Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności

Nowy okres zasiłkowy

2017.08.03
Rodzina 500 +

W imieniu Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej informujemy, że od 1 sierpnia można składać wnioski o świadczenia wychowawcze "500+", świadczenia rodzinne i fundusz alimentacyjny na nowy okres zasiłkowy 2017/2018. Szczegóły na stronie: www.mgops.gniew.pl

Festiwal Muzyki Gospel 2017

2017.08.02
Festiwal Muzyki Gospel 2017

Trwają przygotowania do XXI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Gospel w Gniewie, jednego z największych tego typu festiwali w Polsce. W tym roku na muzycznej scenie usłyszymy między innymi Natalię Kukulską, Mietka Szcześniaka, Złe Psy oraz występ orkiestry pod przewodnictwem Adama Sztaby. Zapraszamy! Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

Źródło zdrowia, urody i… szczęścia? Jedz letnie warzywa i owoce!

2017.08.02
Źródło zdrowia, urody i… szczęścia? Jedz letnie warzywa i owoce!

Sezon letni obfituje w dorodne, smaczne warzywa i soczyste owoce. To najlepszy czas, aby zrezygnować z ciężkich potraw na rzecz lekkich i prostych w przygotowaniu dań. Surowe, gotowane, pieczone czy grillowane – polskie warzywa i owoce smakują doskonale pod każdą postacią. O ciekawych sposobach ich wykorzystania i wpływie na nasz dobry nastrój opowie Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska– specjalista ds. żywienia i ekspertka kampanii „Warzywa i owoce – na szczęście!”.

Informacja dla przedsiębiorców

2017.08.02
Informacja dla przedsiębiorców

Do rozdania jest ponad 102 mln zł dofinansowania na badania i rozwój dla pomorskich firm i jednostek naukowych. 1 sierpnia ruszył kolejny nabór wniosków o dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych oraz na tworzenie i rozwój infrastruktury B+R pomorskich przedsiębiorstw. Wnioski należy składać w Agencji Rozwoju Pomorza do 29 września.

Krótkie wakacje piłkarzy

2017.08.02
Krótkie wakacje piłkarzy

Zawodnicy gniewskich drużyn piłkarskich nie odpoczywali zbyt długo. Ostatnie mecze sezonu 2016/17 rozgrywano 17 czerwca i po krótkim okresie wolnego, wszystkie drużyny z naszej gminy wróciły do zajęć by jak najlepiej przygotować się do sezonu 2017/18.

Skutki dzisiejszej nawałnicy w gminie Gniew

2017.08.02
Skutki dzisiejszej nawałnicy w gminie Gniew

Wciąż trwa usuwanie skutków dzisiejszej nawałnicy. W związku z burzą oraz silnym wiatrem powalonych zostało wiele drzew, które powodowały utrudnienia w ruchu i szkody materialne. Przedstawiamy państwu pierwsze relacje naszych strażaków. Informacje uzupełniać będziemy na bieżąco.

Krzyżacko-Kociewskie potyczki zakończone remisem

2017.08.01
Krzyżacko-Kociewskie potyczki zakończone remisem

W ubiegłą niedzielę, 30 lipca, już po raz siódmy na gniewskim rynku odbył się Festiwal Dziedzictwa Regionalnego Krzyżacy kontra Kociewiacy. Po wielogodzinnym, bezkrwawym starciu, obie drużyny opuściły pole bitwy z tarczą przygotowaną do przyszłorocznego pojedynku. Spotkanie bowiem zakończyło się remisem. Tego dnia nagrodzono również laureatów konkursów „Piękna Wieś Pomorska 2017” i „Piękne Miasto Gniew 2017”.

O Godzinie W zawyją syreny

2017.08.01
O godzinie W zawyją syreny

Dzisiaj przypada 73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji o godz. 17.00 przez minutę słychać będzie także i w Gniewie syrenę alarmową. Sygnał ten upamiętnić ma Godzinę W, czyli godzinę wybuchu powstania.

Dziękujemy za oddane głosy!

2017.08.01
Dziękujemy!

Zakończył się etap konkursowy akcji "Podwórko NIVEA", który wyłonił zwycięskie lokalizacje. Niestety pomimo dużego zainteresowania mieszkańców Gniewu, tym razem nie udało nam się wywalczyć upragnionego placu zabaw dla naszych pociech. Serdecznie dziękujemy za oddane głosy, jednocześnie anonsując przyszłoroczny udział w konkursie. W końcu musi się udać!

Płatności kartą za usługi spółki Inwest-Kom

2017.07.31
Płatności kartą za usługi spółki Inwest-Kom

Informujemy, że odbiorcy usług spółki Inwest-Kom, oprócz płatności gotówką mogą regulować należności za pomocą karty płatniczej. W czerwcu przy okienku kasowym pojawił się terminal płatniczy, z którego każdy Klient może skorzystać nie płacąc prowizji. W kasie wpłacić  można każdą kwotę bez limitu minimalnego przeprowadzonej operacji. Płatności  można również dokonywać w formie zbliżeniowej, bądź poprzez płatność mobilną BLIK.

Uwaga- może zagrzmieć

2017.07.31
Uwaga- może zagrzmieć

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem.

Pani cukiernik w Bajecznej Krainie

2017.07.31
Pani cukiernik w Bajecznej Krainie

W ubiegłym tygodniu w Bajecznej Krainie dzieci rozwijały swój warsztat kulinarny. Początkowo pod okiem kadry przedszkolnej wypiekając między innymi własnoręcznie przygotowane ciasteczka. Następnie lekcje pobrały od prawdziwej pani cukiernik.

Kto wygra tym razem?- nadchodzi KKK!

2017.07.29
Kto wygra tym razem?- nadchodzi KKK!

VII Festiwal Dziedzictwa Regionalnego Krzyżacy kontra Kociewiacy odbędzie się już w najbliższą niedzielę (30 lipca). Zapraszamy miłośników Gniewu, folkloru, historii i dobrej zabawy. W programie m.in. barwny korowód, hip hopowy atak Krzyżaków i pokazy walk.  

Prośba o nieparkowanie

2017.07.28
Prośba o nieparkowanie

W związku z organizowanym w najbliższą niedzielę, tj. 30 lipca, VII Festiwalem Dziedzictwa Regionalnego Krzyżacy Kontra Kociewiacy na rynku Starego Miasta prosimy o nieparkowanie w północnej i zachodniej pierzei placu Grunwaldzkiego. Za utrudnienia przepraszamy.

Czwartki Poetyckie 2017 w Gniewie

2017.07.28
Czwartki Poetyckie 2017 w Gniewie

Wiersze czytamy, dlatego, że „mamy uczucia i żyjemy dla poezji, piękna, miłości…”. Ten cytat z filmu „Stowarzyszenie umarłych poetów” towarzyszy już od kilku lat Grupie Bez Nazwy i wszystkim zgromadzonym wokół niej, podczas lipcowych wieczorów spędzanych w Sali Kameralnej gniewskiej książnicy. XII edycja Czwartków Poetyckich miały jak co roku, gromadziły trzy pokolenia chcące zdystansować się od świata medycyny, prawa, finansów czy techniki.

Oferta pracy

2017.07.28
Oferta pracy

W związku z rozwojem placówki, Przedszkole Niepubliczne ,,Bajeczna Kraina” w Gniewie poszukuje Nauczyciela Wychowania Przedszkolnego. Placówka oferuje stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. 

Turniej tenisa ziemnego

2017.07.28
Turniej tenisa ziemnego

Pelplińskie Centrum Sportu oraz Lokalni Animatorzy Sportu zapraszają do udziału w Turnieju Tenisa Ziemnego „Pelplin Open”, który odbędzie się 20 sierpnia na kompleksie boisk Orlik w Pelplinie (ul. Kościuszki 12A) o godzinie 9:00. Zawody zostaną rozegrane bez podziału na kategorie kobiet i mężczyzn i są przeznaczone dla wszystkich osób, które ukończyły 13 lat.

W czwartek „miłość nie jedno ma imię”

2017.07.27
W czwartek „miłość nie jedno ma imię”

Grupa Bez Nazwy oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie zapraszają w najbliższy czwartek, 27 lipca, o godzinie 19:00 do Sali Kameralnej przy Pl. Grunwaldzkim 16/17 w Gniewie, na ostatni tego lata „Czwartek Poetycki”. Tym razem spotkanie odbędzie się pod hasłem: „Miłość nie jedno ma imię …”

Brak wody na odcinku Piaseczno-Jeleń

2017.07.27
Brak wody na odcinku Piaseczno-Jeleń

Spółka Inwest-Kom informuje, że z powodu dzisiejszej awarii sieci wodociągowej, nastąpi przerwa w dostawie wody na odcinku Piaseczno-Jeleń. Po zlokalizowaniu miejsca awarii jej usunięcie potrwać ma do godz. 18:00. Spółka Inwest-Kom przeprasza za utrudnienia.

Spotkanie ws. rozbudowy szkoły podstawowej w Gniewie

2017.07.27
Spotkanie ws. rozbudowy szkoły podstawowej w Gniewie

Wczoraj, tj. 26 lipca w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki odbyło się spotkanie skierowane do mieszkańców najbliższej okolicy terenu, na którym rozbudowana ma zostać gniewska szkoła podstawowa. Licznie zgromadzonym mieszkańcom koncepcję przedstawił architekt Piotr Lewandowski z Pracowni Architektonicznej APA PROJEKT z Tczewa, wykonujący dokumentację projektową na zlecenie finalnego wykonawcy rozbudowy szkoły, firmy Resteks.

Przedszkolaki z Bajecznej Krainy z wizytą na zamku

2017.07.27
Przedszkolaki z Bajecznej Krainy z wizytą na zamku

Przedszkolaki z Bajecznej Krainy poznając nasze miasto udały się na wycieczkę do zamku. Na miejscu mali turyści podziwiali stroje rycerskie oraz samodzielnie wybijali pamiątkowe monety. Ogromną atrakcją okazało się mini zoo z kangurem Fredzio, który podbił serca zwiedzających.

Konkurs modelarski „EKO MODEL”

2017.07.26
Konkurs modelarski „EKO MODEL”

Do końca listopada potrwa konkurs na wykonanie modelu eko instalacji dla domu jedno lub wielorodzinnego - EKO MODEL pod patronatem Fundacji Banku Ochrony Środowiska. W obecnej, drugiej już edycji zadaniem jest przedstawienie przydomowej oczyszczalni ścieków, która często stanowi konieczność, gdy nie ma możliwości podłączenia do miejskiej kanalizacji.

Obwieszczenie Wojewody Pomorskiego

2017.07.26
Obwieszczenie Wojewody Pomorskiego

Podajemy do publicznej wiadomości obwieszczenie Wojewody Pomorskiego z dnia 25 lipca 2017 r. dot. przedsięwzięcia pn.: "Budowa napowietrznej dwutorowej linii 400kv Grudziądz-Pelplin-Gdańsk Przyjaźń, na odcinku Grudziądz Pelplin". Treść obwieszczenia dostępna w załączniku.

Dalej będzie padać!

2017.07.26
Dalej będzie padać!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje zmianę ostrzeżenia meteorologicznego otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu.

O świadczeniach socjalnych

2017.07.26
Komunikat MGOPS Gniew

Zachęcamy państwa do zapoznania się z najświeższymi informacjami Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gniewie. W załączniku do tej informacji znaleźć można informacje o świadczeniach wychowawczych, rodzinnych i funduszu alimentacyjny na nowy okres zasiłkowy 2017/2018. 

Przejechał 3. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy

2017.07.26
Przejechał 3. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy

Ponad sto kilometrów po Kociewiu i Powiślu - Takie wyzwanie postawiła przed prawie setką uczestników 3. Kociewsko-Powiślańskiego Rajdu Rowerowego Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE, organizator tej imprezy.

Nowa przychodnia- darmowe badanie

2017.07.26
Nowa przychodnia- darmowe badanie

Od kilku miesięcy działa w Gniewie nowa przychodnia. Poradnia realizuje świadczenia medyczne w oparciu o umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, a dziś chcieliby oni zaprosić państwa na bezpłatne badania kardiologiczne.  

Wesołe Szprudowo

2017.07.26
Wesołe  Szprudowo

Sołtys Szprudowa dziękuje wszystkim osobom, które tak licznie przybyły na zabawę wiejską zorganizowaną w świetlicy wiejskiej. Słowa uznania należą się też występującym tego dnia artystom, czyli zespołowi Solus. Włodarz wsi cieszy się również z dużej frekwencji jaka towarzyszyła wycieczce do Krynicy Morskiej i dziękuje jej uczestnikom za miłą i wesołą atmosferę. 

Przerwa w dostawie wody

2017.07.26
Przerwa w dostawie wody

W związku z realizacją rozbudowy sieci wodociągowej w czwartek, 27 lipca, w godzinach 9-14.00 wystąpi przerwa technologiczna w dostawie wody dla miejscowości Pieniążkowo, Półwieś, Włosienica. Spółka Inwest-Kom przeprasza za utrudnienia i jednocześnie informuje, że komunikat rozesłano przez serwis SMS WODA.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.