalia Kottlenga, Natan Kriegel, Dawid Szwabach, Jakub Grzyb, Oliwier Szczeblewski, Juli Cierpiałowska, Wiktoria Wałaszewska.

Gniew na targach turystycznych Wypoczynek w Toruniu

2017.04.03
Gniew na targach turystycznych Wypoczynek w Toruniu

W weekend 1 i 2 kwietnia w Toruniu odbyły się targi  Turystyczne „Wypoczynek” 2017. Prezentowały się na nich miasta i regiony turystyczne, biura turystyczne, uzdrowiska, hotele, pensjonaty czy gospodarstwa agroturystyczne. Na stoisku promocyjnym Kociewia, nie zabrakło również przedstawicieli Gminy Gniew oraz spółki Zamek Gniew, którzy zachęcali wystawców do spędzenia wypoczynku na Kociewiu, w szczególności w Gniewie.

Słoneczny weekend za pół ceny za nami

2017.04.03
Słoneczny weekend za pół ceny za nami

"Weekend za pół ceny. Rozsmakuj się w Gniewie." już za nami. Inicjatywa ta od wielu lat cieszy się powodzeniem w województwie pomorskim. Po raz czwarty udział w akcji wziął także Gniew. Przez dwa dni, mieszkańcy Gniewu oraz przyjezdni goście, mogli kosztować kulinarne specjały oraz korzystać z innych atrakcji płacąc o połowę mniej.

Wieści z SP Gniew

2017.04.03
Wieści z SP Gniew

Przedstawiamy Państwu wiadomości nadesłane ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Uczniowie poznawali w ostatnich tygodniach instrumenty muzyczne, przygotowali występy dla rodziców czy też odwiedzili przychodnię zdrowia.

Nowa sieć szkół zatwierdzona

2017.04.03
Nowa sieć szkół zatwierdzona

Na minionej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 29 marca, radni przyjęli uchwałę w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, który w roku szkolnym 2017/2018 wprowadzi zmiany w sieci szkół podstawowych w Gniewie. Podjęcie powyższej uchwały rozpoczyna proces przekształcenia gimnazjum w Gniewie w szkołę podstawową.

Złoci jubilaci

2017.04.03
Złoci jubilaci

Państwo Czesława i Ryszard Reptowscy, mieszkańcy Opalenia, w ubiegłym tygodniu obchodzili 50 rocznicę ślubu. Złoci Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medalami "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie". Aktu dekoracji dokonał z-ca Burmistrza Tomasz Sikora. Były z serca płynące życzenia i kwiaty. W przemiłej atmosferze wspominano minione lata, które zbyt szybko minęły.

Rozsmakuj się w Gniewie!

2017.03.31
Rozsmakuj się w Gniewie!

Nie wiesz jeszcze, jak spędzisz kwietniowy, zapewne słoneczny, weekend? My już wiemy. Na pewno smacznie i aktywnie. Spokojnie, przyjdzie czas również na odpoczynek. Zobacz, co oferują tegoroczni partnerzy akcji "Weekend za pół ceny", która odbędzie się w Gniewie 1-2 kwietnia. Do zobaczenia w Gniewie!

KS Mewa vs. Lechia Gdańsk

2017.03.31
KS Mewa vs. Lechia Gdańsk

Już w najbliższą sobotę, 1 kwietnia zapraszamy do kibicowania naszym młodym piłkarzom. Na płycie boiska Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie o godz. 12:30 rozegrany zostanie mecz KS Mewa vs. Lechia Gdańsk. Powodzenia!

Wystaw graty z chaty

2017.03.31
Wystaw graty z chaty

W sobotę 1 kwietnia odbędzie się zbiórka odpadów wielogabarytowych. Odpady muszą być wystawione do godziny 6 rano w dniu odbioru. Więcej szczegółów na plakacie.

Pożar użytku ekologicznego "Borawa"

2017.03.31
Pożar użytku ekologicznego "Borawa"

Wczoraj, tuż przed godz. 21:00 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie otrzymała zgłoszenie o pożarze użytku ekologicznego "Borawa", którego prawdopodobną przyczyną było podpalenie. Pożar swym zasięgiem objął ok. 0,5 ha. W półtoragodzinnej akcji gaśniczej uczestniczyły 2 zastępy OSP Gniew.

Wielkanocna zbiórka żywności 2017

2017.03.31
Wielkanocna zbiórka żywności 2017

W dniach 31 marca – 1 kwietnia Bank Żywności w Tczewie zorganizuje Wielkanocną Zbiórkę Żywności. W ramach akcji każdy będzie mógł pomóc najbardziej potrzebującym. Wystarczy kupić kilka dodatkowych produktów i przy wyjściu przekazać je wolontariuszom ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przy Gimnazjum w Gniewie, ZSP Gniew oraz PSP SPSK w Tymawie. Zapraszamy do sklepów: Biedronka, Netto i Ślizex.

Gniewska Szkoła Podstawowa otwiera swoje gościnne drzwi

2017.03.31
Gniewska Szkoła Podstawowa otwiera swoje gościnne drzwi

Już niebawem, 4 kwietnia (wtorek) swoje gościnne drzwi przed rodzicami i ich dziećmi otworzy Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Do wspólnej zabawy przyszłych uczniów klas I zaprasza społeczność szkolna oraz Słoń Elmer.

Osiągnięcia uczniów z gniewskiego ZSP

2017.03.31
Osiągnięcia uczniów z gniewskiego ZSP

W ostatnich dniach uczniowie z gniewskiego ZSP brali udział w Powiatowej Licealiadzie Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej oraz Piłce Nożnej „szóstek”.

Piłkarskie emocje znowu w Gniewie

2017.03.31
Piłkarskie emocje znowu w Gniewie

Aż trzy spotkania będą mogli w sobotnie popołudnie obejrzeć fani piłki nożnej w Gniewie. Choć rozgrywki ligowe ruszyły w ubiegły weekend to dopiero w najbliższą sobotę będzie okazja zobaczyć gniewskie zespoły na boisku przy ul. Kusocińskiego.

Zaplanuj swoją edukacyjną przyszłość

2017.03.31
Gimnazjum i Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie zaprasza na dzień otwarty

Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie zapraszają  Szanownych Rodziców Uczniów, którzy zechcą  dołączyć do naszej społeczności, jak i obecnie uczęszczających do naszej placówki, a także wszystkich chętnych na Dzień Otwarty w Gimnazjum i Szkole Podstawowej nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie. Spotkajmy się 5 kwietnia 2017r. Będziemy czekać na Państwa w godz. 17:00 – 19:00. Spotkanie informacyjne z Panią Dyrektor Ewą Grudzińską odbędzie się o godz. 17:00 w auli szkolnej.

Informacja dla interesantów

2017.03.30
Informacja dla interesantów

Informujemy, że z powodu wyjazdu służbowego, dzisiaj, tj. 31 marca br. Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska nie przyjmie interesantów. Zapraszamy na spotkania w przyszłą środę, w godz. od 14.00 do 17.00.

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

2017.03.30
Otarty konkurs ofert

Informujemy, że rozstrzygnięty został konkurs na wsparcie realizacji następującego zadania publicznego Gminy Gniew: „Działalność wspomagająca organizacje pozarządowe poprzez realizację konkursu grantowego na oddolne inicjatywy mieszkańców Gminy Gniew” ogłoszony w dniu 3 marca br. na podstawie przepisów ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Szczegóły w załączniku.

Gminne Zawody w Mini Piłce Nożnej

2017.03.30
Gminne Zawody w Mini Piłce Nożnej

W środę, 29 marca na gniewskim Orliku odbyły się Zawody Gminne w Mini Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych. W rywalizacji udział wzięły 4 szkoły z naszej gminy: SP Gniew, SP Gronowo, PSP SPSK Tymawa oraz ZS Opalenie. Poznaj zwycięską drużynę, która już 10 kwietnia w Subkowach reprezentować będzie gminę Gniew na szczeblu powiatowym.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.