Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Szkoła Morska w Gdyni
2016.11.10
Szkoła Morska w Gdyni

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Szkoły Morskiej w Gdyni, która od 18 lat szkoli personel morski. Prowadzi kursy oraz usługi przy użyciu systemów zdalnie sterowanych w oparciu o grupę wykwalifikowanych pracowników. Ze względu na dynamiczny rozwój wykorzystywania dronów, Szkoła Morska otwarta jest na nowe propozycje ich wykorzystywania. Skrócona oferta usług: szkolenia operatorów bezzałogowych systemów powietrznych, monitoring, filmy, zdjęcia reklamowe, zdjęcia w podczerwieni.

Szkolenie z nowych formularzy ofert
2016.11.10
Szkolenie z nowych formularzy ofert

W poniedziałek 14 listopada oraz we wtorek 22 listopada o godz. 17.00 odbędzie się szkolenie z nowych formularzy ofert realizacji zadania publicznego do Gminy, Powiatu, Województwa.

Mewa Gniew
2016.11.10
Mewa Gniew

W tę sobotę, tj. 12.11.2016 r. KS Mewa Gniew ostatni raz zagra w rundzie jesiennej na naszym boisku z Gdyńską AP Dąbrowa. Zapraszamy na mecz o godz. 13:00. Nie może Was zabraknąć!!!

Promocja książki
2016.11.10
Promocja książki

Serdecznie zapraszamy na promocję książki dr. Krzysztofa Kordy pt. Ks. ppłk Józef Wrycza (1884-1961) - Biografia historyczna. Spotkanie odbędzie się 17 listopada w Gdańsku na Wydziale Historycznym UG, Ul. Wita Stwosza, 55 Gdańsk Oliwa, sala 1.46, początek o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Poznaj zwycięzców konkursu „Gniew w Baśni Zaklęty”
2016.11.09
Poznaj zwycięzców konkursu „Gniew w Baśni Zaklęty”

Wyklejanka, kolaż, rysunek, a nawet praca inspirowana formą gobelinu – to tylko część technik, za pomocą których uczniowie przenieśli bohaterów gniewskich legend do rzeczywistości. Wysoki poziom prac sprawił, że Jury nie miało łatwego zadania. Tym bardziej gratulujemy 10 wybranym zwycięzcom. Uroczyste wręczenie nagród już wkrótce!

11 kolejka sezonu piłkarskiego
2016.11.09
11 kolejka sezonu piłkarskiego

W miniony weekend rozegrana została 11 kolejka sezonu piłkarskiego 2016/2017. Keramzyt Szprudowo zremisował 2:2 z drużyną LKS Waplewo. Drużyna Keramzytu w tabeli aktualnie zajmuje 10 m-ce, ma na koncie 11 pkt. Sobieski Gniew uległ 0:6 Relaxowi Ryjewo. W tabeli zajmuje 14 pozycję i ma na koncie 4 pkt.

Rywalizacja na Szlaku Zamków Gotyckich
2016.11.09
Trochę frajdy i rywalizacji na zamkach gotyckich. Zagrasz?

Aplikacja mobilna Szlaki Zamków Gotyckich doczekała się potężnej aktualizacji, jest teraz grą turystyczną na szlakach kulturowych Pomorza oraz Warmii i Mazur, która jest już dostępna na smartfony i tablety z systemami Android i iOS. Zagrasz?

Ognisko patriotyzmu
2016.11.09
Ognisko patriotyzmu

Szkoła Podstawowa w Tymawie zaprasza całe rodziny na "Ognisko Patriotyzmu", które odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00. Organizatorzy zapewniają dowóz z Gniewu i z powrotem.

Ciąg dalszy Gniewskich Spotkań Kameralnych
2016.11.09
Ciąg dalszy Gniewskich Spotkań Kameralnych

Już jutro odbędzie się kolejny czwartkowy koncert. Tym razem wieczór umili recital wokalny w wykonaniu Karoliny Klawitter - sopran i Marcina Pomykały - tenor. Na pianinie zagra Anna Mikolon. Spotkanie odbędzie się w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki o godz. 19.00. Oczywiście nie jest to ostatni czwartkowy występ, przed nami jeszcze dwa kolejne - 17 i 24 listopada.

Już dzisiaj- Gniewskie Forum Organizacji Pozarządowych!
2016.11.08
Gniewskie Forum Organizacji Pozarządowych

Gniewskie Organizacje Pozarządowe oraz grupy nieformalne serdecznie zapraszamy na drugie w tym roku Gniewskie Forum Organizacji Pozarządowych, które odbędzie się 8 listopada o godz. 17:00 w Sali Wystawowej biblioteki w Gniewie. Nie może Was tam zabraknąć! W ramach forum przedstawiciele organizacji wspólnie zastanowią się nad formułą dalszego funkcjonowania Gniewskiej Rady Organizacji Pozarządowych oraz dokonają wyboru jej członków na nową kadencję. To również okazja do podsumowania konsultacji nad Rocznym programem współpracy gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi na 2017 r.

Noc porażek
2016.11.08
Noc porażek

Noc porażek w Tczewie to wyjątkowe, biznesowe spotkanie dla przedsiębiorczych. Każdy człowiek uczy się na błędach, jednak mądry robi to na cudzych! Dlatego też na spotkaniu FUN (FuckUp Nights) posłuchamy jakie błędy popełnili nasi goście i jak sobie z nimi poradzili.

Wyjazd do Kaliningradu
2016.11.08
Wyjazd do Kaliningradu

W daniach 18 - 19 października, grupa dziewcząt z Gimnazjum w Opaleniu wzięła udział w dwudniowej wycieczce do Kaliningradu. Wyjazd odbył się dzięki uczestnictwu uczniów w corocznym konkursie wiedzy o zamkach gotyckich.

Sylwester w Opaleniu
2016.11.08
Sylwester w Opaleniu

Dom Kultury w Opaleniu zaprasza na Sylwestra 2016/2017. Organizatorzy oferują gorące dania, zimne przekąski, ciasto, owoce, kawę, herbatę oraz szampan. Zabawę umili zespół HM.

Bezpłatne badania glukozy i cholesterolu
2016.11.08
Bezpłatne badania glukozy i cholesterolu

Przychodnia PELMED w Gniewie zaprasza wszystkich mieszkańców miasta i gminy Gniew na bezpłatne badania glukozy i cholesterolu oraz konsultacje lekarskie. Badania odbędą się 15 listopada 2016 i trwać będą od  8.00 do 10.00 w budynku przychodni (ul. Kopernika 8B Gniew).

Trwa nabór na rzeczoznawców
2016.11.08
Ogłoszenie

Podajemy do publicznej wiadomości ogłoszenie Burmistrz Miasta i Gminy Gniew z 18 października 2016 r. ws. przyjmowania wniosków o powołanie na rzeczoznawcę do szacowania wartości zwierząt zabitych lub poddanych ubojowi z nakazu organów Inspekcji Weterynaryjnej albo podłych w wyniku zastosowania zabiegów nakazanych przez te organy. Niniejsze wnioski można składać w Referacie Społecznym UMiG Gniew lub w Gminnym Centrum Reagowania do15 listopada br.

Przerwa w dostawie wody
2016.11.08
Przerwa w dostawie wody

Informujemy, iż z powodu awarii na ul. Piłsudskiego nastąpiła przerwa w dostawie wody dla mieszkańców tej ulicy (na odcinku od skrzyżowania z ul. 27-Stycznia do skrzyżowania z ul. Górny Podmur i ul. Dolny Podmur). W imieniu spółki Inwest-Kom, przepraszamy za utrudnienia.

Brawo dla gniewskich „baśkarzy”
2016.11.08
Brawo dla gniewskich „baśkarzy”

Patriotyczny turniej sportowy o Szablę Niepodległości odbył się 6 listopada w Bojanie. Zawody wygrał Jerzy Gurzęda z Victorii Miały, nasz zawodnik Kazimierz Rajski był trzeci. Drużyna Hotel Zamek Gniew w swojej kategorii była też druga. Turniej był podsumowaniem rozgrywek sportowych Masters Polska i Masters Kaszëbë 2016.

Szkolenia dla producentów trzody chlewnej i rolników
2016.11.08
Szkolenia dla producentów trzody chlewnej i rolników

Pomorski Ośrodek Doradztwa  Rolniczego w Lubaniu Biuro Powiatowe w Tczewie zaprasza producentów trzody chlewnej oraz rolników, zainteresowanych pozyskiwaniem środków z PROW 2014-2020, na szkolenia: „ Afrykański Pomór Świń - zasady ochrony świń przed chorobą”, Nowe przepisy dotyczące rejestracji zwierząt”, „Możliwości wsparcia PROW 2014-2020". Spotkanie odbędzie się w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki 8 listopada o godz. 11.00.

Gniewskie Święto Niepodległości
2016.11.08
Gniewskie Święto Niepodległości

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się ze szczegółowym programem Gniewskiego Święta Niepodległości, które odbędzie się w najbliższy piątek, tj. 11 listopada.

Konkurs grantowy
2016.11.08
Konkurs grantowy

Kulczyk Fundation organizuje konkurs dla organizacji pozarządowych, przedsiębiorstw społecznych, spółdzielni, instytucji kultury i jednostek samorządu terytorialnego. Projekt ten ma przynieść zauważalną społeczną zmianę, przeorganizować rzeczywistość tworząc ludziom nowe możliwości. Fundację interesują „twarde inwestycje”, które mogą stać się początkiem łańcucha korzystnych zmian w społeczności lokalnej.

Moje życie - mój wybór
2016.11.08
Moje życie - mój wybór

Szkolny Klub Europejski z Gimnazjum w Gniewie, we współpracy z panią pedagog, przygotował spotkanie dla młodzieży szkoły. Uczniowie klas trzecich w ramach projektu profilaktycznego pokazali przedstawienie pt. „Moje życie – mój wybór”, w którym w przekonujący sposób pokazali, jakie mogą być konsekwencje różnych życiowych wyborów.

Siatkarski weekend
2016.11.08
Siatkarski weekend

W minioną sobotę, w Hali Sportowej Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie swoje mecze rozgrywała grupa B Tczewskiej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt. Występująca w tej grupie drużyna Gimnazjum Gniew składająca się z dziewcząt klasy I sprawiła kolejną niespodziankę.

Trwają konsultacje
2016.11.08
Twoje zdanie jest ważne

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zaprasza do udziału w konsultacjach dotyczących projektu uchwały w sprawie określenia warunków i trybu udzielania i rozliczania dotacji służących sprzyjaniu rozwojowi sportu oraz kontroli ich wykorzystywania. Uwagi, opinie, wnioski do projektu Uchwały można składać do 10 listopada br. w formie pisemnej na specjalnych formularzach załączonych do ogłoszenia.

Zdrowe odżywianie w szkole
2016.11.07
Zdrowe odżywianie w szkole

Uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej w Gniewie, w ramach bloku programowego „Odżywianie” - realizowanego na zajęciach technicznych, poznają rodzaje składników odżywczych oraz ich funkcje. Nauczyli się również odczytywać i obliczać wartości energetycznych spożywanych produktów i potraw. Na ostatnich zajęciach technicznych królował jogurt pitny BiFi – określany mianem jogurtu XXI wieku. Na czym polega jego wyjątkowość?

Fundusze Europejskie
2016.11.07
Fundusze Europejskie

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Malborku zaprasza na indywidualne konsultacje dotyczące wsparcia z Funduszy Europejskich. Specjaliści ds. Funduszy Europejskich, w ramach prowadzonych działań, odwiedzą 9 listopada 2016 r. w godz. od 11:00 do 14:00 Dom Przedsiębiorcy w Tczewie.

Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert
2016.11.04
Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że rozstrzygnięty został konkurs na powierzenie realizacji następującego zadania publicznego Gminy Gniew: „Popularyzacja idei wolontariatu poprzez organizację Gniewskiej Gali Wolontariatu w grudniu 2016 r.” ogłoszony w dniu 7 października br. na podstawie przepisów ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Szczegóły w załączniku.

Ogłoszenie Burmistrza
2016.11.04
Ogłoszenie Burmistrza

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015r. poz. 1774 z póź. zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 4 listopada 2016r. Zarządzeniem Nr 131/16 zatwierdzono „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik Nr 1 do w/w Zarządzenia oraz „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym”, stanowiący załącznik Nr 2 do w/w Zarządzenia.

Przed nami 11. kolejka sezonu piłkarskiego 2016/2017
2016.11.04
Przed nami 11. kolejka sezonu piłkarskiego 2016/2017

Kolejny weekend, to kolejna szansa na punkty w klasyfikacji grupowej. Tym razem Sobieski Gniew, na wyjeździe, spotka się z drużyną  Relax Ryjewo, natomiast Keramzyt Szprudowo, również na wyjeździe, spotka się z LKS Waplewo. Oba spotkania rozegrane zostaną w sobotę, 5 listopada.

Rozpoczęły się Gniewskie Spotkania Kameralne
2016.11.04
Rozpoczęły się Gniewskie Spotkania Kameralne

W czwartkowy wieczór, 3 listopada br., na gniewskim zamku, zainaugurowano XXIX Gniewskie Spotkania Kameralne. Gościem wieczoru był „Niezwykły kwartet”. Każdy z muzyków pochodzi z innego kraju. Podczas inauguracyjnego koncertu można było usłyszeć utwory Astora Piazzolli, Maurice Ravela i Szymona Sutora.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.