Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Miś Maciuś świętował szóste urodziny
2016.07.04
-

Swoje 6. urodziny świętował Miś Maciuś, młody mieszkaniec ul. Sambora w Gniewie. Z tej to właśnie okazji, w piątek, 1 lipca, w Ogrodzie Historii, odbyło się wielkie urodzinowe przyjęcie. Obecni na zabawie goście zaśpiewali jubilatowi gromkie „Sto lat”, a Ks. Zbigniew Rutkowski, proboszcz gniewskiej parafii odsłonił figurkę Wiewiórki Walentynki, nowej sąsiadki Misia. Tego dnia spółce Inwest-Kom wręczono również Nagrodę Misia Maciusia „Naj – Deko za Trwałe Upiększanie Miasta”.

Dorszowe Żniwa na zamku w Gniewie
2016.07.01
-

W sobotę, 2 lipca na zamku w Gniewie, odbędzie się XIII edycja Dorszowych Żniw, czyli Mistrzostw Polski w Potrawach z Ryb Morskich. W Mistrzostwach co roku biorą udział najlepsi polscy kucharze. Podczas tegorocznej edycji ich zadanie będzie polegać na przygotowaniu dania głównego z wykorzystaniem polędwicy z dorsza, deseru z wykorzystaniem czekolady dowolnego rodzaju i przynajmniej trzech rodzajów owoców.

6. urodziny Misia Maciusia
2016.07.01
-

Parafia pw. Św. Mikołaja w Gniewie serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na szóste urodziny Misia Maciusia. Urodzinowy piknik odbędzie się w piątek, 1 lipca o godz. 16.00 w Ogrodzie Historii. Oprócz wielu zabaw, zaplanowanych na ten dzień, wszyscy przywitają uroczyście nową koleżanką Misia Maciusia. Jak na tradycję przystało, wręczona zostanie też nagroda Naj Deko Misia Maciusia za trwałe upiększanie naszego miasta. Serdecznie zapraszamy!

Warsztaty Gospel
2016.07.01
-

Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Gospel serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie młodości z doświadczeniem, czyli Warsztaty Gospel na Zamku w Gniewie, które będą miały miejsce od 10 do 15 sierpnia 2016 r. Warsztaty poprowadzą: Wayne Ellington, Peter Steinvig, Gabriela Gąsior, Piotr Pawlicki. Zgłoszenia i informacje dostępne na stronie www.gospel-festiwal.pl.

Zdolni z Pomorza - dodatkowa rekrutacja
2016.07.01
-

Wciąż trwa rekrutacja do unikatowego na skalę kraju, innowacyjnego projektu "Zdolni z Pomorza", którego celem jest wspieranie młodych talentów w dziedzinie matematyki, fizyki i informatyki. Szczegółowe informacje dotyczące możliwości zgłoszeń dostępne w załączniku. Termin składania dokumentów przedłużono do 12 września 2016 r.

Opłaty za korzystanie ze środowiska
2016.07.01
-

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego mając na względzie zwiększenie świadomości obowiązującego stanu prawnego w zakresie opłat za korzystanie ze środowiska, zaprasza do zapoznania się z informacjami zawartymi na stronie: www.bip.pomorskie.eu/Article/id,145.html

Aktualizacje systemu operacyjnego w gniewskim urzędzie
2016.07.01
-

Urząd Miasta i Gminy Gniew w dniach od 4 do 22 lipca aktualizować będzie system operacyjny do Windows 10. Proces ten może spowodować problemy komunikacyjne z gniewskim magistratem, a nawet utrudnić pracę urzędników. Interesantów prosimy w tym czasie o cierpliwość i wyrozumiałość, a za wszelakie utrudnienia z góry przepraszamy!

Sezon kąpielowy 2016
2016.07.01
-

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tczewie dokonawszy bieżącej oceny wód pobliskich jezior informuje, że dozwolona jest kąpiel w miejscach tradycyjnie wykorzystywanych do kąpieli zlokalizowanych na następujących jeziorach: Pieniążkowo, Półwieś, Tymawa oraz Rakowiec.

Paczkomat InPost już stoi
2016.07.01
-

Dzisiaj od wczesnych godzin porannych rozpoczął się montaż paczkomatu InPost, który dzięki staraniom radnego Grzegorza Wasielewskiego stanął przy sklepie Ślizex-Market w Gniewie. Paczkomaty® InPost to największa na świecie sieć nowoczesnych urządzeń do samodzielnego odbierania i nadawania przesyłek 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Paczkomaty charakteryzuje niska cena nadawanych i odbieranych paczek i błyskawiczny termin dostawy. Mieszkańcom życzymy udanych zakupów!

Runda wiosenna sezonu 2015/2016 zakończona
2016.07.01
-

Dobiegła końca runda wiosenna sezonu piłkarskiego 2015/2016. W ostatnim piłkarskim weekendzie Weber Szprudowo zmierzył się z Deltą Miłoradz. Spotkanie to zakończyło się porażką Webera (1:6). Drużyna w tabeli zajmuje 10 lokatę, ma na koncie 33 pkt. W tym sezonie drużyna ma na koncie 10 zwycięstw, 3 remisy, 13 porażek. Sobieski Gniew, z dorobkiem 27 pkt., uplasował się na 12 miejscu. Pokonał Rodło II Kwidzyn 6:1. Sobieski zwyciężył 7 razy, 6 razy remisował, 13 razy poniósł porażkę.

 

Współzawodnictwo sportowe szkół powiatu tczewskiego 2015/2016
2016.06.30
-

21 czerwca w Tczewie podsumowano całoroczne współzawodnictwo sportowe szkół powiatu tczewskiego. Rozdano puchary, dyplomy oraz nagrody dla najlepszych szkół powiatu tczewskiego w rywalizacji sportowej w mijającym roku szkolnym. Gniewska podstawówka po raz czwarty z rzędu okazała się najlepsza w rywalizacji szkół podstawowych. Gimnazjaliści uplasowali się na trzecim stopniu podium. Gratulujemy!

SMS woda - bądź na bieżąco z przerwami dostawy wody
2016.06.29
-

W ostatnim czasie dość często zmagać musimy się z przerwami w dostawie wody. Aby przygotować się na taką sytuację, możemy zapisać się do bezpłatnego serwisu SMS, który na bieżąco wysyła powiadomienia o nadchodzących awariach. Serwis prowadzi spółka Inwest-Kom w Gniewie, która w trosce o mieszkańców, szybko przekazuje ważne im komunikaty.

Przerwa w dostawie wody
2016.06.28
-

Spółka Inwest-Kom informuje, że w związku z prowadzoną budową/wymianą sieci na gniewskiej starówce, 29 czerwca od godziny 22.00 do godz. 5.00 dnia następnego (30 czerwca) nastąpi przerwa w dostawie wody na terenie miasta Gniew oraz w Ciepłem. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy i cierpliwość.

Winiarzu złóż wniosek o wpis do ewidencji ARR
2016.06.28
-

Agencja Rynku Rolnego prowadzi ewidencję producentów i przedsiębiorców wyrabiających wino. Wnioski o wpis do ewidencji  na rok gospodarczy 2016/1017 należy składać do 15 lipca 2016 r.

Międzynarodowo w Opaleniu
2016.06.28
-

Zespół Szkół w Opaleniu miał w czerwcu gości z Ukrainy. Uczniowie ze szkoły językowej z miasta Browary przyjechali do Polski, aby poznać naszą kulturę, podszkolić się w języku polskim i angielskim. Nasi uczniowie znowuż mogli w praktyce podszkolić swoje umiejętności w języku angielskim. Czerwcowa wizyta w Opaleniu to początek dłuższego przedsięwzięcia, które zakończyć ma się w 2020 r. międzynarodową debatą.

Konkurs "Piękne Miasto Gniew 2016"
2016.06.28
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje o rozpoczęciu czwartej edycji Konkursu pod nazwą "Piękne Miasto Gniew 2016" mającego na celu wyróżnienie mieszkańców naszego miasta, którzy dbają o estetykę otaczającej ich przestrzeni. Tegoroczny konkurs odbędzie się w następujących kategoriach" "ogródki przy domkach jednorodzinnych", "ogródki przy blokach wielorodzinnych", "ogródki przy placówkach oświatowych, pawilonach handlowych, usługowych i innych". Zachęcamy do udziału w konkursie!

Sesja Rady Miejskiej w Gniewie
2016.06.28
-

W środę, 29 czerwca odbędzie się kolejne posiedzenie Rady Miejskiej. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych mieszkańców do uczestnictwa w obradach, które rozpoczną się o godz. 11.00 w siedzibie gniewskiej OSP. Szczegóły w załączniku.

Rodzeństwo z medalami
2016.06.28
-

Stowarzyszenie sportów siłowych KZP Team Gniew startowało w sobotę 25 czerwca na IV Mistrzostwach Szczytna w wyciskaniu sztangi leżąc o puchar Burmistrza Miasta Szczytno. Tym razem KZP Team Gniew reprezentowało rodzeństwo Dorota, Michał i Paweł Kocknecht. Cała trójka w swoich kategoriach wywalczyła podia.

Zakończenie roku szkolnego w ZSP Gniew
2016.06.28
-

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 w ZSP połączone zostało z uroczystością pożegnania absolwentów klasy III c Zespołu Szkół Zawodowych. Całość tradycyjnie rozpoczęto złożeniem kwiatów przed tablicą upamiętniającą patrona szkoły, księdza Henryka Mrossa. Następnie uczniowie i nauczyciele wzięli udział w mszy świętej.

Planuj wakacje z LOT-em
2016.06.28
-

Jednym ze sztandarowych przedsięwzięć Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE od wielu już lat jest działanie „Na Kociewiu cały rok”. Są to co roku zbierane i wydawane kalendarze najważniejszych wydarzeń w regionie. W tym roku wydano pięć tysięcy broszur, które trafiły do urzędów, punktów informacji turystycznej, do turystów...

Zwyciężyło Umiarkowanie
2016.06.28
-

Podczas jubileuszowego, XXV Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego w Gniewie, zmierzyły się z sobą 4 drużyny- Sprawiedliwość, Umiarkowanie, Męstwo i Roztropność. Nazwy te nawiązywały do rycerskich cnót kardynalnych, a podczas gniewskiej imprezy najlepiej zaprezentowało się Umiarkowanie.

 

Średniowieczny trakt- badania trwają
2016.06.27
-

Trwają prace przy odkrytej w zeszłym tygodniu w Gniewie średniowiecznej drodze. Trzy metry sześcienne drewna zostaną zabezpieczone i przewiezione do konserwacji do Gdańska, pozostała część materiału będzie składowana w bezpiecznym miejscu. Z dębowych bel pobrany został też materiał do badań dendrochronologicznych, które pozwolić mają na dokładne określenie wieku traktu.

Oni wystartują po lepszą przyszłość
2016.06.27
-

Program „Wiedza Start” miał swój uroczysty finał 23 czerwca. Wiemy już, którzy uczniowie III klas gimnazjum z Gniewu i Opalenia uzyskali najlepsze wyniki w części matematycznej i przyrodniczej testów, co za tym idzie, stypendium finansowane w całości ze środków Zakładu Produkcji Kruszyw w Gniewie.

Zakończenie roku w gniewskim gimnazjum
2016.06.27
-

Gimnazjaliści zakończyli rok szkolny. Podczas akademii kończącej naukę nie zabrakło wyróżnień za poprawne zachowanie i osiągnięcia w nauce, sporcie i innych dziedzinach. Młodzieży gratulujemy osiągnięcia wyników i życzymy udanego wypoczynku letniego.

Eksperymentalna wycieczka gniewskich zwycięzców
2016.06.27
-

Za nimi wspaniała lekcja przyrody, fizyki, chemii, historii i geografii, a przede wszystkim ciekawości motywującej do nieustannego odkrywania otaczającego nas świata. Wyprawa do gdyńskiego Centrum Nauki Experyment była nagrodą dla młodych twórców, których prace zwyciężyły w konkursie „Kronika Gniewskiej Rodziny”. Nie zabrakło ciekawych doświadczeń i wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci.

Spotkania z wartościową książką
2016.06.27
-

Każde spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki jest dowodem na to, że warto czytać. Dzięki książkom bowiem, nie tylko przyjemnie spędzamy wolny czas, ale również pozostawiają one w czytelniku, pewną dozę przeżyć.

Uwaga- rynek bez wody
2016.06.27
-

Jutro, 28 czerwca, w godzinach 7-12.00 planowana jest przerwa w dostawie wody dla pl. Grunwaldzkiego w Gniewie. Za utrudnienia przepraszamy.

Świat leży u Waszych stóp, zdobywajcie go
2016.06.27
-

Polonezem rozpoczęła się uroczystość pożegnania klas III Gimnazjum im. gen. J. Hallera w Gniewie. Wydarzeniu towarzyszyły mieszane uczucia, bowiem na twarzach zarówno uczniów, jak i nauczycieli malowały się i radość, i smutek. - Spełniajcie swoje marzenia i wspominajcie te niesamowite czasy - mówiła dyrektor szkoły Ewa Grudzińska.

Burmistrz pogratulowała młodym historykom
2016.06.27
-

Konrad Janicki i Karol Krotowski reprezentowali naszą gminę podczas ogólnokrajowego konkursu wiedzy o zamkach gotyckich. Chłopcy poradzili sobie znakomicie, Konrad był 2 w swojej kategorii wiekowej, a Karol znalazł się wśród 20 najlepszych uczniów w kategorii szkół podstawowych. Młodych historyków zaprosiła do siebie burmistrz, aby osobiście pogratulować im wspaniałego występu.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.