Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności

Intensywne opady deszczu

2017.07.25
Intensywne opady deszczu

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu.  

Piknik Super Bohaterów

2017.07.24
Piknik Super Bohaterów

Wata cukrowa, dmuchańce, ale też piłowanie i wbijanie gwoździ były atrakcjami podczas piątkowego festynu w Bajecznej Krainie. Tym razem pogoda dopisała, a chętnych do wspólnej wesołej zabawy też nie brakowało.

Nowa remiza dla OSP Kolonia Ostrowicka

2017.07.24
Nowa remiza dla OSP Kolonia Ostrowicka

W ubiegłą sobotę, 22 lipca w Kolonii Ostrowickiej miało miejsce przeniesienie tamtejszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej do nowej remizy. Podczas uroczystości dokonano przecięcia symbolicznej wstęgi oraz aktu poświęcenia nowego obiektu. Od tego momentu lokalni strażacy mogą cieszyć się z dogodniejszego miejsca dla swych ochotniczych działań.

VI Turniej Piłkarski o Puchar Sołectwa Kursztyn

2017.07.24
VI Turniej Piłkarski o Puchar Sołectwa Kursztyn

W sobotę, 15 lipca na boisku w Kursztynie rozegrany został VI Turniej Piłkarski o Puchar Sołectwa Kursztyn. W zawodach udział wzięły cztery drużyny. O miejsce na podium rywalizowali zawodnicy z gminy Morzeszczyn, Gniewu oraz miejscowej drużyny Orion. Po emocjonujących rozgrywkach pierwszą lokatę uzyskał Orlik Gniew, tuż za nim uplasował się Orlik Morzeszczyn. Natomiast trzecie miejsce zajął zespół Orion z Kursztyna.

Badania podsumowane

2017.07.21
Badania podsumowane

Dzisiaj zakończył się kolejny sezon prac archeologicznych prowadzonych w gminie Gniew przez naukowców z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Przed licznie zebranymi mieszkańcami Piaseczna i przedstawicielami mediów archeolodzy opowiadali o tym co udało się odkryć podczas tegorocznych prac.

Piknik Rodzinny Super Bohaterów

2017.07.21
Piknik Rodzinny Super Bohaterów

Zespół Bajecznej Krainy pragnie zaprosić na Piknik Rodzinny Super Bohaterów, który odbędzie się w najbliższy piątek, 21 lipca. Początek zabawy o godzinie 16.00, a w programie m.in. zawody sportowe, przeciąganie liny, warsztaty plastyczne, malowanie twarzy i rozbijanie piniaty. 

Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych - składanie wniosków do końca lipca

2017.07.21
Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych - składanie wniosków do końca lipca

Centrum Projektów Polska Cyfrowa jako Instytucja Pośrednicząca w Programie Operacyjnym Polska Cyfrowa, ogłosiło konkurs na dofinansowanie projektów w ramach Działania 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Wnioski należy składać do 31 lipca 2017 r.

Zagłosuj w Podwórku Nivea - udostępnimy Ci komputer

2017.07.21
Zagłosuj w Podwórku Nivea - udostępnimy Ci komputer

Mieszkańcy, którzy chcą głosować na gniewską lokalizacją w konkursie Podwórka talentów NIVEA, zachęcamy do korzystania z udostępnionych w Pracowni Orange, gniewskiej bibliotece i w Referacie Gospodarki Odpadami komputerów. Pracownicy tych instytucji pomogą Państwu także w zakładaniu konta i oddaniu głosów. Serdecznie zachęcamy do głosowania! Gniew jest już na wysokiej 60 pozycji, możemy być jednak jeszcze wyżej, ale to tylko dzięki Państwa aktywności. Wystarczy zaledwie kilka minut dziennie, abyśmy zbliżyli się do wygranej.

Piasecka moda prosto z francuskiego dworu- przyjdź posłuchać!

2017.07.21
Piasecka moda prosto z francuskiego dworu- przyjdź posłuchać!

Prace archeologiczne w kościele pw. Narodzenia NMP w Piasecznie rozpoczęły się w 2016 r. Na tę chwilę, wiemy już, że jedna z szat znalezionych w Piasecznie jest tak bogata, jak szata Anny Austriaczki, matki francuskiego Króla Słońce! Ponadto znaleziono dwa pochówki osób, które tuż przed śmiercią zjadły duże ilości śliwek z pestkami (ponad 120!). Konferencja podsumowująca tegoroczne prace odbędzie się w kościele Narodzenia NMP w Piasecznie w piątek, 21 lipca, o godz.11.00. Podczas spotkania archeolodzy i antropolodzy opowiadać będą o odkryciach, pokazane też zostaną fragmenty cenniejszych odnalezionych materiałów, oraz najciekawsze wota dziękczynne z piaseckiego ołtarza. 

Obwieszczenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew

2017.07.21
Obwieszczenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew

21 lipca wydane zostało Obwieszczenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla północnej części miasta Gniew przy drodze krajowej nr 91 wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Z projektem zapoznać się będzie można od 1 do 23 sierpnia w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Gniew. Szczegóły w załączniku.

Intensywne opady deszczu

2017.07.21
Intensywne opady deszczu

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez  Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW-PIB Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu.

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew

2017.07.21
Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew

Ogłoszenie z dnia 20 lipca 2017r. Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz.446 z póź. zm), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 20 lipca 2017r. Zarządzeniem Nr 102/17 zatwierdzono niżej wymieniony wykaz: „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym” stanowiący załącznik nr 1 do ww. Zarządzenia. 

Przypominamy o prawidłowej segregacji

2017.07.20
Przypominamy o prawidłowej segregacji

W związku z coraz częstszymi przypadkami nieprawidłowej segregacji bądź w ogóle jej braku, co w naszej gminie zdarza się szczególnie w zabudowie wielorodzinnej, przypominamy Państwu jak to robić. W załączniku znajdą Państwo ulotkę, dzięki której można w łatwy sposób przypomnieć sobie warunki segregacji odpadów, do czego bardzo zachęcamy.

Ostatni etap prac podziemnych przed rewitalizacją Starego Miasta

2017.07.19
Ostatni etap prac podziemnych przed rewitalizacją Starego Miasta

Drodzy mieszkańcy! Trwa ostatni etap prac ziemnych, związanych z uzbrojeniem terenu na Starym Mieście w Gniewie. Rozkopy na ul. Brzozowskiego, prowadzone przez spółkę Inwest-Kom związane są z budową sieci wodociągowej, sanitarnej i deszczowej, budowę rurociągu ciepłowniczego we wschodniej pierzei placu Grunwaldzkiego, prowadzi natomiast spółka Veolia. Wszystkich mieszkańców, którzy mają w planach podłączenie się do sieci ciepłowniczej, zachęcamy do kontaktu z firmą Veolia, pod nr tel. 58 535 24 16.

Spotkanie ws. parkingu przy ul. Krótkiej w Gniewie

2017.07.19
Spotkanie ws. parkingu przy ul. Krótkiej w Gniewie

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zaprasza zainteresowanych mieszkańców na spotkanie dotyczące utworzenia miejsc postojowych przy ul. Krótkiej w Gniewie. Celem spotkania jest omówienie sytuacji formalnej i prawnej związanej z w/w sprawą. Spotkanie odbędzie się 19 lipca o godz. 16.00 w Sali Ślubów gniewskiego urzędu.

Promowanie bezpiecznych zachowań w pobliżu linii przesyłowych najwyższych napięć tj. (220 i 400kV)

2017.07.19
Promowanie bezpiecznych zachowań w pobliżu linii przesyłowych najwyższych napięć  tj. (220 i 400kV)

Energia elektryczna w naszym codziennym życiu odgrywa ogromną rolę i przy zachowaniu podstawowych środków ostrożności nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt. Również w przypadku linii przesyłowych PSE, gdzie napięcie jest znacznie wyższe niż w domowym gniazdku, stosowanie zasad bezpieczeństwa chroni przed ewentualnym porażeniem prądem.

Prosimy nie parkować w ul. Brzozowskiego

2017.07.19

W związku z trwającymi pracami nad budową sieci wodociągowej, sanitarnej i deszczowej prosimy od środy, 19 lipca, (do zakończenia prac) o nieparkowanie pojazdów na ulicy Brzozowskiego w Gniewie.

Gniew na płótnie

2017.07.18
Gniew na płótnie

W niedzielę, 16 lipca przy kościele św. Mikołaja w Gniewie odbył się wernisaż wieńczący tegoroczny plener malarski im. Leona Wyczółkowskiego. Już od 3 lipca na ulicach miasta nie trudno było spotkać studentów pierwszego roku Architektury Wnętrz, na wydziale Budownictwa Architektury i Inżynierii Środowiska w Katedrze Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, którzy źródła inspiracji doszukiwali się w gniewskich krajobrazach, kamienicach, czy wąskich uliczkach.

Decyzja PWKZ

2017.07.18
Decyzja PWKZ

Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków podaje do publicznej wiadomości decyzję w sprawie pozwolenia na prowadzenie robót budowlanych w obszarze wpisanym do rejestru zabytków, w związku z projektem: Budowa rurociągu ciepłowniczego w technologii rur preizolowanych (…) w systemie twinpipe.  

Ważne dla NGO!

2017.07.18
Ważne dla NGO!

W imieniu organizatorów, serdecznie zapraszamy na VIII Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych, które odbędzie się 8 i 9 września w Warszawie. Dowiedz się więcej o największym w Polsce spotkaniu osób zaangażowanych w działalność obywatelską na: www.ofip.eu.

Nowe doniesienia z krypty

2017.07.18
Nowe doniesienia z krypty

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o niezwykłym odkryciu pochówku osoby, która zjadła 121 śliwek i najprawdopodobniej przez to zmarła. Dziś wiemy, że takie pochówki w krypcie w Kaplicy Matki Boskiej Szkaplerznej w Sanktuarium Maryjnym w Piasecznie były, co najmniej dwa. Możliwe więc, że był to jakiś miejscowy zwyczaj.

Uzyskaj wsparcie na realizację swoich pomysłów

2017.07.18
Do wygrania do 500 zł lub do 5000 zł na realizację inicjatyw!

Działasz lub chcesz działać na rzecz swojej społeczności? Wiesz jak, ale nie wiesz skąd wziąć fundusze? Masz pomysł, ale nie wiesz gdzie się zwrócić i w jaki sposób zacząć? AKUMULATOR SPOŁECZNY jest dla Ciebie! Konkurs skierowany jest do młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu województwa pomorskiego; aktywnych grup mieszkańców, chcących działać na rzecz dobra wspólnego. Nabór wniosków trwa do 31 lipca 2017. Projekty mogą być realizowane w okresie od 16 sierpnia do 15 grudnia 2017. Do wygrania do 500 zł lub do 5000 zł na realizację inicjatyw!

W rodzinnych ogrodach

2017.07.17
W rodzinnych ogrodach

W sobotę, 15 lipca na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Juliusza Kraziewicza w Gniewie odbył się uroczysty festyn z okazji jubileuszu 35-lecia jego istnienia. Promienie słońca, zieleń ogrodów oraz prawdziwa rodzinna atmosfera – aż chciałoby się dołączyć do grona działkowców.

Budowa sieci ciepłowniczej

2017.07.17
Budowa sieci ciepłowniczej

W związku z długim oczekiwaniem na pozwolenie Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku na prowadzenie prac budowlanych w obrębie Starego Miasta w Gniewie, Veolia Północ Sp. z o. o. budowę sieci ciepłowniczej wraz z przyłączami rozpocznie dopiero 19 lipca. Najpierw prace  prowadzone będą od ul. Sobieskiego wzdłuż placu Grunwaldzkiego do budynku nr 34, następnie w części ul. Piłsudskiego od nr 25 do nr 16, na końcu na placu Grunwaldzkim od nr 35 do 45. Budowa sieci potrwać ma do końca sierpnia.

Wróciły z dyplomami

2017.07.17
Wróciły z dyplomami

"Leonardo da Vinci Choral Festival" był marzeniem gniewskich chórzystek już od kilku miesięcy. Dziewczęta i ich rodziny dzielnie walczyły przez ostatnie tygodnie, aby zebrać pieniądze umożliwiające udział we florenckim festiwalu. Udało się i wczoraj Cantores Minores wrócił do Gniewu z dwoma wyróżnieniami. Gratulujemy młodym artystkom i ich opiekunce, Izabeli Chyle, udziału w wydarzeniu i godnego reprezentowania naszej gminy na arenie międzynarodowej.  

Monitoring miejski – trwa montaż kolejnych kamer

2017.07.17
Monitoring miejski – trwa montaż kolejnych kamer

Od marca tego roku Gmina Gniew tworzy system monitoringu miejskiego. Na chwilę obecną na Starym Mieście w Gniewie działa już 6 obrotowych kamer, a do końca tygodnia zamontowana ma zostać jeszcze jedna. Gmina otrzymała już zgody na montaż dodatkowych 6 urządzeń, ile z nich uda się jednak uruchomić jeszcze w tym roku, zależy od możliwości finansowych gminy.

Wakacje w Bajecznej Krainie

2017.07.17
Wakacje w Bajecznej Krainie

Dwa tygodnie dobrej zabawy wakacyjnej w Bajecznej Krainie już za nami. Pierwszy tydzień minął niezwykle podróżniczo. Dzieci odwiedzały różne zakątki świata, poznając ich lokalizacje na mapie, flagi, zabytki, przysmaki oraz zwyczaje panujące w tych miejscach.

Dołącz do Korowodu Kociewskiego!

2017.07.17
Dołącz do Korowodu Kociewskiego!

Za nieco ponad dwa tygodnie czeka nas kolejna edycja Unikatów z Kociewia na Jarmarku Dominikańskim - tegoroczna będzie wyjątkowa dla naszego Regionu. Rozpocznie ją Korowód Kociewski, do udziału w którym ponownie serdecznie zachęcamy. Już przyłączyło się i przemaszeruje wiele instytucji i Kociewiaków - czekamy z nadzieją na akces z Państwa strony! Warto zaznaczyć, że Gminę Gniew w korowodzie reprezentować będą członkowie Gniewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Gniew na płótnie

2017.07.15
Gniew na płótnie

Już w najbliższą niedzielę, 16 lipca zapraszamy na wernisaż poplenerowy, który stanowił będzie niebywałą okazje do podziwiania Gniewu na płótnie, zakupienia obrazów lub wygrania ich w przygotowanej specjalnie dla Państwa loterii. Autorami prac są studenci Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego z Bydgoszczy, których od 3 lipca gościmy w naszym mieście. Młodzi malarze przyjeżdżają do nas na coroczny plener malarski im. Leona Wyczółkowskiego, by właśnie w pięknym Gniewie, szkolić swój warsztat malarski pod czujnym okiem profesor dr hab. Aleksandry Simińskiej oraz mgr sztuki Magdaleny Rucińskiej. Zobacz sam jak powstają ich dzieła i co jest źródłem inspiracji.

Odpust w Piasecznie

2017.07.14
Odpust w Piasecznie

W niedzielę, 16 lipca, w Sanktuarium Maryjnym w Piasecznie odbędzie się Odpust Matki Bożej Szkaplerznej. O godz.10.30 odprawiona zostanie suma odpustowa, o 15.00 nabożeństwo nałożenia szkaplerza, a o 18.30 koncert zespołu Cold Band. Zachęcamy do udziału w uroczystości. 

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.